Kráva nebeská

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276264/big_krava-nebeska-nC2-276264.jpg 3.4593
Literatura světová, Příroda, zvířata, Pohádky

Vydáno: , Knižní klub

Holy Cow, 2015

Kniha Kráva nebeská

pejty
28.11.2020

Taková knižní jednohubka na jedno odpoledne, která neurazí, ale ani nenadchne. Z počátku vtipné, ale postupem doby se vtip začíná opakovat a přestává být vtipem. A příběh tady radši ani nehledat.

Petraxxx
20.09.2020

No pohádka nic moc.

burg
21.08.2020

Všechna ta pomrkávání od Beatles, Floydů apod. beru jako příjemné plus, a ještě plusový bodík navíc za luxusní český překlad a hrátky s češtinou (ukázka zabejčenosti, chci s ním mít tele atd....), ale na druhou stranu celkem zklamán že zbytku. Příběh zbytečně rychle ukončen a pokud měl autor na mysli poselství typu "chovejte se ke zvířatům hezky a s úctou", tak bohužel to narazí na dva základní kameny úrazu: 1) lidé jsou moc pohodlní na jakoukoliv změnu a 2) budou-li mít lidé neustálý přísun žvance až k hubě, bude jim ukradený, jak jiní zacházení s dobytkem na jatkách. Hlavně, když to sami neuvidí. Bohužel.

Devil-Ivet
15.07.2020

Vtipný příběh o krávě, která se vydala do světa. Seznámí nás se svými pocity a myšlenkami a poví nám, v čem nechápe lidi. Mnohdy vtipné, pravdivé a satirické. A svým způsobem i smutné. Škoda, že v tomto duchu nebyla celá kniha.

Merlinit
07.07.2020

Vůbec ne hloupé, dobře napsané a hodně, hodně mrazivé.

Zdeniczka
16.06.2020

Asi takhle. David Duchovny? No jasně! Kniha od něj a ještě s takovým názvem? To zní zajímavě, to si pořídím. No, a líbilo se mi to tedy moc. Vtipné, k zamyšlení, s dobrými hlody. Držela jsem kopýtka, spárky i pařátky, aby to Else, Šalomovi i Karlovi vyšlo. :)

Blondebookdevil
07.06.2020

Hodnocení okolo 70% je nejspíš na místě, avšak jako pohádka pro dospělé s poučením, a navíc jako oddechovka ve zkouškovém, mně vážně bodla. :-)

Ivan Kučera
30.05.2020

Taká celkom milá, vtipná a fajn jednohubka. Vôbec som nevedel, čo mám od Foxa Muldera ako od spisovateľa očakávať , ale nakoľko ho poznám, vedel som, že môžem očakávať... všetko. Napriek tomu som bol prekvapený zistením, že ozaj ide o kravu.