Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379696/bmid_sedm-smrti-evelyn-hardcastlove-XJF-379696.jpg 4 492 136

Kriminální román britského novináře Stuarta Turtona se dá popsat, jako když Agatha Christie potká Davida Mitchella a Claire North. Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl svědkem vraždy v lese a nyní přichází k luxusnímu, leč rozpadajícímu se okázalému sídlu Blackheath, kde se brzy od tajemného hosta převlečeného za lékaře léčícího mor dozví, že jediný způsob, jak může uniknout dni, který se opakuje znovu a znovu, je vyřešit důmyslnou vraždu. Má to jeden háček: každý den se probudí v těle jiného podezřelého - což mu ale na druhou stranu umožňuje komunikovat se svými bývalými i budoucími já. Ale ne každé jeho já mu chce pomoct... Ale náš hrdina brzy zjistí, že není sám, kdo chce chytit vraha a uniknout z Blackheath. Ale kdo je to Anna a proč má nutkání ji najít? A co ho přivedlo na Blackheath? A kdo u všech čertů zabil Evelyn Hardcastlovou?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta

The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle , 2018

Iv1701
20.12.2020

toto je přesně ten typ knihy, kterou si lépe užijete až napodruhé. Poprvé jsem ji četla před rokem, a i když se mi velmi líbila, zdála se mi chaotická a příliš zamotaná. Teď, když už vím "do čeho jdu a o co vlastně šlo", tak si příběh vychutnávám ještě víc

Vladísek
12.12.2020 2 z 5

Složité, zdlouhavé, pro mě absolutně nezáživné a zamotané. Měla jsem několikrát nutkání knihu odložit, ale protože tohle prostě nedělám, tak jsem ji přeci jen dočetla. Autorovi se tímto omlouvám, ale kniha mi prostě nesedla. Dvě hvězdičky dávám pouze za originální nápad na námět. Jinak, bohužel... Nelíbilo.

Jenny46
12.12.2020 4 z 5

Opravdu stojí za přečtení, překvapení je to úžasný zážitek...

trudoš
28.11.2020 4 z 5

Perfektní nápad ohledně vyšetřování vraždy, jejíhož pachatele musí hrdina odhalit v průběhu čtyřiadvaceti hodin, přičemž k ruce má možnost cestovat v tělech osmi různých aktérů dramatu a osmkrát se vrátit v čase na počátek inkriminovaného dne. V tomhle ohledu mě příběh naprosto pohltil, i když přiznávám, že mi až do samotného konce dělalo problém orientovat se v úhlech pohledu a časové posloupnosti. Stuart Turton ovšem dělá pro čtenáře maximum, aby mu pomohl zachovat si příčetnou mysl. S každou další postavou je to však složitější a složitější. Zároveň nepopírám, že těch takřka pět set stran bylo možná na zápletku příliš. Důležitost motivací jednotlivých protagonistů totiž postupně ztrácí na závažnosti, protože člověk má už tak co dělat s pochopením, proti komu hrdina vlastně stojí a proč s ním vůbec soupeří. Přesto se autorovi konstrukce zločinu povedla na výbornou a nebýt na můj vkus zbytečně pragmatického zdůvodnění celé té fantaskní anabáze, šel bych s hodnocením klidně o bod výše.

Arsi007
25.11.2020 5 z 5

Přiznávám, že ze začátku jsem byla hodně v rozpacích a neskutečně jsem se v ději ztrácela. Moc jmen, spousta situací, které je nutné si zapamatovat a (co tedy vůbec nechápu) tři z Aidenových hostitelů měli jméno na D. Daniel, Derby a dokonce Donald Davis. Vážně nechápu, co se autorovi honilo hlavou, když jména vymýšlel, protože už tak zamotaný děj vám mozek zavařil ještě víc. No tak jsem si napsala jména s krátkou charakteristikou na záložku a měla tahák.

Bohužel jsem čtenář, který čte alespoň 3-4 knihy zároveň a to tady vůbec nebylo vhodné. Po jednom dni, kdy jsem četla něco jiného byl návrat k příběhu Evelyn docela očistec. Pokud to máte stejně, čtěte Evelyn samostatně.

Samotný děj byl víc než propracovaný. Šlo o geniální zápletku s velice překvapivým koncem. Měla jsem několik teorií, kdo je vrah a jak to celé dopadne. Ale kupodivu se nevyplnila ani jedna z nich. A díky bohu za to. Doporučuji!

