Lacerta.j Lacerta.j komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knizka me chytla od prvnich stranek, coz se mi snad jeste nestalo. Zacatek byl super, pulka tolik ne, ale konec taky dobrej. Co si clovek neuvedomi, ze silnice by za par let bez opravovani byly nepouzitelny. I pole a louky by se zmenily v housti.

11.03.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Naprosto skvělá knížka, druhá půlka mě nenechala v klidu. Četla jsem večer před spaním a těžko se mi odkládala, ikdyž, trochu jsem se bála, takže jsem ji odložila vlastně ráda. Igor mě štval, historky z jeho soužití s Miou mě nezajímaly, ale k dotvoření rysů postav to asi chtělo. Závěr je napínavej, strašidelnej, nepředvídatelnej. Určitě si přečtu další autorovy knížky. Docela bych na Tribeč jela. V létě :)

03.10.2018 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jsem rada, ze jsem serii zacala druhym dilem. Aspon jsem chapala narazky a Laurino otravne chovani.
Ano, knizka se cte dobre, coz je ale slaba utecha za to, ze vraha odhalite v pulce pribehu. Pak uz me cteni nebavilo a text jsem casto jen prolitla ocima.

28.08.2023 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

O tragedii jsem vazne nikdy neslysela. Jak to?
Precteno za den, ale v hlave ji budu mit jeste hodne dlouho.
Tezko si to dnes predstavit. Kdybychom si museli sbalit batoh a jit. Kam? Nekam... Jit. S malym ditetem, nemocnou mamou, tehotnou sestrou.

02.11.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knizky s valecnou tematikou mam rada. Nechapu proc?! Akorat z nich mam stisneny pocity a pres slzy nevidim na pismenka.
Dalo by se rict dalsi takova knizka...a prece jina. Uz uz jsem ji chtela mit prectenou a mit to za sebou, ale jakobych nechtela cist dal, a dozvidat se ty hruzy. Ty hruzy, ktere jsou zalozany na skutecnych udalostech.
Dobre napsany.
Jo....a Jaroslav je haj*l! ;)

02.11.2018 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Od zacatku nebavila, zadna postava mi neprirostla k srdci, a po akci Zuzany s Nagym ve vile jsem mela dojem, ze jsem takovy pribeh uz videla nebo cetla.
Neustale pohledy mezi trojici mi prisly uz otravne.
A to, ze cukr kazi zuby vi kazde male dite. Zuzana usina kazdy vecer s cukrem v puse a v dospelosti ma zuby v poradku.

08.01.2024 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Velke zklamani, nevim jestli ctu Keplera nebo Univerzalniho vojaka!
Prvni pulka prima, ale ten zaver. Stary jednoruky muz s nadlidskou silou a schopnostmi cist myslenky a videt za roh.

17.11.2020 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Skvela detektivka bez neuveritelne sokujici zvracene zapletky. Dej plyne jakoby nic a pritom se postupne dozvidame jednotlive kousky do skladacky. Po dlouhe dobe supr cteni.

04.08.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Já nevím. Asi dobré, ale ty detaily... V celém domě ani smítko nepořádku, ale pod postelí vrstva prachu? Detektiv chce chytit vraha, ale schůzku si domluví na "největší železniční stanici v celém Spojeném království"? ...

06.02.2020 3 z 5

Satan Satan Mario Mendoza

Tak tahle knizka me dostala, a to se mi do ni ani nechtelo.
Ma jen 200 stran, ale vzbudila ve me tolik emoci, zamysleni, uvedomeni. Taky podivnych pocitu, ne primo strach, ale v noci mi samotny v loznici bylo nedobre.
V knihovne nemam moc knizek, ale pro tuhle v ni misto najdu.

17.03.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Čas na nikoho nečeká. Silný příbéh. Taky mám svýho netvora. Občas se projeví, ale vždycky ho nečím přehluším.

09.10.2016 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Precteno za dva dny. Par much ma, presto udrzi napeti a konec pohladi po dusi :)

24.09.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kdybychom necetli o tom, jak sekretarka myje doma nadobi nebo jak detektiv po meste zabiji cas, mohla mit knizka o polovinu mene stran a tim vetsi spad.

31.10.2019 2 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Knížka není špatná, ale asi už jsem tímhle tématem přesycená. Četla jsem, abych dočetla.

09.09.2019 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Prvních 200 stran jsem si říkala, jakože průměr. Druhá půlka mě usadila a byla jsem napnutá až do konce. Chvílema jsem měla zatnutý pěsti zlostí a několikrát jsem přemýšlela, jak bych to řešila já. Konec byl fajn, potěšilo mě, jak a s kým všichni skončili.

09.09.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zajimavy pribeh, jakoby pomalu plyne, ale ctenar je napnuty a uz uz chce vedet jak se zapletka rozplete.
Spolu se Slepou mapou ve me knizky probouzeji zajem o blizsi info o novodobou historii statu. Ve skole jsme probirali ceske krale a pozdeji nam ucitelka poustela videa o 2. sv. valce. Ale dejiny, ktery se osobne dotykaji nas a nasich rodin, jsme nebrali.

28.04.2019 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dost dobrá detektivka. Přečteno za dva dny, 400 stran ale nudit se nestihnete. Jsem zvědavá na první díl.

21.02.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Do cteni jsem se pustila na zaklade vysokeho hodnoceni. A jsem rada rada, ze jsem knizku konecne docetla. Dedula mi byl od zacatku nesympaticky, a nezmenilo se to ani po tech vsech dobrotach, do kterych se poustel. Jakoby autor psal pribeh na dukaz toho, ze vsichni jsou v nitru dobri lide, ikdyz se chovaji jako Ove. A jel podle hodne jednoduchyho navodu... vazne se divim, ze Ove na závěr neodrodil toho malyho Iracana :)

08.01.2017 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížka je tady ohodnocená jako 22. nejhorší kniha. Proč většina z vás píšete, že nechápete, co je na knížce tak úžasného?? Kde jste to vzali? Kdo stanovil, že je knížka ÚŽASNÁ? Jsou tady "odpadová" hodnocení stejně jako 5*. Ale ne, vy "rypáci" vidíte jen tu pochvalu a pak se tomu strašně divíte, protože vám se knížka nelíbí. Já to nechápu. Každému se líbí něco jiného, nemá cenu to donekonečna rozebírat...

02.04.2014 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Vzdávám to. Opravdu nerada, ale zavírám knihu nedočtenou. První půlka se četla moc dobře, byla jsem napnutá na vývoj děje, ale od doby, kdy jsou uzavření v táboře jsem se ztratila a nedokázala jsem se začíst. Každý den 2-3 strany...trápení.

06.03.2014 2 z 5