LucyBooks

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

O knize jsem toho dost slyšela a tak jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala také. Nečetla jsem autorky jiná díla, takže nemohu porovnat, ale příběh se mi líbil, měl to spád, překvapivý děj a pro mne nečekaný konec. Možná jsem jen čekala větší dojetí, jinak chválím. Hezky se mi do knihy vracelo.

21.01.2020

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Na knize se mi líbí, že i když ji člověk čte po několikáté, tak v ní stále objevuje nové a nové myšlenky. Četla jsem ji jako malá a s odstupem času se na ni opravdu koukám jinak, velmi zajímavá a pro mě zvláštně psaná kniha se spoustou krásně dojemných myšlenek. Doufám, že mi tato kniha přinese ještě spoustu dalších nových myšlenek.
Z povinné četby za mě asi nejlepší.

01.07.2019

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Po přečtení také souhlasím, že tato kniha je právem top kniha 2020!
Nemám slov. Ihned mě kniha vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Četla se opravdu velmi poutavě. Postavy mi byly sympatické a prožívala jsem s nimi jejich (pohnuté) osudy. Vždy jsem se bála co je potká dál, ale i přesto jsem se strachem hltala další stránky a kvůli příběhu ponocovala.
Obdivuji autorku, že se pustila do takové knihy s onou problematikou. Jelikož jsem o takovéto historie Karvinska moc nevěděla, tak jsem se velmi poučila a je to až děsivé. Určitě jsem se dozvěděla velmi zajímavých a poučných poznatků.
Zkrátka doporučuji a měl by si ji přečíst každý! I když je velmi smutná, přesto lidsky psaná. A rozhodně si vážím v jaké době mám možnost žít, i když se také něco najde.

29.11.2020

Po tvém bokuPo tvém bokuKasie West

Úžasná knížka s kouzelným příběhem (nápad s knihovnou je skvělý, trošku závidím :-D ). Kniha se četla opravdu rychle. Dax a Autumn byli skvělí hrdinové, líbil se mi jejich vztah a to, jak Dax pomáhal Autumn s úzkostmi a naopak :-).

14.01.2018

BudoucnostBudoucnostDmitry Glukhovsky

Dokonale napsaná kniha, na to kolik má stran je čtivá. I když sci-fi nečtu, toto bylo opravdu super. A konec velice povedený. Kniha nutí k zamyšlení.

13.01.2018

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Famozně napsaná, i když opět smutná. Kapitoly z pohledu Milese a Tate byly skvělé. Konec dokonalý. Colleen je opravdu jednička :-).

Papírová labuťPapírová labuťLeylah Attar

O knížce jsem slyšela již dříve, ale dostala jsem se k ní až nyní. A rozhodně nelituji. Ze začátku jsem dle anotace netušila o čem bude a do čeho jdu. V úvodu mi připadala trochu přitažená za vlasy a otřepaná. Ovšem, když jsem se do příběhu začala více a více začítat, tak se mi příběh velmi zalíbil a dával mi hlubší smysl. Konec se mi moc líbil. Nedalo mi to pokoj, dokud jsem knížku nedočetla, musela jsem se i při učení k ní myšlenkami stále vracet, takže test snad dopadne dobře, kdyby ne, toto je silný důvod pro prokrastinaci :D.
Postavy mi byly sympatické a přirostly mi k srdci. Líbil se mi vývoj všech postav, zejména Skye a Damiena...
Většinou nemám ráda, když je knížka vyprávěna z pohledu více postav nebo rozdělená na části, ale zde mi to vůbec nevadilo a hezky mi to k celému příběhu pasovalo.
Takže jsem ráda, že jsem konečně i já měla čest s Papírovou labutí.
Všem doporučuji tento silný a surový, emocemi nadupaný příběh, autorka se ukázala, že psát umí. Po dlouhé době knížka, která mi ukázala, že za to čtení stojí!
Už teď vím, že jsem se tvorby autorky nenamlsala a těším se na další ochutnávku.

