Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379696/bmid_sedm-smrti-evelyn-hardcastlove-XJF-379696.jpg 4 492 136

Kriminální román britského novináře Stuarta Turtona se dá popsat, jako když Agatha Christie potká Davida Mitchella a Claire North. Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl svědkem vraždy v lese a nyní přichází k luxusnímu, leč rozpadajícímu se okázalému sídlu Blackheath, kde se brzy od tajemného hosta převlečeného za lékaře léčícího mor dozví, že jediný způsob, jak může uniknout dni, který se opakuje znovu a znovu, je vyřešit důmyslnou vraždu. Má to jeden háček: každý den se probudí v těle jiného podezřelého - což mu ale na druhou stranu umožňuje komunikovat se svými bývalými i budoucími já. Ale ne každé jeho já mu chce pomoct... Ale náš hrdina brzy zjistí, že není sám, kdo chce chytit vraha a uniknout z Blackheath. Ale kdo je to Anna a proč má nutkání ji najít? A co ho přivedlo na Blackheath? A kdo u všech čertů zabil Evelyn Hardcastlovou?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta

The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle , 2018

Lily189
22.10.2021 5 z 5

Hrozně zajímavě napsaná a čtivá kniha. Děj zajímavý, postavy skvělé, rozuzlení naprosto nečekané. Mám ráda knihy, u kterých musí být člověk ve střehu, což jsem u této být musela, protože jinak bych se lehce ztratila v ději a zamotala bych se, což je vlastně jediné mínus, nebo vlastně plus této knihy.

roso.mak
09.10.2021 5 z 5

Tahle kniha je naprosto skvělá. Čekala jsem kombinaci Na hromnice o den více a filmu Všechno nejhorší, ale tahle kniha je mnohem vytůněnější. Sice nam bylo pár drobných logických nedostatků, ale dojem nekazily. Zhltla jsem ji na posezení.

VivienRavenhill
02.10.2021 4 z 5

Mysteriózní pseudo-viktoriánská detektivka s originální zápletkou? Ano prosím! Archaické vyjadřování i dlouhosáhlé popisy emočních pohnutek silně odkazují na literaturu konce 19. století. Příběh fragmentárně odhaluje veškerá vodítka podobně jako úniková pc hra. Probudíte se kdesi v lese u okázalého panského sídla a zprvu nevíte, ani jak se jmenujete. Jedno ale víte, musíte se dostat pryč. Toho dosáhnete jedině vyřešením Evelyniny vraždy. Máte možnost prožít tentýž hrůzný den 8x jinak, v osmi různých osobnostech s různými povahovými vlastnostmi, jen abyste se dozvěděli, že pravda je mnohem překvapivější... Výtku bych měla k některým zdlouhavým pasážím s detailními myšlenkovými pochody hlavního hrdiny. Stačí chvilka nepozornosti a člověk se ve změti jmen snadno ztratí. Pomocnou berličkou jsou zde však záměrně prokládané rekapitulace, což velmi oceňuji. Pominu-li typický romantizující patos a intriky v intrikách, hodnotím knihu velice kladně a doporučím všem, kteří mají v oblibě napínavé a nepředvídatelné příběhy.

david8843
06.09.2021 4 z 5

K dokonalosti tomu něco chybí a něco naopak přebývá. Někde v polovině se děj začíná moc táhnout, tam by trochu zeštíhlení prospělo. Na druhou stranu schází pořádně vyústění příběhu hlavního protagonisty a Anny, který mě ke konci zajímal už mnohem víc než ústřední vražda.

_Michelle_
02.09.2021 3 z 5

V případě této knihy bohužel budu muset plout proti proudu. Dle velkorysého hodnocení čtenářů jsem měla od četby obrovská očekávání. K jejich naplnění však nedošlo. Začátek byl dle mého názoru famózní, jednotlivé stránky jsem přímo hltala, byla jsem zvědavá, co bude dál a pochmurná atmosféra místa se přenesla až ke mně na gauč. Prostřední část knihy se tak nějak začínala vléct a množství podivností narůstalo. Závěr byl neskutečně překombinovaný a měla jsem z něj pocit, že čeho je moc, toho je příliš. Senzace za každou cenu u mně prostě nefunguje. Dávám 3 hvězdičky, a to především za neotřelý nápad a úvod knihy. Pozn. kdyby měl tento počin o polovinu méně stran, tak by se nic nestalo.

