m.valova m.valova komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha se samozdřejmě nečte lehce,ale na tehdejší dobu opravdu dokonale popsaná postava dětinského,naivního a předčasně vyspělého člověka,který se postupně mění v učebnicový případ pro psychiatra..A nutno dodat,že v dnešní době takových rádo by dokonalých lidí je spousta a manipulátorů v podobě lorda Henryho taktéž! V knize je spousta krásných citátů a o to je krásnější.

04.02.2019 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Co se týče mojí osoby,zřídka kdy se mi stává,že přečtu knihu a případně ještě vidím i její filmovou verzi..většinou to bývá spíše zklamání,ale v tomto případě se povedlo obojí.Hezký příběh,nenáročné čtení.

26.01.2019 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Co dodat,snad jen,že na jeden lidský život je to až moc krutý osud a světlo na konci tunelu je velmi slabounké...a právo někoho soudit?..toť otázka..V dnešní době možná četba takřka povinná!

19.01.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Klasický Hartl, kniha splnila to,co jsem od ní očekávala,oddechovka,rychle přečtená a asi opravdu tak trochu i ze života..

06.01.2019 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Od knihy jsem očekávala příběh,který mi pomůže pochopit klip od kapely Kryštof,tohoto se mi dostalo,příběh byl čtivý akorát konec mi přišel zbytečně zrychlený,jako vánoční dárek rozhodně nezklamala...oddechovka

30.12.2018 4 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Stejně jako v životě různých lidí,tak i v životě profesionálních sportovců a známých osobností,není nic jen černé nebo bílé a vše zalité sluncem...V knize jsou popsané různé životní tenistovi cesty a stavy a možná pro člověka neznalého tenis,bude kniha zdlouhavá a nudná,ale byla napsaná tak,jak to tento člověk cítil,jak žil a co pro něho samotného bylo podstatné.Hodně dokázal a část ze své slávy a úspěchu vrátil těm,kteří to potřebují...A i v jeho případě se ukazuje,že jednou jsi dole,jednou nahoře,jednou tě milují a podruhé nenávidí....

14.12.2018 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

První část knihy mi přišla zdlouhavější,ale pak to nabralo spád,krásná byla ta úvaha na konci,slova naděje a odpuštění ,které se můžou někdy hodit.

12.11.2018 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knížku jsem si půjčila na doporučení s tím,že historické věci mě nebaví,ale přesto jsem ji zkusila..Byla velmi čtivá a napínavá,chvílemi mi bylo až zle z některých věcí a někdy byla i slza na krajíčku,i když některé pasáže byly na můj vkus zbytečně dlouhé rozhodně nezklamala a určitě se s cizinkou zase někdy setkám v dalším pokračování.

04.11.2018 5 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Červená knihovna v první půli,druhá čast byla napínavější a konec skoro jako z pohádky,ale i takové věci se dějí..

25.10.2018 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Super,napínavé,bylo tam samozdřejmě velké množství jmen a míst,ve kterých je těžší se orientovat,navíc ještě s přehláskami,ale to už k takovým knihám prostě patří.Velmi mě překvapilo,kdo je Zala.Závěr byl strhující a těším se na další setkání s Lisbeth a Mikaelem.

21.10.2018 5 z 5

Deník uštvané matky Deník uštvané matky Suzy K. Quinn

Čtení u kterého netřeba přemýšlet,líbila se mi..

15.10.2018 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knížka mi přišla docela čtivá,pátrání bylo napínavé a konec byl takový jaký byl,ale rozhodně veselejší než u Hvězdy nám nepřály...Za mě neurazí,nenadchne,ale dá se.

13.10.2018 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kniha mě úplně pohltila,přišla mi zase o něco lepší,než první případ.Neskutečné,jak někdo zákeřně dokáže manipulovat s lidmi...Moc povedená série o inspektorce.

08.10.2018 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Ze začátku jsem myslela,že knihu odložím,nicméně jsem se začetla a i když mi přišla o znuděné paničce,která má všechno a hledá problémy tam kde nejsou,ve finále cena za tohle všechno byla moc vysoká a poměrně krutá...závěr si asi musí udělat každý sám a konec domyslet.Moc se mi líbila a zaujala mne pasáž,ve které kněz vysvětluje životní volby pomocí Domina a dominového efektu.

04.10.2018 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Kniha byla zajímavá,ale začalo mě to opravdu bavit až víceméně v polovině,kdy jsem zjistila o co vlastně jde,každopádně i takové věci se v životě stávají a třeba si i díky ní budou lidi dávat větší pozor..

22.09.2018 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

První a určitě ne poslední kniha od Jodi Picoult.
Hezký příběh,smutné téma,ale bohužel i takový je život...Hodně sil každému,kdo musí takovou volbu absolvovat,ať je takových případů co nejméně...

09.09.2018 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Kniha se mi četla dobře,příběh byl fajn, ale očekávala jsem nějaký lepší závěr..jinak nenáročné pohodové čtení.

03.09.2018 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Knížka se mi moc líbila,oddechová i napínavá zároveň,poučení...věci říkat z očí do očí,ne vždy to co je psáno,vyzní tak,jak bylo myšleno a ne každý dobrý úmysl někoho ochránit ,je ku prospěchu jeho samého..

23.08.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Tento příběh se mi místy zdál zbytečně dlouhý a konec mě trochu zklamal,nicméně se těším na další knihy od téhle autorky.

15.08.2018 4 z 5

Léto s Afroditou Léto s Afroditou Kim Green

Na téhle knize mě lákalo prostředí řeckého ostrova,je to oddechovka, možná místy delší,než by bylo třeba,ale přečetla jsem ji ráda.

24.07.2018 3 z 5