,,A někdy se k nám dostanou příběhy jiných lidí, jindy ne, ale za každým příběhem se vždy ukrývá jiný příběh a za ním zase další. Všechny příběhy jsou navzájem propojeny, ale my z toho řetězu vidíme jen malinký kousek, protože ten řetěz tu byl před naším narozením a bude pokračovat po naší smrti. A copak lze během jednoho života pochopit všechno?"
Skye - Papírová labuť

14.09.2019

KrysařKrysařViktor Dyk

Jelikož šlo o povinnou četbu do školy, tak jsem knihu spíše odkládala, ale nakonec musím uznat, že si to nezasloužila.
Líbilo se mi krásně vylíčené prostředí a konec si mě získal, doporučuju. Určitě bych se ráda podívala i na film či divadlo.

19.12.2019

PředčítačPředčítačBernhard Schlink

Knihu jsem dostala zadanou jako povinnou četbu, věděla jsem, že se jedná o silný příběh, ale nakonec jsem byla stejně velmi překvapena až jsem to ani nečekala, jak moc je silný. Příběh ve mně zanechal syrový a smutný pocit.
Po dlouhé době kniha, která se mi četla strašně rychle, stránky opravdu rychle mizely.
Hlavní hrdina mi byl sympatický a líbilo se mi jeho vyprávění, nutilo mě to číst stále dál.
Konec mě šokoval, mám z něho pocit úzkosti a žalu. Určitě se mi děj v této knize vryl do paměti. Jsem zvědavá i na film, který mám v plánu zkouknout.
Určitě doporučuji!

18.03.2020

Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJennifer Niven

Věděla jsem, že bude knížka dojemná, ale že až tak. Zanechala mi smutek na duši. To jak nás nejdřív autorka provází příběhem a vše tak hezky plyne...Cítila jsem z toho naději. Postavy mi byly sympatické, Violet i Finche jsem si hned oblíbila. Příběh se mi četl rychle.
Autorčina poznámka na konci knihy mi přišla ještě smutnější. Je opravdu hrozné, že se bohužel něco takového děje, pro mě je to něco nepředstavitelného, až z toho běhá mráz po zádech.
Knížku by si určitě měl přečíst každý a uvědomit si ještě více hodnotu života.

„Nezáleží na tom, co si odnesete, ale na tom, co po sobě zanecháte."
Všechny malé zázraky

04.04.2020

Ledové sestryLedové sestryS. Tremayne (pseudonym)

Po dlouhé době skvělý thriller, který mě chytl od první stránky a nepustil až do konce!
Kde začít? Knížka má tolik wau věcí.
Ač se jedná o thriller/až horor místy, tak je zde skvěle vykreslená psychologie postav, jednání, charakter, propracované napětí. Příběh se zdá být promyšlený. Závěr jsem nečekala, úplně mě z něho polil ledový pot.
Knížku bych mohla vychvalovat do nekonečna, jednoduše, pokud jste milovníci napětí a záhad, doporučuji!

18.09.2020

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Kniha je plná napětí. Konec velice podařený až do poslední stránky!

13.01.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Na knížku jsem se strašně těšila. Chvílemi nevím co si o ní myslet. Asi měla malé chybičky, ale jinak zpracování bylo dobré a konec byl naprosto super (vyhovující ve prospěch všech).
Určitě to nebyla moje poslední knížka od této autorky :-).

