Open – Otevřená zpověď

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autobiografie Andreho Agassiho je upřímnou výpovědí jednoho z nejlepších tenistů nedávné minulosti. Agassi se šokující otevřeností popisuje svůj tenisový i soukromý život, a to od raného dětství, kdy ho – stejně jako předtím jeho sourozence – přivede tyranský otec k tenisu a nutí dennodenně trénovat. Z Andreho vyroste zázračné tenisové dítě, k tomuto sportu však cítí hlubokou nenávist. Kniha představuje pronikavou sondu do duše i mysli mladého muže, kterému nebylo dopřáno normální dětství a musel se vyrovnávat s dominantním otcem i sám se sebou a posléze vzdorovat slávě, ztrátě soukromí, zájmu médií, která ho oslavovala i odsuzovala. V tomto nekonečném boji hledá smysl svého života a často uvažuje o konci kariéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51795/open-otevrena-zpoved-n6G-51795.jpg 4.8133
Orig. název:

Open (2008)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Open – Otevřená zpověď

Přidat komentář
m.valova
14.12.2018

Stejně jako v životě různých lidí,tak i v životě profesionálních sportovců a známých osobností,není nic jen černé nebo bílé a vše zalité sluncem...V knize jsou popsané různé životní tenistovi cesty a stavy a možná pro člověka neznalého tenis,bude kniha zdlouhavá a nudná,ale byla napsaná tak,jak to tento člověk cítil,jak žil a co pro něho samotného bylo podstatné.Hodně dokázal a část ze své slávy a úspěchu vrátil těm,kteří to potřebují...A i v jeho případě se ukazuje,že jednou jsi dole,jednou nahoře,jednou tě milují a podruhé nenávidí....

vanchovi
15.11.2018

Nemám rád, ak nejakému filmu alebo knihe dávajú prívlastok "...všetkých čias" ako je to písané na obálke slovenskej verzie tejto knihy. Ale to je jedno, keďže kniha ma zaujímala dávno predtým. Keď som začal sledovať tenis, Agassi pomaly končil kariéru, ale môj otec o ňom veľa rozprával, keďže zo bol jeho obľúbený hráč. Táto kniha je napísaná fakt skvele. Agassi v nej hovorí veľa o tom, prečo robil, to čo robil, aj keď to navonok vyzeralo úplne inak. Ak si človek o ňom vytvoril obraz len z toho, čo videl - dlhé vlasy v mladosti, farebné oblečenia a rebelstvo, tak vôbec nevie, aký Agassi v skutočnosti je človek.

Hopicek495
12.05.2018

Jedna z mých nejoblíbenějších autobiografií. Jakožto tenisový fanatik a milovník Andre Agassiho byla pro mě v podstatě povinnost tuto knihu přečíst. A bylo to něco neuvěřitelného! Celý příběh jsem hltal od prvního do posledního slova. Po přečtení ve mně nechala neskutečné emoce. Myslím, že spoustě lidí by mohla otevřít oči, stejně jako se to stalo u mně. Určitě jsem ji nečetl naposledy. Pro mě jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem četl. Díky za ni!

klobonek
17.02.2018

Andre Agassi nepatřil mezi mé oblíbené hráče. Nikdy se mi nelíbil jeho projev na kurtu, připadal mi tak trochu vyšinutý. Po přečtení jeho knihy jsem na tohoto chlapíka změnil názor. Dětství neměl vůbec jednoduché (nenávist k tenisu a psychický teror, který musel snášet od svého otce), ta zpověď je tak otevřená - až se mi nechce věřit, že se z takového prostředí v kterém vyrůstal, a co prožil, dostal v kariéře tak daleko! Je to pravý šampión a knihu by si měl přečíst každý fanoušek tenisu. BRAVO ANDRÉ!!! Za mě 95 procent, ty zbývající procenta kazí trochu horší překlad.

martin9885
15.02.2018

Pamatuju jeho prohlášení, která jsou pro sportovce obvyklá. Jsou pozitivní a motivují mladé. Ale co opravdu sportovec chce říct často nevíme. Agassi otevřeně přiznává, že tenis nenáviděl a z turnají chtěl odejít i v prvních kolech. Skvělá knížka.

marabart
07.01.2018

Jedna z nejlepších knih, co jsem četl. Pokud bych je měl porovnat s knihami od Rafaela Nadala a Rogera Federera, Agassi vítězí svou přímostí, otevřeností a detaily na plné čáře. Ke knize se pravidelně vracím.

mirkoczentovic
08.12.2017

Keď dlhovlasý Američan v roku 1992 po prvý raz a naposledy ovládol Wimbledon, Steffi Grafová neprišla na slávnu Večeru šampiónov, okrem iného kvôli tomu, že s ním nechcela ísť na tanečný parket - a dnes sú z nich manželia.

