Hausfrau

Nic by nebylo tak vzdálené od pravdy jako tvrzení, že se má atraktivní Američanka Anna dobře. Neděje se jí nic strašlivého, přesto však nenachází v životě nic, z čeho by se mohla radovat. Žije v Curychu, jejím manželem je švýcarský bankéř, jemuž vychovává tři děti. Čas tráví na hodinách němčiny pro cizince, péčí o domácnost – a se svými milenci. Ti pro ni pouze představují způsob, jak utéct od všední reality a dokázat si vlastní hodnotu. Přátel moc nemá, ty blízké už vůbec ne a ani se nijak zvlášť nesnaží si je najít. Den za dnem Anna pomalu přežívá v jakési podivné prázdnotě nešťastného osamění, zatímco nad hlavou se jí pomalu stahují mračna. Když je smrtelně zraněn její syn, nenapadne ji, že tohle je jen začátek tragédie… Debutový román americké básnířky Jill Alexander Essbaum, který od začátku zaujme především všudypřítomným, neustále se stupňujícím tísnivým napětím, se stal jednou ze senzací loňského roku, když o jeho vydání např. jen ve Velké Británii usilovalo 19 nakladatelst...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290086/hausfrau-dOq-290086.jpg 3.1184
Vydáno:, Ikar (ČR)

m.valova

Ze začátku jsem myslela,že knihu odložím,nicméně jsem se začetla a i když mi přišla o znuděné paničce,která má všechno a hledá problémy tam kde nejsou,ve finále cena za tohle všechno byla moc vysoká a poměrně krutá...závěr si asi musí udělat každý sám a konec domyslet.Moc se mi líbila a zaujala mne pasáž,ve které kněz vysvětluje životní volby pomocí Domina a dominového efektu.

eva198

Kniha me lakala, obal se mi libil , ale pribeh jedna velka deprese.. Unudena hlavni hrdinka, ktera si jen stezuje porad do kola.
Bala jsem se, ze i ja budu mit deprese. :-D Porad jsem premyslela, jak to dopadne.. Konec me prekvapil

oolinkaa

Velmi jednoduchý děj i ničem. Celkem ztráta času. Že je text červený mi nevadilo, dalo se na to zvyknout, ale jinak nic .

karolina5333

Deprese, deprese, deprese. Až jsem měla strach, že ji z knihy budu mít taky. A proč? Pro koho?
O kéž není mnoho tak promarněných životů jako ten Annin. Nemohla jsem se dočkat až tu zbytečnost dočtu.

Jájinka

Nesympatická až protivná hlavní postava, divný konec, přeskakování z děje na děj. Nic moc.

Ivanule

Tak na tuhle knížku,jsem se hodně těšila,protože jsem o ní pořád jen slyšela jak je skvělá a kdoví jak čtivá,a jak se všem strašně líbila...Upřímně,mně tedy moc ne.Začátek nemohla jsem vůbec začíst,všechno bylo na přeskáčku,než se člověk zorientoval,hrozně to tam přeskakovalo z jedné věci na druhou -minulost,přítomnost,sezení ...Až konečně konec s názvem Listopad,mi přišel jako ucelený příběh,kterým se vše dokončilo,upřímně tohle se stát mě nevím co bych já dělala...Ale myslím že až tedy ten konec se mi četl úplně normálně,tak nechápu proč ty první 2/3 byly takto...A další věc proč červené písmo?Nemohla jsem si na to vůbec zvyknout,2* a to jen skrz ten konec,jinak si knížku už nepřečtu

pipu

Mě kniha naopak v knihkupectví červeným textem a obalem zlákala.
Po přečtení knihy mám Annin příběh v hlavě...empatizuji.. a to je to , co mi dokazuje ze nebylo zbytečné ji číst ..

Nomia

Anna je typická hausfrau, ženština unuděná domácím stereotypem, která hledá nějaké to povyražení. Budiž, pro to bych měla ještě nějaké pochopení. Ale jinak je celá kniha v podstatě paskvil.
Špatně napsaná, neskutečně rozvleklá, naprosto postrádající jakýkoliv erotický náboj, postavy mdlé. Zakončení knihy je naprosto nijaké. Absolutně zbytečná záležitost.
A magora ve vydavatelství, který schválil, že kniha bude napsána červeným textem, bych nejraději nakopala do zadku.

babsi66
13.12.2017

Unikla mi pointa. Anna podvádí manžela, čímž si kompenzuje svou pasivitu ve společenském životě. A zjevně potřebuje pomoc odborníka. Bohužel se z knihy nedozvíme, zda jí psychoterapie k něčemu byla, ani zda ji její aférky někam posunuly. Nějaký závěr tam sice je, ale působí, jako kdyby autorka nevěděla, jak knihu jednoznačně zakončit. Takže celkově rozpačitý příběh, který se asi do poloviny tváří, že někam spěje, nakonec nespěje vůbec nikam.

