Volání netvora

Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127534/volani-netvora-t3s-127534.gif 4.5915

A Monsters Calls (2011)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Kniha Volání netvora

l0st-g1rl
předevčírem

Silný příběh a naprosto nádherná kniha. Nemůžu jinak, než ji doporučit všem - nehledě na věk, pohlaví. Jedna z mála knih, která mě skutečně dojala. A někomu, kdo si prochází něčím podobným jako hlavní hrdina, by snad mohla i pomoct.

Bórborka

Neuvěřitelně silný příběh chlapce, který se snaží skrývat pravdu, která ho pomaličku užírá. Neumím si představit, že bych tento příběh vyprávěla/četla dětem, jelikož pohádkou bych to rozhodně nenazvala, ale nádhernou knihou, která by mohla pomoci někomu procházejícímu se podobným "příběhem", bezesporu.

makacek

jako dospělá musím hodnotit příběh jako silný. Pro někoho možná na děti moc tvrdý. Přesto byla kniha úžasná. Možná mnohým dětem, kteří si tímto procházení může pomoci pochopit své pocity

souc

Tohle byla nejhezčí kniha jakou jsem kdy četla. Tohle mě opravdu dostalo a budu se k ní často vracet.

alfons9315

Příběh od Siobhan Dowd se opět pěkně vyvedl. Tentokrát v knize Volání netvora, která vás vtáhne do děje a chopí za srdce tak, že si na konci knihy, kterého dosáhnete nedlouho po začátku čtení, budete ještě chvíli utírat slzy.
Každopádně mi kniha nepříjde jako vhodná pohátka pro děti, doporučuji číst dospělým, kteří zase jednou uvidí svět dětskýma očima. Tato pohádka/nepohádkaje skvělým večerním čtením pro všechny, obvzláště pro lidi, kteří přečtou knihu za rok, protože po přečtění dvou knih budou mít lepší pocit. Jen je škoda, že pani Dowd "stála život". Tedy byla vydána po její smrti na jí sepsaný návrh.

Lulu13

Krásna kniha, ktorá má čo povedať každému, bez ohľadu na vek, pohlavie, či osobný vkus čitateľa. Nemôžem iné, len odporučiť!

jengibre

Smutný příběh pojednávající o cestě, která vede k nalezení odvahy, přijmout pravdu takovou, jaká je. Jedna z knih, u které mi na konci ukápla slza.

Ticiana

Krásná knížka s úžasnými ilustracemi. Myslim si, ze je i pro dospělé. Každý se podle mne potýká se svými myšlenkami, které si někdy úplně odporujou. Ale patří to k životu.