Život Andreho Agassiho je plný podobných zvratov o 180 stupňov, rovnako ako aj celá kniha. Pre mňa z viacerých dôvodov výnimočná. Prvé dielo, ktorú som prečítal v anglickom origináli - a dosiaľ jediné (povzdych). A predovšetkým moja prvá športová autobiografia, ktorá podnietila môj záujem o ďalšie knihy z rovnakého súdka. Preto má v mojej knižnici čestné miesto podobne ako viaceré beletristické skvosty.

lubosh
04.03.2017

Dojem kazí lajdácký překlad.

Bilky
27.02.2017

Andre od začiatku knihu poňal ako spoveď. Preto okrem hlavného plánu, ktorým je jeho kariéra (ale aj prekliatie) menom tenis (bacha na preklep!), dáva do knihy celé svoje srdce. Úprimne odkrýva svoje názory, finty, ale aj klamstvá, skryté myšlienky a intímne emócie nielen v profesii, ale aj v súkromnom živote. Tu si dovolím varovanie pre čitateľov pod 10 rokov: v knihe sú aj škaredé a nepekné slová, dokonca horšie ako „hajzeľ“, čo by sme od športovcov skutočne nečakali ;)

Hoci CéVé-čka a životopisy nie sú môj rybník, priznávam, z tejto knihy som bol od začiatku namäkko. A keby tam Andre dal viac podrobností, keď balil svoju prvú žienku Brooke Shields, bol by som určite aj natvrdo ;) Je neodškriepiteľné, že Andre bol a stále je macher. Po 20-tich(!) rokoch aktívnej profi kariéry s prezývkou Punischer (doslovne Trestač), kedy na kurtoch dokazoval jej opodstatnenie, nenachádzam iné slovo. Ale na tejto knihe mi je sympatické, že rovnako, ako je Agassi drsný na svoje okolie, vie byť tvrdý aj na seba. Tento amík z Las Vegas, ktorému v žilách koluje vďaka otcovi asýrska krv dokazuje, že víťazstvá nie sú len tie, ktoré získate na kurtoch, či ihriskách, ale tie ktoré získate nad sebou samým. Je všeobecne považovaný kritikou a spoluhráčmi ako jeden z najväčších tenisových hráčov všetkých čias a najviac oslavovaný za svoje famózne returny. Zásluhu na tom má nielen Andreho športový výkon, ale aj vplyv na tri generácie mladých ľudí, hráčov a športovcov celého sveta. Aj jeho rebelantstvo, neortodoxné postoje a oblečenie, jeho charizma. Najmä tou pomohol obnoviť popularitu tenisu v priebehu rokov. Osobnosťou navždy ostane aj vďaka svojej charitatívnej činnosti a súkromne dotovanej akadémií pre sociálne slabšie vrstvy. Táto stránka jeho osobnosti je v knihe veľmi výrazná a sami zistíte, že sa nejedná iba o gesto, alebo imidž.

Čo sa týka samotného diela, autor je priamy, jednoznačný, dej má spád a nepodlieha moderným odbočkám, nesleduje príliš veľa línií. Trochu ma zarazilo nadmerné použitie anafor a aj keď mi je ich vplyv na zdôraznenie výpovede jasný, myslím, že existujú aj iné štylistické prostriedky. Tu je možno na mieste spomenúť, že spoluautorom knihy, ktorý si neprial byť uvedený a preto to ani nikomu nepovieme - je J. R. Moehringer, držiteľ Pulitzerovej ceny za žurnalistiku. Aj preto je štýl rozprávania dynamický, v spojení s Andrého výpoveďami dostatočne sugestívny.