21.07.2018

Láskou ji nespoutášLáskou ji nespoutáš. Atticus (pseudonym)

Na knížku jsem se těšila strašně moc dlouho a dala mi přesně to, na co jsem se těšila.
Krásná kniha ve které si každý najde to svoje, nebo kus sebe? Určitě chytne za srdce v jakékoli fázi, etapě života.
Tyto řádky se mi četly s radostí a lehkostí, nemohla jsem se jí namlsat, odpočinula jsem si u ní, moc povedené dílo moderní poezie. Doporučuji :-)

24.02.2019

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíLiane Moriarty

Než jsem si knihu koupila, tak jsem na ni nečetla moc dobré recenze. Proto jsem měla trochu obavy, ale byly zbytečné. Jsem z knížky nadšená, styl psaní mi sedl, přímo vyhovoval, stejně tak jako gradování příběhu. Za mě vynikající knížka, doporučuji a troufám si říct, že tato kniha zaženhala mou začínající čtecí krizi.

08.07.2019

Černá a purpurováČerná a purpurováWojciech Dutka

I když jsem četla knihy se stejným tématem tato byla jiná. Velmi smutná, až člověku ukápne slza ani neví jak.
Bylo mi moc líto hrdinů. Opět se mi potvrzuje, že nechápu, jak se taková zvěrstva mohla dít. O to horší je to, že příběh vychází ze skutečného základu. Poutavě napsáno (na mě i moc brutálně).

08.09.2021

Jeden plus jedenJeden plus jedenJojo Moyes

Úžasná kniha, plná smutku, ale i vtipu a krásných myšlenek.
Doporučuji!

18.06.2018

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeViola Stern Fischerová

Na knížku jsem se dlouho chystala a nelituji, ovšem že mě příběh zasáhne až tak moc jsem nečekala. Nemám slov, to se nedá popsat...Opravdu nechápu jak se to mohlo dít...A velmi obdivuji autorku a to vše.
Knížka by si zasloužila mnohem vyšší hodnocení a i to by bylo málo...

23.05.2019

Bez rozloučeníBez rozloučeníSamantha Young

Knížka mě na první pohled upoutala její nádhernou obálkou. A když jsem si přečetla anotaci přišla mi zajímavá. Ihned mě dějem vtáhla do sebe, stránky vyloženě mizely pod rukama, všechny postavy mi byly sympatické a přirostly mi k srdci. Pro mě to byl ten typ knihy ze které se mi nechce odcházet, měla své kouzlo.
S radostí budu vyhlížet pokračování.
Doporučuji

22.10.2019

FámaFámaLesley Kara

Ze začátku jsem ke knize přistupovala spíše skepticky, bála jsem se, že to bude jen jeden z dalších mnoha thrillerů, ale pak mě kniha pohltila. A konec? Tak ten mě zasáhl ještě více. Opět mě autorka převezla ????. Nemám knize co vytknout, četla se mi strašně rychle a dobře. Postavy mi seděly (samozřejmě jak které...). Autorka si se čtenářem zahrává až do konce.

12.04.2020

Láskou ji nespoutášLáskou ji nespoutáš. Atticus (pseudonym)

Knížku jsem četla po několikáté a stále se mi moc líbí.
Vždy mě tyto milé verše příjemné pohladí a zahřejou, ale i rozesmutní, zkrátka, tak si představuju ideální knihu. Zde se mi líbí, co se autor snaží předat.
Grafika je naprosto boží, miluji ty doprovodné fotky.
Určitě se ráda vrhnu i na autorovo další sbírku.

12.05.2020

Balada o ptácích a hadechBalada o ptácích a hadechSuzanne Collins

Jedním slovem PECKA! Přesně takovou knížku jsem potřebovala. Pořádné fantasy, kterému nechybí krutost. Ač je to delší dobu co jsem četla (pouze 1.díl)/viděla filmy, byla jsem nadšená opět z tohoto světa, snad ještě více. Tenkrát ve mně film ani takový dojem nezanechal. Rozhodně mě knížka nalákala na původní trilogii.
Postavy jako Lucy Gray, její skupina nebo Jessup mi byly sympatické a to (bohužel) i Corionalus Snow - ten je zde 18 letý, trenér splátkyně z 12. kraje Lucy Gray, když se pořádá 10. ročník Hladových her.
Povede se jim spolu vymyslet jak na soupeře? Tak to se budete muset dočíst sami.
Myslím si, že není špatné vidět Snowa nejdříve za mlada, má to smysl jako celý příběh, rozšíří to znalosti z tohoto světa. A boží, skvěle doplňující obálka celý děj je třešnička na dortu.
Já jsem po dlouhé době opět nadšená a určitě doporučuji všem.