Danago
27.07.2021 5 z 5

Tak tato knížka je něco mimořádného.
Možná nebude pro každého, čtenář musí dávat dost velký pozor, aby se neztratil v jednotlivých postavách, dnech a vlastně v ději jako takovém.
Ale já jsem nadšená, ještě nikdy nic takového nečetla.

Po celou dobu si příběh udržuje neuvěřitelné napětí a vždycky , když už jsem si myslela, že všechno vím, přišel další neočekávaný zvrat.

Propojení anglické detektivky a mysteriózna je dokonale vymyšlené a logicky propletené. Já jsem po celou dobu čtení lapala po dechu a knížku jsem si neuvěřitelně užívala.
Pokud by vyšlo něco dalšího od autora určitě bych si to s chutí přečetla, ale laťka je nasazena neuvěřitelně vysoko.

martin_aston
11.07.2021 3 z 5

Asi sme sa úplne nestretli. Milujem Sherlocka, Hercula, dokážem ich čítať kedykoľvek, kdekoľkvek.
Preto som sa tešil na originálne poňatie anglickej detektívky s mystrióznym prepojením. Atmosféra miesta je vynikajúca, v úvode som knihu hltal. Postupne som sa však postupne začal strácať, zla bolo príliš, kapitoly a príbeh sa mi zdali príliš rozvláčne. Mysteriózny prvok moja hlava celkovo neschrúmala. Dočítal som, ale už viackrát asi nebudem.

martina1199
01.06.2021 4 z 5

Skvěle vystavěný kriminální příběh s mysteriózními prvky. Od začátku do konce jsem byla napnutá a téměř bez dechu jsem sledovala Aidenovo pátrání. A držela jemu i Anně palce :-) Doporučuji :-)

Iveta248
31.05.2021 3 z 5

Netradičná detektívka plná záhad. Hlavný hrdina prežije jeden deň v telách rôznych ľudí, a tak skladá mozaiku príbehu, kde výsledkom má byť samozrejme určenie páchateľa.
Treba čítať pozorne, pretože sa stratíte nielen v postavách ,ale aj v čase. Veľmi som ocenila zoznám postáv v úvode knihy.

Kutcho
14.05.2021 4 z 5

S detektívkami nemám moc veľké skúsenosti, takže táto kniha bola pre mňa spestrením v mojej čitateľskej rutine. Musím pochváliť autora za celkom originálny námet ale najmä, že sú všetky tie udalosti logické a že sa v tom mišmaši nestratil a nezamotal. Od začiatku až po koniec som bol zvedavý, kto a prečo stojí za všetkými udalosťami. Kniha je napisana dobre a pútavo, všetko je zrozumiteľné a pochopiť čo sa tam deje a kto čo robí vôbec nie je zložité.
Nehovorím, že som s rozuzlením úplne spokojný, ale bolo to pestré, originálne a dostačujúce. Keby som bol ale vášnivý čitateľ detektívok, neviem, či by by som bol úplne uspokojený. Takto som spokojný a mám od detektívok na dlho pokoj.

Dani25
19.04.2021 3 z 5

Mala som veľké očakávania a tak som sa aj do knihy pustila, prvých 200 strán som knihu hltala, ale postupne moje nadšenie opadalo a súhlasím s Iamblichos, že k záveru mi už bolo jedno ako to dopadne, ale dočítala som ju :)

vnimat_Krasu
15.04.2021 3 z 5

Štve mě, že se Turton babrá především v Christieovský krimi poetice a celou tu atraktivní sci-fi premisu ve finále skoro odignoruje. A štve mě to dost. Kór proto, že jsem dobrejch čtyři sta stránek visel na slovech a těšil se na pointu. A namísto odhalení univerza přijde překombinovanej detektivní twist, kterej ignoruje jedno ze základních pravidel pátera Knoxe.

