Lucyk01 Lucyk01 komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysař, další klasika. Myslím si, že nemusím tuto knihu představovat. Každý ji zná, buď ji už četl, nebo ještě ne a teprve bude číst. Příběh je tak krásný a i kniha se čte dobře. Kdyby někdo nechtěl číst, tak existuje i film podle knižní předlohy a ten se taky povedl. Ale stojí za to si to přečíst. Doporučuji a taky radím, že je to skvělá volba k maturitě. Dokáže se o tom snadno mluvit. Nejvíc z knihy se mi líbí scéna, kdy se Krysař seznámí s Agnes a nastupuje dialog mezi nimi.
,,A vaše jméno?"
,,Nejmenuji se; jsem nikdo. Jsem hůř než nikdo, jsem Krysař."
Tento dialog je tak úžasný. ️️️Má v sobě něco nepopsatelného.️️ A za to musím dát plný počet ⭐

18.04.2021

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nikdy jsem nechápala, proč všichni považují právě tuto knihu za oblíbenou z dětství. Já jsem ji četla poprvé před měsícem a i když jsem to přečetla, furt jsem to nechápala. Řekla jsem si, ze kniha je nic moc a šla číst něco jiného. Ale po hodinách přemýšlení mě kniha nadchla, protože mám ráda citáty a začínala jsem pomalu, ale jistě chápat význam celé knihy. V knize se vyskytují tolik moudra a pravdy, kterou si neuvědomujeme. Až když se nad ní zamyslíme, co tím autor chtěl říct. Kniha byla přečtená hned, protože nemá tolik stránek a taky se četla moc dobře. Jako kdybych byla dítě, které se učí číst. Asi tak se to dobře četlo. Prostě jednoduše. Obálka knihy vyznačuje přesně to, o čem kniha pojednává. Knihu doporučuji. Ale i když vás neosloví, je dobré si ji aspoň jednou za život přečíst. A neuděláte ani chybu v tom, že si ji vyberete k maturitě, protože se o ní dá jednoduše mluvit.

18.04.2021

Lakomec Lakomec Molière (p)

Lakomec je kniha, která mě zaujala a dokonce mě bavila. Kniha je poučná a dobře se čte. Ale kdo by nechtěl Moliérovu knihu číst, existuje film, na který se můžete podívat. V hlavní roli Louis de Funès, který ztvárnil roli Harpagona. I film stojí za zhlédnutí. Ale kniha je kniha. Lakomce doporučuji, protože se i u čtení zasmějete a vůbec netrpíte, že knihu musíte přečíst.Kdo nečetl ani neviděl, musí napravit. Je to klasika, kterou by měli všichni znát.

Exodus Exodus Kate Stewart

Tak to byla teda jízda. Nevím, kde mám začít, protože tolik pocitů najednou po přečtení knihy jsem už dlouho necítila. Během knihy jsem I několikrát brečela.

I když kniha má kolem 500 stránek, tak se četla snadno a rychle a nemohla jsem přestat číst.

Líbilo se mi, že tak jak skončil první díl, tak přesně začal i ten druhý díl, což bylo prima a hned jsem věděla, jak to dál pokračuje.

Na scéně se poprvé ukazuje ten opravdový Francouz a s ním se setkáváme po celou dobu té knihy. Cecília i zde byla trošku dramatická, ale zase není to úplně nejhorší postava, se kterou jsem se v knize setkala.

První díl byl více o sexuálních hrátkách a erotice, ale zde se už blíže dostáváme k Havranímu bratrstvu a tento díl je více o ději a minulosti. Takže nečekejte, že to bude oddychovka, to opravdu ne.

V první části bylo tolik zvratů, že v jiných knihách ty samé zvraty by byly rozmístěny po celé knize.

Druhá část knihy byla ze začátku nudnějši, protože Cecília se zabývala svými myšlenkami a emocemi, ale bylo to na mě zdlouhavé. Klidně to mohlo být kratší, já bych se nezlobila.

Ale pak se to rozjelo a ZASE mě příběh pohltil. Trošku mě na konci překvapila reakce Tessy, ale jinak jsem ráda, že to skončilo tak jak to skončilo. I když ten epilog byl divný a trošku jsem ho nepochopila, ale tak snad v další knize se to vysvětlí.

