lucifess lucifess komentáře u knih

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Žádná hluboká literatura to není, ale příjemné čtení to JE. Oddychovka. Pod některá Ianova pravidla nebo pozorování bych se podepsala. Jediné, co mi trošku vadilo je přehnané sebevědomí a arogance hlavního hrdiny, to už někdy bylo opravdu příliš. Něco bylo zase až příliš přitažené za vlasy, což ve finále způsobilo, že jsem se čtením fakt bavila.

27.01.2020 4 z 5

Velká kniha o kávě Velká kniha o kávě Petra Davies Veselá (p)

Knihu jsem si koupila ze zvědavosti jak to s tou kávou vlastně všechno je. Byla jsem u Petry na kurzu a jsem na tom stejně jako na tom dříve byla ona - nepiji/nepila jsem kávu. Petra mi ukázala cestu a teď lačně hltám informace. Skvěle utříděno, vše doplněno fotografiemi. Mohu jen doporučit. Kniha je skvělá nejen pro kávové "začátečníky", ale rozhodně i kávové nadšence a "pokročilé".

20.01.2020 5 z 5

Kniha mi velmi rychle ubíhala, než jsem se nadála byl konec. Konec samotný mě trošku zklamal, je hodně otevřený pro další pokračování, což úplně u knih nepreferuji. Celkově hodnotím velmi kladně. Myslím, že příběh se může líbit širokému věkovému spektru čtenářů. Proměna hlavního hrdiny Jacoba z nevycválaného teenagera (Jacob) na rozhodného chlapce, který ví, co je správné a jak se věcem postavit, tajemství dědečkova (Abe) života, příběhy všech dětí přitom důchodového věku a jejich vychovatelky slečně Peregrinové, časové smyčky pro cestování časem...příjemné mrazivé fantasy!

19.01.2020 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Mnoho čtenářů ve svých komentářích psalo, že by knihu zkrátilo, že se v první třetině/polovině/části/dvou třetinách nic nedělo. Já bych knihu nezkracovala, nechala bych jí tak, jak je. Díky tomu jsem se pak více dokázala vžít do pocitů, které hlavní hrdinka Cat prožívala poslední část knihy. Pochopila jsem její jednání a všechna rozhodnutí pro to či ono.
Rozuzlení příběhu bylo překvapením. Někdy u detektivky už od začátku víte, kdo je vrah nebo Vás ve finále odhalení zase až tak moc nepřekvapí. Zde byla překvapivá odhalení až do závěrečných stran.
Kniha nebyla rozhodně špatná, ale chvilku dám tomu čas, než si přečtu další příběh s detektivkou Kinsellovou.

08.01.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Na téma koncentračních táborů jsem přečetla již řadu knih, hlavně z Osvětimi a tento příběh mi určitě nezapadne.
Kniha je skvěle psaná, čte se sama. Nemohla jsem přestat číst, využívala jsem každou volnou minutu.
V poměru celé knihy se ale přiznám, že jsem čekala větší část z koncentračního tábora nebo gheta. První část, kdy popisuje svůj život předtím - je sice krásné číst, jak randí mladé dívky na kolonádě za účasti obou rodičů, jaké bylo dvoření a první zamilování, ale čekala jsem více zaměření na toto téma. Poprvé zde jsem četla, že Osvětim měla dokonce 3 tábory.

12.12.2019 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která z ní byla naprosto nadšená. Pořád jsem čekala kdy "to"přijde. No, nepřišlo. Nicméně pár opravdu vtipných a dobrých hlášek se zde našlo. Opravdu pohádka pro dospělé.

02.12.2019 3 z 5

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Velmi dobře napsáno. Knihu jsem přečetla velmi rychle, nechtělo se mi od ní odtrhnout. Je obdivuhodné, že dokázala sebrat odvahu a vše napsat. Psaním každého slova se jí muselo vše vybavovat znovu a znovu a přesto dala vzniknout knize. Cítím naprosto stejně, že její otec nikdy nebude dostatečně potrestán za to, co vše jí dělal.

02.12.2019 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Knihu jsem naprosto vdechla. Skvěle napsáno, strhující děj. Byla jsem velmi příjemně překvapená. Čekala jsem, že se ztratím v množství postav, ale opak je pravdou. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení. Nenechte se odradit počtem stran :)

28.11.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha je naprosto ojedinělá způsobem, jak je psaná. Vypravěč knihy, smrt, s tím jsem se nikdy nesetkala. Do příběhu jsem se místy nemohla začíst, úplně to pro mě nebylo TO ONO. Není to pro mě ani kniha, kterou bych si chtěla přečíst znovu. Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou, byla rozhodně jedinečná a chápu, že má tolik pozitivních hodnocení. Také dávám plný počet hvězdiček a myslím, že si od autora přečtu ještě nějakou další knihu.

25.11.2019 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Knihu jsem si plánovala přečíst již hodně dlouho, ale pokaždé, když už měla přijít na řadu jsem to zase oddálila. Kniha je velmi silná svým příběhem. Zpracování jako takové už bylo o něco horší. Líbilo se mi ale, že autor vychází z historických skutečností, na které i v průběhu příběhu odkazuje. Jedná se tedy o reálný popis a Herr Direktora ukazuje nejen jako obrovského zachránce, ale vidíme i ostatní jeho vlastnosti a schopnosti nedokonalého člověka. Kniha z Oskara Schindlera nedělá boha na piedestalu, ale zmiňuje i jeho stinné stránky - alkohol, ženy, luxus a přepych za každé situace, po válce neschopnost koncepčně něco dotáhnout, netrpělivost...

