Mezi krásou a ošklivostí

Mezi krásou a ošklivostí

Osmiletá Wavy je neviditelná. Její matku plně zaměstnává braní drog a otce jejich výroba a prodej. Motorkář Kellen, který se vybourá nedaleko jejich domu, je tak od chvíle, kdy jí umřela babička, prvním člověkem, který si Wavy všímá. Možná je to o patnáct let starší vazoun s bohatým trestním rejstříkem, ale aspoň ji vidí. Muž, jehož si Wavyin otec najímá na špinavou práci, rozhodně není ten typ člověka, který má sklony zachraňovat jiné, dívčina nesmělá nabídka přátelství ovšem vyplní prázdnotu v jeho životě. Během dospívání je Wavyin vztah s Kellenem jediným světlým místem v brutálním světě feťáků a zhýralosti, v němž je nucena se pohybovat. Když ale její rodinu rozdělí tragédie, vstoupí jí do života teta, která se ji pokouší ochraňovat – a to, co Wavy připadalo krásné, se náhle pod drobnohledem vnějšího světa jeví jako ošklivé. Kellen možná není žádné neviňátko, představuje ovšem pevný bod ve Wavyině chaotickém životě. Teď už se dívka nemůže držet stranou, naopak musí začít bojovat – za Kellena, svého brášku i za sebe. Na malém městě však bohužel žádná tajemství nezůstanou skryta navěky… Román Mezi krásou a ošklivostí, tematicky blízký knize Bílý oleandr, nutí čtenáře zamyslet se nad tím, co vlastně znamená rodina....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369395/mezi-krasou-a-osklivosti-326-369395.jpg 4.324

All the Ugly and Wonderful Things (2016)

Vydáno:, Mladá fronta

Ditules

Skvělá kniha. Bavila mě ta lolitovská linka. Navíc to vylíčení šíleného prostředí, ve kterém musela Wavy vyrůstat...

Leeonteena

Jestli hledáte knížku, která s váma pořádně "zatřese", tak bych vám moc ráda doporučila tuhle.. Je to román, který vás úplně odzbrojí a donutí vás zbavit se všech předsudků a pravidel, kterými jsme společností okováni. Jako čtenář svádíte s příběhem vnitřní boj o tom co je správné, ale když se tomu poddáte okouzlí vás svou čistotou. Je to drsný, zvrhlý, dechberoucí, bolestný, ale plný naděje a nekonečné síly.. a hlavně lásky! Za mě 5 hvězdiček - za originalitu a autentičnost. Myslím, že mi v hlavě dlouho zůstane.. i v srdci

petrarka72

Tolik slov - a všechna na svém místě... Úžasný zážitek, příběh o nevinnosti - a těch zasrancích, co naprosto přesně vědí, co je pro druhé to nejlepší. Ziriant: Srovnání s Lolitou sedí.

ziriant

Nestává se mi často, abych se tak procházela po knihkupectví a bez jakéhokoli předešlého pátrání prostě sáhla po knize od autora, kterého neznám, a pak si ji navíc i bez dočtení anotace ihned koupila. Mezi krásou a ošklivostí, tento název mě především zaujal, a to díky překladu, protože se mi rozhodně líbí více než anglická verze. A tak se ke mně kniha dostala. Asi to tak mělo být, protože fráze typu "The New York Times Bestseller" mě dokáží zaručeně odradit. Začetla jsem se velmi rychle. Nikdy jsem si tak neužila tříhodinové čekaní u doktora jako s tímto příběhem. A pak cestou autobusem, kde mi autentickou atmosféru zajistili dva puberťáci sedící za mnou a probírající zkušenosti s přípravou, dealováním a užitím různých typů drog (že zdravím). Kniha mi nemohla nepřipomenout Lolitu, ale není to jen povrchně tématem, jak se zdá. Toto dílo bude u nechápavců asi podobně problematické jako právě Lolita, a přitom čtenář, který je schopen ponořit se do pocitů ze čtení až na dřeň, si tento příběh zákonitě musí užít. Jako u Nabokova, i zde opakuju, že nejde o věk. A jestli někdo tuto knihu odsoudí z tohoto důvodu, ochudí se opravdu o hodně. Já jsem si příběh užívala od začátku do konce. Doufám, že se od autorky dočkám více knih.

Aleen

Rozhodně kniha pro lidi bez předsudků a s dostatečně vyvinutou schopností přijmout druhé, jací jsou. Jsem z ní pěkně rozsekaná...ale líbila se mi moc. Velice syrové téma a přesto kniha psaná jakoby jemně. Úplně nejhorší, a nebyla jsem schopná na to celou dobu přestat myslet, je, že takto někde děti opravdu vyrůstají, že je na světě nesčetně skupin drogových "partiček", a ti lidé opravdu rodí a "vychovávají" děti, které hned na začátku svého života vidí a běžně zažívají věci, které by s námi - obyčejnými a všedními lidmi - pěkně zamávaly. Držela jsem palce jak hlavní hrdince, tak jejímu příteli, tak i bráchovi, aby to vůbec přežili a byli schopní dál žít. Luxusní procházka lidským bahnem, naplněná nadějí.

ivca79

Netradiční love story. Díky pohledům z různých stran se vlastně člověk nakonec dozvěděl všechno, co ho během čtení zajímalo. A klidně by se i něco takového mohlo stát.

silvikasutkova
19. únoraodpad!

Historicky moja prvá kniha, ktorú som nedočítala. Po asi 60tich stranách som ju zavrela.
Škoda slov.

Simona02

Táto knižka sa mi na jednu stranu veľmi dobre čítala, autorka má dobrý štýl písania, pútavý, ale aj napriek tomu ma príbeh dostatočne neohromil. Jednoducho mi nesadli hlavné postavy a celkovo vzťah medzi nimi. Preto bola knižka pre mňa skôr sklamaním.

Nika_bk

Kniha bola pre mňa jedna z tých, ktoré radím medzi nezabudnuteľné. Páčil sa mi sposob akým bola napísana.Čítala som ju v angličtine, o to bola pre mňa autentickejšia..ak nepatríte medzi ľudí, ktorí určite temy hneď zavrhujú, vrelo odporúčam..

dencuska
23.09.2017

Myslím si, že už po prečítaní anotácie je každému jasné, že pri čítaní tejto knihy bude musieť odhodiť všetky predsudky. Téma je dosť kontroverzná, to mi však nebránilo v tom, aby som si tento príbeh obľúbila. Je smutný a dosť realistický. Pri týchto knihách si práve uvedomujem ten rozdiel medzi knižným a reálnym svetom. Človek by sa k tomu možno postavil odlišne, keby sa niečo také dialo v jeho bezprostrednom okolí. Nič to nemení na tom, že kniha je naozaj dobrá a odporúčam prečítať si ju.

Celú moju RECENZIU nájdete na blogu : https://precitane.sk/bryn-greenwood-vsetko-priserne-aj-krasne/

simona5843
23.08.2017

Uf dočítala som to no ale čo napísať tak to vôbec netuším. Stále som totiž som na vážkach či sa mi príbeh páčil alebo to bolo zvrátene. Príbeh je drsni a autorka ho napísala tak ako sa to určite deje aj v skutočnosti aj keď tato kniha bola fikcia.V hlave mám asi milión myšlienok a v sebe mám takí istý počet pocitov.Musím porozmýšľať...