Každopádně se v tomto díle vysvětlily všechny věci, které se staly a já jsem spokojená, že nemusím čekat dlouhou dobu na pokračování příběhu, abych se dozvěděla ty nevyřešitelné věci.

Myslím si, že tato kniha se stane letos mojí nejlepší knihou a právem dávám plný počet hvězd. Zaslouží si to!

07.07.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Když jsem si tuhle knížku kupovala, vůbec jsem neznala anotaci. Ale obálka mě hrozně zaujala, i když bych vybrala lepšího modela na Pana Romantika. A třeba tohle je příklad toho, když je hezká obálka ale i obsah knihy. Eden jsem si zamilovala hned na první stránce a i Pan Riley byl můj Pan Dokonalý. Od autorky jsem do téhle knihy ještě nic nečetla. Z mého pohledu prvotina od autorky. Líbil se mi lehký styl psaní, protože to bylo čtivé, vtipné, romantické a furt jsem se červenala, jak to u těhle knížek bývá Myslela jsem si, že to bude nějak erotické, ale byla jsem mile překvapená, když to bylo až skoro na konci knihy. Zrovna tady mi to nevadilo.
Každopádně tuhle knížku doporučuji všem, kdo milují romantiku, protože knížka si zaslouží mnohem větší pozornost.
Knížka byla hned přečtená a i když byl někdy děj předvídatelný, tak i přesto bylo zajímavé se dozvědět nové poznatky a nová tajemství
Určitě si knížku někdy v budoucnu přečtu a teď jen budu čekat na další díly, které mají vyjít v téhle sérii.
Nezbývá mi nic jiného než dát plný počet hvězd.

14.07.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knihu Gump jsem odkládala, co to šlo, protože jsem nechtěla brečet ️ A měla jsem pravdu. U knihy jsem brečela, jelikož miluju psy. Kniha se četla snadno. Jelikož je to psáno z pohledu psa, najdou se zde nespisovné výrazy, ale nemyslím, že bych kvůli tomu měla dávat body dolů. Ba naopak. V tomhle případě to bylo roztomilý. Ale příběh byl smutný Kniha zdůrazňuje na větu: Nevzdávej se. A díky knize jsem si uvědomila, že překážky v životě byly, jsou a budou a o tom to je. To je život. Opravdu není konec světa, když se něco nepodaří. Příště se to podaří, protože se nevzdáte a dáte to!! Knihu vřele doporučuji opravdu všem. Je to jedna z knih, kterou budu mít u ️ a když budu něco chtít vzdát, vzpomenu si na Gumpa a nevzdám se!! A vy udělejte to samé. ️

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Máme tady recenzi na třetí díl ze série Láska z Green Valley a já jsem se na něj tak těšila až jsem na konec byla zklamaná.

Mým favoritem byl první díl a doufala jsem, že tento bude ještě lepší a zvítězí, ale mýlila jsem se.

Kniha se četla stejně dobře jako předešlé díly. Hlavní postava Elara mi byla blízká svými myšlenkovými pochody i chováním, takže jsem si ji hned oblíbila. Noah take mi byl sympatický, akorát jsem se v něm někdy nevyznala. Chyběl mi tam i jeho pohled, proto jsem si musela mnohé domýšlet.

Příběh byl milý, ale něco tomu chybělo. Zdálo se mi, že některé věci tam nebyly řečeny a nějak celé to nebylo dotažené do konce

Doufám, že Knihy Dobrovský usilují, aby se i další díly u nás vydaly, protože by mě hodně zajímaly a určitě i ostatní čtenáře, kteří jsou fanoušky této série nebo samotné autorky.

Každopádně tento díl byl pro mě zatím nejslabším článkem celé série, ale věřím že další díly se pokusí konkurovat prvnímu dílu, že který je zatím na prvním místě mého žebříčku.