IG: @hanybooks

Bubo19
19.11.2020 4 z 5

Nečetla jsem si, o čem kniha je, takže mě překvapilo, že to není klasická detektivka,ale že je to detektivka a sci-fi v jednom. Myšlenka je to zajímavá, originální, kniha se mi četla dobře, jen mi na ní něco chybělo. Něco, co mě od detektivek nemůže odtrhnout, co mě nutí číst dál, abych už konečně věděla kdo a proč. Dávám 3 a půl hvězdičky.

strana1-100
13.11.2020 5 z 5

Tahle kniha na mě zapůsobila tak, že i po několika měsících od přečtení cítím, jaká to byla pecka. Pravděpodobně nejlepší detektivka, co jsem kdy četla. Poutavá, napínavá, neuvěřitelně prokombinovaná. Aby to autor všechno udržel pohromadě, musel si nejspíš nakreslit schéma příběhu na arch papíru přes celý pokoj. Závěr je... já vůbec nevím, jak bych něco takového uzavřela, takže autor z toho nakonec vybruslil docela se ctí a knize to na kvalitě neubírá.
A ještě chci zmínit občasné okouzlující formulace, s nimiž jsem se na stránkách setkala. Třeba: "Upřeně zírá na okno, jako by čekal, že s jeho odpovědí přicválá posel."

OKOK
12.11.2020 4 z 5

Super čtení, napínavé a tajemné... Jen pravda, že ten konec se moc nepovedl. Chápu, co tím autor chtěl říct, ovšem tohle by zasloužilo mnohem lepší ukončení. Jinak by to bylo na pět.

Snehurka01
07.11.2020 4 z 5

Kniha mi hned svým námětem připomněla detektivky Agathy Christie, akorát že autor dle mého mnohem lépe píše. Četlo se to skoro samo a moc se mi líbil jazyk, jakým kniha byla psána. Díky té čtivosti mě to hned vtáhlo. Skvěle vykreslená atmosféra ponurého panského sídla, všechno jsem viděla živě před očima. Cítila vůni deště, i to, jak do oken naráží větve stromu a ve tmě se pohybuje cosi temného. Lokaj byl mimochodem TOP postava! Cením i skvělý a originální nápad, celý příběh je psán hrozně poutavě. Na každém kroku na vás číhá tajemství a nebezpečí. Sledovat příběh očima různých postav, bylo vážně zajímavé. Příběh je trochu složitější a je určen spíše pro náročnějšího čtenáře, protože časová smyčka v příběhu se často mění a vy se ho snažíte celou dobu poskládat spolu s hrdinou. Chce to soustředění a paměť, protože autor to zamotává, jak se jen dá... Fakt se mi to líbilo, a hrozně jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Ovšem ten konec mě zklamal. Čekala jsem nějaké WOW, které mě po tom všem ještě víc dorazí. Tenhle efekt se nekonal, celé to vyznělo trochu do prázdna, přesto jsem si příběh užila.

iLuciferie
06.11.2020 4 z 5

Super napsaný, zamotaný, napínavý příběh. Za mě velká škoda konce..

Listonožka
03.11.2020 5 z 5

Naprosto neotřelý námět. Ze začátku jsem si postavy musela psát, abych se zorientovala. Zvraty, spojenectví, láska a ještě napínavý propletenec. Super kniha!

sgjoli
30.10.2020 4 z 5

Pane jo, tahle kniha byla velmi zajímavý a nevšední čtenářský zážitek. Něco takhle originálního jsem ještě nečetla. Popravdě - ten způsob, jakým ji kniha vyprávěná, mi přišel na tom všem to nejzajímavější - ještě víc než to samotné vyústění. To jsem fakt nečekala.
Aby se hlavní hrdina probudil každý den v těle někoho jiného, to tady vidím poprvé. A musím teda obdivovat autora, že dokázal při psaní udržet pozornost, ve všech liniích se správně orientovat a sám se do toho nezamotat. To asi muselo dát dost práce. A ještě to napsat tak, aby to čtenáře neodradilo právě svojí spletitostí. To teda klobouk dolů.
Přiznám se, že sama jsem byla místy trochu zmatená a musela jsem přemýšlet, v jakém dni a v jaké postavě se zrovna pohybujeme. A hlavně ten začátek mi připadal dost matoucí, jelikož čtenář je do všeho hozen hned od první stránky bez nějakého úvodního seznámení. Je to takovéto vhození do vody a "plav čtenáři, jak nejlépe dovedeš". Na začátku toho víme stejně málo jako hlavní hrdina, a vše se dozvídáme postupně s ním. To zmatení vlastně asi není dáno špatnou kvalitou knihy, je to nejspíš asi svým způsobem trochu záměr, ale to nemění nic na tom, že ten začátek se mi nečetl nejlépe.
Ale jsem moc ráda, že jsem vytrvala, protože ta kniha - ten její způsob vyprávění, to za to skutečně stálo. A myslím, že při opakovaném čtení to bude ještě lepší a záživnější, neboť už budu vědět, do čeho půjdu. Budu si tak všechny ty zákruty a spletitosti užívat daleko lépe, protože se v nich už budu lépe orientovat.
Za ten začátek ubírám jednu hvězdu. Ale celkové hodnocení 4 hvězd je velmi solidní a zasloužené. Knihu moc doporučuju.

