Lacerta.j

LazarLazarLars Kepler

Velke zklamani, nevim jestli ctu Keplera nebo Univerzalniho vojaka!
Prvni pulka prima, ale ten zaver. Stary jednoruky muz s nadlidskou silou a schopnostmi cist myslenky a videt za roh.

17.11.2020

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Precteno za dva dny. Par much ma, presto udrzi napeti a konec pohladi po dusi :)

24.09.2020

Tonda dobrodruh aneb Uč se o příroděTonda dobrodruh aneb Uč se o příroděPavla Průšová

Opravdu pekne rikanky o prirode. Srozumitelne a ctive. Skoda, ze ma tak malo stran.

23.03.2020

AAPavel Čech

Knizku jsem nasla v oddeleni detskeho ctenare v sekci 6 -9 let. Ale jo, uz deti by meli vedet, co tu bylo a co je spatne.
Jinak ale nic originalniho, noveho.

18.02.2020

Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Já nevím. Asi dobré, ale ty detaily... V celém domě ani smítko nepořádku, ale pod postelí vrstva prachu? Detektiv chce chytit vraha, ale schůzku si domluví na "největší železniční stanici v celém Spojeném království"? ...

06.02.2020

DopisDopisKathryn Hughes

Kdybych si knizku neprecetla, o nic bych neprisla. Radeji dal zustanu u svych zanru a sladarny necham jinym.

18.12.2019

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Prvni cast knihy je Kral Sumavy. Dal uz autorka vymyslela svuj pribeh, ale zase mne iritovala tim, ze podlehla vseobecnemu nazoru, ze VSECHNY tehotne zeny omdlevaji 2x denne pri vetsim nervovem vypeti.
Ze je pribeh castecne podle skutecne udalosti, podle skutecnych osobnosti, nevim no...

04.12.2019

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Cetla jsem pred spanim a brutalita a nechutnosti mi celkem vadily. Ale taky jsem se mockrat nahlas zasmala, detektivove jsou vtipalci. Prima napinak

17.11.2019

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

O tragedii jsem vazne nikdy neslysela. Jak to?
Precteno za den, ale v hlave ji budu mit jeste hodne dlouho.
Tezko si to dnes predstavit. Kdybychom si museli sbalit batoh a jit. Kam? Nekam... Jit. S malym ditetem, nemocnou mamou, tehotnou sestrou.

02.11.2019

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Kdybychom necetli o tom, jak sekretarka myje doma nadobi nebo jak detektiv po meste zabiji cas, mohla mit knizka o polovinu mene stran a tim vetsi spad.

31.10.2019

Dům ozvěnDům ozvěnBarbara Erskine

Moc jsem se na ni tesila, ale zklamala. Zbytecne dlouha a rozvlekla. Zapletka zajimava a bavila, ale ke cteni jsem se musela nutit.

31.10.2019

Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůDarcy Coates

Neni spatna, ale ten zaver a samotny konec to zabil.
A navic, proc neumyla ta okna?!

ModráModráMaja Lunde

Knížku jsem otevřela hned jak jsem měla volnou chvíli, ikdyž se četla celkem těžko.

Zlomení anděléZlomení anděléGemma Liviero

Knížka není špatná, ale asi už jsem tímhle tématem přesycená. Četla jsem, abych dočetla.

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Prvních 200 stran jsem si říkala, jakože průměr. Druhá půlka mě usadila a byla jsem napnutá až do konce. Chvílema jsem měla zatnutý pěsti zlostí a několikrát jsem přemýšlela, jak bych to řešila já. Konec byl fajn, potěšilo mě, jak a s kým všichni skončili.

KřižákKřižákMichael Alexander Eisner

"Jakmile byli Kristovi vojáci uvnitř, snesla se na obyvatele města boží odplata. Během dvou hodin prý vyvraždili většinu muslimů - mužů, žen i dětí. Krveprolívání bylo tak zběsilé, že nebýt vedeno ve jménu božím, mohl by leckdo přehlédnout jeho vznešený účel a vykládat si je jako dílo ďáblovo."
Podobných narážek je příběh plný. Knížka se čte dobře, ale člověku je těžko.

09.09.2019

O nezvedeném žabáčkovi a jiné pohádkyO nezvedeném žabáčkovi a jiné pohádkyMartina Kavková

Skvela knizka plna kratkych pribehu s ponaucenim. Na kazde strane obrazky, ktere drzi synovu pozornost. Versovane pohadky nemam rada, ale tyto jsou moc povedene. Momentalne nase nejoblibenejsi ctivo do postele.

