Kráva nebeská

Kráva nebeská https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276264/bmid_krava-nebeska-nC2-276264.jpg 3 632 190

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Holy Cow , 2015

thooomasek
20.09.2016 odpad!

katastrofa..

Dadula118
11.09.2016 2 z 5

David Duchovny asi psal knihu pro svoje děti,jako pohádku o zvířátkách, nebo jsem vůbec nepochopila,co tím chtěl autor říct...
Příběh o krávě Elsie,co nechce skončit na talíři a jejich kamarádech,vepři a krocanovi co se vydají do světa hledat klid a mír až do konce života.Každý v jiné zemi,pro ně zaslíbené.
Z každé knížky si snažím něco vzít,ale u tohohle váhám.Nejíst maso...

Lucie51
09.09.2016 5 z 5

Kráva nebeská (pohádka pro dospělé) filmového Foxe Muldera se mi zalíbila na první pohled, má zajímavou obálku, která, i když je černobílá, jistě na vašich tvářích vykouzlí úsměv a zlepší vám náladu v nejednom deštivém podzimním dni :) líbí se mi námět knihy a i když Davida mnozí za knihu kritizují, já jsem byla při čtení spokojená. Když budete pozorně číst, z knihy si mnohé odnesete.. Líbilo se mi, že David Duchovny do knihy šikovně zakomponoval vtípky o krávách, určitě si zde najdete svůj oblíbený, a když si na něj po čase vzpomenete, zasmějete se :-) kniha se četla sama, je to tenoučký svazek o necelých 200 stranách, z nichž jsou některé vyšperkované krásnými roztomilými ilustracemi, které vytvořila Natalya Balnova. Dále kniha obsahuje také zajímavé dialogy, zejména mezi hlavní hrdinou, krávou Elsie, a její nejlepší kamarádkou, taktéž krávou - Mallory. Kráva, krocan a vepř, jakožto hlavní zvířecí hrdinové, spolu na stránkách této milé knihy zažívají jedinečný příběh, z nějž se dostávají z nudného, avšak poklidného, prostředí amerického venkova do světa. Každý z těchto zvířátek vyznává jiné náboženství a má jiný důvod ke zvolení si cílové destinace své cesty. Nejvíc mě bavila část, kdy zvířata nasedla do letadla a vyrazila na cestu. Čtení to bylo opravdu velmi příjemné, jsem zvědavá, zda autor přijde v budoucnu s novým nápadem na další knihu. ★★★★★

lukasovo
01.09.2016 2 z 5

Zpočátku vegetariánské lobby, poté ekologické lobby, následuje náboženské lobby zakončené "jsme si všichni rovni". Celé vyprávěno krávou, což by na parodii moc nevadilo – kniha ale není vůbec vtipná. Nevzbuzuje emoce, nenutí vás dočíst, zápletka je prostá jako hladká mouka a vlastně nám na postavách moc nezáleží. Škoda.

Radka_p
28.08.2016 2 z 5

Občas som sa zasmiala, občas som aj zachytila nejakú tú myšlienku a keď píšem občas tak tým myslím občas za jeden večer, počas ktorého som knihu prečítala. Nemyslím si, že o dva týždne si budem pamätať niečo z knihy Krava nebeská ale na chvíľkový oddych prijemné čítanie.

Kočičáci
22.08.2016 5 z 5

Velmi humorný příběh z pohledu krávy Elsie, prasete Šaloma a krocana Karla, kteří se vypraví na cestu přes oceán do "bezpečnějších" podmínek než mají na americké farmě.
Kniha není jen vtipně napsaná, ale dotýká se mnoha aktuálních otázek, které trápí (nebo by měly trápit) současnou společnost.
Jak zvířecí oči vidí nás lidi?
"Letušky si nás nijak zvlášť nevšímaly, protože v letadle se všichni chovali jako zvířata. Nijak jsme nevyčnívali. Vlastně mi připadalo, že si naše trojice počíná nejvybraněji. Lidi byli nechutní. Měli byste vidět toaletu."
Nebo jak Elsie popisuje televizi, neboli Bedničkového Boha...
"Celá rodina tam jen mlčky seděla a dívala se na osvětlenou bedničku. Všichni byli úplně zticha a nehýbali se, jako by ta bednička byla jejich Bohem a ten na ně mluvil...Asi nějaký náboženský rituál, prolétlo mi hlavou...lidi jsou divní..."

No každopádně je to na zamyšlení se...

babsi66
21.08.2016 4 z 5

Ne že bych se při čtení smíchy válela po zemi, ale na odpoutání se od reality všedních starostí to stačí. Chce to trochu nadhledu a nebrat knihu ani autora vážně, neřešit, jaká je pravděpodobnost, že si cestující v letadle nevšimnou, že s nimi cestují kráva, krocan a prase převlečení za lidi nebo že krocan umí zacházet se smartphonem a rázem je z toho docela milá zábava. Jo a fakt mě bavily odkazy na popkulturu přizpůsobené českým reáliím. Což je ovšem zásluha překladu nikoli autora.

