Mama

Helga všetko, čo robí, robí s plným nasadením. Kolotoč jej života bol naplnený túžbou byť dobrou manželkou, mamou aj starou mamou. Podarilo sa jej to. Rodine vytvorila bezpečný prístav, naplnený láskou a pochopením. A hoci syn i dcéra sú už dávno dospelí, majú svoju rodinu a svoje deti, nič sa na tom nezmenilo. Vždy je ochotná pomôcť, vypočuť si, poradiť. Nečakala odmenu, no nerátala ani s chladom a kritikou... Ako si s tým poradí? Helgu a Olda som si pri písaní veľmi obľúbila. Sú pre mňa vzorom. Manželská dvojica, ktorá ani po desaťročiach nezabudla na lásku... tak by to predsa malo byť. Svet by bol v okamihu krajší. Moje milé čitateľky, prajem vám príjemné čítanie a ďakujem za priazeň a podporu. Vaša Táňa Keleová-Vasilková...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373217/mama-5Sa-373217.jpg 4.232
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, Ikar (SK)

Mama

Kniha Mama

Babfija

Moc hezky se čte. Myslím, že se v ní dost maminek dospělých dětí najde.

Mateo67

Čtivá jako vždy. Během první strany vklouznete do děje a vyklouznete až s posledními řádky. Dobře nahozené a rozehráté reálné situace, kterým ovšem škodí stylistika - časté přeslazené obraty a konec, kdy všichni “hříšníci” během pár týdnů či dokonce dnů jako zázrakem prohlédnou a polepší se a změní. Škoda. Sympatický mi snad byl jen děda.

Januli

Námět knihy o vztazích rodičů a její dětí není špatné téma, ale zase sladký konec úplně ve všem není přesně to, čemu zrovna i této knihy věřím. Ale oddychovka fajn.

bookcase

Příjemná oddechovka o vztazích v jedné rodině. Opět trochu šablonovité, ale na to jsem u autorky už zvyklá. Je fakt, že vývoji jedné vztahové linie jsem nevěřila, v životě to tak není, ale jinak fajn.

vojteska70

Tak tentokrat jsem byla zklamaná

JIVaJaH

Autorka touto knihou nezklamala. Doporučuji.

agatha2

Mám přečteno vše od této autorky a musím se přiznat, že mám pro ni prostě slabost. Musí to být skvělá ženská, její příběhy jsou příběhy obyčejných lidí podané tak empaticky, jak jen to je možné. Ani tento není výjimkou. Manželský pár Helga a Olda vychovali dvě děti, které již mají své vlastní rodiny. Spolu s nimi sledujeme jejich životy, jejich radosti i strasti, manželské neshody a krize, prostě normální život. Je to jako bychom četli příběh nějakých našich známých, naprosto reálný, uvěřitelný. Autorka zde moc pěkně popsala to, jak se i rodiče dospělých děti mohou trápit, když vidí, že jejich děti dělají chyby. A nemohou to nijak ovlivnit. Helga s Oldou to vzali za správný konec. Nevměšovali se, byli jen na blízku, ochotni vždy pomoci. Jejich vztah se mohl jevit zdánlivě dokonalým, ale než k tomuto partnerskému souznění dospěli, také si vytrpěli své. Není vždy na růžích ustláno. Opravdu moc pěkný příběh to byl.

helča5

máma-slůvko,které vyslovujeme,když nás něco trápí,i když jsme šťastní,mámy myslí na své děti ať jsou malí nebo velcí a přejí jim v životě jen to nejlepší,a když se jim nedaří trápí se a rády by pomohly,ale nejde to vždy,no a to samé se odehrává v této knize,skvěle napsaná,dobře se četla,výborně strávený čas,díky

Táňa Keleová-Vasilková
slovenská, 1964