08.09.2019

MlýnMlýnMichal Vaněček

Knizka se mi libila, styl psani je netradicni. Pozdeji mi vadilo ze nazev kapitoly prozradil jeji obsah. Vlastne druha pulka knizky uz me tolik nevzala, ikdyz tema chvalim. Ze skoly o vododobe historii statu nic nevim. Opravdu nic. Proste jsme to nebrali, nevim jestli v tom byl od dejepisarky umysl nebo lajdactvi. Ale vsechno jsem si nacetla az po skole. A tahle knizka mi dala zase novy info.

08.08.2019

SuchoSuchoJane Harper

Skvela detektivka bez neuveritelne sokujici zvracene zapletky. Dej plyne jakoby nic a pritom se postupne dozvidame jednotlive kousky do skladacky. Po dlouhe dobe supr cteni.

04.08.2019

OniOniM. E. Pocha (pseudonym)

Mam rada spis ducharinu. Ale pribeh neni spatny.

17.06.2019

Prokletá kapleProkletá kapleRobin Stejskal

Zacatek super, naznaky, plizivy napeti, velky ocekavani. Konec uz moc dobry nebyl, ale i tak se mi pribeh libil.

16.06.2019

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Je pravda, ze nekteri lide jsou schopni cehokoliv. Knizka se cte dobre, nic extra super, ale ctete a chcete vedet kdo...

02.05.2019

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Moje prvni kingovka a libila se mi moc. Cetla jsem po nocich pred spanim a v loznici jsem citila takovy lehky pach hliny nebo co ????
King ma talent, nepise dlouhy popis "toho" nebo "onoho". Sem tam pouzije to spravny slovo, fantazie jede na plny obratky a to me bavilo.
Jen teda od pulky jsem se u toho kroutila...mam dvouletyho syna, a ta predstava me vzala za srdce...

02.05.2019

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Zajimavy pribeh, jakoby pomalu plyne, ale ctenar je napnuty a uz uz chce vedet jak se zapletka rozplete.
Spolu se Slepou mapou ve me knizky probouzeji zajem o blizsi info o novodobou historii statu. Ve skole jsme probirali ceske krale a pozdeji nam ucitelka poustela videa o 2. sv. valce. Ale dejiny, ktery se osobne dotykaji nas a nasich rodin, jsme nebrali.

28.04.2019

StrachStrachJozef Karika

Žádný dlouhý rozjezd, prima nápad a dobře napsané. Knížka mě bavila. Četla jsem před spaním ale i při opalování na balkoně. Tuhý mrazy v zimě by ale čtení přidaly lepší atmosféru.

22.04.2019

StalkerStalkerLars Kepler

Dobrej napínák!

14.04.2019

Krev na sněhuKrev na sněhuJo Nesbø

Prvni setkani s Nesbem a zklamani. Cekala jsem detektivku, a dostala jsem tahly nezajimavy povidani. Nutila jsem se to dotahnout do konce.

29.03.2019

Utajovaný projevUtajovaný projevTom Rob Smith

Nadsena z Ditete 44 jsem jeste za pulkou teto knihy cekala, kdy "to" konecne zacne. Nedockala jsem se. Ke cteni jsem se nutila, obcas protocila oci, sledovala jsem stranky kdy uz bude konec. Jako samostatna knizka mozna dobry, ale ja cekala pokracovani skvelyho prvniho dilu.

26.03.2019

SatanSatanMario Mendoza

Tak tahle knizka me dostala, a to se mi do ni ani nechtelo.
Ma jen 200 stran, ale vzbudila ve me tolik emoci, zamysleni, uvedomeni. Taky podivnych pocitu, ne primo strach, ale v noci mi samotny v loznici bylo nedobre.
V knihovne nemam moc knizek, ale pro tuhle v ni misto najdu.

17.03.2019

Den TrifidůDen TrifidůJohn Wyndham

Knizka me chytla od prvnich stranek, coz se mi snad jeste nestalo. Zacatek byl super, pulka tolik ne, ale konec taky dobrej. Co si clovek neuvedomi, ze silnice by za par let bez opravovani byly nepouzitelny. I pole a louky by se zmenily v housti.

11.03.2019