Leeonteena Leeonteena komentáře u knih

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Tohle bylo opravdu brilantně napsaný! Fakt po dlouhé době jsem si styl psaní opravdu užila. Použitá přirovnání, volba slov, skladba věty. To byla radost číst. Menší radost jsem měla z příběhu a tím mám na mysli osud hlavních hrdinů. Byla to fakt depka. Ale já si nemůžu pomoct, příběhy o labilních lidech, introvertech, mě prostě baví. Je to zajímavý pohled do mysli člověka. Za mě super kniha. Tak trochu o ničem, ale vlastně o všem. Viděla jsem po knize i film a ten je tedy otřesnej! Musela jsem si ho vymlátit z hlavy, aby mi nepoznamenal názor na knihu.

09.04.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Těžko hledám slova, která by stačila na popis všeho co jsem s touto knihou prožila a cítila. Je to má první kniha od domácího autora a tešila jsem se na čirou češtinu a nový zážitek. Navíc mé oblíbené téma. Měla jsem velké očekávání, četla jsem již Zlodějku knih a Osvětimskou knihovnici. Všechno co jsem o knihy očekávala jsem dostala a hltala stránku po stránce. Kniha mě pohltila a těžko jsem jí pozdě v noci odkládala. Kniha je psaná velmi osobitě, citlivě a zároveň surově. Je opravdu silná, nádherná a dechberoucí. A též jsem ji nominovala na knihu roku.

04.03.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Tato kniha podnítila můj zájem o cestu do Osvětimi, a když jsem stála v Březince při západu slunce, nemohla jsem pochopit jak něco tak krásného může být zároveň tak děsivé. A přesně taková je i kniha sama! Je nádherná i děsivá zároveň. Popisuje osudy lidí, kteří si i v nejtemnější části svého života, v tom všem pekle, dokázali najít důvod pro co žít. Je to kniha o síle, odvaze a odhodlání. Mě se líbila moc. Vše dokreslil ještě epilog, který celé knize dodal na autentičnosti. Jinak mě ještě potěšilo (zda se to tak dá říct), že všechny věci, praktiky, apod., které byly v knize popisovány byly obsaženy i ve výkladu průvodce v Osvětimi. Takže se kniha opravdu opírá o pravdu a nic nepřekresluje.

21.11.2017 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Jedním slovem velkolepé! Tenhle příběh byl pro mě neuvěřitelným zážitkem, který předčil všechna má očekávání. Je to skvost klasické literatury. Pokud pročítáte recenze, abyste se rozhodli zda knížky koupit nebo číst, tak neváhejte a směle do toho. Rozhodně za to oba díly stojí! Nebudu se tady rozepisovat o stylu, postavách a ději, jednoduše to bylo všechno za 5*

04.06.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Právě jsem dočetla a téměř nemám slov. Loni jsem četla autorčinu prvotinu, V šedých tónech, a úplně mě nezasáhla tak jak jsem očekávala. Proto jsem po Soli moře sahala s rezervou. No a kniha mě naprosto nadchla. S postavami jsem se sžila od první stránky a jejich počínání jsem sledovala se zadrženým dechem. Po dlouhé době kniha co mě opravdu chytla za srdce.

21.05.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čtivý příběh z malého okresu v Alabamě z 30 let 20 století, kdy Amerikou otřásla hospodářská krize a rasová problematika, vyprávěný 8 letou dívkou Scout (v českém překladu Čipera - což jsem nepochopila). Ta dětská naivita a bezprostřednost dodává příběhu velmi milou atmosféru. Postavy jsou sympatické a dobře se v nich orientuje, každá má své kouzlo. Příběhy samotné ať už o Tomu Robinsonovi nebo Bubu Radleym jsou velmi silné a odráží se v nich realita tehdejší doby. Kniha je v základě velmi jednoduše psaná a věřím, že se někomu může zdát nezáživná. Je to klasika no a mě se líbila :-)

23.11.2018 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Nezáleží o čem.. záleží jak! Tahle knížka mě utvrdila v tom co jsem vnímala už dřív. Není nutné román vystavět na komplikovaném příběhu plném zápletek s postupnou gradací a i přesto může být úžasný. Příběh popisuje vztah lidí ve složité životní situaci, kterou většina z nás zná, ztráta velmi blízké osoby. Skvěle nechává čtenáře nahlédnout hluboko do srdce hlavní hrdinky. Mě se knížka velmi dotkla a moc jsem si ji užila.

