Volání netvora

Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127534/volani-netvora-t3s-127534.gif 4.5681

A Monsters Calls (2011)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

safira09

Kniha přečtena jedním dechem. Příběh mě vtáhl rychle do děje, rozhodne nuti k zamysleni. Skvělé procitene napsano a k tomu krasne ilustrace. Jiz dlouho jsem u knihy tolik nabrecela.

TomTomis

Tak tohle byla jízda. Smutná, tak procítěně napsaná. Příběh, který čtenáře vtáhne do sebe. Občas jsem musel knihu na chvíli odložit. I když je kniha zřejmě určena pro mladé čtenáře, neurazí ani dospělé. Ti ji možná pochopí ještě lépe.
Autor převyprávěl cizí příběh. Vložil jistě do něj i kus sebe. Ilustrace knize dodaly na naléhavosti sdělení.
Od P. Nesse jsem další knihy nečetl. Má cenu (po Volání netvora) se do některé z jeho dalších knih pouštět?

mazlak

Tak tahle kniha mne dostala. Takovou úzkost jsem již dlouho nepociťoval. Kniha byla napsána tak pochopitelně a lidsky, že nemůže být jediného čtenáře, který by děj nepochopil. Nyní si budu muset spravit náladu nějakou komedií, nebo pohádkou.

ssyyllvvaa

Úžasné, opravdové, dojemné, přečtené jedním dechem a nutící k zamyšlení. Sílu příběhu ještě umocňuje i fantastická grafická úprava. Nádherná kniha !

Majkrofon

Rozhodne to nie je kniha len pre deti. Tak smutný a osamelý príbeh som veru ešte nečítal, chytilo ma to za srdce a táto kniha vo mne zanechala rôzne pocity, dlho som nad ňou ešte rozmýšlal aj po prečítaní. Výborné, fakt som nečakal, že ma to tak zasiahne.

Denisa153

Každého určitě chytne za srdce. Neskutečne smutný příběh.

Veronicess

Krásne, smutné, dojemné.

SelenaDemi428

Nádherný dojemný čtivý příběh. Přečetla jsem ho během jednoho dne, nemám slov, doopravdy mě chytl za srdce.

Anastazie0810

Tahle kniha je neskutečná, naprosto dokonalá.
Je to první kniha, kterou jsem od autora četla. Už po jeho úvodních slovech jsem věděla, že to nebude jen obyčejná kniha, že to bude něvo víc. (ironie je, že "něco víc" je i název další knihy P. N.)
Příběh malého chlapce a jeho maminky, kterého skoro každou noc navštěvuje netvor a vypráví mu tři přiběhy.
Nechci nějak prozrazovat děj, ale jen chci říct, že je to smutné, dojemné, neuvěřitelné, tragické..atd. Navíc je kniha doplněná naprosto nádhernými ilustracemi Jima Kaye. Rozhodně stojí za koupi.
Filmové zpracování je úžasné. A pokud nebudete na konci ronit slzy jako já, tak už vás rozpláče snad jen Titanic. Tato knížka s stane skvostem vaší knihovny, jako je i mojí.

Lee7

Kniha byla zajimavá, ale ještě teď vstřebávám. Velmi zajimavě napsáno.

Deaner

Dočteno během pár hodin. Musím si to nechat projít hlavou...
Den po dočtení mi tahle knížka leží v hlavě, s úsměv na rtech ale se smutkem vnitru. Rád se k téhle knížce někdy vrátím.
První kniha co mě rozbrečela, a to jsem si říkal že to žádná nedokáže.

vodopad152

Kniha byla super. Do prvního příběhu to bylo naprosto úžasné. Nad prvním příběh jsem fakt hodně dlouho přemýšlela, ale měla jsem pocit, že od té doby to šlo podle mě rychle z kopce. Konec byl sice fajn, ale celkově mě tato kniha vcelku zklamala. Na to kolik jsem na ni slyšela chváli, jsem čekala něco lepšího.

Dija
29.12.2017

Jsem z této knížky natolik vykolejená, že nevím, co smysluplného bych o ní napsala. Snad jen, že rozhodně neplatí, že knížka je pouze pro děti a mládež. Je úplně pro každého. Totálně mě rozbila a budu nad tímto příběhem ještě dlouho přemýšlet. Od začátku jsem tušila, co se stane a stejně mě to totálně dostalo. Atmosféra příběhu je sice trochu ponurá, ale především také kouzelná, což umocňují i krásné ilustrace. Kniha se stává velkým skvostem v mé knihovně. Od teď ji budu všem doporučovat, nechám si ji pro své děti a věřím, že se k ní budu stále vracet.