Iamblichos
10.04.2021 3 z 5

Som trochu na rozpakoch...namet originalny, velmi som sa na knihu tesil, avsak postupne som sa stratil v jednotlivych postavach a jednotlivych dnoch, respektive dni, ktory sa neustale opakuje....az natolko, ze ku koncu mi bolo vcelku jedno, co sa stane s panom Bishopom, ci Evelyn zavrazdia naozaj alebo nie a kto je vrahom...myslim, ze je uzitocne si od zaciatku pisat poznamky, co jednotlive postavy v dany den robili a koho stretali, urcite to citanie ulahci

broskev28
09.04.2021 4 z 5

Neuvěřitelná kniha.
Já, která jsem na sebe pyšná, že jsem kvůli našim čtenářům začala louskat detektivky a že už se v nich i trochu orientuju, jsem si tady připadala jako onen známý a často citovaný filozof: vím, že nic nevím.
Veškeré mé dosavadní detektivní zkušenosti tady vzaly zasvé a já jsem v tom neuvěřitelně plavala a lapala po dechu. Ale každá zkušenost je užitečná, takže jsem tuze ráda, že jsem se s knihou potkala. Děkuju především komentářům
bastes (bez papírové verze by mi bylo ouvej),
Starmova a Barush64 (nečíst dvě stránky před spaním, ale co nejdelší souvislé úseky tak, abych knihu nečetla příliš dlouho a pamatovala si podrobnosti),
Anette99, hroubek, sgjoli (vystihly můj obdiv a úžas nad touto knihou).
Naprosto chápu třeba komenář kackahracka; i já si prošla tímto stádiem. Podobně jako Iv1701 se těším na druhé kolo četby, kdy si všechno náležitě pohlídám, protože už vím, co mě čeká.
A na závěr si dovolím ocitovat z komentáře MMacicekk:
"Knihu doporučuji všem čtenářům, kteří by si rádi přečetli něco neuvěřitelného v tom nejlepším možném slova smyslu."

prestiggio
07.04.2021 1 z 5

Ani neviem koľko mam dat hvězdiček. Pretože som si celú dobu hovorila o co ide? Prečo? Ako? Takže to zhrniem, ja som to nepochopila a súhlasím s komentárom @maja8148

maja8148
02.04.2021 4 z 5

Z téhle knihy mám hodně smíšené pocity. Samotná vražda Evelyn je neskutečně zamotaná, se spousty vláken, které se musí pospojovat, aby dala dohromady výsledný obraz ale ve finále vlastně opravdu dobrá a promyšlená a Agathy by se za ni nemusela stydět.

Ovšem cestování v čase a v tělech (možná bude následovat spoiler) to mi nějak nesedělo... Tedy to jak se pohybujeme mezi postavami, to jsem si zvykla rychle a bavilo mě to i když přiznávám, že na začátku 6.(?) dne jsem se do hostitelů, kolik jich je, bude, bylo, kolik jich potkáme, kteří ještě žijí, kteří jsou mrtví a kteří nám k něčemu budou a kteří jsou už na nic, úplně ztratila, musila jsem se na chvíli zastavit v čtení a přepočítat je, nejdříve sama, pak s Aidenem, pak znovu sama a pak ještě jednou s Aidenem a pak jsem se teprve chytla, kde a kdy jsem. Ovšem, co se mi nelíbilo byl důvod proč se to vlastně všechno děje, který ve mě nechal po dočtení více otázek, než kolik jich zodpověděl.

Pokud byla Anna, to co byla, tak proč vůbec a z jakého přesně důvodu tam byl Aiden- jako teda jo, to vím a chápu co byl a proč tam byl, ale proč jej tam pustili, jak si to mohli dovolit a proč jej po nějaké době jen tak nenechali z toho uniknout- jako to přeci nedává smysl, pokud Blackhead bylo to, co bylo, tak on tam neměl vůbec být, ne? A jak to vlastně všechno fungovalo? Když tam byli tak tam byli jakože fyzicky? Nebo jen duševně? A jak tam odsud mohli utéci? A jak tam vlastně běžel čas? A oni jakože stárli nebo měli těla někde ve stázi? Jenže to by jak utekli? Jenže jejich tělo nemohlo být na Blackhead, ne? A co morový doktor? Ten fungoval jak? A taky tam s nimi stárl a měl někdy volno, nebo tam byl nonstop? A byl to normální člověk? A co se pak s nim stalo? A... ne prostě to proč tam byli, jak se tam dostali (a hlavně jak se odtud dostali) a co tam dělali a samotné fungování toho zařízení ve mě nechalo hromadu nezodpovězených otázek. Takže potřebuji ještě knížku z pohledu morového doktora, abych pochopila, jak to ksakru vlastně funguje všechno.

nela3812
18.03.2021 5 z 5

Celou knížku jsem přečetla jedním dechem!!

