Duben v Paříži

Rakouský autor Michael Wallner vydal už několik zajímavých románů, ale nejnovější, Duben v Paříži, milostný příběh Němce a Francouzky za 2. světové války, se stal okamžitě bestsellerem. Německý voják Roth, milovník francouzštiny a francouzské literatury, pracuje jako tlumočník okupačního vojska v Paříži v roce 1943. V jeho poklidném životě však nastává zvrat: je odvelen, aby tlumočil na gestapu. Brutalita a mučení, kterých je svědkem, ho natolik psychicky ničí, že má vnitřní potřebu oddělit se od svých krajanů. Proto se vydává v nebezpečí a po službě vychází v civilu do ulic jako monsieur Antoine, třebaže by byl přísně potrestán, kdyby se o jeho převlecích někdo dozvěděl. Seznámí se s dcerou knihkupce a začíná se mezi nimi rozvíjet láska pak však Roth zjistí, že jeho vyvolená je příslušnicí francouzského odboje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36195/duben-v-parizi-6Fz-36195.jpg 3.299

April in Paris (2007)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Duben v Paříži

ondras666

Zápletka vcelku zajímavá, styl autora taky pěkný. Kniha se čte dobře. Jen jsem čekal trochu hlubší děj a vlastně asi něco jiného.
A jednu hvězdu strháván za ty francouzské dialogy. Velké části knihy člověk prostě nerozumí...

alnahu

Tuto knihu jsem si vybrala do výzvy ,ale bylo mě z ní smutno ,hlavně z konce . Autorův styl psaní mi nesedl a ani samotný příběh německého vojáka Rotha a francouzsky Chantal - členky odbojové buňky -mi příliš neoslovil.

MojeMonca

Škoda, že francouzské věty nebyly přeloženy. Jinak průměrná kniha.

Ivetaa

Nebýt čtenářské výzvy, asi bych po tomto románu nesáhla. Nevyhovoval mi způsob, jakým je kniha napsaná, nesympatické postavy, prostě nějak jsem se nemohla "přenést a ztotožnit" s postavami v daném období. Co mi vadilo nejvíc - hodně francouzských vět bez překladu - a čtenáři - teď si poraď, jak umíš. Žádnou knihu neodkládám nedočtenou, abych se ale vůbec "prokousala" k uzoufání nudnému (nejen) konci, přiznávám, že zhruba od druhé poloviny knihy jsem přeskakovala některé pasáže.

Analady

Těšila jsem se na příběh o lásce mezi Němcem a Francouzskou za 2. sv. války, jak slibovala anotace. Místo toho jsem dostala příběh Němce, který jednou uvidí neznámou ženu, hned se do ní bezhlavě zamiluje a i když mezi nimi něco málo proběhne, rozhodně to není žádný vztah nebo láska. Pro mě byla jeho posedlost Chantal naprosto nepochopitelná. Mohl to být hezký příběh, kdyby se mezi nimi opravdu rozvinul nějaký vztah, kdyby spolu něco víc prožili. Ale toto bylo dost chabé. Slabé tři hvězdy za čtivost a napětí.

Johnnyman

Pěkný válečný román. Nechápu proč má tak malé hodnocení, proto dávám plný počet hvězd. Jen škoda nepřeložených francouzských vět.

viva71

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech...a během války snad nebyl nikdo, koho by se nějak nedotklo. Nepřeložené věty ve francouzštině mi trochu vadily a velmi často byla vynechána část přísudku ve větě. Možná to není chyba, ale mě to rušilo (př.:"Otočil jsme se, chtěl jsem promluvit, vypravil ze sebe jen zachraptění." Tady mám potřebu zeptat se KDO vypravil zachraptění, ale z následujícího textu vyplyne, že jde stále o jednu a tu samou osobu.) Nicméně příběh na pozadí válečných krutostí má spád a četl se velmi dobře.

Damato

Všichni jsme jen lidé, ať příslušníka Wermachtu, nebo dcera knihovnice... všichni umíme milovat, umíme nenávidět a umíme být láskyplní i zlí. Jsme jen lidé....potud k tématu. Obsah knihy byl pro mě moc těžkopádný, takový trochu unylý a ač myšlenka dobrá, kniha se zpočátku četla dobře, ale s přibývajícími stránkami přibývalo nepochopení. Nakonec jsem knihu dočetla , ale nebylo to to , co bych měla ještě někdy číst.

válečné romány milostné příběhy

Michael Wallner