Lena78537 Lena78537 komentáře u knih

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Jak pravdivé: Rozhodnutí, ta vytvářejí náš osud.. Příběh o holce, která chtěla být někým jiným a utéct svému osudu. I když jsem se ze začátku do čtení trochu nutila, splývaly mi postavy, jako celek hodnotím kladně. Ruta je skvělá vypravěčka.

28.08.2022 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsaný historický román, s přiměřenou dávkou romantiky i napětí. Těším se na další díl.

18.08.2022 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

No tak to jsem vážně nadšená… Mám teda Zlodějku příběhů rozečtenou, ale už teď se musím vyjádřit… A už z první věty je vlastně patrné, že kladně :) Po těch všech severských šílenostech nacházím zalíbení v českých detektivkách? Haleluja!
Tak nějak se obecně na začátku příběhu stane něco špatného a pak se to rozebírá, vyšetřuje, odhalí… Zkrátka úplně běžný model detektivky.
Tady je to jinak! Autorka třetinu knihy věnuje vyprávění životních příběhů postav a popisu jejich charakterů, než se něco stane… Takže už je vlastně tak nějak znáte a teď vůbec nevíte… Kdo to udělal? A podezřelí jsou úplně všichni! Opakuji první větu: “no tak to jsem vážně nadšená!”
Nic. Jdu udělat dětem večeři a hádejte co s načatým sobotním večerem… :)
PS: ještě se ozvu…
——————————
Takže, přátelé.. Napínavé do poslední stránky a podezřívala jsem všechny, kromě vraha :)
Jednoznačně doporučuji!

13.08.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ráda se pomocí knih přenáším do dob dávno minulých. Poslední dobou sáhnu po historickém románu častěji, než dříve.
Mlčící fontány se odehrávají v Madridu v roce 1957, kdy je země doslova sužována nadvládou diktátora Franca. Kniha obsahuje spoustu informací ze španělské historie, kultury a tradic, které má autorka evidentně podrobně nastudované.
V knize nebyla ani jedna postava, kterou bych si nezamilovala. Příběh o těžkém životě v těžké době, kdy člověk nemohl svobodně vůbec nic. Přesto ale rodiny držely pohromadě a chránily to málo, co měly.
Těšila mě radost z lásky Daniela a Any a na druhou stranu mě pohlcoval smutek nad osudy sirotků, Rafa, Fugy…
Je to moje prvotina od této dle mého nadané spisovatelky, jejíž vyprávění mě zcela pohltilo. Kniha na mě má silný emoční dopad. Postupně se pustím do jejích dalších příběhů.

10.08.2022 5 z 5

Téma silné a ano, autorka mohla příběh více rozvinout.. Ale ne vždy je to opravdu nutné. Za mě bylo řečeno vše a více rozpitvávat není potřeba.

07.08.2022 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Další skvělá kniha se silným tématem mé oblíbené autorky, která opět naplnila mé očekávání. Opět jsem se toho spoustu dozvěděla a opět mě její kniha donutila přemýšlet. Jednoznačně plný počet hvězd.

02.08.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Jop. To jsem zase jednou ráda, že jsem dala na doporučení :) Moje první kniha autorky a určitě ne poslední. Super česká detektivka, která se ze začátku jeví pohodově, ale postupně nabírá spád a nenechá vydechnout :) Těším se na další díly.

01.08.2022 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Velmi dojemná a inspirující kniha. Tak moc jsem Alici fandila a přála si, aby jí znovu pager zazvonil, až jsem chvílemi spolu s ní ztrácela dech.. Miluju tyhle příběhy, které vedou k uvědomění toho, co je v životě opravdu důležité. Doporučuji.

