Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

Kriminální román britského novináře Stuarta Turtona se dá popsat, jako když Agatha Christie potká Davida Mitchella a Claire North. Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl svědkem vraždy v lese a nyní přichází k luxusnímu, leč rozpadajícímu se okázalému sídlu Blackheath, kde se brzy od tajemného hosta převlečeného za lékaře léčícího mor dozví, že jediný způsob, jak může uniknout dni, který se opakuje znovu a znovu, je vyřešit důmyslnou vraždu. Má to jeden háček: každý den se probudí v těle jiného podezřelého - což mu ale na druhou stranu umožňuje komunikovat se svými bývalými i budoucími já. Ale ne každé jeho já mu chce pomoct... Ale náš hrdina brzy zjistí, že není sám, kdo chce chytit vraha a uniknout z Blackheath. Ale kdo je to Anna a proč má nutkání ji najít? A co ho přivedlo na Blackheath? A kdo u všech čertů zabil Evelyn Hardcastlovou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379696/sedm-smrti-evelyn-hardcastlove-XJF-379696.jpg 4.380
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Vendeta

The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle, 2018

Kniha Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

Alik918

Hned ze začátku mi kniha moc nesedla a hůř se mi četla. Když jsem se prokousala prvními 60 stránkami, chytlo mě to. Nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Je dokonale promyšlená a ještě lépe napsaná. Spousta čtenářů měla připomínky k tomu, že je to příliš zamotané a je tam moc jmen. Já si však myslím, že je-li člověk zvyklý číst, nemělo by mu to dělat problémy.
Za mě bez připomínek, dávám 5 hvězdiček. :)

cetriolo

Hned od první stránky se mi knížka poměrně špatně četla. Nevím čím to bylo způsobeno, ale ne a ne se začíst. Děj byl poměrně zajímavý, byly zde nečekané zvraty, ale první myšlenka po dočtení byla "Uf konečně to mám za sebou."

DJANKA

No, ani nevím jak hodnotit. Především to pro mě bylo hrozně složité. Moc postav a jména, která se mi pletla, neustále jsem koukala na začátek knihy na přehled postav. I přesto se mi stalo, že jsem si několik stran myslela, že jde o někoho jiného. Nemohla jsem se začíst a dokonce přemýšlela o tom, že knížku odložím. Ale byly i části, kde jsem se zakousla a děj hltala. Ani nedokážu říct, jestli opravdu všechno sedělo a zapadalo do sebe, věřím, že ano, ale já v tom měla zmatek a ke konci jsem se o to už ani nesnažila. Kdyby kniha byla kratší, možná bych to dokázala lépe sledovat. Ale rozhodně zajímavé a neotřelé.

mikika

neskutečně komplikovaný děj, ale když se zorientujete, začne vás bavit. vidět jeden den z osmi různých úhlů a pokaždé najít něco nového, nečekaného, co ukáže události v úplně novém světle. Chytrý nápad, jak ozvláštnit detektivní žánr, i když ten rámec je kapku divoký.

muchomurka

Po dlouhé době kniha, která byla úplně jiná než ostatní. Škoda jen, že jsem ji nemohla přečíst na jeden zátah. Ale i tak jsem ji hltala a byla napnutá, jak to skončí, kdo je vrah. A tento závěř jsem nečekala, ale trošku mi přijde, jak kdyby byl po celém tom budování příběhu odbytý, rychlý.
Trochu jsem ze začátku měla problém s hlavní postavou - místo aby přemýšlela, tak jednala zbrkle, neposlouchala, bez důvodu věřila prvnímu, kdo jí co řekl. Ale kdo ví, jak bych se v podobné situaci chovala já...
Také se mi líbil český překlad, květnatý, neobvyklý jazyk, příměry, bez opakování popisů neustále stejnými slovy. O to víc mě mrzí ty hrubky. To úplně dokázalo zabít požitek ze čtení.

Greenfingers

Autorovi rozhodně nelze upřít originalitu. Svůj mysteriózní příběh končící katarzí hlavních hrdinů zasadil do prostředí tajemného panského sídla a zalidnil ho postavami veskrze záhadnými, avšak nebudícími pražádné sympatie.
Virtuální realita, ve které děj probíhá, je časovou smyčkou. Odehrávají se zde vraždy jako na běžícím pásu. Čtenář je nucen bedlivě sledovat a vyhodnocovat jednotlivé události, což je vzhledem k počtu postav poměrně náročné.
Nakonec, jestli jsem závěr správně pochopil, není vůbec podstatné, kdo opravdu zabil Evelyn Hardcastlovou. To, co chtěl autor svým dílem říct, bylo asi někde jinde.
Musím se přiznat, že styl Turtonova psaní mi vůbec nesedl. Povětšinou jsem se nudil a byly i chvíle, kdy jsem chtěl knihu definitivně odložit. Nakonec zvítězila má zvědavost a knihu jsem dočetl. Těch 466 stránek je opravdu příliš.
Namyslím si, že bych se v budoucnu k této knize vracel, i když připouštím, že by si mohla najít hodně fanoušků.

Veju007

Fuuha...já nevím, jestli jsem byla pro tuhle knížku cílovka...nebo jsem dostatečně inteligentní na něco tak složitýho, ale tohle bylo fakt náročný. Rozhodně je to unikátní, originální a ojedinělé dílo - musíte vyřešit vraždu a máte na to 8 dní - pokaždé jste v těle někoho jiného - respektive pořád se opakuje jeden a ten samý den. A právě na tomhle to u mě mohlo vyhrát nebo ztroskotat a machinace s časem jsou pro mě něco neuchopitelného, byť tomu stále dávám šanci...
Knížka má skoro 500 stránek a já jí četla 8 dní a s poznámkami na papírcích. Já úplně neříkám, že je to špatná knížka, ale jak to bylo rozvleklé, tak jsem vůbec nepociťovala potřebu zjistit, kdo je vrahem, tak jako hlavní hrdina. Je to vlastně taková nehodnotitelná knížka. Takže asi tak.

ivana02

Nápad sice originální, ale překombinované. U třísté strany jsem to chtěla vzdát a měla jsem to udělat. Množství postav, které se neustále střídají a různě prolínají se dá zvládnout, kvůli tomu je v úvodu i jejich seznam. Děj mi nepřišel nijak moc zajímavý na to, aby kniha byla tak tlustá. Některé věci nebyly vysvětlené, konec totálně zamotaný a složitý. Příběh mi nic nedal, nevyvolal žádnou emoci.