Ešte podrobnejšie som sa odviazal v recenzii, tu na DK:
http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/imidz-je-vsetko-agassi-vam-odpovie-7450

ODPORÚČANIE: Nečítajte OPEN ako knihu o športe, čítajte ju ako knihu o človeku. Nehľadajte striktné štatistiky, hľadajte pocity a súvislosti. Nečakajte bulvárne infošky, čakajte reálne emócie. Nevnímajte ju s predsudkami a tvrdými súdmi, vnímajte ju s pochopením a buďte OPEN :) U mňa otvorených 85%

tucnak67
25.01.2017

Úžasná kniha. Od první kapitoly se od ní člověk nedokáže odtrhnout.

Mali88
16.11.2016

Pro mě asi nejlepší životopisná knížka, co jsem kdy četla. Velice dobře a poutavě se četla. Andrému jsem vždycky fandila. Ať už nosil příčesek (o kterém jsem vůbec neměla tušení) nebo když dal příčesek dolů. Jeho tenis byl koukatelný a to nejen díky módním kreacím :)
Pobavila mě situace, kdy jeho skoro manželka Brooke chtěla zhubnout do svatebních šatů a že prý chce vypadat jako tahle dívka a ukazála na Steffi :)

Stone
08.08.2016

Velice čtivá kniha o tenisu. Velice otevřený Andre a jeho životní cesta v tenisu.

šipek
15.12.2015

Velice zajímavá kniha , reálný pohled do zákulisí tenisu , až jsem byl překvapen Andrého nenávistí k tomuto sportu. Velice silná osobnost.

kacimilek
04.11.2015

Jelikož nejsem nijak zvlášť velký fanoušek tenisu, natož tenistů, Andre Agassiho především hodnotím jako člověka. Věřím, že mládí neměl jednoduché, ale lze říct, že nakonec všechno dobře dopadlo. Je to silná osobnost.

Mr.Burns
27.10.2015

Vše zde bylo řečeno. Já jen podotknu, že na to jakého měl otce, se v mládí choval a oblékal zcela normálně :). Vidět naživo první setkání pana Agassiho a Graffa muselo být zážitek. :D

genie
01.10.2015

Moje první přečtená autobiografie ... od začátku do konce jsem s Agassim jeho život a pocity prožívala, včetně opětovné nervozity při popisovaných zápasech. Velmi pěkně a čtivě sepsáno.

bago
23.08.2015

Musím přiznat, že se jedná asi o nejlepší autobiografii, kterou jsem zatím četl. Andrého jsem měl jako tenistu hodně rád, fandil jsem mu. Pro mě to byl ale hlavně rebel. Dokud jsem si nepřečetl knihu. Zde k rebelovi musím přidat i lidskou a sympatickou tvář. Je jasné, že značný vliv na jeho image mělo jeho dětství. Stejně tak, jako Steffi ovlivnil její otec. Kniha byla autorem napsána velmi působivě a napínavě, měl jsem spíš pocit, jako bych četl kvalitní thriller a ne autobiografii. Žádná nuda se nikde nekoná, kdo se začte, myslím, že nepřestane, dokud nedočte. Jasných 5*

Juzzy
26.07.2015

Velmi zajímavý pohled do zákulisí špičkové tenisu a sportu vůbec. Skutečně OPEN, navíc jeden z největších a nejsympatičtějších hráčů všech dob.

Obuvník
27.06.2015

Příběh muže, který nenáviděl sport, jež ho dostal na vrchol.
Autobiografie mě nikdy moc nelákaly. Říkal jsem si, že všechno, co potřebuji vědět, jsem se naučil v mateřské školce, a nebo pomůže strýček Google :-)
Andre si však sehnal šikovného ghostwritera a vylil mu srdce na diktafon. A byla to skvělá spolupráce. Úspěšní lidé mají zkrátka zážitky za deset životů.
Když je životopis autorizovaný, tak se ze snůšky faktů stává beletrie, která má duši.
Tahle kniha je stejná bomba jako Andreho return.

mispulin
01.10.2014

Parádní knížka. Přečetl jsem ji jedním dechem a když jsem se dostal k počítači, tak jsem se na některé zápasy podíval. A opravdu to tak bylo. Jako například začátek knihy.
Vždy jsem Agassimu fandil, asi právě proto, jak se odlišoval od jiných hráčů. Herně, chováním, oblečením... Byl to Pan Tenista.
Doporučuji přečíst všem čtenářům, kteří někdy aktivně sportovali.