07.07.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak toto ano. Čtivě a svižně napsáno. Pachatel byl pro mě až do poslední chvíle skrytý. Hlavní hrdinka sympatická. Ty neuvěřitelné věci mě moc bavily. Těším se na další díl :)

20.06.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se mi jako celek líbila. Zaujala mě anotace i obálka.
Říkám si: knihomolka, posedlá svou prací...? To bude něco pro mě!
Krásné popisy postav i prostředí. Chvílemi jsem vážně v té knihovně byla s nimi.
Nicméně nějakou tu hvězdu ubrat musím. Příběh byl pro mě tak trochu nudný, naivní a lehce předvídatelný. Ke konci jsem už knihu často odkládala a tak trochu se nutila k dočtení.
Kdyby příběh obsahoval nějakou zajímavou zápletku, nebo měl trochu víc hloubky, tak by mu ro rozhodně prospělo.

08.06.2022 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Že jsou knihy moc obsáhlé? Jooo a proč ne, mě hrozne baví a mohly by být ještě obsáhlejší. Skvělá zápletka, spád a celé to má logiku a i přes ten počet stran se rozhodně nenudíte. Perfektně promyšlené. Skvělá detektivka. A jako třešinka neustále vyvíjející se vztah Robin a Comorana, to se holkám prostě líbí :) Skvělá J. K. Rowling. Vím, použila jsem 3x slovo skvělá, ale nemůžu jinak :)

26.05.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příliš nenadchne, ani neurazí. Milá oddychovka.

10.05.2022 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tento díl mě bavil asi nejméně, ale je to tak čtivé, že se kniha stává neodložitelnou. Baví mě skutečnost, že má Carter vystudovanou psychologii a jako člen týmu soudních psychologů se podílel na vyšetrování sériových vražd, takže ví o čem píše. Co mi zde vadilo byly takové ty nedotažené věci kolem pachatele. Vážně by mohl v osobním životě dojít až tak daleko bez pomoci? Po tom všem? Chybělo mi vysvětlení a trochu větší rozbor vraha. Vyšetřování mělo spád, zde bylo vše v pořádku, ale pak odhalení a rychlé ukončení.

06.05.2022 3 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Na knize mě zaujala krásná obálka. Příběh ženy, která to nemá v životě úplně jednoduché, ale bojuje s nepřízní osudu a nakonec to své štěstí najde. Kniha je velmi čtivá a jen tak nepustí. Je to má první zkušenost s autorkou a na seznam si píši i její další knihy.

27.04.2022 4 z 5

Bahnitá pole Bahnitá pole Hillary Jordan

Skvěle vykreslený příběh o rasismu, lásce a přátelství.

25.04.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Čtu většinou před spaním, děti už spí a já se můžu nerušeně přenést do děje. Mám ráda, když mě kniha vtáhne tak, že "jsem její součástí". A teda ufff! Taky míváte sny, ovlivněné tím, co právě čtete? :)) Já ano a většinou vím, že je to jen sen. Ale tady jsem se v noci probudila a i když jsem věděla, bála jsem se pěknou chvíli byť jen pohnout :)) Mrazivé, děsivé, brutální.. Mělo to spád, vyšetřování bez zbytečných příkras a průtahů. A to mě baví.. Rozhodně hodnotím plným počtem hvězd a jdu se začíst do něčeho "mírného", abych se mohla vrhnout na další díl.

19.04.2022 5 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Skvěle napsáno. Doporučuji.

14.04.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ač jde o velmi předvídatelný příběh, ve kterém je pár jen těžko uvěřitelných skutečností, kniha se velmi dobře čte a jen těžko se odkládá. V tomto žánru hodnotím jako průměr.

11.04.2022 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Do čtení jsem se pouštěla s velkými obavami, které se naplnily v plné míře a ještě víc. Je mi z ní tak úzko. Ty popisy života v KLDR jsou až neuvěřitelné. Nejvíc mě zasáhlo to, že veřejných poprav se musí účastnit i malé děti.. ;( Budu více objímat ty své a děkovat za štěstí jaké mám.

09.04.2022 4 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Tato série se tak úžasně čte. Autorka dokáže skvěle navodit atmosféru a pocit, že postavy důvěrně znáte. Jako kdybyste byli součástí rodiny Melzerů. Doporučuji a těším se na další díl.

03.04.2022 5 z 5