Volání netvora

Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kama... celý text

Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu.

Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám.

Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127534/volani-netvora-t3s-127534.gif 4.5522

A Monsters Calls (2011)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota, Slovart (ČR)

niki-chan
dnes

Velmi dobrý, ale také smutný příběh, který je navíc podán velmi reálně. Byly pasáže, které byly tak smutné, až to nutilo k pláči. Kresby se krásně doplňovaly s příběhem. A netvorovy příběhy? To se nedá popsat, to se musí přečíst, protože se dostanou hluboko pod kůži, jako celé dílo.

Percabethka
včera

Hlavní dějová linie se školou a s Conorovou maminkou a její nemocí mě vůbec nebavila.
U částí s Netvorem už to bylo lepší, protože tam byla všechna ta netvorova ponaučení a myšlenky. Jenže všechno, co říkal, už jsem četla v tolika knihách, že to na mě moc nezapůsobilo.
Volání netvora jsem četla na doporučení několika kamarádek a když jsem o něm po dočtení chvíli přemýšlela, jsem nakonec ráda, že jsem to udělala, protože i když pro mě ta "moudra" nebyla žádnou novinkou, přeci jen jsem našla jeden citát, který se mi hrozně líbil ❤
"Ze zdejších vesnic se postupně stala města a z měst velkoměsta, jejichž obyvatelé nežili SE zemí, ale jen NA ní."

katallinka
předevčírem

Příběh byl pro mě neskutečně reálný, takže jsem se nedokázala pořádně začíst, protože jsem už od samotného začátku měla strach jak vše skončí. Nad knížkou budu asi ještě dlouhou přemýšlet. Navíc grafické zpracování knihy bylo naprosto dokonalé.

blazkoma

Asi nebude pro každého, ale já se nechala zlomit. Podle mě jedna z knih, která s vámi zůstane ještě dlouho potom, co ji přečtete.

Suziella

Dojemné, smutné, krásné. Kniha vyvolávající různé myšlenkové pochody. Ilustrace plynoucí s příběhem.. tolik odhalující a zároveň tajemné.

Ajinka126

Poutavá kniha. Nádherné ilustrace. Krásná kombinace fantasy - humoru - lásky a strachu. Lákala mě od prvního pohledu. Pak jsem projela recenze a věděla, že ji chci číst. Pro mladší publikum je to vynikající příběh! Pár hlavních myšlenek, které jsou tu vyřčeny, zapracovány a "vysvětkeny" i s jejich důsledky. Pro někoho, kdo se s nimi setká poprvé (kupřílkladu, pouze parafrázuji,: "Důežité jsou činny, nikoliv slova a myšlenky.") je to nesmírně inspirující. Já jsem možná trochu trpěla svým věkem.

vrana55

tahle kniha ma sve kouzlo,takovy nadech dětskych pohadek.opravdu senzačni

Jakahol

Po celou dobu čtení jsem měla pocit jako by mi někdo vyprávěl pohádku. Cítila jsem to příjemné napětí, očekávání a to kouzlo té chvíle. Ale narozdíl od pohádek tady měly myšlenky mnohem rozrostlejší kořeny. Atmosféra knihy si mě omotala kolem prstu nejen díky nádherným ilustracím. Zasáhla mě vlna emocí, která na konci způsobila úplné roztříštění, takže se mi po tvářích ještě dlouho kutálely slzy.

Irsaf

Moc hezky napsáno :)

Isew

Snažila jsem se nebrečet. Říkala jsem si, že to zvládnu, vždyť celou dobu vím, jak to dopadne. Nezvládla jsem to. Slzy jako hrachy se mi koulely po tváři, bylo mi smutno, ale také jsem byla ráda za to, že se Conor mohl s maminkou rozloučit a v posledních chvílích byl s ní. Ne každému je to dopřáno. Silná kniha.

Rawar

...ta kniha mě úplně zničila, emočně vyčerpala a naprosto zdolala. Nepokořil jsem jí, ale byl jsem pokořen. Prý pro mládež. Zdrcený jdu zkusit spát, je pět ráno. Mistrovské dílo

Ráčkajda

Opravdu krásný příběh.

oluskace

Krásný příběh, u konce kápla i slzička

Supernova

Connora máte chuť obejmout. Prostě nemůžete necítit s tou nedospělou duší. Hodně se vryje pod kůži. Veliká pochvala za formát, ilustrace a celkové zpracování knihy.