Jinak celou sérii doporučuji a i tento díl, protože se zde i objevují postavy z předešlých dílů, což je úžasné ostatní sledovat v jejich rozvoji

14.03.2023 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Další knížka, kterou mám k maturitě a kupodivu patří mezi tu dobrou povinnou četbu. Ze začátku jsem měla problémy s jazykem, kterým je kniha napsána. Ale později jsem se do knihy začetla, že jsem starý jazyk ani nevnímala a přišla mi ta řeč skoro normální.A ani mi nevadilo, že kniha je psaná ER-formou.Stránky mi ubíhaly pod rukama a za jeden den jsem měla knihu přečtenou.A určitě si ji mile ráda přečtu znovu. Petra i Lucii jsem si ihned oblíbila.️A ta jejich láska byla roztomilá. Škoda, že to končí tragicky a příběh se odehrává za dosti nepříznivých podmínek. Vím, je to trošku účel toho, ale mě by upřímně zajímalo, jak by ta jejich láska pokračovala dál. Nooo.... Nicméně knihu velmi doporučuji a re-reading v budoucnu si ještě min. jednou dám.️

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Druhá kniha od autorky a hned jsem si ji zařadila mezi mé oblíbené spisovatelky. Má krásný styl psaní, že jsem se hned do postav vžila a stránky mi ubíhaly pod rukama.️ Příběh byl tak silný a krásně napsaný. Ze začátku jsem trošku měla problémy s příběhem u Milese před 6 lety. To mě nebavilo až od prostředka se to rozjelo a pochopila jsem, proč to tam bylo Od prvních řádků jsem si zamilovala Tate i Milese. Jediná osoba, kterou jsem neměla ráda byla Rachel jako 18 letá. Na mě byla moc ubrečená a emocionálně nevyrovaná. Ale to je čistě můj pohled. Pak až ji bylo těch 24, tak už jsem ji snesla lépe, protože pomohla Milesovi.
Za mě krásná kniha a všem doporučuji. ️A právem ji hodnotím plným počtem hvězd.⭐Už se těším na další knihy od autorky.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Předtím než jsem si knihu přečetla jsem slyšela samou chválu a ani já vám tu nic jiného neřeknu. Od knihy jsem nevěděla, co mám čekat. Nečetla jsem ani anotaci knihy, ale jsem mile překvapená.️A totálně jsem si zamilovala autorku i postavy a děj. Kniha je hezky napsaná, Brigid má hezky styl psaní. Příběh se četl snadno a hned jsem se zamilovala do Juliet, protože i já miluju focení a naprosto jsem ji chápala. A pak je tu Declan není to úplně můj crush, ale má něco do sebe a to temno mě přitahovalo. ️Až do konce knihy jsem nevěděla, jak to skončí. Ano, byly tam pasáže, kde jsem odhadla, co se stane, ale stejně tam bylo víc částí, které jsem si netipla. Postavy, které jsem nesnášela byly Declanovi rodiče. Ty byly příšerní. Jinak ta učitelka na angličtinu, co učila Declana, byla úžasná.️Taky bych takovou chtěla mít Knihu velmi doporučuji a ani bych se nedivila, kdybych si ji přečetla za nějakou dobu znovu ️

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Můj první historický román a jsem ráda, že to byl zrovna tenhle.️Od začátku jsem si oblíbila Animant, i když mě někdy štvala tím, jak poslouchá za dveřmi nebo, že čte poštu Reed byl ze začátku fakt hrozný, ale postupem času se stal mým crushem ️Někdy jsem nevěděla, jak se děj vyvrbí, ale někdy se dalo předpokládat, co se stane. Trošku mě štvaly dlouhé kapitoly. Do hlavní postavy jsem se rychle vžila a prožívala s ní každou emoci. ️ Za mě milá knížka, která stojí za přečtení, ale určitě nepatří mezi knihy, které si chci přečíst znovu. Pro mě je to moc zdlouhavý z hlediska milostných scének a podobně. Já mám radši, když už je to někde uprostřed a ne, abych na to čekala celou knihu Ale dávám plný počet hvězd, protože myslím, že si to kniha zaslouží. ️

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Tak tohle byla doslova JÍZDA!!!

Autorka má zajímavý styl psaní a ani jsem nepotřebovala dlouhou dobu na začtení se do knihy. Knihu jsem přečetla jedním dechem

Hlavní hrdinka mi ze začátku sedla, ale už od poloviny knihy všechno zbytečně dramatizovala. Prostě DRAMA QUEEN!! A hodně jsem vypadala jako tento emoji, ale to mělo trošku vliv na hodnocení knihy, ale pozitivum je, že to nebyla nejhorší postava, jakou jsem kdy četla.

