Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379696/bmid_sedm-smrti-evelyn-hardcastlove-XJF-379696.jpg 4 492 136

Kriminální román britského novináře Stuarta Turtona se dá popsat, jako když Agatha Christie potká Davida Mitchella a Claire North. Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl svědkem vraždy v lese a nyní přichází k luxusnímu, leč rozpadajícímu se okázalému sídlu Blackheath, kde se brzy od tajemného hosta převlečeného za lékaře léčícího mor dozví, že jediný způsob, jak může uniknout dni, který se opakuje znovu a znovu, je vyřešit důmyslnou vraždu. Má to jeden háček: každý den se probudí v těle jiného podezřelého - což mu ale na druhou stranu umožňuje komunikovat se svými bývalými i budoucími já. Ale ne každé jeho já mu chce pomoct... Ale náš hrdina brzy zjistí, že není sám, kdo chce chytit vraha a uniknout z Blackheath. Ale kdo je to Anna a proč má nutkání ji najít? A co ho přivedlo na Blackheath? A kdo u všech čertů zabil Evelyn Hardcastlovou?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta

The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle , 2018

MMacicekk
09.01.2020 5 z 5

Autor má můj obdiv za originalitu a neotřelost, ale především za to, že se jedná o jeho prvotinu! Neskutečné. Věřím, že mu kniha dala velmi zabrat a já se klaním tomu, že napsal příběh, který má hlavu i patu a nemá téměř hluchá místa, ač čtenář může mít pocit, že se některé situace opakují několikrát (stejné situace jsou však viděny vždy z pohledu jiné osoby).
Mnoho situací vás překvapí, ohromí, nadchne, ale i šokuje a vyděsí. Knize nechybí vtip, napětí, akce, ale především skvělé rozuzlení, které nebudete ani v nejmenším čekat.
Z pohledu mě samotné se jedná o bezkonkurenčně nejlepší a neoriginálnější knihu, kterou jsem v roce 2019 četla. Doufám, že se od autora dočkáme dalších podobných příběhů.
Knihu vřele doporučuji všem čtenářům, kteří by si rádi přečetli něco neuvěřitelného v tom nejlepším možném slova smyslu.

Vratik_87
09.01.2020 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje. Moc dobrá kniha, složitá, zamotaná a vše dává smysl. Konec byl na 4 hvězdičky. Jedna z nejlepších knih, co jsem četl.

Anasa
03.01.2020 4 z 5

Překvapivě nevidím štítek mysteriózní, což je asi nejpřesnější označení. Nejdřív mi kniha přišla tak zmatečná, že bych ji možná i odložila, ale byl to dárek. Nakonec jsem ji přečetla během čtyř dnů, přesto jsem ke konci přemýšlela, kdo vlastně všechno zemřel, takový to byl masakr a tak jsem se občas v ději ztratila. Většinou moc nevnímám označení kapitol Den první, atd., ale tady se to nevyplácí, čtenář musí být pořád ve střehu. Až nepochopitelně však autor dokázal všechny postavy a linky propojit a zmatek uvést do pořádku. Ačkoli zapeklitý případ je vyřešen, zůstává mnoho věcí k přemýšlení.

Čtenářka73
02.01.2020 3 z 5

Tři hvězdičky za originalitu, ale cestování časem není můj šálek čaje a místy jsem se v množství postav ztrácela.

Barush64
02.01.2020 5 z 5

Tak to byl masakr. Musím se přiznat, že jsem se nejdřív dost lekla zdejších komentářů o tom, jak je kniha náročná apod. Teď o Vánocích bylo dost klidu na čtení a proto Sedm smrtí okamžitě skončilo v mých spárech, obklíčeno kakaem a cukrovím. Knihu jsem přečetla za dva dny, ikdyž se o žádnou útlou publikaci nejedná a totéž doporučuju i budoucím čtenářům - není to na to přečíst si 3 stránky před spaním a jít spát. V ději a postavách by se člověk pak opravdu ztrácel. Když to ale čtete takhle v kuse, není to nijak matoucí a vše do sebe krásně zapadá. Je to čtivé, originální, neskutečně zábavné a takové skoro něžně krásné jazykem i stylem. Tahle kniha vás nezklame.

kneslova
31.12.2019 4 z 5

Velice spletitý příběh, musela jsem si od čtení knihy dávat přestávky, málem by si čtenář musel dělat poznámky. Téměř všechny postavy jsou nesympatické a sídlo pěkně ponuré, což utváří atmosféru. Všechna čest autorovi, který tohle dokázal dát dohromady, v doslovu píše, že knihu psal tři roky.

Nedelim_se
31.12.2019

Rozporuplné pocity. Ano, kniha je napsaná poutavě, zajímavě, nicméně za mě je to celé příliš "rychlé". V podstatě jako byste se na začátku knihy nadechli a na konci vydechli, není nikde moc prostoru si od pátrání oddechnout. A celé to mohlo být kratší. Čímž nechci říct, že se nečetla dobře. A souhlasím s dříve zveřejněným názorem, že není radno knihu číst s únavou za očima.

kniznistranky
28.12.2019 5 z 5

Naprosto uzasny zazitek! Originalni, napinave, zamotane, do posledni chbile nevite jak to vlastne cele je. Jsem nadsena! Doufam, ze se od pana spisovatele jeste neceho stejne uzasneho dockame.

petaSk
22.11.2019 5 z 5

Román, který klade nároky na pozornost i paměť, takže radím se do něj nepouštět s únavou za očima. Pokud znáte film Na Hromnice o den více, přidejte si k opakujícímu se dni převtělování do různých účastníků oslavy na Blackheath. Budete ovlivněni jejich povahovými rysy a dozvídat se nové a nové skutečnosti, které vaše dosavadní pátrání nasměruje úplně jinam, jak jsme tomu navyklí u chytrých detektivek. Nejenže se budete dozvídat, jak je to s Evelyn, ale taky co znamená to převtělování a opakující se den.