A také nechápu, proč byl text červeně.

Veronika33
25.10.2017

Tak táto kniha bola na mňa až veľmi pomalá a psychologická. Napriek tomu sa celkom rýchlo čítala kvôli mini kapitolkám resp. odstavčekom. Časti s Anninou terapeutkou ma zabíjali svojou nezáživnosťou. V podstate všetky postavy mi boli nesympatické. Koniec som asi od polovice knihy tušila. Celkovo kniha o ničom a nechápem tú vyzdvihujúcu propagáciu.

micha-ella
07.10.2017

Rozkouskovaný a pomíchaný příběh o labilní a divné matce. Svými avantýrami byla hodně nesympatická, až nesnesitelná. Ale román jsem přečetla za jeden den a líbil se mi, hezká je i obálka a zvláštnost - červený tisk písma.

babyboar
19.09.2017

Pro někoho příběh rozmazlené, znuděné lehké děvy. Pro mě hluboký náhled do duše osamělého člověka v cizí zemi. Odcizení, tíseň, hledání, to vše je cítit téměř z každé stránky. Čtenář čeká, kdy přijde řešení a přitom ví, že závěr, který kniha má je naprosto nevyhnutelný.

Boženka2
07.09.2017

Když je kniha označená jako bestseller, čekám víc. Budu si to muset odvyknout. Asi to měla být zoufalá žena, důvod jsem nepochopila, ale dobře, nejsem psycholog. Pokud ji tedy nepřivádělo k zoufalství to, že je dobře situovaná a má tři krásné děti. Mně se spíš jevila jako sobec, který zničí vlastní rodinu. Doufám, že ve skutečnosti nikdo takový nežije.

hats
27.07.2017

škoda! škoda!
nevyhovoval mi štýl ako bola kniha písaná. Totálny zmätok...

A pritom si myslím, že je dobré o zmätku v duši písať, ale treba to aj vedieť... toto bolo napísane tak, že ma to rozčulovalo

Jane100
22.07.2017

Ačkoli podobné typy ústředních postav (znuděné paničky bohatých manželů, které nemají přátele, neradi navazují kontakty, žijí za zdí domu, kam nikoho nepouští, nic je nebaví, děti vlastně nikdy nechtěly, mateřské city nemají... ) moc nemusím, Hausfrau mě zaujala od první stránky. Asi jedina takováto kniha zatím, která se mi líbila. Autorka prvotřídně vykresluje psychologii brutálně nesympatické Anny. Hlavně vztah s americkým amantem byl popsaný na jedničku. Že by vlastní zkušenost autorky? :-) Žertuji, ale takový konec tohoto románku mě prostě potěšil. Ústřední postava dostala, co si zasloužila.

Burnettka
07.07.2017

Začátek knihy mě nikterak nezaujal, později jsem se ale ve vlaku začetla a už jsem se nemohla odtrhnout. Annu jsem v některých případech chápala, v některých ne. Celkem odstrašující případ do budoucna :)

MockOrange
27.06.2017

Kniha mě od začátku zaujala, děj působil jako mozaika, zpočátku jenom popis toho, jak Anna žije a mezitím moudra její psychiatričky a lekce němčiny. Bylo jasné, že se brzo něco stane. Anna se nudí, svůj volný čas netráví s rodinou, spíš se potuluje po venku, schází se s milenci, chodí k psychiatričce a na němčinu. Tam si najde kamarádku Mary, taky zvláštní žena, rozhodnutá páchat dobro. Uspořádá Anně nechtěný večírek, vede trochu hloupé řeči o vzhledu Anniny dcery, komu je asi podobná ?? I kdyby manžel nic netušil, tak teď mu to začne v hlavě šrotovat a děj graduje. Trochu chyběl hlubší rozbor Brunovy mysli ale jinak dobrá četba.

intelektuálka
15.06.2017

Děj knihy připomíná novodobou Annu Kareninu a jako prvotina mi připadá zdařilá. "Osmý hřích je zoufalství"? Tolik trápení nemůžu přát žádné ženě. Pro ženy doporučím.

E.lisabeth
27.05.2017

Necekala jsem nic, dostala jsem mnoho.

itulenka
22.05.2017

Mě naopak červené písmo nalákalo a nedělalo mi potíže. Příběh byl napínavý a čtivý. Sem tam jsem se ztrácela v ději, ale nebylo to úplně nejhorší. Jen mně tedy chybí vysvětlení co všechno manžel věděl,jestli vůbec něco a jak dlouho..