michaelevavrin
07.08.2014

Skvělá kniha, kde najdeme prvky dramatu, psychologického románu i romantiky, přitom je to jen ,,obyčejná" autobiografie jedné tenisové legendy... Open jsem četla už podruhé a stále v ní objevuji nové a zajímavé informace a zápletky :)

vorenus
17.07.2014

Opravdu nevšední pohled do života žijící legendy tenisu.Tohle si může přečíst i ten, kdo o tenisu nic neví.Někdy jsem si připadal, jako bych si četl vlastní myšlenky.A opravdu šokující je, že A.A. skoro celou knihu opakuje, že nenávidí tenis.

Gooverka
15.06.2014

Knihu jsem, stejně jako mnoho lidí přede mnou, zhltla za pár dní. Agassiho kariéru jsem moc neznala, v mém povědomí byl zařazen do kolonky vtipálek a jako součást perfektního tenisového páru se Steffi.

Kniha ale byla úžasná. Spoustu věcí v Agassiho životě chápe i člověk, který se s tenisem nikdy nesetkal. Jeho výkyvy se sice ke konci knihy už slévaly, ale to nic nemění na tom, jakou legendou se za tu dobu stal. Celou knihu jsem mu fandila, a nemohla se dočkat, co všechno ještě získá. Opravdu doporučuju všem, kteří v sobě mají jen trochu sportovního ducha. Agassiho pohled na ostatní tenisty byl velice zajímavý a potěšila i zmínka o Tomáši Berdychovi.

Komls
28.05.2014

Po knize jsem sahl kvuli motivaci pred domacim MS v Brne. Cekal jsem asi vsechno, jenom ne tohle.:) Ale kazdopadne nelituji, cte se sama, clovek si i nejaky ty zapasy na youtubku pusti a po precteni mu nezbyde nez smeknout nad odusevnelosti kluka bez zakladniho vzdelani. Byla by pecka na porovnani, kdyby to same sepsal Pete...:)

simonabr
28.03.2014

Výborná a moc zajímavá kniha, kdo by si pomyslel, v jakém psychickém rozpoložení Andre je, když "řádil" na kurtech, jen v ní mohlo být víc fotek, na Andreho se přece tak hezky dívá. Jinak plně souhlasím s komentáři Therisy, kilometru, malazluta a MildeZ.

Guepp
12.03.2014

Kniha se četla báječně! Popravdě po sportech tolik neprahnu, ale po přečtení jsem hned vyrazila na kurt - aspoň za zkoušku to stálo :-D

MildeZ
21.07.2013

Do přečtení knihy pro mě byl A. Agassi pouze sportovcem (tenistou). A po přečtení? Člověk s velkým srdcem a mnoha zajímavými myšlenkami v hlavě!

yueh24
29.03.2013

Kniha, která se čte jedním dechem, myslím i pro netenisového fanouška. Obzvlášť zajímavé čtení je to určitě pro ty, co sledovali některé ze zápasů popisovaných v knize. Celkově vzato nelze než konstatovat, že není všechno tak, jak vypadá v televizi a jak nám podávají média... a Agassimu nezávidím ani jeden tenisem vydělaný dolar... to, co je popisováno v knize, není život.

malazluta
20.03.2013

Kniha po jejímž přečtení jsem strávila několik hodin na internetu a sledovala záznamy různých tenisových utkání, které s knihou souvisely. Andre Agassi mě stylem svého psaní mile překvapil, jako aktivního hráče jsem ho měla moc ráda a bylo zajímavé podívat se na tenis a vše okolo něj očima bývalého předního tenisty.

anibeni
18.02.2013

Kniha, kterou jsem četla jedním dechem a nemohla uvěřit tomu, že to není smyšlený román, ale vlastně "jen" životopis.. Knížka mě nadchla a přitom jsme to od ní vůbec nečekala...


Štítky

tenis

Autor knihy

Andre Agassi

Andre Agassi
americká, 1970

Podobné knihy

Kniha Open – Otevřená zpověď je:

v Právě čtených3x
v Přečtených175x
v Čtenářské výzvě8x
v Doporučených21x
v Knihotéce50x
v Chystám se číst57x
v Chci si koupit9x