Kniha mě nesmírně bavila, je komplexní, chytrá, psaná s nadhledem a duchem královny detektivek, pro mě hotové zjevení. Není to žádná oddechovka a je určená spíše pro náročnější čtenáře. Pokud vám nevadí u čtení přemýšlet, budete bohatě odměněni.

Alyx
13.11.2019 5 z 5

Kdybych mohla dát víc než 100%, tak je dám :-) Jednoznačně čtenářský zážitek roku. Velmi často se o nějaké knize píše, že je "originální". Větinou to není pravda. Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové originální je. A nejen to. Je i mimořádně dobře napsaná. Dokonce jsem těsně před tím, než vrah vstoupil na scénu, udělala něco, co jsem snad u žádné knihy neudělala. Vrátila jsem se na úplný začátek a znovu prožila sedm verzí dne na Blackheathu, abych si ještě jednou prošla všechny ta vodítka a dovolila, aby se mi složil "minutu po minutě". A teprve pak jsem dovolila vrahovi otevřít dveře. :-) Po celou dobu čtení jsem se bála, že vysvětlení toho, co se na Blackheathu děje, příběh nějak shodí. Nestalo se tak. Nakonec je zakončení vůbec možná nejlepší, protože nechává prostor různým vysvětlením. Lahůdka.

Tyrkysová
06.11.2019 5 z 5

Neobvyklý detektivní případ s originální zápletkou hodný klasiků. Budete muset napínat své paměťové buňky i pozornost, ale rozhodně to za to stojí! S každým "novým" dnem se dozvídáte další a další podrobnosti, detaily, střípky, které dohromady dávají dílky skládačky, jenž s posledním dnem zapadnou na své místo. Určitě se nebudete nudit.

akinomV
03.11.2019 5 z 5

Hodně zajímavá zápletka, která mě vážně hodně bavila. Knížka je sice dlouhá, ale mně to nevadilo a příběh jsem si doslova užívala. Rozhodně doporučuji!

DiLay
27.10.2019 5 z 5

Musela jsem při čtení tu svojí hlavičku několikrát potrápit, ale je to naprosto boží kniha. Jsem z ní unešená jak to jen jde. Nikdy jsem nečetla nic podobného.
Kapitoly jsou celkem krátké, takže se to čte docela rychle. Já osobně jsem tuto knihu ale nemohla čist v kuse více než tři hodiny. Takových informací co do vás autor hustí je nespočet a někdy se v tom čtenář opravdu ztrácí. Hostitele jsem si musela zapisovat a ani to mi úplně nepomáhalo.
Tohle napsat a vše dát dohromady aby to zapadlo a dávalo to smysl muselo být nesmírně těžké a já smekám za to, že to autor zvládl a sám se do toho nezamotal a vznikl z toho tenhle poklad.
Konec se podlě mě ke knize nehodil, ale samozřejmě je to otázka názoru a já věřím, že si konec najde své příznivce.
I přes pro mě nedostačující konec knize dávám 5*/5*.
Byla to jízda plná zvratů a překvapení!

PS: může mi někdo prosím vysvětlit, proč je u některých anglických verzi název knihy : The seven AND HALF deahts of Evelyn Hardcastle? - Děkuji, objasněno :)

zuzi.d
22.10.2019 4 z 5

Dobře napsaná kniha, strhující příběh. Pár dní pro mě šlo všechno mimo čtení bokem (výsledkem byla mimo jiné mražená pizza k obědu a několik zmeškaných zápasů čtvrtfinále ragby:)
Víc už napsali autoři dvou komentářů přede mnou, takže bych to nechtěla opakovat.

Mišutamyš
20.10.2019 4 z 5

Skvělé počtení, které mě maximálně bavilo. Zajímavá zápletka, jedinečná atmosféra a opakující se události pokaždé z pohledu jiné osoby. Škoda jen, že postupem času se už v ději ztrácíte, osob je hodně a pak už místy namaháte paměť, kdo co prožil, viděl a zjistil... Od třičtvrtě knihy už jsem listovala a pročítala již přečtené pro osvěžení paměti. Zápletka zkrátka opravdu zapletená. Konec pro mne nečekaný. Jediné, co mě skutečně mrzí (a pro mne proto o hvězdičku méně), že autor nám upřel setkání se "skutečným" Aidenem. Celkově ale naprosto jedinečná kniha.

Peyka
17.10.2019 4 z 5

Prostředí izolovaného honosného domu, podivná vražda a všichni jsou podezřelí. Pan Turton se vehementně snažil (jak píše i v doslovu) napodobit Agathu Christie moderním způsobem, a dost dobře se mu to povedlo! Knihu jen tak nepustíte, protože, stejně jako u Agathy, jste napjatí, jak to dopadne. Autor si se čtenářem pohrává jako kočka s myší. Nicméně, autor se tak snažil přechytračit královnu krimi, že se nám do toho maličko zamotal a chvílemi se opravdu hodně ztrácíte. Nechci moc spoilerovat, ale děj se v knize několikrát opakuje a autor se mnohdy zabývá nepodstatnými detaily. Takže klidně teoreticky můžete přeskočit třeba 100 stran. Kniha prodává i obalem, doufám že česká distribuce vsadí i na to. Moje britské vydání je super, i s červenými stránkami :)))

detektivní a krimi romány anglická literatura thrillery krimi časové paradoxy anglické romány

Stuart Turton
britská, 1980