Nejencocteme

Nenávidím hodnocení knih. Ke komentáři se, ale odhodlám.
Knihu jsem sehnala na doporučení. A měla jsem z ní obavy. Ale zasáhla mě. Zašťourala si v mých jizvách a dala jim šanci se uzdravit.
JEDNOZNAČNĚ DOPORUČUJI VŠEM

eva1770

Kniha se čte jedním dechem a člověk je schopen podlehnou příběhu natolik že mu kapkou slzy z oči .
Krásně dojemný a příběh který vezme za srdce

Alvari

Dlouho jsem nečetl příběh, ze kterého by na mě tolik dýchaly jeho emoce. Smutné, reálné a přitom tak krásné. Je to ten druh příběhu, který ve vás něco zanechá a možná i donutí se zamyslet. Rozhodně bych ho neřadil jako knihu primárně pro mladší, ale doporučil bych ji přečíst každému.

jarynek

Ač poměrně útlá kniha, obsahuje spoustu myšlenek, které nutí ke zpomalení v četbě. Výborně pojatý příběh, doplněný skvělými kresbami.

misamiska

Perfektní kniha. Moc mě mrzí že jsem na ni nenarazil dřív. Už se těším, až skouknu film.

AndyK

Neskutečně smutný a dojemný příběh, který mi zlomil srdce. Ale i o tom je život...

Natyna3

Krásná, smutná a silná kniha. Život je někdy opravdu těžký.

E.lisabeth

Úplný boom emocí se u mě nekonal, je to krásný a smutný příběh, rozhodně bude zařazený vedle Malého prince, ale asi jsem knihu nečetla v tu pravou chvíli...

lenkaabooks

Pláču. A to se mi u knihy už dlouho nestalo. Třináctiletému Connorovi umírá maminka, ve škole ho šikanují, táta má druhou rodinu v Americe a s babičkou si nerozumí. Každou noc se budí z hrozné noční můry, se kterou mu přichází pomoci strom - netvor, vyprávěním tří příběhů. A ten čtvrtý musí dopovědět Connor.

surynas

Upřímně už od začátku knížky jsem měla strach z konce I když jsem věděla že nebude nejšťastnější..... Kniha je hodně podobná Malému princi, jelikož si umím představit že bych jí chápala jinak kdyby mi bylo teprv deset...
Jinak naprosto úžasná kniha a poutavý, dojemný, ale hlavně pravdivý příběh.

Cashmere.Cat

Naprosto úžasná kniha.Originální a silný příběh,pěkné,ikdyž pro někoho depresivní ilustrace,které nedávají smysl,ale během čtení dávají.Conora jsem litovala a zárověň nechápala některé jeho činy ale nakonci mi to všechno došlo.
Volání netvora jsem přečetla za necelé dva dny,nemohla jsem se od toho odpoutat a ještě ten den po dočtení knihy jsem si večer pustila film a nezklamal.

Gabetina

Bylo to smutné, smutné a krásné zároveň. Na Conora a Netvora asi dlouho nezapomenu.

DeadUnicorn

Autorovi se mistrně povedlo poskládat tolik úvah a myšlenek do tak jednoduchého příběhu, že konečně mohu použít tu známou frázi, že v jednoduchosti je krása :)

KnihomolkaMari

Mám okno. Nevím co říci, nepřimělo mě to k pláči ale přeci to jen něco ve mne zanechalo, sama nevím co, ale cítím to někde v hloubi duše. Je to zvláštní až opojné. Ano, kniha je smutná a temná ale tohle jsem vnímala zcela povrchově, knihu jsem pochopila ale něco tomu chybí, snad dospěji někdy v blízké době nebo když si to jednou zase přečtu znovu co "TO" vlastně je.

Asdas

Young adult ako vyšité , priamočiare , miestami toporné , jazyk lenivý ale svoju cieľovku si to nájde.

Ewellyn

Jednoduchá a pritom emočne silná kniha, neurčena len pre teenagersky svet..príbehy majú a vždy budú mať silu + ilustrácie na mňa veľmi zapôsobili a upevnili celú atmosféru knihy