Daduška
23.10.2020 4 z 5

Upřednostňuji poněkud lineárnější styl vyprávění, ale v tom chaosu právě spočívá kouzlo knihy. Pokud od knihy odejdete na několik dní, těžko se vracíte zpět do děje. Ideální by bylo přečíst knihu na jeden zátah. Zajímavý nápad, stojí za přečtení.

HančaŠ
15.10.2020 5 z 5

Naprosto geniální.

IVANA143
09.10.2020 5 z 5

Perfektná kniha! Výborný, originálny príbeh. Každú kapitolu sa dozvedáte niečo nové a stále máte len väčší a väčší "bordel" v hlave. Síce som sa naozaj snažila prísť na to, čo sa v tej knihe vlastne deje, nepodarilo sa mi to. Musela som proste počkať, až mi to autor v posledných 10tich stranách konečne všetko vysvetlí. Toto je jedna z kníh, ktorú po prečítaní, máte chuť začať čítať znovu, aby ste prišli na to, čo všetko ste si pri prvom čítaní nevšimli.

klara9522
05.10.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem tuto knihu nějaký čas odklaldala, protože jsem na ni četla poněkud rozporuplné recenze. Kdybych věděla jak mě dostane, četla bych ji hned a nenechala na ni prašit na poličce. Za poslední rok jsem totiž přečetla spoustu naprosto skvělých knih, ale tohle je prvni z nich, kterou si brzy přečtu podruhé. Za mě top.

Didi15
04.10.2020 3 z 5

No, co mám na to napsat. Zaujal mě popis a název knihy,tak jsem si knihu pořídila. Kniha si za svou originalitu a jazyk určitě zaslouží víc bodů, ale nemohu zase bodovat více, protože nejsem úplně nadšená, nebylo nic, co by mě knihu nedonutilo v klidu odložit. Příběh je opravdu skvělý, ale prostě nějaké,, cosi,, mi tam chybělo. Každopádně je to škoda. Pro méně zkušeného čtenáře to může býti dost těžká kniha. Kdyby mě nezajímalo, jaký to vyústí v konec, knihu odlozim. Takže vládnou rozporuplné pocity, kniha je na jednu stranu uzasna, ale ma ale...

Gooverka
23.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Originální námět se kterým jsem se v žádné jiné knize doposud nesetkala sliboval, že tohle bude skvělé čtení. V určitém smyslu bylo, ale ... Jako kdyby kniha měla hned několik linek, které se neustále střídaly (detektivní, filosofickou, fantasy/scifi, společenskou?). Moc mě bavila ta detektivní, ač souhlasím, že zrovna tato část byla strašně komplikovaná. Jednu zamotanou detektivní linii sledujete jako několik postav, přičemž linka se může několikrát změnit chováním těchto postav. Ač mi třeba konec ani moc nevadil, přišlo mi, že celá "situace" s Blackheadem nebyla vůbec vysvětlena a motivace hlavní postavy mi po většinu času nebyla vůbec jasná. Kdyby byl celý příběh méně zamotaný a kratší, určitě by to podle mě knize prospělo. Autor má nicméně velký talent, protože mi všechno došlo až na konci knihy a musím potvrdit, že to do sebe všechno skvěle zapadlo. Doporučila bych knihu číst v kuse, protože když si od ní na pár dní dáte voraz, může se stát, že se v celém příběhu ztratíte, jako se to stalo mě.

haaabi
15.09.2020 5 z 5

Bomba, bomba, bomba! Naprosto mi sedl autorův styl psaní i samotný příběh. Jestli někdy někdo napsal fakt promyšlený příběh, tak je to Stuart Turton. Jen si přeju abych mohla brzo číst jeho další knihu. Úryvek: V tu chvíli mi uštědří políček. "To máš za to, že jsi mě zavraždil," řekne.

Simix.š
14.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Koupeno na základě vysokého hodnocení DK a nezklamala. Velmi originální, taková jiná detektivka a na autorovu prvotinu je to super.
Ze začátku jsem moc nechápala, o co jde a Bell tomu nepřidával, jeho postava mě nijak neoslovila. Jak se to trochu rozjelo, tak už to nabralo spád a zápletka začala být zajímavá. Bylo fajn si spojovat jednotlivé útržky, které vyšly najevo vždy s dalším hostitelem. Škoda, že nebylo vysvětleno kdo je morový doktor a jeho nadřízení, ale knize to na napětí nebo kvalitě neubírá. Spíš, než kdo zabil Evelyn, mě ale zajímalo, co se stalo před 19 lety - z toho jsem byla hodně překvapená. Konec byl parádní, i když to, že Evelyn je Madeline, bylo jasné už od Rashtona, stejně bylo rozuzlení zajímavé. Těším se na další knihy autora, jestli budou.

detektivní a krimi romány anglická literatura thrillery krimi časové paradoxy anglické romány

Stuart Turton
britská, 1980