Duben v Paříži

Rakouský autor Michael Wallner vydal už několik zajímavých románů, ale nejnovější, Duben v Paříži, milostný příběh Němce a Francouzky za 2. světové války, se stal okamžitě bestsellerem. Německý voják Roth, milovník francouzštiny a francouzské literatury, pracuje jako tlumočník okupačního vojska v Paříži v roce 1943. V jeho poklidném životě však nastává zvrat: je odvelen, aby tlumočil na gestapu. Brutalita a mučení, kterých je svědkem, ho natolik psychicky ničí, že má vnitřní potřebu oddělit se od svých krajanů. Proto se vydává v nebezpečí a po službě vychází v civilu do ulic jako monsieur Antoine, třebaže by byl přísně potrestán, kdyby se o jeho převlecích někdo dozvěděl. Seznámí se s dcerou knihkupce a začíná se mezi nimi rozvíjet láska pak však Roth zjistí, že jeho vyvolená je příslušnicí francouzského odboje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36195/big_duben-v-parizi-6Fz-36195.jpg 3.3186
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Mladá fronta

April in Paris, 2007

Kniha Duben v Paříži

vikaa
29.01.2020

Tak rozhodně to nebyla špatná kniha, jenom mně zarazil ten pomalý rozjezd. Na to, že má kniha poměrně málo stran, je první polovina kniha bez napětí a jeví se poněkud nudnou. Druhá polovina knihy je naopak akční a napínavá až dost. Rozhodně se nejedná o žádnou červenou knihovnu. Nemohu se ale zbavit utkvělé myšlenky: Roth určitě miloval Chantal, ale milovala Chantal Rotha???
Za mně tři a půl hvězdy.

Magrata15
05.01.2020

Zajímavý příběh z 2.světové války,tentokrát z pohledu německého vojáka,který se nechtěl stát hrdinou,jen se prostě zamiloval do špatné dívky.
Stejně jako předchozímu čtenáři mi vadily německé a francouzské texty,které nebyly dál přeloženy,takže mi občas unikal smysl rozhovorů.
Čekala jsem jiný konec,ale takový je prostě život.

peeetta
31.12.2019

Příběh odehrávající se za druhé světové války. Velmi dobře se čte, stránky rychle ubíhají. Není to pouze popis života pronásledovaných, ale přibližuje život v Paříži během okupace.

HDosoudilová
08.11.2019

Knih na téma 2. světová válka jsem už pár četla a tak jsem se na tuto celkem těšila, ale bohužel jsem zklamaná. Ono, děj sám o sobě super, ale vadily mi tam francouzské dialogy, kterým nerozumím. Dále jsem pořád čekala, co bude dál až jsem se nudila. Ani postavy mi nebyly moc sympatické, byť konec mě hodně překvapil.

lucifess
02.11.2019

Kniha mě bohužel nenadchla, znovu bych ji nečetla. Velmi brzy zapomenu i o čem byla, nevyvolala ve mě žádné emoce, ani sympatie. Vybrala jsem si ji v rámci čtenářské výzvy 2019.

Liduka
24.10.2019

Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě a byla zajímavá. Bylo těžké číst to co se v ní odehrávalo, ale bohužel to takhle ve válce chodilo. SPOILER: Musím ale podotknout, že mi přišlo divné, že by Roth přežil pád ze střechy a navíc, že ho gestapo nenašlo. Také mi připadalo, že Chantal Rotha spíše využila, než aby ho měla ráda, tak mi bylo na konci divné, proč jí chce najít. Za přečtení ale kniha určitě stojí.

Ivka2
17.10.2019

Čtivý, někdy až dech beroucí příběh o lásce Němce a Francouzsky. Na knihu jsem narazila díky ČV a jsem moc ráda, že mi padla do oka právě ona. Jelikož jsem nedávno navštívila Paříž, připadala jsem si jako bych ji procházela s monsieurem Antoinetem znovu. Autor krásně poukazuje na fakt, že nemusíte být tím, kým Vás chtějí mít ostatní. I když někdy zaplatíte cenu nejvyšší.

Vakalik
24.09.2019

Knihu jsem si našla v žebříčku nejčtenějších knih pro dané téma ve Čtenářské výzvě. Jinak bych na knihu nejspíš nikdy nepřišla. Beze studu říkám, že v žebříčku mě žádná kniha nezaujala a vybírala jsem čistě co nejkratší knihu, co bude co nejsnáze k sehnání.
Mladý Němec funguje u Wehrmachtu jako překladatel. V Paříží se nudí a začne po večerech v převleku za Francouze Antoineho navštěvovat město. Zamiluje se do Francouzky Chantal, dcery knihkupce. Když se dozví, že pracuje u odboje... dál nebudu prozrazovat :)
Byly chvíle, hlavně na konci nebo z vězení, kdy jsem knihu nemohla odložit a četla ji jedním dechem. Přišlo mi škoda, že je takových věcí v ději přitažených za vlasy. Například to, že A. uvidíCH hned první den a hned se zamiluje nebo že jde kolem okna a zrovna tam hraje osudová písnička... Trošku červená knihovna, ale úplně špatné to nebylo.