Beatrisie
13.12.2017

U hodně knížek nebrečím..ale tahle je výjimka.
Krásná knížka.

kyticka152
29.11.2017

Z knihy mám velmi smíšené pocity, ale neuvěřitelně se mi líbila. Netvor jako tatínek, co vypráví pohádky na dobrou noc, ale vždy to nechá v člověku nějaký dojem. Musela jsem nad příběhy přemýšlet, proč vždy skončí, tak zvláštně. A poslední příběh mě dostal. Zároveň jsem měla pocit, že kniha nese jakési poselství ve smyslu: Přát si některé věci není špatné, stále jsme jenom lidé. Ale to co uděláme už má nějaké následky. Určitě Doporučuji k přečtení!!!

Makropulos
20.11.2017

Knížku mi dala přečíst moje třináctiletá vnučka, která si ji sama vybrala v knihkupectví, když jsme vybíraly knížky k jejím narozeninám. Je to velmi dojemný příběh o nutnosti vyrovnat se s krutou pravdou a o skrytých myšlenkách, za které se člověk až stydí, či se jich dokonce bojí. Je to příběh o tom, že ne vždy je všechno takové, jak se zdá, že lidé jsou komplikované bytosti, jejichž mysl velice často odporuje sama sobě, ráda naslouchá konejšivým lžím, i když zná tu strašnou pravdu.
„Svůj život nepíšeš slovy. Píšeš jej skutky. Není důležité, co si myslíš. Význam má jen to, co děláš.“
A nemohu nezmínit nádherné ilustrace, které podtrhují tu tajemnou atmosféru.

Kačkaknihomol
17.11.2017

Existují smutné příběhy, které ale ve člověku nic nezanechají. A pak jsou tady příběhy jako Volání netvora, které člověka dostanou.
Co říct. Už od začátku víte, co se na konci stane. Víte to. Ale stejně vás ten konec prostě dostane, hlavně Conorova noční můra. A vy pak na konci pláčete, a říkáte si, jací jste idioti, že jste to měli čekat. Ilustrace jsou třešničkou na dortu. Patrick Ness je úžasný spisovatel. Asi si od něj ještě něco přečtu.

t.adm
11.11.2017

Nádherný příběh, ve kterém se snažíte celou dobu zjistit onu noční můru a nejhorší chlapcovo tajemství - a když ho nakonec zjistíte, úplně vás to položí. Krásné, sice smutné, ale opravdu krásné.

Gustik5
10.11.2017

Já vám tedy nevím... Když odhlédnu od překrásných ilustrací a vůbec povedeného grafického provedení knihy, nějak mě to nevzalo. Je to určitě silný, dojemný příběh. Přijde mi ale, že se tu až moc tlačí na pilu citů. Hlavní hrdina mi navíc prostě nebyl sympatický. Ani v knize, ani ve filmu. Možná už jsem na to starý, nevím (své vnitřní dítě si rád hýčkám). Vadilo mi že je od začátku tak nějak jasné, jak to dopadne. Nicméně být dítětem, asi očekávám jiný vývoj. A možná že právě o to jde…

kkristynaa
01.11.2017

Opravdu krásný příběh. Byk srdcervoucí a velmi dojemný, ale zároveň až uklidňující v tom, že přát si občas v hloubi duše něco, co by jsme si nikdy nedokázali nahlas přiznat, je v pořádku.

smrtonos4157
31.10.2017

Jsem rád že mi tato kniha padla do ruky . Je napsána jak sám život, bez příkras a klišé . Ilustrace jsou skvělé , nedivím se, že jsou do vydání převzaté . Kdo se nebojí , doporučuji přečíst .

Leenah
28.10.2017

Tak tahle kniha mě naprosto dostala. Nejdřív jsem si všimla filmu, když běžel v kinech, a už trailer mě zaujal. Nakonec jsem opravdu ráda, že jsem na film nestihla jít a po pár měsících se mi dostala do ruky kniha. Málokdy totiž čtu knihu, když už jsem viděla film, který byl podle ní natočený. Ale zpátky ke knize... Příběh pro mě má hodně osobní a bolestivý přesah. To, jak nemoc jednoho člena rodiny působí i na ostatní, bylo úžasně zpracované a opravdu upřímně dojemné. Musím se přiznat, že asi žádná kniha mě v dospělosti vnitřně nerozložila tolik, jako tahle. Kromě hlavního tématu oceňuji i dílčí příběhy netvora, které mě vždy tak trochu překvapily a vedly k zamyšlení. A zmínit krásnou grafiku a dokonalé černobílé ilustrace je snad samozřejmostí. Víc takových knih prosím!