Voltík
15.05.2017

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst. Přeskakování v ději není prostě pro každýho. Ale když už se mi konečně podařilo orientovat, tak musím říct, že kniha není zase tak špatná, jak by se podle zdejších komentářů mohlo zdát. Přinejmenším se člověk aspoň trochu zamyslí nad vlastním životem a kniha, která k něčemu takovému člověka přivede zase až tak špatná být nemůže. Nápad s červeným písmem se mi líbí. A jako milý bonus jsem díky této knize objevila zajímavou kapelu Madrugada.

Ewinky
05.04.2017

Hrozné, nezvládla jsem ani polovinu. Tohle má být bestseller? A to červené písmo... nikdy více!

ondras666
01.04.2017odpad!

Na knihu jsem se docela dost těšil. Ale bohužel přišlo velké zklamání...
Autorka se pokouší o hlubinou sondu do života matky v domácnosti, hraje si s tématem Freuda a jeho psychoanalýzy. Ale celkově to vyzní slabě až uboze.
Styl psaní mi neseděl, samotný příběh taky ne a velké mínus je za knihu psanou červeným písmem. Nepříjemné na oči a na čtení.
Knihu jsem jako jednu z mála nedočetl. A vracet se k ní nebudu. Za mě odpad...

petra7942
11.03.2017

Při koupi a letmém přečtení,o čem kniha je,mě zaujala...ale poté mi dělalo strašný problém se začíst...střídání dějových linek,červené písmo...konec předvídatelný,hrdinky mi bylo líto,ale je zvláštní,že manžel " vše věděl" a nezasáhl dříve...

Bonnet
05.03.2017

Takový průměr, co si člověk přelouská za večer, možná dva, zachce-li se mu vytvořit napětí, které se autorce vytvořit nepodařilo, neboť dějovou linku ponechala až moc syrovou, tudíž snadno dekódovatelnou a hlavní hrdinka velkou roli neuhraje.

Mini.Baby
01.03.2017odpad!

Po čtyřech kapitolách jsem to vzdala. Nedalo se

Ema22
26.02.2017

Svěží příběh s naprosto debilním koncem. Každá příčina má svůj následek. Hlavní hrdinka? Pasivní, pomalá, egoistická. Ale ne úplně nesympatická. Iritovala mě její neschopnost naučit se jazyk, 9 let? To snad ne. Kladně hodnotím švýcarské reálie a některé myšlenky.

Jolina
23.02.2017

Od knihy jsem čiekala víc, děj neměl moc spád a celá kniha byla stejná od začátku do konce s tím, že konec se dal docela předvídat. Nicméně několik věcí bylo docela originálních - určitě barva textu, také kompozice, v níž se proplétaly různé časové úseky života Američanky Anny. Nezávidím lidem, kteří život žijí-nežijí tímto způsobem utápění se v něm a hlavně v sobě...

HDosoudilová
07.02.2017

I přesto, že se mi kniha nečetla úplně dobře (nejen téma, ale i styl psaní), musím dát pět hvězdiček. A to kvůli samotnému tématu, o kterém se podle mě stále málo píše i mluví. Ze začátku mi byla Anna docela nesympatická a nechápala jsem ji, postupně mi jí ale začlo být spíše líto. A nechápu, že nikdo v jejím okolí nebral zřetel na to, že ta žena potřebuje pomoc. A naopak přístup psychiatričky mě vůbec nepřekvapil (vlastní zkušenost).

Aleh
31.01.2017

Na první pohled by se řeklo, že Anna má v životě štěstí a kdo by za to, co dal. Vdala se do Švýcarska, její manžel je bohatý bankéř,nemusí pracovat, má tři zdravé děti a spoustu času pro sebe. Navštěvuje kurz němčiny, protože stále ani po 9 letech nedokáže dobře komunikovat, tráví čas s milenci, mnoho starostí s dětmi a domácností se jí nedotýká… Nic ale není, tak, jak to na první pohled vypadá.
Nebo je nemožnost komunikace problém, který jen prohlubuje její osamělost, nespokojenost a deprese, přestože má manžela, děti, hlídací tchýni a sled tragických událostí nenechá na sebe dlouho čekat... A proč se to tak všechno stalo? Kde se stala chyba? Psychologický román, který Vás nutí přemýšlet a klást si spoustu otázek.

Kniha v žebříčku

76. nejhůře hodnocená kniha