Neděle jako stvořená pro vraždu

Napínavý román o komplikovaných vztazích v rodině stavebního inženýra Antonína Rabase, jeho manželky architektky Judity a jejich dvou dospělých devětadvacetiletých synů - dvojčat, Marcela a Luboše. Oba mladí Rabasové jsou inteligentní, vzdělaní, vzhlední a pracovití stejně jako jejich rodiče. Jenomže: proč se Marcel žení s nudnou, nevábnou, omšelou, o dvacet let starší Emilií Vojtíškovou? Co pro něho znamená výstřední, atraktivní a dětinská Zuzana? Kam pravidelně uniká Luboš ze svého harmonického manželství s hezkou medičkou Natašou? Na tyto otázky se snaží odpovědět kriminalista, který vyšetřuje vraždu v rodině Rabasových. Mohl ji spáchat kdokoliv z nich, protože motiv měli všichni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7917/big_nedele-jako-stvorena-pro-vrazdu-AHz-7917.jpg 4.1250

Kniha Neděle jako stvořená pro vraždu

rodak
05.11.2021

To byla táák dlouhá a ukecaná kniha. Ale v dobrým smyslu. Já se vždy u jejich knih bavim, protože ty její postavičky měla fakt zmáknutý. Až na tu politiku, kterou jí vždy odpustím. Tady teda excelovala Emilka -to bylo ohavné stvoření, naproti tomu Zuzana to byl opačný exot.Pani Frýbová mi i touto knihou zpříjemnila týden.

Enehy
12.05.2021

Paní Emilie Vojtíšková je nejlepší záporačka, na kterou jsem v poslední době narazila. Zvládne udělat peklo všem kolem i sobě. Vůbec všechny postavy Frýbové jsou kapitoly samy pro sebe a to mě fakt baví. Navíc její mix vztahového románu a kriminálky plný absurdních situací a humoru je přesně to, co všichni potřebujeme. Nejen teď.

pavčape
14.10.2020

Knížky Zdeny Frýbové mám ráda a ráda se k nim vracím. Neděle jako stvořená pro vraždu mi pasovala do Čtenářské výzvy, tak jsem po ní bez váhání sáhla. Je pravda, že před těmi cca 20 lety, kdy vyšla, se mi líbila mnohem více, ale já prostě autorce fandím, mám ráda její humor, její postavy, kdy vy okamžitě víte, kterou byste měli mít rádi a která je fuj! Mám načteny téměř všechny její knížky a spousta z nich má co nabídnout i po té dlouhé době od jejího prvního vydání.
U Robina I. i II. a Otcem i matkou proti své vůli, ale i u téhle se musím smát nahlas i po letech.

mattonka
12.10.2020

Na knihu této autorky jsem opravdu velkou náhodou narazila kvůli čtenářské výzvě. Jinak bych knihu nečetla. A to ne proto, že by byla špatná. Hodně jsem se bavila, především u Zuzaniných výchovných metod. Marcel měl od začátku mé sympatie, není to klasický kladný hrdina, tak jsem se těšila, co mu autorka vymyslí za osud.
Z čeho jsem byla hodně překvapená, tak to byl dlouhý doslov autorky, který jsem nedočetla.

iška
12.09.2020

Společenské vztahy, humor a detektivní zápletka. Musím přiznat že před těmi už téměř dvaceti lety, se mi líbila o něco více.

fénix56
04.09.2020

Ke knížce jsem se vrátila kvůli splnění čtenářské výzvy. Nepatří však k mým nejoblíbenějším od paní Frýbové. Tato knížka potvrzuje to, že někteří spisovatelé píší pořád stejnou knihu (Den jako stvořený..., Noc jako stvořená... atd.).

borupet
28.08.2020

Oddechová čtivá pohodová kniha. Jeden z lepších románů Zdeny Frýbové, absolutně nejlepší je ale "Z neznámých důvodů".

lucifess
22.06.2020

Kniha byla celkem čtivá, příjemná. nenáročná. Postava Zuzany se mi líbila a těšila jsem se vždy na další vylomeniny a přístup k běžným životním situacím. Rozhodně moje favoritka. Marcel mi byl sympatický, ale ke konci knihy postupně ztrácel. Co mi vadilo bylo oslovení Árny (i jen jak to vypadá napsané :) ), a občas až vyumělkované konverzace v rámci příběhů.