adelka7079
25.10.2017

Tak jestli člověk může zároveň nenávidět a milovat knihu, tak je to pro mě určitě Volání netvora. Kniha má úžasné zpracování jak textově, tak graficky. Příběh vás emočně ždíme, od samého začátku. Je moc hezké sledovat vyvoj Conora...celou knihu máte chuť ho objímat a říkat mu, jak to bude dobrý. I když už od začátku tušíte jak celá kniha skončí. Je to prostě úžasná kniha, která ve mě zůstane ještě dlouho...

Dragell
22.10.2017

Dojemný příběh sledující život mladého chlapce, jehož maminka má vážnou chorobu. Jak se s tím třináctiletý hoch dokáže vypořádat? Jak se dá předpokládat, moc dobře ne, kolem sebe kope a všechno své trápení drží uvnitř sebe.
A proto jej začne navštěvovat po nocích netvor, který mu vypráví poučné příběhy a očekává, že až bude chlapec připraven, podělí se o ten svůj.
Příběh pro mladé o prioritách v životě, o vážné nemoci, která se může vyskytnout v každé rodině.

Poslechnuta audiokniha, je opravdu výborně načtena Janem Vondráčkem, který doslova vdechnul život starému, moudrému netvorovi a do kontrastu ovládnul hlas malého drzého hocha. Rozhodně doporučuji.

mariela.elish
18.10.2017

Úžasná kniha, hoci určená skôr "tínedžerom" ..ale mňa veľmi zaujala, motívom, tematicky a hlavným podnetom-posolstvom, ktoré v sebe ukrýva. :)

Nedomova.em
04.10.2017

Kniha se mi velmi líbila. Myslím si, že je dobré psát pro mládež takovýto typ pravdivých příběhů, jelikož rakovina je v dnešní době všude kolem nás. Na druhou stranu si myslím, že může oslovit jak mladší čtenáře, tak i dospělé. Nad příběhy, které vypráví tis se totiž jedinec musí opravdu zamyslet, aby je pochopil. Netvor ukazuje, že nejsou lidé jen dobří, nebo jen zlí, ale každý je kombinace těchto dvou protipólů.

soukupka
03.10.2017

Úžasná a hustá kniha! Fakt pecka!

Eldar80
02.10.2017

Tohle a pohádka? Fakt nevím. Vůbec si nedokážu představit něco takového číst jako malý a nedej bože ve stejné situaci. To by mě asi semlelo. I když je děj prostý, tak ani jako cynik jsem se neubránil citové interakci s příběhem. Možná to vábení bylo silnější díky použité fantaskní rovině, která příběh jako by odlehčovala. Ta úleva při personifikaci vlastních démonů...
Bohužel tato fantaskní rovina je slabinou celého pohádkového vyprávění. Autor jako by nebyl konzistentní s její reálnou skutečností a rovinou snění a dětských představ. Buď to měl napsat čistě jako fantasy a nebo děj ke konci zreálnit. Neschopnost se jasně vyjádřit, byla však značně rušivá a ke konci to kazilo dojem z celé knihy.
Navzdory nedostatkům je příběh poměrně dost silný. Mysteriózní příběh je napsán tak dobře, že se dá doporučit i dospělým. Pro dítě může být atmosféra skutečně až hororová. Na vyvolání silných pocitů drsné, ale poselství v tom nějak nevidím… 80%

SeverusSnape
27.09.2017

Neskutečně krásný a smutný příběh plný emocí, u kterého jsem brečela jako želva.Skvělé a tajemné ilustrace domu dávali opravdu nezaměnitelnou atmosféru.Tato kniha je jako sám život - nespravedlivá.Kdo rozhoduje, co je špatné a co dobré. Kdo dává pravomoc jednomu soudit druhého?Musíme se na věci dívat ze všech úhlů, pokud chceme znát pravdu, je-li krutá nebo milá, to je relativní. A nalhávání, že to bude lepší, ikdyž hluboké uvnitř víme, že nebude, nic nevyřešíme a pravda na sebe nenechá dlouho čekat

JajaCZ
25.09.2017

Pekný a silný príbeh, ale asi neviem úplne presne, čo tým autor chcel konieckoncov povedať...Pôsobilo to na mňa umelo.