Lena78537 Lena78537 komentáře u knih

Upálené Upálené C. J. Tudor

Kniha se velmi dobře čte, to ji nelze upřít. I když nevěřím na ty vnější démony, přišel mi námět zajímavý. Je to druhá kniha z této série, kterou jsem četla a k další se asi jen tak nepřemluvím. Jak bych to řekla...? Je to asi tak, že: já ráda vařím, vařím řekla bych dobře. Spoustě lidí moje jídlo chutná, ale takových kuchařů jako já je spousta... MasterChef ze mě zkrátka nikdy nebude.

23.03.2022 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Díky čtenářské výzvě jsem se opět dostala ke čtení, na které bych nejspíš jen tak nenarazila. Vykreslení pro nás zcela odlišné kultury. Nemohla jsem se odtrhnout a pořád si říkala: "sakra, tak proč si prostě spolu nepromluví... proč si všechno neřeknou". Z pohledu manželky a matky naprosto nepředstavitelné a drastické. Skvěle napsaná kniha krásné autorky. Doporučuji!

18.03.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

“Pocit štěstí nepadá z nebe; je ve tvých rukou. Pochází z tvého nitra a od těch, které máš rád. A pokud jsi zdravý a šťastný, jsi milionář.” Děkuji, Eddie, příteli…

13.03.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Měla jsem období, kdy jsem četla jenom krimi a thrillery. A pak jsem si řekla: Leno, už je toho nějak dost, zkus zase trochu zvolnit. No a zvolnila jsem. A teď přišla chvíle, kdy jsem dostala chuť na nějakou fajn detektivku. Něco jako ve stylu Cormorana Strika, zkrátka pohodová krimi. Tak co kdybych zkusila tolik opěvovaného Cartera.. Tak jo! A teda fuuuu, to byla jízda! I když jsem vraha odhalila docela záhy, jsem z prvního setkání s detektivem Hunterem nadšená. Těším se na další, ale proložím ho něčím méně krvavým :)

28.02.2022 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Tak trochu jako Panství Downton :) Velmi povedená série a navíc jsem zjistila, že je i čtvrtý díl. Doporučuji :)

23.02.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Věřím, že by nejedno srdce příznivce totalitního režimu zaplesalo. Jak krásně by nám bylo... Dnes bereme většinu věcí jako samozřejmost, kniha přiměje na chvíli se zastavit, zamyslet... Jsem fandou A.M., bezpochyby jde o jednu z předních autorek dneška. I když Listopád dle mého nepatří k jejím nejlepším dílům, místo v mé knihovně má.

22.02.2022 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Autorka nás provede životem osmi generací jedné rodiny od první světové války až po přelom století. Příběhy jednotlivých členů rodiny, které jsou ovlivněny dějinami Gruzie a Sovětského svazu. Vykreslení povah a života postav je napsáno krásným jazykem, plným emocí. Vlastně mám trochu problém najít ta správná slova, která by tuto dech beroucí knihu dostatečně popsala. Za mě plný počet hvězd.

01.02.2022 5 z 5

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Moc milé, pohodové a pozitivní čtení.

06.01.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Mám ji moc ráda a pořád se k ní vracím. Četla jsem dceři a teď i synovi.

03.01.2022 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Skvělé čtení, které mě moc bavilo. Originální a neotřelé! Perfektní zpracování zápletky, popisu prostředí a vtáhnutí do děje. Žádná lehká věc, musela jsem být neustále ve střehu, aby mi nic neuniklo. Několikrát jsem se vracela o pár stránek zpátky, abych se ujistila, nebo si nějaké věci upřesnila. Skvělý začátek Nového roku. Tak doufám, že se mi vyplní rčení: "jak na Nový rok..." Doporučuji!

03.01.2022 5 z 5

Čarodějnice - Láska, která vedla ke zradě Čarodějnice - Láska, která vedla ke zradě Mari Griffith

Příjemně a čtivě napsáno.

15.12.2021 4 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Taková ta pohodovka, která nenadchne, ani neurazí. Pohodové vyprávění změny životního stylu. I když knížka za mě pokulhává za ostatními autorčinými publikacemi, i tak mě bavila. Přesně sedla do toho, co teď potřebuji. Moc nad ničím nepřemýšlet a nechat se unášet klidným vyprávěním vtipného příběhu.

11.11.2021 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

(SPOILER) Knihu jsem začala číst ze dvou důvodů. Prvně jsem potřebovala nějakou fajn oddechovku a a pak, ze měla vysoké hodnocení. Bohužel všeobecně nadšení nesdílím. Měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Téma přitom skvělé, ale tak nějak divně a stroze uchopené. Romantická linka mezi hlavními hrdiny mě doslova otravovala. Dokola omílané líbací scény.. Skutečnost, že Holder Hope vlastně miloval od svých šesti let? Vážně? Možná jako čtení pro náctileté, ale i to jsem na pochybách. Každopádně do druhého dílu se nepustím.

26.09.2021 1 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Po Gabrielovi o kapku těžší čtení, ale krásně napsaná kniha. Líčí osudy generace žen, které nemají na růžích ustláno. Chvílemi jsem si říkala, že není možné, aby všechny měly takovou smůlu na chlapy a jsem ráda za toho svého, i když to také nebylo hned na poprvé :)) Autorka má pro mě skvělý styl psaní a moc mě baví. Doporučuji!

13.09.2021 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Líbí se mi, jaká si autorka vybírá témata k psaní svých knih. Velká a silná témata. Což téma rasismu bezesporu je… Líbí se mi, jak s nimi pracuje. Je znát, že je má vždy pečlivě nastudované. Ze začátku jsem Turka nenáviděla za jeho extremismus, ale nakonec mi ho bylo tak trochu líto. Je děsivé, jak se mohou lidé nechat vmanipulovat až do přesvědčení, že je jejich chování a jednání to jediné správné, i když tomu tak není.. Je možné, dívat se na jejich činy s odsouzením? Je. Protože rasismus v jakékoliv podobě, je zlo. Za mě opět silná autorčina kniha, nad kterou budu ještě dlouho přemýšlet a kterou si určitě zapamatuji.

06.09.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemná oddychovka.

14.08.2021 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Opravdu krásná kniha.

14.08.2021 5 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Přečteno jedním dechem. Krásný příběh na jedno odpoledne ke kávě. A pak vyrazit s rodinou někam do přírody. I díky této knize jsem prožila moc fajn den :) Doporučuji.

04.08.2021 5 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Musím říct, že jsem se těšila, až celou sérii "pokořím". Amélie už mi lezla tak trochu na nervy. Celé se to četlo velmi dobře, jen mě mrzí, že třičtvrtě knihy bylo tak nějak v poklidu a na posledních stránkách se to v každém díle autorka jakoby snažila dohnat. Ale četlo se to moc dobře. Doporučuji.

04.08.2021 4 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Tak tady už jsem se fakt bála, díl od dílu lepší a strašidelnější. Docela jsem si na sérii vypěstovala závislost a těším se, jak to celé dopadne.

20.07.2021 5 z 5