Open – Otevřená zpověď

Autobiografie Andreho Agassiho je upřímnou výpovědí jednoho z nejlepších tenistů nedávné minulosti. Agassi se šokující otevřeností popisuje svůj tenisový i soukromý život, a to od raného dětství, kdy ho – stejně jako předtím jeho sourozence – přivede tyranský otec k tenisu a nutí dennodenně trénovat. Z Andreho vyroste zázračné tenisové dítě, k tomuto sportu však cítí hlubokou nenávist. Kniha představuje pronikavou sondu do duše i mysli mladého muže, kterému nebylo dopřáno normální dětství a musel se vyrovnávat s dominantním otcem i sám se sebou a posléze vzdorovat slávě, ztrátě soukromí, zájmu médií, která ho oslavovala i odsuzovala. V tomto nekonečném boji hledá smysl svého života a často uvažuje o konci kariéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51795/open-otevrena-zpoved-n6G-51795.jpg 4.8154
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Jota

Open, 2008

Kniha Open – Otevřená zpověď

Michal2222

Upřímně vyprávěný příběh člověka, který musel překonat sám sebe, aby dospěl sportovně i osobně. Díky Andreho otevřenosti se čtenář (především sportovec) může poučit z jeho chyb, vyvarovat se mnoha nepříjemným okamžikům sportovní kariéry a lépe pochopit nutné kroky k dosažení "velikosti". Čtenář nesportovec má možnost nahlédnou do fyzicky i mentálně drsného života profesionálních sportovců. Knihu doporučuji všem!

VílaElvíra
24.11.2019

Poutavě a detailně sepsaný život výjimečného dobrosrdečného člověka. Podrobně sepsané průběhy utkání sice nebyly pro mě zajímavé, ale to proto, že nejsem tenisový fanoušek - proto neubírám hvězdu.

Honza89
10.10.2019

Kniha nabízí dost ojedinělý příběh, ještě jsem se nesetkal s tím, aby nějaký šampion nenáviděl svůj sport. Z tohoto pohledu byla četba hodně zajímavá. Oceňuji i kvalitu zpracování, protože Agassi pitvá kariéru dopodrobna a to není nikdy snadné dát do kupy tolik informací. Zároveň ale musím říct, že mám raději motivační a inspirativní autobiografie, ve kterých aktéři předávají své myšlenky, než zpovědi postavené na pocitech a odhaleních. Chvílemi jsem u knížky ztrácel pozornost. Nic to však nemění na tom, že bylo vidět, jak je Agassi dobrosrdečný člověk, a to je ze všeho nejpodstatnější. Kniha má tedy každopádně velký přínos.

walin
18.08.2019

Andreho životní příběh je zajímavý. Tím spíš pro tenisové fanoušky, jako jsem já. Nechá nahlédnout celkem hluboko do svého soukromí a také pod pokličku tenisového kolotoče. Klobouk dolu před tím co dokázal. Kniha je čtivá, ale často mi přijde, že se Andre snaží být až zbytečne šokující . Také mi vadila neustále opakovaná nenávist k tenisu. Proto jsme knihu na chvíli odložil a vrátil se k ní až po nejaké době.

tichyphoto
22.03.2019

Nejsem žádný extra tenisový fanda. Věděl jsem jen, že je Andre známý tenista. V dětství na mě občas vyskočil z televize v nějaké reklamě. O to víc jsem knížku hltal, protože v reálu jsem neznal jeho výhry ani prohry. S každou stránkou jsem mu fandil víc a víc až mi pak bylo líto, že jsem na konci :) Zajímavý životní příběh, inspirativní. Pohled do zákulisí sportovního světa i do hlavy jedince. Četlo se to samo a určitě knížku doporučuji každému. Je v ní totiž mnohem víc než jen tenis!

verense
17.03.2019

Nepočítám se mezi nějaké skalní tenisové fanoušky, ale tahle kniha mě naprosto pohltila a četla jsem ji v každé volné chvilce. Hodně zajímavé nakouknutí pod pokličku vrcholového sportu, pevně doufám, že moje dítě se žádnému věnovat nebude... :-D Vřele doporučuji, je to upřímné, otevřené, vtipné a poučné zároveň.

m.valova
14.12.2018

Stejně jako v životě různých lidí,tak i v životě profesionálních sportovců a známých osobností,není nic jen černé nebo bílé a vše zalité sluncem...V knize jsou popsané různé životní tenistovi cesty a stavy a možná pro člověka neznalého tenis,bude kniha zdlouhavá a nudná,ale byla napsaná tak,jak to tento člověk cítil,jak žil a co pro něho samotného bylo podstatné.Hodně dokázal a část ze své slávy a úspěchu vrátil těm,kteří to potřebují...A i v jeho případě se ukazuje,že jednou jsi dole,jednou nahoře,jednou tě milují a podruhé nenávidí....

vanchovi
15.11.2018

Nemám rád, ak nejakému filmu alebo knihe dávajú prívlastok "...všetkých čias" ako je to písané na obálke slovenskej verzie tejto knihy. Ale to je jedno, keďže kniha ma zaujímala dávno predtým. Keď som začal sledovať tenis, Agassi pomaly končil kariéru, ale môj otec o ňom veľa rozprával, keďže zo bol jeho obľúbený hráč. Táto kniha je napísaná fakt skvele. Agassi v nej hovorí veľa o tom, prečo robil, to čo robil, aj keď to navonok vyzeralo úplne inak. Ak si človek o ňom vytvoril obraz len z toho, čo videl - dlhé vlasy v mladosti, farebné oblečenia a rebelstvo, tak vôbec nevie, aký Agassi v skutočnosti je človek.

tenis tenisté sportovci

Autor knihy