20.11.2020

Polibek v New YorkuPolibek v New YorkuCatherine Rider

Milá knížečka s vánoční tématikou.
Kapitoly se střídají z pohledu Charlotte a Antonyho.
Knížka jako stvořená na tyto dny. Moc se mi líbila, i když to mohlo pro někoho být klišé.
Je zde hezky vykreslená dějová romantická linka. Antony a Charlotte si zrovna prošli rozchodem...a jak to tak bývá..Vánoce dělají zázraky...
Navíc je zde moc krásně vykreslen New York. U knížky jsem si krásně odpočinula, milá jednohubka, kterou doporučuji.

04.12.2020

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

První přečtená kniha tohoto roku! Začala jsem ji číst přesně 1.1.
Co se týče výběru, tak nelituji. Od autorky jsem četla kdysi Za zavřenými dveřmi a stejně tak mi i tato kniha utíkala velmi rychle. Možná mi v této knize oproti předchozí chyběl trochu spád. Jinak začátek byl skvělý a nenudila jsem se, až na věci, které se daly předpovídat. Konec byl smutný, jen jsem ho možná čekala více emotivní. Až poté mi došlo, že to není ten klasický thriller, kde jste napnutí, spíše velké rodinné drama.
Postavy mi také sedly, byly dobře vykresleny.
No, podtrženo, sečteno, doporučuji, je to knížka u které vypnete, ale zároveň ji někde vzadu v hlavě budete mít!

08.01.2021

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

Knihu jsem dostala v rámci povinné četby a musím říct, že jsem čekala více. Jsem spíše zklamaná. Vím, že příběh je záměrně psaný prostě a že nemá být jeho hloubka hned vidět, ale mně to nesedlo . Zároveň jsem ráda, že jsem se s příběhem blíže seznámila, zkusit se má vše.

23.04.2021

Nové začátkyNové začátkyLilly Lucas

Na knížku jsem se velmi těšila jen co vyšla. Už obálka sama o sobě je příjemná na pohled.
Příběh byl pro mě relax, ač by se dalo namítnout, že může být předvídatelný, mě moc bavil (I když klišé tu byla, ale v přijatelné míře, u této beletrie to tak je a nevadí mi to). Dále se mi líbilo vykreslení prostředí a též postav - všechny mi byly sympatické. Hrozně se mi u nich v Green Valley líbilo a chtěla jsem tam taky :-).
Celkově na mě knížka působí moc dobře, vyloženě odpočinkově. Nyní na podzim ideální čtení. Čtení, které vykouzlí úsměv na duši, já si k němu brala čokoládu jak byl příběh sladký :-). Troufám si říci, že tento příběh mě vytáhl ze čtecí krize.
Ovšem, už netrpělivě vyhlížím druhý díl.
P.S. Myslím, že každá čtenářka by chtěla svého Ryana :-).

21.10.2021

MrazeníMrazeníMaggie Stiefvater

Krásně napsaná knížka, i když je smutná.

ElitaElitaKiera Cass

Skvělé pokračování. Autorka si udržela laťku, což je super :-). Přečteno za jeden den.

13.01.2018

Život po smrtiŽivot po smrtiDamien Echols

Příběh, který je velice dojemný a smutný. Místy mi přišly některé pasáže zbytečně dlouhé, jinak chválím a obdivuji autora.

13.01.2018

Život jedna báseňŽivot jedna báseňColleen Hoover

Krásná knížka, dojemná, hlavně ten konec. Moc jsem Layken a Willovi fandila. Básničky skvělé, ke knize se hodí. Kniha nutí k zamyšlení. Přečteno za jeden den.