Kráva nebeská

Kráva nebeská https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276264/bmid_krava-nebeska-nC2-276264.jpg 3 632 190

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Holy Cow , 2015

ptacicek
30.01.2017 2 z 5

Věřím tomu, že někoho tato kniha zaujme, ale není to můj případ, Nebyl to úplný propadák, ale u této knihy pro mě platí "Jednou a dost". U některých pasáží jsem se vyloženě nudila.
Takže jako oddechovka, pokud si chcete odpočnout asi dobrý...

invocation11
29.01.2017 2 z 5

Jé, to byla ale bů-volovina... A přitom potenciál to mělo, rozhodně se z něj ale dalo podojit daleko víc... Každopádně velký dík paní Jašové za překlad, se kterým si pohrála naprosto skvěle!

Verunka289
24.01.2017 2 z 5

"Kravina" jak se patří! :) To jsem ale čekala, takže vlastně veškerá má očekávání byla naplněna.
Jedna myšlenka mi ale utkvěla v hlavě: "Není důležité, jestli se vaše sny splní. Je důležité, abyste začali snít...."

petulkapeta
18.01.2017 3 z 5

Vtipne napsane,perfektni na odreagovani

zazinka2
11.01.2017 5 z 5

Skvělá oddechovka :) Hlavní postavu si člověk hned zamiluje

katicaj
08.01.2017 3 z 5

Čekala jsem asi něco více, ale kniha se četla dobře. Není to žádné náročné čtení, ale zasmějete se u toho.

jarki
04.01.2017 4 z 5

Dobře jsem se u ní nasmála v době nemoci.

Jerry29
23.12.2016 1 z 5

Vyhozené peníze.

Sakulnikov
18.12.2016 3 z 5

Jednotlivé scénky velmi vtipné, ale jako ucelený příběh to moc nefungovalo. Nějak jsem doufal, že to skončí pořádným burgerem...

Philoun
07.11.2016 4 z 5

Duchovny chtěl zřejmě sdělit své názory na svět. Vybral si pro to vtipnou formu a s jeho názory nejde nesouhlasit.

vnimat_Krasu
30.10.2016 1 z 5

Bůh nás nenávidí.
A David Duchovny nenávidí humor.

kiraa
22.10.2016 4 z 5

Ani bych nečekala, že Fox Mulder (DD) dokáže psát. A ejhle, dokáže a dost dobře. Příjemná záležitost, která není určena pouze pro telátka ... :-) Nenásilným a vtipným způsobem se člověk dokáže najít, jak v krávě, krocanovi či prasátku. Myšlenkové pochody zvířat jsou podobné těm lidským. Touha a úcta po životě je podobná jak u zvířat, tak u lidí. K zamyšlení i zábavě. Palec hore, agente Muldere.

Půca4
19.10.2016 4 z 5

Upřímně jsem si toho od knížky moc neslibovala, ale naprosto předčila má očekávání! Hodně jsem se u toho nasmála. Takové oddechové čtení a vcelku se dokáže člověk nad tím zamyslet.

ELMA
15.10.2016 3 z 5

Asi nejsem ten správný člověk pro pohádky pro dospělé. Bylo tam od každého něco a dohromady jako celek mě to příliš nenadchlo.

Zrzavá_Tereza
14.10.2016 1 z 5

Já jsem se bohužel nudila :/

shenandoah
12.10.2016 3 z 5

Neotřelý námět (alespoň pro mě), ale celé mi to přišlo takové křečovité, vycucané z prstu.

Arsi007
11.10.2016 4 z 5

Pokud budete od začátku brát knihu jako pohádku pro dospělé, nebudete v ní hledat realističnost a logiku, ale zaměříte se na hlavní myšlenky tak směle do ní. Při čtení se seznámíte s názory našich hlavních hrdinů (kráva, krocan, prase) na veganství, náboženství, lásku a nenávist. Jako oddechovka pro nedělní propršené odpoledne dobrá volba :-)

gad
05.10.2016 4 z 5

Úsměvná kniha, která mě pobavila, ale i přiměla k zamyšlení. :-)

ladyfromskye
03.10.2016 5 z 5

Královsky jsem se pobavila. Kráva nebeská je krásná knížka o nás, o lidech. A taky o světě. A o přírodě. I o životě. Vylekalo vás to? Zamysleli jste se? Pak kniha splnila svůj účel v plném rozsahu.

sgjoli
02.10.2016 4 z 5

Pane jo! Tak tohle bylo tak absurdní, až to bylo naprosto úžasné! Duchovny má rozhodně velmi zvláštní smysl pro humor a také má dost bujnou fantazii. Chvíli jsem si na jeho styl psaní musela zvykat, ale nakonec jsem se do toho ponořila a královsky se bavila. Knihu jsem četla v angličtině, takže jsem si také užila jeho jazykové vtípky, takže určitě další plus. Dějově je to velmi originální, zábavné, svěží a velmi svižné, takže se to velmi dobře čte. Jsem mile překvapena a doufám, že u nás od něj vyjde ještě něco. :-)