Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

Kriminální román britského novináře Stuarta Turtona se dá popsat, jako když Agatha Christie potká Davida Mitchella a Claire North. Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl svědkem vraždy v lese a nyní přichází k luxusnímu, leč rozpadajícímu se okázalému sídlu Blackheath, kde se brzy od tajemného hosta převlečeného za lékaře léčícího mor dozví, že jediný způsob, jak může uniknout dni, který se opakuje znovu a znovu, je vyřešit důmyslnou vraždu. Má to jeden háček: každý den se probudí v těle jiného podezřelého - což mu ale na druhou stranu umožňuje komunikovat se svými bývalými i budoucími já. Ale ne každé jeho já mu chce pomoct... Ale náš hrdina brzy zjistí, že není sám, kdo chce chytit vraha a uniknout z Blackheath. Ale kdo je to Anna a proč má nutkání ji najít? A co ho přivedlo na Blackheath? A kdo u všech čertů zabil Evelyn Hardcastlovou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379696/big_sedm-smrti-evelyn-hardcastlove-XJF-379696.jpg 4.1352
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Vendeta

The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle, 2018

Kniha Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

Leyla

Príbeh dosť zaujímavý, hoci ma na začiatku hneď "nevtiahol" do deja. Skvelé bolo to prevteľovanie sa do rozdielnych postáv a striedanie ich pohľadu na ten istý deň. Ale zároveň bol príbeh dosť zmätočný, taký prekombinovaný, záver ma trochu sklamal (napr. žiadne vysvetlenie o "nadriadených", o ostatných postavách, Anne atď).

martina.tim

Za mě naprosto parádní. Knížku jsem si užila a nemohla se odtrhnout. Příběh byl zajímavě zpracován a vše nakonec do sebe pěkně zapadlo. :)

Ophelie

Nedivím se, že autor na knize pracoval tři roky. Opravdu bravurně zpracováno, tak, aby do sebe vše zapadlo, když se Aiden probouzí vždy v kůži jiného hostitele. Sem tam byla taková méně zajímavá místa, chybělo mi tam napětí, které se ale zase v poslední cca třetině knihy navrací. Znovu po knize už nesáhnu, ale za přečtení stojí.

Lucek

(+ SPOILER) První třetina byla napínavá, správně ponurá, začala jsem pronikat do děje a těšila se, co přinese další den a nový hostitel.
Druhá třetina: ve vyprávění občas padal řemen, párkrát mě zarazila trhlinka v logice smyček, byla jsem zvědavá na další vývoj (ale už ne tak nadšená).
A poslední 1/3: bylo mi úplně jedno, kdo zabil Evelyn, přestávala jsem fandit hlavní postavě, spíš jsem netrpělivě čekala na vysvětlení celé té mašinérie na Blackheath (Morový doktor, Lokaj, nadřízení) - místo toho bylo finále jedno velké klišé.

* za originální námět
* za atmosféru
* za první třetinu

Forest66

Výborná knížka, jedna z nejlepších, co jsem poslední dobou četl. Knížka byla velmi rafinovaná, ale přitom byla dobře promyšlená. Velký respekt k autorovi, že tohle dokázal sepsat a přitom se do toho sám nezamotat

PeťkaW.

Od začátku roku se snažím psát ke každé přečtené knize nejenom komentář, ale do poznámky i stručný děj , abych se k němu mohla eventuálně v průběhu let vracet a příběh si oživit. No... tak tady to asi úplně nevyjde, protože upřímně vůbec nevím, kde bych u toho psaní měla začít. Sedm smrtí EH je totiž bez přehánění asi ta nejtěžší a nejzamotanější kniha, jakou jsem zatím četla. Mraky jmen a propletenost příběhu level bambilion mi několikrát solidně pomotalo hlavu a abych byla úplně upřímná, myslím, že jedno čtení zdaleka nestačí k tomu, aby člověku v tom shonu docvaklo opravdu všechno na 100 %. Vyšetřování ve vyšetřování, vražda schovaná za vraždu, podraz pod podrazem... a do toho vám hlavní hrdina skáče mezi hostiteli, kteří se vzájemně potkávají a ovlivňují. Nemám absolutně představu, jak tohle zvládl autor sestrojit a vymyslet a ještě to provést tak, aby vše fungovalo a nakonec zapadlo na svoje místo. Hluboká poklona. Příběh je navíc i přes svou složitost čtivý a baví. Osobně mě trochu mrzí, že nás nenechal Turton nakouknout trochu víc pod pokličku samotného místa. "Co" byl vlastně Blackheath zač, jak fungoval, kdo byli jeho "vedoucí"...? Po dočtení jsem sice nějakou zvědavost ohledně děje upokojila, ale zároveň se vyvalilo spoustu dalších otázek. Na druhou stranu je to možná právě i tahle záhadnost, co dává příběhu svoje kouzlo. Plný počet dát nemůžu, protože mám i po dočtení pocit, že mi kupa narážek a podlinek utekla, ale jinak jde o hodně překvapivou záležitost.

Ignis

(+ SPOILER) Těšila jsem se na klasickou detektivku v neklasickém hávu, takže Morový doktor s Lokajem mě v první chvíli otrávili, tohle do detektivky nepatří! Ale ok, nakonec jsem se smířila s myšlenkou, že kromě detektivky se v knížce vyskytuje i další haraburdí a začetla se. Sice jak šel čas, začala jsem se mírně ztrácet, jak tu někdo poznamenal, hned 3 postavy od D? To je čirá autorova zlomyslnost, jako by nestačilo, že se člověk musí orientovat v různých časových smyčkách a množství postav.
Konec dostatečně překvapivý, i když upřímně řečeno, pokud byla pravá Evelyn taková mrcha, nevím proč vlastně měla problém vdát se kvůli penězům (a případně mohla nenápadně odpravit manžela později).

Petra de Valo

Takže sa budem opakovať, ale naozaj musím (tak ako mnohí) napísať, že autor má môj obdiv za to, ako to celé posplietal a vôbec sa nečudujem, že knihu písal 3 roky. Nielenže hlavný hrdina menil hostiteľov, menil ich aj v rôznych časoch a teda, po chvíli som prestala sledovať postupnosť a sústredila sa na dej, ktorý bol napínavý od začiatku do konca. Veľmi originálna myšlienka a vlastne aj celý príbeh, plus detektívny motív, no proste super. Jediné, čo ma prekvapilo, ak mohol byť Aiden súčasne iba v jednom hostiteľovi, ako si mohol myslieť, že on a Daniel sú jeden a ten istý? Záver bol pre mňa skvelý, aj keď som mnohé vytušila, neuhádla som všetko. Už sa teším na druhú autorovu knihu, snáď bude aspoň spolovice tak dobrá ako táto.