Sean a Dominik to tam hodně drželi nad vodou. A samozřejmě i jejich parta. Úplně jsem jim propadla a ta moudra a slova, co říkal Sean, byla úžasná.

Otec Cecílie byl hrozný, chtěla jsem mu dát pár facek, protože by si je zasloužil, ale nevím, čím si prošel. Takže nemůžu soudit a snad se to během dalšího dílu dozvím.

Tenhle díl je hodně založen na erotice a taky toto mé očekávání splnilo a i to předčilo, jak to bylo celé popsané úplně přesně podle mých představ a přání.

A ten konec?? Ten me totálně dostal. Bylo mi líto Cecilie a pak, jak to celé skončilo?? Potřebuju nutně druhý díl Exodus, proto radím, sežeňte si oba dva díly najednou!!

Každopádně hrozně moc doporučuji, určitě si to někdy znovu ráda přečtu. Tato kniha kandiduje na nejlepší knihu roku 2022!!!

10.07.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

(SPOILER) Wow, prostě wow. Nemám slov. Toto byla dokonalost, nevím, proč jsem knihu takovou dobu odkládala, protože ji mám už od doby, co u nás vyšla. (16.8.2021)

Kniha se četla sama, stránky mi pod prsty ubíhaly rychle. Od začátku jsem si zamilovala Lenu a samozřejmě i Ryana. Milovala jsem, jak se navzájem drásali nervy a jak Ryan měl ty svoje "nálady" a jak se mezi sebou slovně napadali a on si z Leny dělal v jednom kuse srandu. Hodně, ale hodně jsem se bavila, smála, prostě plná emocí naráz. Těch milion scének, trapných scének, to bylo něco. Teda i postelové scénky, na které si nějakou dobu budete muset počkat, ale stojí to za too. A ta chemie mezi nimi a Ryan a jeho slova lásky uuuu už se celá rozplývám

‼️‼️‼️MINI SPOILER‼️‼️‼️
Každopádně se mi zdálo, že Amy a Jack Cooperovi, natož, že platili Lenu za hlídání a pomoc, tak byli hodní, že Leně toho tolik dovolili. Jinak bychom se nehli z místa a mezi Lenou a Ryana by žádná přitažlivost ani chemie nevznikla. Ale nemyslím si, že by v reálu to takhle nějak probíhalo.
A taky konec se mi zdál hodně uspěchaný, že asi 5 stránek před koncem byli oba dva hlavní protagonisté rozhádaní nebo spíše Lena byla naštvaná na Ryana a najednou se tam objevil a ona mu všechno odpustila a hotovo, konec.
‼️‼️‼️KONEC MINI SPOILERU‼️‼️‼️

Naštěstí happy end, ale stejně mě zajímá, jak to s nima bude dál a další podrobnosti, proto doufám, že se to dozvím v dalším dílu, i když tam už nebudou hrát hlavní roli, ale stejně je budu v povzdálí sledovat.

Knihu všem DOPORUČUJI ️

04.07.2022 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

První kniha, kterou jsem přečetla od této autorky a můžu říct, že jsem ráda, že to byla zrovna tato. Protože kdyby to byla nějaká její slabší kniha, nevím, jestli bych od ní ještě nějakou knihu chtěla číst. Kniha se velmi dobře četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Dokonce jsem se rychle vcítila do Sky a po přečtení knihy jsem v sobě měla dost emocí. V ději se každou chvíli něco stalo a mě to vtáhlo do děje hned od začátku. Knihu všem doporučuji️, je zatím nejlepší a určitě se chystám na další díla od autorky. Dávám plný počet hvězd⭐, protože na knihu budu ještě dlouho vzpomínat. ️

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Tato knížka je jedna z mála české poezie, která mě zaujala. Je trošku těžká na pochopení, ale když ji pořádně rozeberete, tak je to skvělý výběr četby k maturitě. I já sama osobě tuto knížku mám zapsanou k maturitě. Myšlenky a vůbec téma a motiv knihy jsou nepopsatelně krásné. Na poprvé jsem knížku moc nepochopila, ale až jsem si jí přečetla podruhé. Uff...Zamilovala jsem se do jeho slov a veršů ♥️Jeho děj a myšlenky ze života jsou tak úžasné, že je až neuvěřitelné, že někdo dokázal tak krásně vyjádřit děj do veršů ♥️ Všem tuto knihu doporučuju, i když ji nemáte jako povinnou četbu, protože si myslím, že Máj je základ naší poezie, kterou by měli všichni znát ♥️Proto dávám vysoké hodnocení⭐ ve světě poezie.♥️

03.04.2021 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Ze začátku jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat, jelikož byla snad všude a obávala jsem se, že je až moc vychvalována. Ale nakonec jsem byla mile překvapená.