15.11.2019 4 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Kniha mě bohužel nenadchla, znovu bych ji nečetla. Velmi brzy zapomenu i o čem byla, nevyvolala ve mě žádné emoce, ani sympatie. Vybrala jsem si ji v rámci čtenářské výzvy 2019.

02.11.2019 2 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Knihu jsem si našla v rámci čtenářské výzvy a jednu další jsem už od autorky přečetla a tak jsem se celkem těšila. Bohužel kniha moje očekávání nenaplnila. Přišlo mi, že celá první část je pouze velice přehnaná a cíleně předramatizovaná v očekávání dne D - dne grilování. Místy jsem se už musela smát, působilo to až "lacině". Extrémně natahované.
Knihu jsem dočetla, ale bohužel bych ji nedoporučila.

01.11.2019 2 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Milá detektivka. Ze začátku jsem se se ztrácela v prolínání pří běhu s minulostí. Chvilku mi trvalo se do knihy začíst, pak už jsem si málem nevšimla, že jsem na konci knihy.
Ráda si od autorky přečtu ještě něco dalšího. Styl psaní mi vyhovuje.

21.10.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Místy velmi vtipné, místy je z textu cítit prvoplánovitost být za každou cenu vtipný.
Za mě se kniha číst "nedá" - ty spousty hrubek a psaní slov, tak jak se čtou a říkají je pro mě vizuálně nepřekonatelné. Díky tomu se mi kniha četla velmi pomalu a necítila jsem se u toho komfortně. Velmi mi pomohlo, když jsem knihu dokončila jako audioknihu. Jinak bych možná ani "nedočetla".
Žánr je mi lehce vzdálen a primárně bych po knize sama od sebe nesáhla. Své příznivce ale určitě má nebo si je získá.

09.10.2019 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Lehká odpočinková knížka. Žádná složitá literatura, ale velmi příjemně čtivá.
Stránky ubíhaly a najednou jsem zjistila, že je konec. Příjemným překvapením byl epilog na konci knihy. Přišlo mi to neobvyklé, ale určitě zajímavé a za to palec nahoru. Super ozvláštnění!

07.10.2019 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu jsem si s sebou vzala na dovolenou a byla to dobrá volba. Některá "odhalení" v závěru už na mě působila trochu přehnaně. Nicméně i tak velmi příjemné odpočinkové čtení, které bych rozhodně doporučila.

12.09.2019 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Kniha je naprosto věcným popisem hrůz vyprávěné ústy přeživšího bývalého člena Sonderkomanda. Veškeré detaily, které Shlomo vypráví jsou podávány fakticky, vlastně bez emocí. Celý příběh je psán jako rozhovor - otázka - odpověď.
Někdy jsem si říkala, proč už byla položena další otázka, poslouchala bych dál.
Někdy mě už napadalo na co dalšího bych se zeptala sama, kdybych mohla tento rozhovor vést.
Velice mě překvapilo, že Shlomo o hrůzách, které sám zažil velmi dlouho nemluvil, ani jeho žena roky netušila, co prožil za peklo. Je poznamenám nejen zdravotními následky, ale hlavně psychicky.
Poté, co promluvil, poskytl dalším generacím svědectví z pekla je naprosto obdivuhodné jeho rozhodnutí, že se účastní diskuzí a přednášek na školách, mluví o tomto tématu dál a znovu. Obdivuji jeho sílu!
Je potřeba, abychom na něco takového nezapomněli, ale hlavně nedopustili, aby se to opakovalo.

12.08.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst, ke konci jsem ukrajovala stránky až bleskovou rychlostí. Mrzelo mě, že kniha už skončila, ráda bych četla, jak příběh pokračuje.
Autorčina kniha Hana pro mě byla silnější, emotivnější. I zde je příběh zasazen do konkrétní doby, bez které by se asi část příběhu odehrávala jinak. Pocity Bohdany, její vnímání a chování rodiny by se však daly zasadit i do pozdější doby. Historie je v příběhu obecně více upozaděná a kniha se zabývá více emocemi a niterními pocity hrdinů při svých rozhodování v nelehkých i každodenních situacích. Své čtenáře si kniha najde hravě, ale nemyslím si, že se jedná o knihu o které se bude za pár let hovořit.

02.08.2019 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Skvěle napsaná kniha. Vývoj malého chlapce, který nesmí mít vlastní názor s despotickým otcem, z kterého mají všichni strach až po zrůdu, která vystaví Osvětim. Možná právě díky svému otci hlavnímu hrdinovi v budoucnu vyhovuje řídit se rozkazy a přísný vojenský režim. Nejvyšší cíl je čest a Německo. V Osvětimi nikdy nemluví o lidech, ale o jednotkách. Přesto doma má ženu a 4 děti.
Silný příběh i téma pohledem z druhé strany. Doporučuji ke čtení.

26.07.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha se čte snadno, rychle. První kniha, kterou jsem od autora četla byla pro mě jedním dechem. U této (pro mě druhé) jsem se již tolik do příběhu neponořila. Bohužel mi příběh přišel trochu jako přes kopírák. Možná jsem čekala od knihy trochu víc, přesto knihu hodnotím pozitivně.

23.07.2019 4 z 5