LucySmile LucySmile komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tomu se říká český humor! Příběh jako ze života, naprosto uvolňující čtení. Ze začátku jsem brečela smíchy, později se to trochu začne opakovat, takže je to spíš úsměvný. Těším se na pokračování.

17.05.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto ohromující román! Neznám lepší knihu o holocaustu a myslím, že asi nepoznám. Vtáhne vás do děje a nepustí ani dlouho po přečtení knížky. Všem moc doporučuju.

22.10.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásné oddychové čtení, lepší než první kniha ze série. Hned bych do New Yorku jela!

18.01.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tento příběh... Ještě teď je mi z toho špatně. I přesto, že Barunka nezažívala žádné velké fyzické násilí či znásilnění, bylo to hrozné. Je strašný, že psychické týrání nelze nijak dokázat. Navíc vyprávění z pohledu "matky" bylo o to horší, že jí člověk vidí do hlavy. Je neuvěřitelný, jak jeden člověk dokáže rozvrátit vztahy v celé rodině a ovlivnit jejich myšlení.
Jinak kniha byla napsána stručně, čtivě a jednoduše, takže k tomuto nemůžu nic vytknout. Za mě by si lidé tuto knihu měli přečíst z toho důvodu, aby pochopili, co jejich možná i neškodná slova či činy mohou způsobit.

30.03.2022 4 z 5

On On Elle Kennedy

Přečteno jedním dechem a mohu více než doporučit. Stejně jako jiné knihy od Elle Kennedy, i tato je naprosto skvělá. Kniha je čtivá od samého začátku a ani na chvilku se nenudíte. Ryan a Jamie jsou úžasná dvojka a já je zbožňuju. Nemůžu se dočkat, až začnu číst pokračování. Jsem totiž hrozně zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet :)

15.01.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Překrásná kniha a také velmi smutná. Smrtka v roli vypravěče je famózní nápad! Postavy nejde nemilovat. Velmi povedená kniha a filmové zpracování se také povedlo.

04.11.2019 5 z 5

On On Elle Kennedy

Rereading na zlepšení nálady a opět boží! Wese a Jamieho nelze nemilovat :)

17.02.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Velmi krásná kniha velmi podobná Haně a Vypravěčce. Vždycky mě dostanou knihy, kde se někdo z SS chová jako "člověk" a má alespoň trochu srdce. Milena byla velmi silná a Franze mi bylo až líto, protože takový život si nevybral. To, že věřil tomu, co všichni říkali a pak plnil rozkazy, aby si zachránil život nebyla tak úplně jeho vůle. Vím, že se jeho činy nedají omlouvat, ale v jeho situaci bych v té době nechtěla být. Hodně se mi líbil epilog i dodatek vysvětlující, podle čeho byla kniha napsaná. Příběh ve mě něco zanechal a všem ho doporučuji.

05.06.2022 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Přečteno po mnoha letech na základě čtenářské výzvy a jsem nadšená a mile překvapená. Knížku jsem četla ještě jako malé dítě na základní škole na doporučení jedné učitelky a hned jsem věděla, že téma 2. sv. v., holocaust a tomu příbuzná témata mě budou zajímat. Knížka je krásně napsaná z pohledu milé dívky a na konci se nevyhnete slzám. Doporučuji dětem i dospělým!

19.02.2022 5 z 5

Po shlédnutí dokumentu jsem se dostala ke knize a stále se nestačím divit. Pan Attenborough je člověk na správném místě a číst jeho knihu bylo psychicky náročné a někdy oko nezůstalo suché. Už dlouho dobu se zajímám o to, jak lidstvo ničí svůj jediný domov, ale díky této knize jsem zjistila, že je to horší, než jsem tušila. Zároveň mě překvapilo, kam až se výzkum na umírnění našich aktivit dostal.
Tuto knihu by si měl přečíst každý a jen hlupák nevěří tomu, co je v této knize napsané!

08.09.2021 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Budu se opět opakovat ale Elle Kennedy NIKDY nezklame! Děj je vtipný, pohodový a rychle utíká. Všechny postavy jsem si ihned zamilovala. Děj je jako vždy trochu předvídatelný ale to v tomto případě není podstatné.

17.05.2021 5 z 5

My My Elle Kennedy

Druhý díl byl trochu slabší, na druhou stranu reálnější. Blake byl skvělým oživením a i když jsem ho ze začátku úplně nemusela, později jsem změnila názor. Rozhodně mohu tuhle sérii doporučit a těším se na sérii WAGs.

18.01.2021 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Za mě rozhodně největší spokojenost. Krásné, milé, zamilované... Na konci dokonce i malá zápletka. Není na co si stěžovat. Ani jsem od toho nečekala tolik, ale byla jsem překvapená, jak jsem se rychle začetla. Ráda si tuto knížku přečtu znova. :)

25.11.2019 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Krásná, ale zároveň hodně smutná kniha. Archer i Bree mi byli okamžitě sympatičtí a do děje jsem se okamžitě vžila. Je až nemožné projít si tím, čím si prošel Archer a přitom být tak silný a mít tak dobré srdce. Nejvíce se mi líbilo, jak pomalu a postupně se poznávali a získávali důvěru v toho druhého. Na konci jsem měla trochu malý infarkt, ale jinak moc příjemné čtení.

13.09.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nádherná kniha, která mi zanechala úsměv na rtech i po jejím přečtení. Animant mi hodně připomíná mě samotnou. Navíc příběh se odehrává v Londýně - mém nejoblíbenějším městě. Co víc si přát? :) Moc ráda si tuto knihu přečtu někdy znovu a všem ji doporučuji.

04.09.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tato knížka je přesně ta pravá, kterou potřebujete číst v této zlé době. Všechny postavy mi přirostly k srdci a dokázala bych si představit, že bych s nimi cestovala po Kodani. Navíc mi knížka trochu víc přiblížila, co je vlastně hygge. A jako bonus představa dokonalé kavárny... Nemám absolutně co vytknout.

06.03.2022 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Bez přečtení této knihy by to nebyly Vánoce :)

01.01.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Knížka je tak z 95% o mě. Pobavilo, hezky zpracované.

18.07.2020 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Napínavý od začátku do konce, neuvěřitelný a nečekaný konec. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a sama jsem byla překvapená, jak moc mě nadchla. Moc moc všem doporučuji

12.11.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný příběh a hlavně velmi smutný. Nic z toho jsem nepředpokládala a byla jsem napnutá až do konce. Zajímavý pohled na invalidního člověka a naprosto chápu jeho nechuť žít.

07.11.2019 4 z 5