I když je kniha psaná v er-formě, čte se velice jednoduše a snadno si postavy zamilujete.

Hodně mě překvapila vazba knihy. Je měkká, ale na romatiku objemná. Já jsem teď hodně zvyklá na KD knihy, ale tahle je vydaná pod Ikarem, což pak se není čemu divit, že je taková, jaká je.

V knize se mi líbil humor obou postav, zejména Adama, kterého jsem si nejvíce oblíbila. Příběh je originální, jelikož děj se odehrává na půdě univerzity postgraduálu na katedře přírodních věd. Mnohdy zajímavá terminologie při rozhovorech, ale zároveň dobře vysvětleno neznalcům jako já.

Kniha je dobře promyšlená a velice mě bavila. Některé scény byly vtipné, jiné trapné a jiné kouzelné. Chemie mezi hlavními protagonisty byla cítit na dálku. Tady si pohrál osud, který je dal dohromady. Opravdu originální, jelikož Adam je profesor tamní univerzity a Olive je studentka postgraduálu. A protože on ji neučí a ani není v komisi její disertační práce, tak jim systém umožňuje randění, i když jen předstírané.

Snažím se najít nějaká negativa ke knize, ale ať hledám jak hledám, nemůžu žádné najít.

Knihu hodnotím velice kladně, plný počet hvězd, protože si to kniha zaslouží. Řadím ji mezi TOP 5 knih letošního roku.
DOPORUČUJI!!

22.07.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

A máme tady druhý díl Zvrhlého krále, na který jsem se těšila už od září. Tenhle díl patří do série Královská elita od britské autorky Riny Kent. A už prvním dílem si mě série získala. Nemohla jsem se dočkat až se pustím do čtení.

Kniha začala přesně tam, kde skončil první díl. A díky tomu se dozvídáme postupně pravdu, co se stalo a jak to dopadlo. Bohužel začátek byl pomalý, ale asi od 30 stránky se to rozjelo. Ale i přesto se kniha četla snadno a rychle.

Elsa a Aiden zůstali stejní jako v první díle, takže se to opakovalo. Jsi moje. Nejsem tvoje. Elsa ani zde není naivní holka a plno věcí si uvědomuje. Snaží se vzpomenout si na minulost, kterou Aiden zná. A to celé je fascinující. V tomto díle má větší prostor i otec Aidena, Johnatan King. A každou volnou chvíli jsem měla tendenci mu dát facku za to jeho chování.

Během čtení jsem se dozvěděla nějaké střípky z minulosti Elsy a další nečekané zvraty se na mě chystaly. Asi největší zvrat přišel na konci knihy. (jak nečekané) Trochu jsem to tušila, ale nemyslela jsem si, že se to opravdu stane. Noo...a stalo! Po dočtení knihy musím nutně sáhnout po dalším díle. Nevím, jestli to vydržím až se to u nás vydá.

Upřímně se mi o malinko více líbil první díl, ale věřím, že tamten i tento díl Vás nezklame. Doporučuji!!

11.04.2023 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Tahle knížka je jedna z mála knížek, které jsem si vybrala k maturitě a před několika dny přečetla. Polovinu knížky jsem přečetla v práci a druhou část dočetla doma. A chci říct, že jsem viděla film s Leonardem DiCapriem a je to dost sporné, co je lepší. Ale můj názor je takový, že v knížce se dozvíte více toho jak to bylo a kdo koho zabil než ve filmu. Jestli jste viděli film, tak pro Vás to bude jednodušší na porozumění než ten kdo knížku čte jako první a potom vidí film. Ale doporučuju ty možnosti oboje a hlavně je to správný výběr k maturitě protože hezky pochopíte děj a snadno se o tom mluví. I když je knížka psaná hodně archaicky (=stará slova jako jest, zpupný atd.), ale stojí za to si ji přečíst.♥️

03.04.2021 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Na knihu jsem se hrozně těšila. Ze začátku jsem neměla žádné očekávání a nevěděla jsem přesně do čeho jdu. A to se vyplatilo, protože kniha mě totálně dostala.

