Kráva nebeská

Kráva nebeská https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276264/bmid_krava-nebeska-nC2-276264.jpg 3 632 190

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Holy Cow , 2015

Zuziiik
21.04.2016 3 z 5

Tuto knížku jsem dostala proto, že sbírám krávy (živou zatím nemám). Asi mi úplně nepříšluší to hodnotit. Styl psaní mne nepřekvapil........nebo spíš překvapil, že někdo napíše knihu ve stejném stylu jako moje auto "Kráva" píše své příběhy z cest (již několik let........tak nevím, kdo to komu ukradl :DDDD, Davide ) Co se týká příběhu, tak je určitě neobyčejný, nicméně kráva mě občas štvala svou agitací, PP a podobně. Občas jsem si říkala, zda se na konci objeví věta "hlavně světový mír". Ale i přes to všechno byla knížka pohodová a před plánovanou Vraní dívkou těžká oddychovka. Věřím, že se knížka líbí hlavně vegetariánům a veganům......ale nám masožravcům (ano, jím i hovězí) jemné podbízení tohoto stylu života nevadí. Už jsme za ta léta imunní. A teď zkusím rozdat hvězdičky :) Jednu dám za milý název. Druhou za odvahu to napsat a vydat (já ji zatím neměla) A třetí dám proto, že miluju krávy.............

Lenka.Vílka
20.04.2016 5 z 5

Tohle je hodně speciální kniha. Buď jsem se smála nebo uculovala nebo prostě jenom zírala, jak tohle může někoho napadnout. V podstatě absolutní blbost, která je předělaná do naprostého skvostu tak naprosto jedinečným způsobem, že jsem se občas přistihla s otevřenou pusou. Jak problémy řeší zvířátka? Stejně jako lidi...utečou. Skvělé. Doporučuji. Časem přečtu znovu.

milos3533
18.04.2016 5 z 5

Všem doporučuji :-D

Terry.89
16.04.2016 4 z 5

Je to nejen vtipné, ale i k zamyšlení. Elsie si ve svém vyprávění dotýká mnoha palčivých otázek, moderní společnosti. Originálním a nevtíravým způsobem, no zkrátka jak to dokáže jen pravá kráva :) Přijemné počtení, já jsem rozhodně ráda, že tahle útlá knížečka přibyla do mého knižního stáda.

Ewik
10.04.2016 4 z 5

David Duchovny je sympaťák a tahle kniha se mu povedla. Příjemná oddychová bajka pro dospělé, která i přes to, že je legrační, skrývá v sobě zajímavé myšlenky.
David knihu napsal s velkým zaujetím, skoro pořád jsem se musela něčemu usmívat. Nutí i k zamyšlení a je na nás, co si z knihy odneseme.

3nitka
09.04.2016 5 z 5

Som nadšená. Vtipná, svižná, moderná, aj troška poučenia sa našlo. Dobrý preklad - český. Slovenský si tiež prečítam. Vďaka David.

pdoubkova
09.04.2016 1 z 5

bohuzel velke zklamani, nechala jsem se nalakat anotaci, bohuzel to nebyl novy Starik, az na par humornych lingvistickych hricek temer zadny humor, nakonec to spise vyznelo jako nabozenska agitka, mejte se vsichni radi a vazte si toho, co mate, spis bych to zkratila a vydala jako povidku nekde v novinach/casopise

nick48
07.04.2016 5 z 5

Musím říct, že od Duchovnyho jsem čekala ledacos, ale tohle ne. Doporučuji pro všechny, co si chtějí odpočinout od thrilerů, detektivek a psycho, se kterými se nyní roztrhl pytel. Kniha je čtivá, má spád a švih, je v tom cítit autorův duch a to jen nutí číst dál. Děj není tak předvídatelný jak se může zdát a jako správná pohádka,je naplněna ponaučeními, ale nevtíravými a vtipnými. Slupla jsem knihu za jedno odpoledne a bylo to tak akorát. Vytknout mohu jen až moc rychlé ukončení bez vygradování, ale neubralo to příběhu na lesku. Vhodné dvojsmyslné (ne)vulgarismy opepřovaly vyprávění a celkově je použit jednoduchý moderní jazyk. Opravdu relax a pohodička :)

Babouš
02.04.2016 4 z 5

Taková literární jednohubka, kterou slupnete jako jetelíček. Ke konci to trochu ztrácí švih, ale jinak úžasně vtipné, originální a bláznivě ztřeštěné.

zipporah
23.03.2016 5 z 5

Fajn, že môžem hodnotiť ako prvá. Na Davida som totiž zaťažená už pekných skoro dvadsať rokov. Tak si to zaslúžim, hm? Je to moja prvá platonická láska a trvá dodnes, Akty X sú kult, poznám ich od A po Z a od Z po A. X-krát videné. Milujem aj Scully. Milujem ich oboch. A preto moje hodnotenie je nekorektné, neadekvátne a silne subjektívne. Reálne by to bolo za dve hviezdičky, ale ja dávam päť srdiečok. David, milujem ťa! a z tvojho mena som vždy hysterickááá :D No vážne, veľmi som sa potešila, že napísal niečo, že touto cestou sa priblížil nielen mne. Pôvodne kniha mala byť filmom, asi preto sú tam scenáre. Pár výrokov je streľba, ktorá pobaví, a nemôže chýbať aj pojem mimozemšťania, však... Keď moriak v akcii balí pávicu v Indii: "Nie sú tvoji rodičia náhodou mimozemšťania?" sem - tam som sa zasmiala, favoritom sú hravé slovíčka... vaša prispiekravieľka kravvorah