17.08.2018 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Jestli hledáte knížku, která s váma pořádně "zatřese", tak bych vám moc ráda doporučila tuhle.. Je to román, který vás úplně odzbrojí a donutí vás zbavit se všech předsudků a pravidel, kterými jsme společností okováni. Jako čtenář svádíte s příběhem vnitřní boj o tom co je správné, ale když se tomu poddáte okouzlí vás svou čistotou. Je to drsný, zvrhlý, dechberoucí, bolestný, ale plný naděje a nekonečné síly.. a hlavně lásky! Za mě 5 hvězdiček - za originalitu a autentičnost. Myslím, že mi v hlavě dlouho zůstane.. i v srdci

21.05.2018 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný příběh o lidskosti a o podstatě Vánoc, ale i života samotného. Je to milé, klasické, kouzelné :-)

09.01.2018 5 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Úžasná knížka! Koupila jsem si jí na dovolenou z nouze, vůbec jsem netušila co je zač, vybrala jsme si jí kvůli přebalu. Získávala si mě stránku po stránce, víc a víc. Emotivní příběhy plné zápletek a nečekaných zvratů, které se vzájemně proplétají. Navíc ty dopisy! Musím se přiznat, a nestydím se za to, že jsem střed knížky pobrekávala a poslední třetinu kompletně prořvala :-D Nádherná, jedna z mých nejoblíbenějších :-)

22.11.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Mě se moc líbilo jak byla kniha napsaná. S tímhle stylem jsem se setkala prvně, ze začátku jsem byla trochu na vážkách, ale pak to na mě působilo opravdu mile. Celé to pak o to víc vyzdvihne šokující konec. Jediné co mě mrzelo, ale to byla moje chyba, bylo to, že jak jsem se pročítala dějem, začal se mi vybavovat příběh a tím pádem jsem si i vzpomněla jak to skončí. To mi pak trochu ubralo na tom závěrečném otřesu.

21.11.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Trvalo mi dlouho se začíst, i přesto, že se mi velmi líbil styl jakým je kniha psaná. Nějak jsem se nemohla vnitřně popasovat s pomalým vývojem příběhu. Po čase jsem přivykla a užívala si každou stránku, každý okamžik ze života Liesel. Moc oceňuji i originální vypravěčku - Smrt, jejíž pohled na válku a život lidí mi bral dech. Na závěr musím přiznat, že přes všechna úskalí ve mě zůstala Zlodějka knih hluboce zakořeněná a v myšlenkách se k ní stále vracím. Je to božská kniha!

20.11.2017 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

04.06.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Dojemná kniha o mladé Sisi, která stejně jako les ukrývá svá nejtemnější tajemství hluboko pod povrchem. Líbí se mi prolínání minulosti s přítomností a postupné odkrývání drtivých skutečností. Ráda čtu podobné příběhy, které dokáží vylíčit pocity pro mě absolutně nepředstavitelné, a Houbařka taková je. Navíc je psaná opravdu moc hezkou češtinou.

24.10.2018 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Stmívání jsem nečetla a filmy viděla jen z pocitu, že bych asi měla. Nijak mě neoslovily. A možná i proto mě tolik překvapilo jak mě Hostitel uchvátil. Nejprve film a posléze i kniha. Je příjemně čtivá a hezky plyne. Pohled Poutnice, jakožto vyprávěčky, je úžasný už v tom jak cizí bytost vnímá počínání lidstva, jeho klady i zápory. Jak se nechá přemoci emocema a láskou pro ní dosud neznámou. Na první pohled young adult sci-fi romance, ale po bližším začtení skrývá hluboké a fascinující úvahy.

30.09.2018 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Přečtená za pár minut s povytaženým koutkem úst a zrcadlením v oku. V srdci ale zůstane napořád.

05.01.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tak jo! Fajn! Jako Naslouchač mě úplně neoslovil. Nevím zda to přisuzovat špatnému rozpoložení nebo jsem do toho šla s přehnaným očekáváním. Nic méně Faja jakékoli pochybnosti o této sérii zahnal a nemůžu se dočkat až vyjde další díl.

22.03.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velká očekávání plodí velká zklamání. Abych byla fér - kniha se četla dobře, oba hlavní hrdiny bylo velmi snadné si oblíbit a celkový děj se mi líbil. Tajemství, napjetí i mystično - setkání hrdinů, Moře plamenů, papá. Mělo to velký potenciál, bohužel konec byl odbytý a všechny ty věci najednou postrádaly smysl. I tak dávám čtyři hvězdy, protože se mi líbilo jak byla kniha napsaná a určitě doporučuju přečíst a udělat si vlastní názor.

10.12.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ. Co se dá napsat o Malém princovi? Každý by si jí měl přečíst. Je to nádherná knížka plná pravdy, krásy, lásky, přátelství a víry. Četla jsem jí 2x a určitě si jí za čas přečtu znovu :-)

22.11.2017 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nelze napsat něco, co tu už mezi recenzemi nezaznělo. Příběh je jednoduše dokonalý. Je plný emocí, je hravý, nevypočitatelný, strhující a velmi čtivý. Popravdě jsem znala jen nástřel děje, když jsem po knize sahala. Věděla jsem jen, že jí každý do nebe chválí. A právem! Taylor J.Reid opět nezklamala!

07.08.2023 5 z 5