LadyToTy LadyToTy komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná, kniha, četla jsem jedním dechem.

14.10.2019 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Knihu jsem si koupila, protože jsem chtěla nějakou oddechovku k moři. No sakra, to se nedalo odložit! Kdyby mě rodina nenutila něco jíst, hrát karty, tak už to mám dávno přečtené.
Ale zpět ke knize.... příběh se mi moc líbil. Splnilo to mé romantické očekávání, ta věc na tři písmena byla taky.... Vlastně hodnotím velice pozitivně, mělo to nápad, zápletku, humor a hlavně ;)

24.08.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

To co se dělo v Řecku po druhé světové válce jsem vůbec netušila a že u nás v Československu bylo mnoho detských uprchlíků na komunistickou "převýchovu", to jsem vůbec nevěděla.
Příběhy Řeků mě zaujali a kniha se četla velice pěkně.
Možná k zamyšlení, že ona emigrace jakých koliv uprchlíků tu byla a určitě i do budoucna bude.

14.08.2023 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Moc smutný příběh, vždycky si říkám, jak je možný, čeho jsou lidé schopni, jak si vzájemně dokážou ublížit. Nicméně, kniha je čtivá a příběh Cilky zajímavý. Jsem ráda, že v rámci možností, dopadl dobře

08.03.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha, která zasáhne každého. Velmi smutný příběh, knihu jsem poslouchala. Byly pasáže kdy se "dalo" poslouchat a pasáže,kdy jsem jen seděla a plakala. Doporučím přečíst všem! Už jen proto, aby se nikdy, nikdy neopakovalo!!!

10.02.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Úžasně oddechové čtení. Četla jsme až po shlédnutí filmu. Takže jsem si hlavní hrdiny představila, dle filmových. V určitých pasážích jsme při čtení před spaním budila smíchem spícího manžela.

23.05.2020 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Krásný příběh. Vlastně člověk vidí válku i z jiného pohledu, než jen z koncentračního tábora.(A co se teď knih z touto tématikou 8mraky vydalo.)
Kniha mě od první stránky chytila a až do konce nepustila. Doporučuji

01.08.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

I když je to kniha z dřívějších let. Jsou pasáže, ve kterých jsem se s hlavni hrdinkou hodně ztotoznila. Kniha se četla velmi dobře.

09.02.2021 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh. Sice děj předvídatelný, ale moc hezky napsáno. Četla jsem jedním dechem.

01.01.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Sarah Maas je moje oblíbená autorka a opět její kniha nezklamala. Mám ráda fantasy, je to vlastně pohádka pro dospělé a tato kniha je tím důkazem. Nadpřirozeno, humor, slzy, napínavá zápletka, erotika a láska.
Za mě super, můžu jen doporučit. Už teď se těším na pokračování....

09.11.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

U tohohle dílů aristokratky jsme se nasmala. Za mě nejvíc povedený díl.

28.07.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Krásně napsaná a příjemně čitelná kniha. Ani se mi nechtěla odložit a jít spát :)) Příběh poutavý a zajímavý. Jsem ráda, že jsem na knihu narazila.

02.11.2019 4 z 5

Příběh Ellie Příběh Ellie W. Bruce Cameron

Krásné zpracovaný příběh o záchranářském psovi jménem Ellie.

02.03.2021 5 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Romantická, zimní oddechovka. Jednoduchý příběh, krásné plynoucí a dobře čitelný.

02.01.2021 4 z 5

Nikdy nepochopím tu moc jednoho "člověka " nad masou lidí.
Kniha plná informací o režimu v KLDR. Určitě stojí za přečtení

26.07.2022 3 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Krásný příběh, někdy ale byl děj velmi zdlouhavý. Konec měl rychlý spád a dobře se četl.

15.02.2022 3 z 5

Holky od spitfirů Holky od spitfirů Soraya M. Lane

Zajímavý příběh, jak se vlastně mohli ženy, krom práce v továrnách, dostat k pomoci voják za druhé světové.
Kniha se četla velmi pěkně, bylo v ní strach, soupeření, odvaha a jasně přátelství a to jak my ženy si umíme pomáhat, hlavně po psychické stránce.

06.01.2022 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Příběh velmi zajímavý, líbilo se mi vraceni do minulosti a rozkrývání tajemství houslí. Ale chyběly nějaké zádrhely. Měla jsem pocit, ze hrdinka měla moc štěstí, ale přála jsem jí to, ne,že ne ???? Kniha se mi moc dobře četla.

13.03.2021 4 z 5

Honba za Atlantidou Honba za Atlantidou Andy McDermott

Wau, takhle nabitá kniha akce. Mělo to rychlost, někdy tedy hrdinové měli víc štěstí než rozumu, ale já jsem do čtení této knihy s tím šla Za mě opravdu super prázdninovka.
Ps: na motivy Indiana Jonese

24.08.2022 5 z 5

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Nemám ráda horory, ale tohle se mi velice líbilo. Spíše napínavé příběhy, až strašidelné pohádky. Pro mě jiný žánr, než co pravidelně čtu a opravdu mi to sedlo.

04.05.2022 4 z 5