Kráva nebeská

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276264/krava-nebeska-nC2-276264.jpg 3.4481

Holy Cow (2015)

Literatura světová, Humor, Pohádky
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Kráva nebeská

DadulaZ
včera

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Je to taková nenáročná pohádka pro dospělé. Kniha neurazí, ale ani nenatchne.

Ishir

Netradiční ale skvělé pocteni.

rozvera

Dobře napsaná pohádka, alegorie, nepostrádá vtip i satiru a lidské pokolení z toho nevychází bez ztráty kytičky. Vystihující je závěr knihy: "Vy, já, zvířata u vašich nohou, zvířata na vašich talířích, osoba vedle vás- Všichni jsme stejní. Všichni jsme posvátné krávy,"

doktorking

Genialni herec,zpevak,vyborny scenarista a ted i spisovatel.David Duchovny.Tohohle cloveka zboznuji ale od jeho spisovatelskeho debutu,,jednohubky’’sem vubec nic necekal.A prave proto me jeho pohadka pro dospele vyborne sedla.Neni to narocne cteni ale to pan Duchovny ani nechtel.Dilo vyborne zabavi cernym humorem nebo pohledem na dnestni svet plny nabozenstvi a etnickych problemu,vztahu lidi s lidmi a nebo se zviraty a to vse samozrejme velmi odlehcene ale o to vic to cloveka prave bavi cist.Je jasny ze mozna ne kazdy pochopi co timhle dilem chtel pan Duchovny rict ale vyborne pobavil a jako debut rozhodne nenudi.Serial Californation miluji,Akta X uz sou kultovni ty zna clovek nazpamet,Duchovnyho blues ala Bob Dylan me taky dost bavi a sem rad ze si ted muzu pridat i jeho spisovatelsky debut a urcite rad si od nej jeste prectu dalsi veci.

Vesina

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy.... je to taková “pohádka”, dost nenáročná. Nic jsem od toho nečekala....

iveta3689

Je to opravdu pohadka. Nenarocne cteni plne absurdnich zapletek. Nesmi se cekat zadna prevratna literatura a pak je to zabavna kniha.

Marci18

Krásně napsáno :)

gleti

Výborně jsem se bavila. Elsie je jedna z nejlepších literárních postav. Nenechá se ovlivnit nepřízní osudu a hledá cesty, jak reálné, tak filozofické. A daří se jí.