Laza27 Online Laza27 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Geniální téma, geniálně načasované vydání!
Jsem "Husákovo dítě", takže mi z knihy není zrovna do zpěvu, protože paní Mornštajnová prostě umí vyprávět. I když si troufnu říci, že Hana a Slepá mapa mi příběhově zajely pod kůži o něco hlouběji. I tak suverénních 5 hvězdiček a zařadit do povinné četby!

17.04.2021 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Nejlépe rozpracované téma rasismu, se kterým jsem se setkala. Mám s problematikou osobní zkušenost a ještě jsem se nesetkala s takto mnohovrstevnatým zpracováním, které by přinášelo všechny možné úhly pohledu, pokládalo tolik otázek a zacházelo tak do hloubky v psychologii postav.

25.02.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mornštajnová je prostě skvělá. Jsem vděčná, že máme tak úžasné spisovatelky.

22.10.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naprostý skvos!!! Úžasná fantasy, kterou by si neměli nechat ujít ani lidé, kteří nejsou zarytými fanoušky tohoto žánru. Jako třeba já :-) Zajímavý, dokonale vykreslený svět, skvělé postavy, kterým fandíte od začátku do konce, překvapivé zápletky, krásné vrstvení příběhu... Prostě tleskám, začínám číst Faju a už teď brečím, že budu muset několik měsíců čekat na Nastereu.

12.08.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Za mě totální škvár, nechápu to všeobecné nadšení

23.02.2019 odpad!

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jedna z nejgeniálnějších, nejdojemnějších a nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Kdykoliv si na ni vzpomenu, zatají se mi dech. Povinné čtení pro každého.

23.02.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak tohle bylo přes čáru. A ne přes jednu. Jako by autoři ztratili veškerou soudnost..... Psané je to dobře, ale příběh tentokrát hnali do absurdit.

20.10.2019 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Četlo se to fakt dobře a kniha má krásnou obálku, ale.... Proč jsou z toho všichni tak unešení? Chvílemi to hrozně kulhá a závěr?! Tak tlačil na pilu, až to bolelo. Za mě průměr.

23.02.2019 3 z 5

Hodiny z olova Hodiny z olova Radka Denemarková

Nepochybně hodnotné dílo. Originálně napsané. Zaznamenání hodné myšlenky. Ale také koncentrovaná deprese, nepochopitelně dlouhá a zbytečně nečitelná. Autorka nejde čtenáři naproti. Přístup bych označila až za egoistický. A to je v přímém rozporu s tím, co se snaží sdělit. Takže dost matoucí. Mám smíšené pocity. Nevím, zda doporučit nebo varovat. Půl na půl - skvělé, stojí za přečtení a zbytečně intelektuální proud vědomí, který svou délkou a záměrnou nesrozumitelností odpuzuje

07.07.2020 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

První setkání s Ladislavem a JO! moc dobrý. Určitě to nebylo naposledy. Výborný humor a pro mě velmi příjemná forma zprostředkování jeho pěších zážitků.

19.05.2019 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemám slov. Masakr. Nejlepší kniha, co jsem od autorky četla (Sítě, Dědina, Chirurg). Pokud hledáte oddechovku, vyhněte se Vránám obloukem. Dvořáková šla tentokrát na dřeň a do teď mi z této knižní jednohubky mrazí. Nicméně vřele doporučuji.

05.02.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Skvělé překvapení. Čekala jsem další průměrnou severskou krimi, ale dostala jsem výborně vystavěný příběh, krásně napsaný a rozpracovaný do nejmenšího detailu. Bavily mě postavy, bavil mě styl vyprávění, bavil mě příběh. Určitě si nenechám ujít další knihu od autora, pokud bude.

25.08.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor si nelze nezamilovat. Silný příběh bez zbytečného patosu.

01.04.2019 5 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Drsné, fascinující, nezapomenutelné

23.02.2019 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Viktorie Hanišová je vynikající spisovatelka, ale píše tak strašně pochmurné knihy, že se po přečtení několikáté z nich zákonitě ptám "sakra proč?!" Copak život není sám o sobě dost depresivní, že to musíme ještě priživovat. Moc ráda bych se jednou dočkala z jejího pera nějaké pozitivnější knihy. A tím nemluvím o menší hloubce. Zmiňovaná kritéria pro mne splňují např. dámy Soukupová, Mornštajnová nebo Dvořáková a ty rozhodně nelze nařknout z plytkosti....

25.06.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Jako fakt?! Tohle už se nedá označit jinak než slovem "trapné".

28.05.2021 1 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Celé to na mě působilo hrozně "amatérsky" a chování některých postav mi připadalo až trapné.
Určitě bych se bez přečtení této knihy obešla, i když nápad v tom je, komunita tatérů je také celkem zajímavá a obsahuje pár překvapivých pasáží.....

18.04.2019 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Ano, tato kniha není pro lidi, kteří četli Poslední paní Perishovou, protože Pomocnice je jen její variací. Jak píše Hvězdinka - ukradený námět. A i když je v Pomocnici námět rozpracovaný trochu jinak a především s příslibem pro pokračování, Paní Perishová pro mě zůstává lepším dílem.

14.04.2024 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Typický Backman, ale tentokrát vyhněte audiopodobě....

23.05.2020 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Velké zklamání. Za mě suverénně nejslabší díl série. Nová linie příběh nijak extra neobohatila, vraha jsem odhadla už v polovině, což se mi nestává a celkově mi přišlo, že May jen dosazuje rádoby nové ingredience do osvědčeného receptu.
Za mě se to nepovedlo a po rozčarování z Ochráním Tě pevně doufám, že další "Mayovka" po které sáhnu, mi opět připomene, proč je to můj oblíbený autor. Momentálně mám chuť ho sesadit o ligu níže.

16.05.2020 2 z 5