Mezi krásou a ošklivostí

Osmiletá Wavy je neviditelná. Její matku plně zaměstnává braní drog a otce jejich výroba a prodej. Motorkář Kellen, který se vybourá nedaleko jejich domu, je tak od chvíle, kdy jí umřela babička, prvním člověkem, který si Wavy všímá. Možná je to o patnáct let starší vazoun s bohatým trestním rejstříkem, ale aspoň ji vidí. Muž, jehož si Wavyin otec najímá na špinavou práci, rozhodně není ten typ člověka, který má sklony zachraňovat jiné, dívčina nesmělá nabídka přátelství ovšem vyplní prázdnotu v jeho životě. Během dospívání je Wavyin vztah s Kellenem jediným světlým místem v brutálním světě feťáků a zhýralosti, v němž je nucena se pohybovat. Když ale její rodinu rozdělí tragédie, vstoupí jí do života teta, která se ji pokouší ochraňovat – a to, co Wavy připadalo krásné, se náhle pod drobnohledem vnějšího světa jeví jako ošklivé. Kellen možná není žádné neviňátko, představuje ovšem pevný bod ve Wavyině chaotickém životě. Teď už se dívka nemůže držet stranou, naopak musí začít bojovat – za Kellena, svého brášku i za sebe. Na malém městě však bohužel žádná tajemství nezůstanou skryta navěky… Román Mezi krásou a ošklivostí, tematicky blízký knize Bílý oleandr, nutí čtenáře zamyslet se nad tím, co vlastně znamená rodina....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369395/big_mezi-krasou-a-osklivosti-326-369395.jpg 4.3233

Vydáno: , Mladá fronta

All the Ugly and Wonderful Things, 2016

Kniha Mezi krásou a ošklivostí

JJJ007
včera

Po přečtení mám v sobě rozporuplné pocity. Určitě knihu doporučuji. Opravdu bychom si měli vážit toho, co máme, jak můžeme žít. Hrozné je, že za chyby rodičů pikaji děti.

simona g.

Rozhodně jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou. Rozporuplné pocity, po dočtení. Kniha je zvláštní a jiná, místy se to ve vás všechno sevře, když ji čtete, někdy si říkáte, že tohle už je trochu moc, ale pak zase dobrý a tak se to střídá, rozhodně se dobře čte, nelituji, doporučuji.

Petra00

Bylo pro mně dost těžké knížku ohodnotit hvězdami. Skvěle se četla, vyvolala ve mně spoustu emocí, byla velmi zvláštní a jiná. Emoce a postavy byly vykresleny opravdu skvěle. Na druhou stranu ale nemůžu říct, že by to byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a mohla ji všem s klidným srdcem doporučovat. Bylo to nakonec něco trochu jiného, než jsem od knihy očekávala, v tom ale problém nevidím. U některých pasáží mi bylo fyzicky opravdu špatně a myslela jsem, že knížku ani nebudu schopna dočíst. Na konci knihy jsem ale na celou věc trochu změnila názor, tudíž můj pocit z knihy i její hodnocení jsou poměrně rozpačité. Určitě přečtení nelituju a v hlavě mi ještě nějakou chvíli zůstane.

Aziza23

Táto kniha vo mne síce nezanechala wow efekt, ale napriek tomu si myslím, že bola skvelá. Taká iná, netypická. Zachytáva príbeh odohrávajúci sa v celkom inom prostredí, než na aké sme pri iných knihách zvyknutí. Zachytáva úplne inú lásku - takú nevšednú -, než akú nám ponúkajú iné romány. Určite stojí za prečítanie.

Lu_books

Já vlastně ani nevím, jak bych měla tuhle knihu hodnotit. S emocemi čtenáře si teda pohrává bravurně. A ještě jsem asi nikdy nečetla nic, co by mělo tak moc výstižný název... Celou dobu se ve mně svářely různé pocity, nevěděla jsem, co mám čekat, a neustále jsem se snažila činy postav škatulkovat na ty dobré a špatné, i když mi hned došlo, že tady to prostě není možné. Protože spousta je toho právě někde MEZI. Ale tak už to v životě bývá, že?

Dandy1

Nemá každý na růžích ustláno. Mě spíš než Lolita hrála v hlavě Torrey Hayden, která píše o dětech s rodinnými traumaty. Ne všechny děti vyrůstají v harmonickém prostředí. Ať byl vztah těch dvou pro nás jakkoliv nenormální, pro ně byl jediným světlem na konci tunelu.

Angie.D

Netypický romantický príbeh o dvoch zvláštnych bytostiach a množstve strašných udalostí, ktoré ich postretli.
Knižka sa nečíta ľahko, postavy si nezamilujete, ale napriek tomu sa oplatí si to prečítať, lebo príbeh je silný.

micha-ella

Román plný emocí. Silný a smutný. Zasloužil by plný počet hvězdiček, ale mně vadilo výrazivo těch postav, v podstatě i těch spořádaných. Málokdy mě láká číst o sortě lidí s asociálním životem a s takovým slovníkem, protože takovým se vyhýbám i ve skutečnosti. Bohužel, takoví opravdu existují. A vždycky to odnáší děti. Tady je krása a ošklivost hodně pomíchaná.