Bet.hy
21.08.2016 5 z 5

Knížku už jsem přečetla před nějakou dobou a moc se mi líbila. Za mě milá, příjemná a oddechová kniha, která se lehce četla a pro milovníka zvířat jako jsem já byla jako dělaná:-)

rarášek
13.08.2016 3 z 5

Knížka se mi líbila. Je to takové oddychové čtení, u kterého si člověk odpočine a čte se velmi snadno a rychle. :)

Shira27
30.07.2016 3 z 5

Panebože, větší kravinu jsem ještě nečetla. Jak už někteří psali svůj názor, souhlasím, že nevím komu je knížka vlastně určená.
Ze začátku mě kniha bavila, pár vtipům jsem se zasmála, ale to mě asi po 30 stránkách přešlo a od půlky už mě to nebavilo.
Konec byl takové pěkné shrnutí, co si z toho zážitku odnesla, to mě přimělo dát knížce o hvězdičku navíc.

sinfulka
29.07.2016 3 z 5

Mohlo to být super, ale neustálé "Líbí se vám to?", "Co na to říkáte?" atd mi vždycky dokáže dokonale zkazit celej úsudek.

mekkejla
29.07.2016 3 z 5

Já vlastně vůbec nevím, co si mám myslet... Chvílemi nuda, chvílemi odpočinkové, chvílemi vtipné, chvílemi smutné, chvílemi beznadějné,... Ale jak už to pár lidí podotklo - taky nemám tušení, komu je vlastně kniha určená a jaké poselství nese...

mautina7
28.07.2016 4 z 5

Knížka mě zaujala už v knihkupectví, neměla jsem ponětí, že se do něčeho takového Duchovny pustil... Je to hodně odpočinkové čtení, na léto ideální. Přijde mi nepřiměřené si stěžovat, že ten příběh je nereálný. Ano je, ale s tím snad do té knížky jdete :)

Radííí
26.07.2016 4 z 5

Skvělá kniha... výborný nápad spojit příběh krávy, krocana a prasete... Jednotlivé příběhy jsou vtipné a moc mile napsané.

JaneH
21.07.2016 3 z 5

Na knížku jsem se dlouho těšila, bohužel mě zklamala. Ve skutečnosti jsem knihu dnes dočetla a nevím co si o ní mám myslet. Námět skvělý, začátek děje taky parádní, jenom zbytek příběhu trochu strádal. Nejvíce se mi líbila hra textu: "Jsem to ale kráva!" nebo "E. Bovaryová nese odpovědnost za všechny případné kraviny v textu.". Vtipné hlášky mě prostě bavily! Stejně tak témata k zamyšlení, která nesou celou řadu otázek. Upřímně jsem si v jednu chvíli myslela, že se snad stanu vegetariánkou, když se Elsie dozvěděla o masokombinátech. Kdyby se celá kniha nesla v tom stylu jako její začátek, nemohla bych nic vytknout.
Každopádně si myslím, že by si měl každý knihu přečíst a udělat si na ní svůj názor. Zas tak ztracená knížka, jak jsem se kdesi dočetla, to není! :)

ivakola
15.07.2016 4 z 5

Já jsem se docela pobavila. Moc jsem od této knihy nečekala a tak možná proto. Bylo to takové milé, úsměvné počteníčko. Asi tak, když chcete relaxovat a moc u toho neškvařit mozkové závity. Vlastně si myslím, že proto autor tuto knížku napsal. Rozhodně tímto dílkem nechtěl oslovit náročné čtenáře a bestseller to taky být neměl.

petrucha86
08.07.2016 2 z 5

Nevím, co si o tom mám myslet...byla to prostě kravina :) Rádoby vtipné upozornění na globální problémy naší doby, pro dospělého čtenáře infantilní, pro dětského asi těžko pochopitelné..tak komu to vlastně bylo adresováno?

stafbul
02.07.2016 odpad!

Knihu jsem dočetla s vypětím všech sil. Vůbec se mi nelíbila, dle mne typický příklad rčení "ševče drž se svého kopyta". Spisovatel dle této knihy psát neumí, snaží se o rádoby humor, který nevyznívá vtipně, spíše trapně. Téměř celá kniha mi připadá jako námět pro rodiče, jak dětem vysvětlit, že mají být vegetariáni. Hloubka knihy nula, příběh nula, asi nejhorší kniha, co jsem kdy četla.

ivona6995
28.06.2016 2 z 5

Asi jsem od Hanka Moodyho čekala víc ironie, humoru, nevím čeho. Místo toho jsem četla zvláštní příběh, u kterého jsem nepochopila pro koho (dítě/dospělý) byla kniha určena a co chtěla říct. Ze mě málem udělala vegetariána - takže jestli je tohle jejím posláním, tak plní účel skvěle.

Neříkám, že je kniha špatná, chyba byla nejspíš v mém očekávání.

Guarnere
21.06.2016 3 z 5

Začátek byl dobrý, moc se mi líbila hra se slovy (Já jsem ale kráva!!!), ale konec už byl slabší. Ve chvílích, kdy Elsie zjistila, kam mizí krávy, jsem byla nakloněná k tomu, že se stanu vegetariánkou, to bylo silné čtení. Pak se ale i tohle vytratilo a teď se nemůžu rozhodnout, zda to měla být humoristická knížka nebo knížka s několika velkými ponaučeními pro lidstvo. Každá pohádka má svá ponaučení, ale tahle se týkají věcí, které normální člověk prostě změnit nemůže (určitě přes noc nevyřeším náboženské spory na planetě), takže této knize spíše škodí. I tak, příjemné čtení...