Úžasně propracovaný děj, který se zpočátku zda komplikovaný, ale jakmile se začtete, tak do sebe vše krásně zapadá. Stejný den prožíváte s hlavní postavou celkem 8 a pokaždé odkryjete něco, co jste předtím neviděli. Podíváte se z mnoha úhlů a odhalíte nejedno tajemství.

Jediné co mi čtení trochu komplikovalo byla podobnost některých jmen postav. To však celkový zážitek z knihy nijak nesnižuje.

Bylo velmi těžké odhalit skutečného vraha. Zápletka se autorovi skutečně podařila a napětí vydrželo až do poslední stránky! Ještě aby ne, když ji psal 3 roky....! Opravdu skvělá práce.

Pro nadšence detektivních příběhů určitě doporučuji! Tato kniha ve Vaší knihovně nesmí chybět.

Gweny
09.03.2021 5 z 5

Jsem omráčená. Naprosto. Pokud byla tohle autorova prvotina, pak bych se v blízké budoucnosti ráda dostala i k dalším jeho knihám.
Stejně, jako opěvuji práci Agathy Christie, budu nejspíš opěvovat spisovatelský talent Stuarta Turtona. Kniha neměla jediné hluché místo. Po dlouhé době jsem byla zaujatá od první stránky až do té poslední.
Nejde mi do hlavy, jak mohl stvořit tak zamotaný příběh, který se čtenáři postupně rozplétá a stejně se člověku pořád zdá, že toho ví zatraceně málo. Každý krok má své ideální načasování, každé neštěstí, které se stane, je nevyhnutelné, protože neštěstí jednoho znamená štěstí druhého.
Přijde mi až téměř nemožné, že jsem se za celou dobu čtení v ději neztratila. Možná to bylo ale jen tím, že jsem celý příběh přečetla v podstatě v kuse, když nepočítám svůj noční spánek. Ano, zhltla jsem celou knihu jako malinu a teď jsem zvláštním způsobem smutná, že už je všemu konec a že nás autor ještě delší dobu nenapínal a nerozvíjel další nitky z té celé pavučiny.
Na druhou stranu musím uznat, že ten úplný konec už byl takový trochu hluchý, možná by se příběh bez posledních několika stránek obešel, ale to ani v nejmenším nemůže ovlivnit můj pohled na příběh jako celek, který si rozhodně plný počet hvězd zaslouží.

apq
06.03.2021 5 z 5

Velmi napínavá kniha s originálním pojetím, přesto si nejsem jistá, zde jsem se trochu místy neztratila.

Allys
05.03.2021 5 z 5

Vďaka komentárom ku knihe som si od začiatku všímala všetko, aj keď čítanie trvalo dlhšie, som rada, že som sa nemusela vracať, ani som sa veľmi nestrácala :-) Detektívka je netradične spracovaná, atmosféra kvalitne vykreslená. Dej sa síce niekoľkokrát opakuje, ale vždy z pohľadu inej osoby. Bolo zaujímavé sledovať ako tú istú situáciu vnímajú rozdielni ľudia inak. Vďaka rôznym pohľadom na ten deň sa čitateľ vyskytne aj na iných miestach, napríklad raz je počas poľovačky v sídle, ďalší krát sa vyskytne v tú istú chvíľu v lese. Prelínanie vedomí Aidena a hostiteľov, vrátane preberania ich vlastností, schopností a obmedzení bolo popísané úžasne. V knihe bolo spomenuté, že nikomu na Blackheat nie je možné veriť a vďaka množstvu neustálych zvratov v deji tomu čitateľ ľahko uverí. Chýbal mi však trochu nejaký konkrétnejší záver, vyriešenie prípadu tam bolo, ale aspoň na stránku-dve, ako to dopadlo potom. Zároveň časová smyčka sa miestami až moc zamotávala, čo v konečnom dôsledku môže byť skôr na škodu. Tých 90% si však kniha určite zaslúži :-)
pozn.: S odstupom času sa mi zdá, že v 7 postavách, v ktorých sa Aiden vyskytne je možné nájsť 7 smrteľných hriechov - ak sa to niekomu zdá tiež, prípadne existuje nejaká oficiálna info, prosím správu, že nie som blázon :-D

detektivní a krimi romány anglická literatura thrillery krimi časové paradoxy anglické romány

Stuart Turton
britská, 1980