Kráva nebeská

Kráva nebeská https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276264/bmid_krava-nebeska-nC2-276264.jpg 3 632 190

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Holy Cow , 2015

Mini.Baby
17.06.2016 5 z 5

**** + * pro herce za nápad.... Ale chápu, že toto neni literatura pro každého

kalinkacz
15.06.2016 1 z 5

Tak tohle rozhodně nebylo počtení, které jsem od této knihy očekávala... Kniha byla neslaná a nemastná... Neskutečně nereálná, což se v jisté míře dalo čekat, ale na mě toho vymýšlení bylo nějak hodně... Ani jsem se moc nenasmála, zřejmě ani v pasážích, které k tomu vysloveně vybízely... No co dodat, tohle asi nebyl typ knihy pro mě, ale pro někoho na zpříjemnění dovolené třeba ano...

leny.wood
09.06.2016 3 z 5

Velmi příjemné vytržení milou bajkou. Ze začátku jsem se bavila, postupně to ale více přerůstalo v ponaučení a poukazování na špatný přístup lidí snad ke všemu, což mi zkazilo celkový dojem (i přesto, že tvrzení byla pravdivá, zde bych se tomu vyhnula). Ale jinak ano, doporučuji, protože je to fajn čtení, kterým si čtenář zpříjemní den :) .

Denninka
09.06.2016 3 z 5

Pohodové a úsměvné čtení. Duchovny si opravdu pustil fantazii na plné obrátky, ale když je to bráno jako pohádka, tak tam je možné všechno.

Sorrow
06.06.2016 5 z 5

Po docela dlouhé době konečně kniha, která předčila má očekávání. NAPROSTO předčila. Obvykle si do knih na zajímavá (vtipná, dobře napsaná...) místa lepím lepíky, ale kdybych to chtěla udělat u Krávy, musela bych tu knížku polepit prostě celou, obzvláště tedy první polovinu. Rozhodně doporučuji. Nejen, že je kniha zatraceně vtipná, ale je taky velice inteligentní a samozřejmě moralizující - ale ví to o sobě a nebojí se to přiznat :)
"Chápu, chceš do Turecka, jenže já už mám na hřbetě prase, který musím dostat do Izraele. Pták by mě zpomalil ještě mnohem víc, a co je horší, ty ani neumíš lítat. Pták, co nelítá - ty seš vlastně oxymóron."

Monika_cz
04.06.2016 3 z 5

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, musí říct, že se mi do ruky dostalo přesně to, co jsem tak nějak čekala. V podstatě jednoduchá kniha o životě jedné krávy, která chce jiný život a jiný osud než její matka. Kniha je čtivá a vtipná (Air Krocan mě dostal - zrovna jsem tuto část četla v letadle) a snaží se bavit. Na druhou stranu se kniha snaží ukázat utrpení zvířat a jejich postavení, takže je vlastně velice smutná. Příjemné čtení, ale chvilí až moc moralizující.

babyboar
04.06.2016 4 z 5

Moderní bajka, která přinutí k smíchu i k zamyšlení. Svižné čtení nejen na léto od známého amerického herce.

Burák
29.05.2016 4 z 5

Je to pohádka pro dospělé, přesně jak se píše na obalu. A je to dobrý. I když je jasný, že Duchovny svým enviromentálním poselstvím/agitkou bude spoustu lidí štvátm, myslím, že jinou spoustu lidí tím donutí se nad svým chováním (alespoň) zamyslet. A to není málo.

Já jsem si čtení užívala, častokrát jsem se přistihla, že se nad textem viditelně usmívám a patřím do té druhé skupiny lidí, takže si sama nad svými zvyky a postoji přemýšlím.

Nejoblíbenější postava židovský vepřík Jerry/Šalom by si zasloužil vlastní knížku. :)

Ajtakrajta
28.05.2016 5 z 5

Pan Duchowny velice mile překvapil!

Dousabel
26.05.2016 4 z 5

Naprosto šílená a ztřeštěná pohádka pro dospělé, u které musím uznat, s odstupem pár dní po dočtení, že je v ní přece jen spoustu životního moudra :)
Odteď se na krávy, prasátka, krocany a vůbec na všechna zvířata dívám naprosto jiným pohledem :o)

NeznámáL
25.05.2016 5 z 5

Jéé...to bylo ale hefký :-)

MahulenaK
23.05.2016 4 z 5

Skvělá oddychovka:-)

medialstar
21.05.2016 4 z 5

Zvířecí road movie, nebo spíš air movie. Duchovny vás bude bavit. Přistihnete se s lehkým úsměvem na tváři po celou dobu čtení, občas se zasmějete i nahlas a budete si říkat kam na takový kraviny chodí. Mu(l)druje nad otázkami dnešní doby s vtipem a šarmem bajky.

"Kdo ví - dneska je spojí nenávist, zítra na ni třeba zapomenou, ale spojenectví zůstane."

happy-smile
15.05.2016 4 z 5

Vtipná jednohubka, která člověka pobaví. David Duchovny má pestrou představivost a umí dobře podat "pohádku pro dospělé". Trochu kritiky současné situace, trochu humoru, trochu filozofování a máme tady nového Ezopa.

TerkaM
11.05.2016 5 z 5

Tohle je vážně skvělá knížka. Smála jsem se jako blázen, ale kromě toho se kniha zaměřila i na vážnější téma a to se mi také líbilo - připomínalo mi to knihu Losos, který se odvážil vyskočit výš a pokud máte podobné bajky rádi a Lososa jste nečetli, rozhodně doporučuji. Vím, že existuje poměrně dost lidí, které kniha zklamala, ale mě potěšila - minimálně proto, že mi ukrátila už tak nekonečné čekání na Svět knihy a já se při ní konečně uvolnila a nevymýšlela tragické scénáře. :) David Duchovny prostě příběh krávy Elsie Bovaryové sepsal excelentně a já mám sto chutí vzít knihu do ruky znovu a začíst se. :)

Odehnalka
05.05.2016 5 z 5

Tak takhle jsem se u knihy dlouho nezasmála! Neboť jsem četla hlavně v tramvaji a na chodbě při čekání na přednášku, musela jsem se v smíchu hodně mírnit.
Vážně super pohádka pro dospělé plná vtipu, ale zároveň to člověka i donutí se zamyslet.
Můžu jen doporučit.

Michelino
04.05.2016 4 z 5

Krátká oddechovka k pobavení i zamyšlení. A se skvělým překladem.

"Lidi zřejmě zdi a ploty milují, jenže si neuvědomují jedno: když postaví plot, aby za ním něco nebo někoho udrželi, ocitnou se za plotem i oni sami."

"Někdo je černý, někdo bílý, někdo černobílý a někdo strakatý, ale všichni jsme dobytek."

kikies
04.05.2016 4 z 5

Moc příjemná knížečka, kterou bych doporučila všem znuděným rodičům k předčítání dětem. Kráva Elsie se nám snaží zprostředkovat svůj pohled na věc, názor na neustále aktuální problematiku chování člověka vůči přírodě, vzájemné lidské nenávisti, náboženské otázky... je to svižné, humorné, nejen pro děti, má to sympatické obrázky a mezi Doporučené ji dávám hlavně proto, že takových knih dnes moc nevychází a to je škoda.... pěkných moderních bajek není nikdy dost. Není to skvost, ale z řady to rozhodně vyčuhuje :-)

manka71
25.04.2016 5 z 5

Pěkná pohodovka po celodenním stresu.

tenisa
24.04.2016

Tak ja nevím... ani neurazí ale ani nenadchne...nějak me příběh nedokázal vtáhnout...