Nejdříve jsem moc nemusela hlavní postavu Noah. (A ano, pokaždé jsem si myslela, že je to kluk, když jsem viděla napsané její jméno) Každopádně někdy mi přišla na svůj věk hrozně dětinská a nevyzralá, ale v jiných scénách zase naopak. Takže jsem byla z toho zmatená. Není to úplně nejsympatičtější postava, kterou jsem v knize měla. Někdy jsem měla chuť ji dát facku, ale postupem času mi přirostla k srdci, jak začínala s příběhem vyrůstat.

A máme tu Nicka, který se od začátku stal mým crushem. Víc a víc jsem si ho oblíbila. Je to takový ten typ kluka, drsňáka, který se pohybuje v temných končinách života.

Velké plus knihy je, že je psaná pohledem Noah i Nicka. A to já prostě můžu. Milovala jsem pohled Nicka a nemohla jsme se dočkat až budu číst jeho pohled na věc. Bylo to super, že ty pohledy byly střídavé. Ale někdy jeden pohled skončil a další pohled hned navazovat v příběhu, jindy to byla stejná scéna, ale pohledem toho druhého, jak to vidí. Což bylo zajímavé.

Kniha byla velice čtivá a děj vás hned vtáhnul do sebe a krásně posouval vpřed. Jednou jste byli nahoře, jednou dole. Bylo to jako na horské dráze. A já jsem si každou minutu užívala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, takže jsem skoro nespala, ale to nešlo jinak.

I když byl příběh v některých částech předvídatelný, jindy tomu bylo naopak.

Ze začátku mě hrozně vytáčela matka Noah a zdálo se, že je tak trochu naivní a hraje si na něco, co není, po tom, co se rychle vdala.

Dále mě vytáčela Anna (kamarádka s výhodami Nicka). A pak Dan (přítel Noah). To je kapitola sama o sobě. Ale je mi hrozně divné, že spolu chodili 9 měsíců a vůbec spolu nic neměli. Jako může to tak být, ale v současné době je to docela nereálné situace. Ale to je jen můj pohled na věci.

Já jsme plná emocí, že bych se tady mohla rozepsat ještě více ale kdo by to pak četl, že?

Nicméně jsem ohromená. I když Noha mi zpočátku nesedla, teď je to jinak. A knihu hodnotím nejvyšším počtem hvězd, protože si to zaslouží. S koncem jsem spokojená a už se těším na další díly, které snad u nás vyjdou a samozřejmě se kouknu i na filmovou adaptaci, která by měla vyjít v roce 2023.

07.10.2022 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Tohle byla první kniha, kterou jsem četla od autorky. Takže jsem byla zvědavá na její styl psaní, jestli bude podobný jako u ostatních německých autorek, které jsem četla. A ani trochu jsem se nemýlila. Její styl psaní mi od začátku vyhovoval, kniha se četla hezky a rychle. Stránky ubíhaly rychle, takže kniha je přečtená poměrně za krátkou dobu.

Jsem se hrozně těšila na zdravotnické prostředí a medicínu, která se v knize vyskytuje Až na jednu scénu v pitevně jsem to dávala a nebylo to zas tak strašný.

Laurie jsem si od první chvíle zamilovala a to samé se stalo u Samuela. Takové zlatíčko a velmi se k sobě hodí.

Děj byl vskutku krásný a z celého příběhu plyne ponaučení, že každý dělá chyby a že každý se s nimi vypořádává jinak a jsou součástí našich životů až do smrti.

Celou knihu jsem čekala na ten okamžik, kdy se Samuel dozví, kdo Laurie ve skutečnosti je a jak bude reagovat. A pak jsem také čekala na okamžik, kdy se konečně dozvíme, co se ve skutečnosti stalo. Zkráceně řečeno, osudu nikdo neuteče.

Určitě jsem autorku zařadila do mých oblíbených spisovatelů a rozhodně si nenechám ujít další díly v sérii Co když...

Knihu vřele doporučuji!! Prostě příjemná oddychovka bez neočekávaných zvratů a s koncem, který se dá odhadnout

31.08.2022 5 z 5