lucifess lucifess komentáře u knih

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Moje druhá kniha od autora a bohužel ani teď nemohu říct, že jsem jeho fanouškem. Naopak. Již ne víc. Knihu jsem zařadila kvůli čtenářské výzvě a že chci dát autorovi ještě "jednu šanci". Věřím, že si své čtenáře získá, ale já to nebudu a nejsem. Při knize jsem se nudila a do čtení se nutila. Nebýt výzvy, asi jsem i odložila a nedočetla. Naštěstí to byly krátké povídky.

12.08.2020 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Byla jsem naprosto nadšená. Moje druhá kniha této autorky. A opět naprostá spokojenost. Příběh se mi natolik líbil, že jsem se nechala strhnout dějem. Super detektivka. Je vidět, že každý máme nějaké své tajemství a část minulosti, na kterou nejsme hrdí.

03.08.2020 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Silné téma, ale bohužel jsem byla zklamaná. Nesedí mi styl autorky. Vše je na mě až přespříliš květnaté, někdy jsem se ztrácela v paralelních příbězích. A pokud se podívám na holá vyprávěcí fakta a odmyslím omáčku, tak se obávám, že se kniha zmenšila na max. 50 stránek. Chtěla jsem ji dočíst, abych si mohla udělat ucelený názor a nekritizovala když jsem se seznámila jen s částí místo celku. U knihy jsem se trápila a počítala stránky, kdy už bude konec.

27.07.2020 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje první kniha této autorky, o které jsem toho v poslední době slyšela velmi mnoho. Styl se mi líbil, četlo se samo a rychle. Oddychovka na víkend. V průběhu příběhu jsem typovala na vraha skoro na každého, super bylo, že od půlky knihy človek netuší, jak to nakonec dopadne.

21.07.2020 5 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Kniha byla celkem čtivá, příjemná. nenáročná. Postava Zuzany se mi líbila a těšila jsem se vždy na další vylomeniny a přístup k běžným životním situacím. Rozhodně moje favoritka. Marcel mi byl sympatický, ale ke konci knihy postupně ztrácel. Co mi vadilo bylo oslovení Árny (i jen jak to vypadá napsané :) ), a občas až vyumělkované konverzace v rámci příběhů.

22.06.2020 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

První dáma jako jako osoba je mi velice sympatická a číst její biografii bylo pro mě inspirující ve smyslu, že i takhle vysoko se dá dopracovat vlastní pílí a bez tlačenky (nejen ona, ale hlavně její manžel).

Jako kniha mě příliš neoslovila, četla se mi špatně, do čtení jsem se musela nutit po pár stránkách. Styl a zdlouhavé popisné části nebylo nic pro mě. Obzvláště popis dětství a dospívání jsem už myslela, že je nekonečný a neposune se nikam dál.
Zároveň jsem čekala, že větší část knihy bude věnována samotnému funkčnímu období a více dovolí nám čtenářům nakouknout do života prvního páru USA.

17.06.2020 2 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Velmi jsem se bavila při čtení těchto řádků. Rozhodně více se mi líbila první část knihy, ke konci se už příběh i humor vytrácel. I tak jsem ale byla velmi potěšená, že jsem si knihu vybrala, ač obálka se mi nelíbila.

08.06.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Už ani nevím, podle čeho jsem si knihu vybrala, že si přečtu, ale rozhodně nelituji. Bavila jsem se téměř na každé stránce. Ano, nebyl tam žádný hluboký příběh, ani zápletka, ke konci nijak negradovala. Byla jsem vlastně překvapená, že už jsem na poslední stránce. Humor je inteligentní a velice trefný. Vše jsem si podle toho dokázala představit a o to více pobavit. Bomba!

30.05.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Velmi ponurá severská detektivka. Bavila mě, i když začátek byl poněkud zdlouhavý, konec měl proti tělu knihy velmi rychlý spád, kdy se další děj už dal dobře i předpokládat. Přesto jsem si knihu do poslední stránky užila. Při čtení mě někdy i prostupoval až chlad.

11.03.2020 4 z 5

První První Kiera Cass

Po druhém díle rozhodně posun zpátky k tomu, jak se mi líbil díl první. Nicméně Ameriky mám prozatím dost a v sérii dalších dvou navazujících dílů zatím dále nepokračuji. Příjemná oddechovka.

09.03.2020 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

2. díl série jsem přečetla velmi rychle. Je to opravdu skvěle psané. S obsahem už jsem tak nadšená jako u prvního dílu nebyla. Pro mě tedy slabší. I tak jsem se pustila do 3.dílu a doufám, že ten bude zase lepší jako ten první.
Vadí mi nerozhodnost a přelétavost Ameriky, která natahuje knihu na úkor její kvality a zároveň v mém případě i ubírá sympatií k hlavní hrdince.

06.03.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Po knize jsem sáhla na základě obálky, která se mi velmi zalíbila a vysokého hodnocení čtenářů. Chtěla jsem takovou oddechovku na víkend. Nic těžkého literárně, ani žádné velké téma, prostě pohlazení po duši.
Naprosto to naplnilo moje očekávání a ihned pořizuji druhý díl a těším se na další pokračování příběhu.

02.03.2020 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Jedna z knih o holokaustu, kterou stojí za to číst.
Jasný a faktický popis bez příkras. Co všechno zažil. Kde dokázal jako takto mladý najít motivaci každý den pokračovat v plánování útěků je pro mě neskutečné.
Tak obrovská vůle žít a následně pak cíl informovat svět, aby vyhlazování skončilo a další transporty už nešli do plynu. V rámci Majdánku i Osvětimi prošel několika tábory, bloky i pracovními zařazeními a přináší velmi ucelený náhled na fungování a možnosti přežití.

24.02.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha se mi velmi líbila. Pokud se mi do rukou dostane další pokračování, určitě si jej ráda přečtu. Velmi mě těší, že i my Češi dokážeme napsat fakt super fantasy.

15.02.2020 5 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Jako malá jsem visela na každé stránce. Když jsem rovnala knihovnu, zahlédla jsem ji....a rovnou putovala na noční stolek. Trochu jsem se bála, abych jako dospělá nebyla zklamaná. VŮBEC! Mám 3 různé díly s příběhy Vlaštovek a Amazonek a myslím, že se i jako dospělá podívám po ostatních dílech série.

08.02.2020 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Kniha pro mě byla slabší v rámci tématiky koncentračních táborů.

06.02.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jedním dechem!!!!
Události a směr, kam se bude kniha posouvat byly předvídatelné, ale nijak mi to nevadilo.

04.02.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla. Někdy jsem se ztrácela ve jménech Anna, Alžběta, Anežka - všechno od A pro mě bylo špatné pro orientaci.
Kniha se četla celkem příjemně.

29.01.2020 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Perfektní kniha. Viděla jsem i film. Většinou se říká, že kniha je lepší. V tomto případě jsem na vahách, oboje má své a oboje bylo fantastické.

27.01.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Běžně bych si knihu nevybrala - nezaujala mě obálka, ani to není žánr, který bych běžně četla. Na knihu jsem narazila náhodou a zaujalo mě její vysoké hodnocení.
Udělala jsem rozhodně dobře a mohu jen doporučit. Cílevědomost Robyho mě fascinovala celým příběhem.

27.01.2020 5 z 5