Lacerta.j Lacerta.j komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Od zacatku nebavila, zadna postava mi neprirostla k srdci, a po akci Zuzany s Nagym ve vile jsem mela dojem, ze jsem takovy pribeh uz videla nebo cetla.
Neustale pohledy mezi trojici mi prisly uz otravne.
A to, ze cukr kazi zuby vi kazde male dite. Zuzana usina kazdy vecer s cukrem v puse a v dospelosti ma zuby v poradku.

08.01.2024 2 z 5

Strašidelné pohádky Strašidelné pohádky Zdeněk Karel Slabý

Veřeje. Druhdy. Zabát. Slova, ktera neznam. Pohadka je jich plna, takze kazdou chvili otazka Mami, co to je? Ehm, nevim.
Navic dlooouha souveti. Pro deti hodne narocne.

20.12.2023 1 z 5

Příšerné zlobilky Příšerné zlobilky Martina Drijverová

Sestilety syn si knizku zamiloval. Pribehy jsou srozumitelny s ponaucenim. Libi se mi, ze v pribezich nemaji holky jmena.
Naopak se mi vubec nelibi, ze je ve dvou pribezich prozrazeno, ze Jezisek neexistuje. Proc, vzdyt je knizka pro maly deti. Proto ubiram hvezdu.

17.12.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jsem rada, ze jsem serii zacala druhym dilem. Aspon jsem chapala narazky a Laurino otravne chovani.
Ano, knizka se cte dobre, coz je ale slaba utecha za to, ze vraha odhalite v pulce pribehu. Pak uz me cteni nebavilo a text jsem casto jen prolitla ocima.

28.08.2023 3 z 5

Pip a Pipa - Koloběžka Pip a Pipa - Koloběžka Axel Scheffler

Koupila jsem 1.5 letemu synovi. Okamzite se ni stala nejoblibenejsi knizka. I petilety syn je u cteni upichnuty.
Pul roku nesli spat bez precteni Pipy. Malo textu, takze ctenar muze vypravet podle sebe.

21.12.2022 5 z 5

Tvořte svůj věčný příběh Tvořte svůj věčný příběh Tamara Laporte

Nepamatuju, kdy jsem mela z koupene knizky takovou radost! Mam ji porad v ruce a listuji a nemuzu se vynadivat na ilustrace.
Autorka vybrala nekolik pohadek, ke kterym zjistila par informaci o jejich vzniku a variantach.
Uvedla, jak na ni pohadka pusobi a co v ni vzbuzuje. Nasledne nakresli ke kazde pohadce jeden obrazek. Zenskou postavu.
Uvadi i postup a rady, kdyz to budeme chtit taky zkusit. Jako letita lektorka umeni a kreativity dava jasne a uzitecne rady.
Rada kreslim, takze tahle knizka mi kapla do noty.

01.07.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Velke zklamani, nevim jestli ctu Keplera nebo Univerzalniho vojaka!
Prvni pulka prima, ale ten zaver. Stary jednoruky muz s nadlidskou silou a schopnostmi cist myslenky a videt za roh.

17.11.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Precteno za dva dny. Par much ma, presto udrzi napeti a konec pohladi po dusi :)

24.09.2020 5 z 5

Tonda dobrodruh aneb Uč se o přírodě Tonda dobrodruh aneb Uč se o přírodě Pavla Průšová

Opravdu pekne rikanky o prirode. Srozumitelne a ctive. Skoda, ze ma tak malo stran.

23.03.2020 5 z 5

A A Pavel Čech

Knizku jsem nasla v oddeleni detskeho ctenare v sekci 6 -9 let. Ale jo, uz deti by meli vedet, co tu bylo a co je spatne.
Jinak ale nic originalniho, noveho.

18.02.2020 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Já nevím. Asi dobré, ale ty detaily... V celém domě ani smítko nepořádku, ale pod postelí vrstva prachu? Detektiv chce chytit vraha, ale schůzku si domluví na "největší železniční stanici v celém Spojeném království"? ...

06.02.2020 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Kdybych si knizku neprecetla, o nic bych neprisla. Radeji dal zustanu u svych zanru a sladarny necham jinym.

18.12.2019 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Prvni cast knihy je Kral Sumavy. Dal uz autorka vymyslela svuj pribeh, ale zase mne iritovala tim, ze podlehla vseobecnemu nazoru, ze VSECHNY tehotne zeny omdlevaji 2x denne pri vetsim nervovem vypeti.
Ze je pribeh castecne podle skutecne udalosti, podle skutecnych osobnosti, nevim no...

04.12.2019 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Cetla jsem pred spanim a brutalita a nechutnosti mi celkem vadily. Ale taky jsem se mockrat nahlas zasmala, detektivove jsou vtipalci. Prima napinak

17.11.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

O tragedii jsem vazne nikdy neslysela. Jak to?
Precteno za den, ale v hlave ji budu mit jeste hodne dlouho.
Tezko si to dnes predstavit. Kdybychom si museli sbalit batoh a jit. Kam? Nekam... Jit. S malym ditetem, nemocnou mamou, tehotnou sestrou.

02.11.2019 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kdybychom necetli o tom, jak sekretarka myje doma nadobi nebo jak detektiv po meste zabiji cas, mohla mit knizka o polovinu mene stran a tim vetsi spad.

31.10.2019 2 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Moc jsem se na ni tesila, ale zklamala. Zbytecne dlouha a rozvlekla. Zapletka zajimava a bavila, ale ke cteni jsem se musela nutit.

31.10.2019 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Neni spatna, ale ten zaver a samotny konec to zabil.
A navic, proc neumyla ta okna?!

09.09.2019 2 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Knížku jsem otevřela hned jak jsem měla volnou chvíli, ikdyž se četla celkem těžko.

09.09.2019 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Knížka není špatná, ale asi už jsem tímhle tématem přesycená. Četla jsem, abych dočetla.

09.09.2019 2 z 5