Lenoulinka Lenoulinka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Román začíná dětstvím Miry a vypadá na bezstarostný život jí a celé rodiny Karáskových...
Věneček, který je i na přebalu knihy zamává s jejích osudem... a veškeré ideály bezstarostného života jsou pryč.
Další část líčí život Hany, její lásku k muži, který zapřičinil její osudové rozhodnutí.
Téma je to těžké, autorka se vyprávění osudů zhostila se ctí. Bylo to poutavé, reálné a zarývá se pod kůži. Po Hotýlku, který mě nechytil, jsem si v tomto díle spravila chuť.

01.05.2019 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Po dlouhé době další přečtená kniha za krátkou dobu. Byla mi doporučená, že se moc pěkně čte. Na jednu stranu se to četlo opravdu dobře. Na druhou si čtenář nemůže nebo spíš nechce připouštět, že i takové věci se dějí. Bohužel.. Stojí za přečtení.

24.07.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Za mě další povedené dílo od Petry Dvořákové. Život Hynka pro jeho pracovní i osobní problémy nebyl jednoduchý. Přešlapy se našly. Hlavní bylo, že si je dokázal uvědomit a nespadl až na samé dno.

14.12.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Další kniha od Marie Hany, která mě nezklamala. Anna má můj obdiv s jakým nadhledem se dokázala v nelehkých podmínkách prokousat životem. Přestože měla tolik dětí, o všechny se dokázala i přes strasti s manželem postarat. Nakonec našla i lásku a spokojený život. Moc pěkné čtení. Doporučuji a dávám 5 *.

17.01.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Když jsem přečetla rychle po sobě předchozí dvě knihy, tak mi přišly hodně podobné a psala jsem, že si dám chvíli oddech. Porušila jsem a jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Byla jiná než předchozí dvě. Nebyl tam detektiv Rasbach. Přijet na hotel kvůli odpočinku a dopadne to tak, že se tam kosí jeden host za druhým. Urputně jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrah, když skoro každý měl pohnutou minulost a motiv mě nenapadl. Bylo to napínavé, čtivé a rozuzlení až na samém konci. Bavilo mě to!

13.12.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Musím říct, že jsem si našla nového oblíbeného detektiva a tím je Frost Easton. Konečně detektiv, který je sám sebou a není to konfliktní člověk. Thriller to byl čtivý, měl spád, nechybělo napětí a rozhodně jsem se nenudila. Těším se na další knihu ze série.

06.07.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Musím říct, že mě kniha bavila. Z nevinného ježdění vlakem "do práce" se stal takový psycho thriller. Bavily mě postavy, které se ve svých kapitolách vykreslovaly. Kniha byla čtivá, měla děj a rozuzlení mě překvapilo. Oceňuji, že autorce stačilo pár osob a dokázala to zamotat. Na prvotinu to nebylo vůbec špatný.

04.11.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

"Byl to rozkaz." a proto zabil JEN 2,5 milionů osob... To číslo je neskutečné a nedokážu si představit, jak s tím ten člověk mohl žít.
Kniha se mi četla kupodivu velice dobře a přečtení mohu jen doporučit. Moc pěkné zpracování.

01.10.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

R. Bryndzu jsem četla poprvé a určitě ne naposled. Knize nechybělo napětí. Erika útoky přežila, pachatel se našel a já se budu těšit na další případy.

02.02.2019 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Čím těžší téma, o to víc jsem do čtení ponořená. Hrozná doba to byla, ale takhle poutavě ji zpracovat zaslouží plný počet hvězd. Nedalo se odložit. Petra Klabouchová mě přesvědčila, že po ní zase sáhnu.

19.02.2024 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tohle byla zase jízda. Shari Lapena to ani jinak neumi. Jeji knihy jsou si stylem psaní hodně podobné a neskutečně čtivé. Ani v této knize jsem se ani na chvílí nenudila. Napínavé od začátku. Ať jsem přemýšlela sebevíc, tak jsem nepřišla na to, který z nich to byl. Už se těším na další kousek.

08.08.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Vychutnala jsem si další Eriky případ. Tento se zase bezvadně četl. Nechybělo napětí, přestože jsme pachatele znali poměrně brzy. Dále sledujeme Eriky soukromý život a její milostná vzplanutí. Robert samozřejmě nezapomíná na postavy s homosexuální orientací. Prostě bezva čtení a brzy se vrhnu na další knihu.

16.08.2019 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Jedna z nejlepších knih z období holokaustu, které jsem četla. Autorka líčí autenticky životní příběhy tří žen z období války, které prošly koncentračními tábory a ještě porodily děti za otřesných podmínek. Přestože ženy prožily neskutečně těžké období, tak úžasné na celém příběhu je to, že přežily a jejich potomci se po dlouhých letech setkali. Musím dát plný počet hvězd a vřele doporučím k přečtení.

22.05.2019 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Moc pěkný příběh doktora Petra, který se odehrával v Krušných horách. Ve městě už to tak veselé nebylo. Za mě velice čtivá kniha plná alkoholové opojení, která měla po tvrdém pádu šťastný konec.

21.02.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kdyby nebyl Theo Cray nejlepší hledač mrtvol, tak bych knize mohla věřit... Takový super člověk, který dokáže návštěvou lesa vyhrabat tolik mrtvol, tak po něm FBI a jiní sahají všema deseti a mají téměř 100 % úspěšnost při hledání pohřešovaných osob. Bylo to přitažené za vlasy, ale dobře se to četlo.

11.01.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

To byla zase lahůdka :-) Erika mě nepřestane bavit. I když byl vrah znám brzy, tak s napětím jsem musela pořád číst, protože jsem nutně potřebovala vědět, kdy a jak vraha lapí. Jedním dechem přečteno a hurá na další díl.

23.06.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Toto bylo na prvotinu pecka. Sympatický detektiv musí dopadnout zvráceného psychopata, který je opravdu lstivý a krutý. Psáno v krátkých kapitolách. Napínavé, že nechcete odložit. Krásná obálka a těším se na další porci napětí.

15.08.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kate jsem si oblíbila, ale o něco radši jsem měla a líbila se mi Erika.
V každém případě jsou Robertovy detektivky čtivé a budu v nich pokračovat :-).

31.05.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Anotace mi úplně nesedí... Thriller čtivý, to se upřít nedá, ale pořád mi tam chybí třešnička na dortu. Něco co by bylo wau! Docela mě překvapilo, že se v knize objevuje opět detektiv Rasbach. Vzhledem k tomu, že jsem četla dvě knihy od autorky po sobě, tak mi přijdou jednotvárné. Takže na Nevítaného hosta si dám asi trošku odstup.

10.11.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Eriku a její tým jsem si zase užila. Kniha byla napínavá až do konce a vůbec jsem netušila, jak je to všechno zamotané. Fajn na celé sérii je, že se v ní promítá nejen Eriky pracovní život, ale i soukromý. Do dalších dílů se co nevidět pustím.

27.04.2019 5 z 5