Kráva nebeská

Kráva nebeská https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276264/bmid_krava-nebeska-nC2-276264.jpg 3 632 190

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Holy Cow , 2015

Prateri
05.03.2019 4 z 5

To je jak bláznivý sen:)), ale nějaké postřehy krávy nebeské jsou teda trefné. Také jsem byla moc zvědavá, co ten fešák z Akt X vytvořil. Za mě dobrý (tak 3-). Ale že by na letišti nepoznali krávu, prase a krocana? Asi je to opravdu pohádka.

SugarDolly
21.02.2019 1 z 5

Fox Mulder mě touhle "kravinou" příliš nenadchl ...

Ellissabeth
12.02.2019 4 z 5

Vtipné. I smutné.... Zaujalo mně původně kvůli autorovi. Ovšem má hlubší myšlenku, nečekala jsem to. Kéž by si to uvědomila, alespoň polovina obyvatel planety...

Corso
05.02.2019 3 z 5

Ale ano, personifikovane zvieratka mame radi uz od cias Macka Pu, da sa to. Hoci... pri citani som si predstavoval ze to napisal Hank Moody z Californication. :)

Manifest blech
04.02.2019 1 z 5

Byla jsem zvědavá, co Duchovny vyplodil, dalo se to číst, ale znovu to nemusím.

perpe2a
04.02.2019 2 z 5

Taková zvířecí pohádka o ničem. Kráva, krocan a prase se rozhodnou, že utečou z farmy a vydají se do světa, kde se tyto druhy uctívají a nezabíjí. No, ne vše, co na první pohled vypadá růžově, takové v reálu je. Je to opravdu knižní kravina, ale jako oddech a výplach mozku to docela šlo.

SSTknihy
28.01.2019 3 z 5

Kniha, která mě nalákala obsahem i jménem autora, ale ve výsledku byla tak trochu zklamáním. Cesta jedné chytré krávy a jejích přátel za svobodou a osvícením je super námět, ale udělat z toho bojovku za světový míra a náboženskou toleranci, navíc okořeněnou agitací za vegetariánství, bohužel ubíralo příběhu na vtipnosti a zajímavosti. Jakoby se autor nedokázal rozhodnout, pro koho knihu vlastně píše - aby to byla kvalitní četba pro dospělé je tu toho naivního poučování trochu moc. A aby si knihu užily děti, na to je tu pro změnu zase až moc dospěláckých narážek a vtípků.

dulenka
27.01.2019 4 z 5

bláznivá pohádka.... pohodový oddychový počteníčko :-)
Inu, budeme snít , často jsou sny lepší než realita....

laepus
26.01.2019 2 z 5

Fakt nemůžu víc než dvě. Slátanina o ničem a nedovedu si představit, kdo je vlastně cílovka. Je to pro děti, pro dospělé, pro sjeté, pro hloupé nebo naopak pro prudce inteligentní nebo ezoterické? Občas se objeví lehký vtípek, občas zajímavá (ale strašně jednoduchá a prvoplánová) myšlenka, ale tím to asi tak hasne. Za svou první letošní knihu tak jsem rád aspoň z důvodu, že ve Výzvě mi splní bod Černobílá obálka.

qydko
22.01.2019 4 z 5

Vtipná vegetariánská agitka :)

Lumíček
18.01.2019 3 z 5

No vážně docela kravina, ale v dobrém ;)
Začátek mě bavil, pak už moc ne. Nicméně pobavila a zajímavých myšlenek bylo taky dost. Prostě oddechovka, ale znovu číst nebudu.

Aichah
14.01.2019 2 z 5

Taková oddechová "kravina". Počáteční nadšení rychle opadávalo, ale díky malému počtu stran rychle dočteno i tak.

babystar
05.01.2019 3 z 5

Zvláštní příběh, který jsem přečetla jen díky "Výzvě". Jestli má v sobě nějaké poselství, tak já jsem z něho vyrozuměla, že "nejhorší jsou splněná přání", "všude dobře a doma nejlíp" a "nedělej ze sebe něco, co nejsi". Zajímavý byl popis situace v Izraeli a Indii i myšlenka, že rozhádané národy sjednotí společný nepřítel.

Lamanai
05.01.2019 5 z 5

Žádná kravina! Krávovsky jsem se bavil. To mě podoj! Vtipný a přitom i celkem k zamyšlení, vidět ty steaky z pohledu krávy. Škoda, že prase přešlo ze synonym na jidiš, protože ta část, kde se všechno snažilo říct co nejvíce výrazy byla opravdu hodně zábavná :-) Mimochodem, přečetl jsem díky Výzvě 2019 (autor se stejným počátečním písmenem v křestním jménu i příjmení), takže děkuju za inspiraci!

Petra17
08.12.2018 5 z 5

Má to hlubší myšlenku, děj,... určité poselství v tom prostě vidím, jo a bylo to vtipné. Jako bonus beru i to, že mě to vytáhlo z menší čtecí krize a takových knih si prostě vážím. Ano, prostě pohádka s hlubším záměrem. Proč ne :)

roman9276
07.11.2018 3 z 5

Ty krávo, to mě teda podoj! Byla to trošku bejkárna :D David Duchovny prostě musí bejt trochu ujetej :D Příběh Elsie, krávy, v týhle pohádce pro dospělý, byl tak trochu úsměvnej a divnej. První půlka byla i docela vtipná, ve druhý to už trošku pokulhávalo. Taková jednohubka, co jsem měl za pár hodin přečteno :D ale špatný to vůbec nebylo! :)

Michaeles
01.11.2018 5 z 5

Skvělá oddychovka, určitě stojí za to si ji přečíst. Vtipně napsaný příběh o partě zvířat.

Páájinka
11.10.2018 3 z 5

Vzala jsem ji v knihovně proto, že jsem o ní hodně slyšela. Přečetla jsem jí za pár hodin. Zajímavý pohled očima zvířete. Člověk by se měl nad sebou zamyslet.

BernardBlack
07.09.2018 4 z 5

no Ty kráávo:) Je vidět, že "agent Mulder" není žádné vemeno:)Místy to solidně podojilo moji bránici:)
Příjemne strakatý příběh, jenž nenapsalo žádné kopyto:)muuu a ted hurá na burgerfest (v hovězí věříme:), než se mi zdrcne mléko:)

martin6849
14.08.2018 2 z 5

Tuhle knihu jsem začal číst jen proto, že ji napsal David Duchovny. A když už jsem ji začal, tak jsem ji taky dočetl. Ale bohužel kniha je spíš hloupá, než vtipná a hlubokých myšlenek je v ní taky poskrovnu. Rádoby vtipné poznámky a násilné popkulturní odkazy mě pěkně otravovaly.

Čtení Krávy nebeské bych bral jako ztracený čas, nebýt toho, že jsem ji četl ve vlaku nebo na záchodě, takže ten čas už stejně ztracený byl...