Celý život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román zachycuje životní příběh Andrease Eggera. V průběhu sedmdesáti let ho tak poznáváme jako pastevce dobytka na alpských pastvinách, čeledína, zamilovaného mladíka, dělníka na stavbách lanovek, vojáka wehrmachtu za světové války, průvodce turistů i starého podivína, jenž se sám vydělil ze světa, který pro něj přestal být důvěrně známý, a přežívá stranou vesnice. Za sedmdesát let se totiž neproměnil jen on, ale také celé alpské údolí. Původní ves s několika selskými dvory se stala žádaným turistickým cílem. Dnes tu hučí auta a lanovky, v barech a restauracích vyhrává muzika. Seethalerův hrdina ale není zatrpklý nebo nespokojený. Jen žije jinak a nechce být v této jinakosti rušen. A tomu jeho autor dopřává, nechává jej tak žít i zemřít a jeho text tak získává obecně lidský rozměr. Útlý román Celý život patří k vzácným knihám, které připomínají důstojnost prostého života a nenápadné hrdiny, pro něž hodnoty jako skromnost, pracovitost a obětavost nejsou jen slova. Svou průzračností a opravdovostí kniha oslovila tisíce čtenářů a vysloužila si užší nominaci na Man Bookerovu cenu. Odpočiňte si na chvíli od moderního světa v odlehlém alpském údolí, kam civilizace proniká jen pomalu, a doprovodťte na životní pouti Andrease Eggera, muže, který přišel o vše, co miloval, ale dokázal jít dál... Překlad: Michal Půček, Albatros 2017...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341138/big_cely-zivot-DC9-341138.jpg 4.4132
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Plus
Originální název:

Ein ganzes Leben, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Celý život

sikope
08. listopadu

Melancholická atmosféra příběhu ve mě doznívala ještě pár dní po dočtení knihy.

knihovna1
11. října

Kdo má rád hory, historii a člověčí příběh, tato kniha je pro něj. Je hodně melancholická, ale má svou atmosféru. Cítíte z ní závan z hor, kopce a lesy. Najdete tu bohužel i utrpení.


martina1797
16. září

Sice útlá knížka, ale plná hlubokých myšlenek, které stojí za zamyšlení.

Knihomlok2015
04. září

Kniha stejně málomluvná jako její hlavní hrdina, stejně obyčejná jako jeho život, a přesto stejně silná jako hory obklopující Celý život Andrease Eggera.

knihveru
02. září

Kniha je to nenápadná, ale o to větší potěšení způsobí její přečtení. Příjemná změna.

DeepSea21
09. srpna

Čtivý příběh o životě v horách a událostech v životě horského průvodce Eggera. Sympaťák kterému jsem přál jen to nejlepší.
Jak to tak ale bývá, přihodí se mu pravý opak.
Z knihy na mě dýchal užasný klid a celková atmosferá byla okouzlující.

Lena78537
04. srpna

Přečteno jedním dechem. Krásný příběh na jedno odpoledne ke kávě. A pak vyrazit s rodinou někam do přírody. I díky této knize jsem prožila moc fajn den :) Doporučuji.

hyphen
20. července

Podmanivá lyrika příběhu, možná subjektivně s jednoduchou a zdánlivě nepochopitelnou dějovou linkou, má silné momenty hlavně v detailech. Pro mě ideální čtení k proložení těžkých témat...

1