Hausfrau

Nic by nebylo tak vzdálené od pravdy jako tvrzení, že se má atraktivní Američanka Anna dobře. Neděje se jí nic strašlivého, přesto však nenachází v životě nic, z čeho by se mohla radovat. Žije v Curychu, jejím manželem je švýcarský bankéř, jemuž vychovává tři děti. Čas tráví na hodinách němčiny pro cizince, péčí o domácnost – a se svými milenci. Ti pro ni pouze představují způsob, jak utéct od všední reality a dokázat si vlastní hodnotu. Přátel moc nemá, ty blízké už vůbec ne a ani se nijak zvlášť nesnaží si je najít. Den za dnem Anna pomalu přežívá v jakési podivné prázdnotě nešťastného osamění, zatímco nad hlavou se jí pomalu stahují mračna. Když je smrtelně zraněn její syn, nenapadne ji, že tohle je jen začátek tragédie… Debutový román americké básnířky Jill Alexander Essbaum, který od začátku zaujme především všudypřítomným, neustále se stupňujícím tísnivým napětím, se stal jednou ze senzací loňského roku, když o jeho vydání např. jen ve Velké Británii usilovalo 19 nakladatelst...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290086/hausfrau-dOq-290086.jpg 3.1196
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Hausfrau

janca1705

Bohužel nedočteno ..

marimari

Smutná, depresivní. Spousta lidí neví, co od života chce a trpí mnoha depresemi a nespokojeností, neklidem a neschopností změnit daný stav. Určitě stojí příběh za přečtení i jako varování před slabostí a absencí cíle a smyslu života.

PetaZ

Kniha sice neni moc obsahla, ale ja bych ji zkratila jeste tak na polovinu, cist o zenske, ktera je vecne nadrzena a lina opravdu nemusim 150 stran.... Docetla jsem, ale kdyz se na knihu podivam zpetne, tak si za par dni ani moc nevybavim o cem vlastne byla a to cervene pismo to taky nevylepsilo..

Vydra57

Z mého pohledu pozérský běs. Hrdinku jsem nesnášela a vůbec mi jí nebylo líto .O svůj osud si celou knihu koleduje . Přemýšlím , co tím chtěla autorka říct ? Chtěla v nás vzbudit lítost nad těmito bytostmi ? Snad někde v Americe existují a nedej bože jich jich bude přibývat i v Česku , ale obraz hrdinky, která, ač obklopena vším, co život dává , se jen pasivně utápí v nespokojenosti a východisko hledá sexuálních dobrodružstvích ! No děkuji , nechci.

iiiccc
04. únoraodpad!

Hlavní postava je nespokojená a znuděná blbka, co není schopná dát si do pořádku život a svým chováním táhá lidi kolem sebe do stejné žumpy, ve které se sama plácá. Takových žen existuje! Netřeba o nich číst.

Janule809

Nebylo to tak zlé, ale depresivní ano

Medunka041
15.12.2018

Hausfrau se mi jako kniha líbila. I když mi byla hlavní hrdinka občas protivná, tak ten konec mne dostal, ten jsem jí nepřála. Je fakt, že lidi co mají všechno, trpí neustále nějakou depresí. Vadilo mi popisování sexuálních scén, přišlo mi to občas, že čtu porno časopis.

Mufka
08.11.2018

Nejdříve mě kniha až tak nebavila, ale ještě před polovinou jsem se do ní dostala. Některé myšlenky mi přišly zajímavé, jiné zcestné. Hlavní hrdinka mi nevadila, asi její rozpoložení dokážu pochopit.. O to více mě mrzí konec. I když konec příběhu směřoval právě k tomuto konci, stále jsem tak nějak doufala, že svou situaci vyřeší Anna přece jen jinak.. :-( :-)