Přechod

Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56144/prechod-prechod-eYD-56144.jpg 4.2641

Přechod 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

The Passage, 2010

Kniha Přechod

baji42

Napínavá a velice čtivá kniha. Myslím, že přirovnání této knihy ke Kingovi je zde na místě.

desert.fox

Jako zapomenutý dárek stála knížka v knihovně pár let. Když konečně přišla na řadu, příjemně překvapila. Zamrzel zlom v příběhu a změna hrdinů. Konec je trochu nemastný neslaný. Občas je vyprávění zbytečně rozvláčné a popisné.

MatoPalkes

Napriek dĺžke knihy ma to nenudilo ani chvíľu.

jordys

Upíři trochu jinak, spíš mi to připadalo jako The Walking Dead. Větší část děje se odehrává až sto let po katastrofě a postavy jsou o to zajímavější. Propojení dějových linií z doby před a po je pozvolné a velmi uspokojivé. Podoba s Kingem tam určitě je, minimálně v počtu stran, ale tak rychle to prostě neutíkalo, možná jde jen o zvyk.

Gleam

Nedávno jsem četla celou sérii podruhé. Byla to před lety asi moje první postapo kniha. Myslela jsem si, že to není můj šálek čaje, ale kniha mě pohltila. Sice jsem se přes některá místa obtížněji dostávala, ale celkový dojem za 5 hvězdiček. Ze série mi připadal slabší druhý díl, ale pokud vás zaujme první díl, doporučuji hned navázat dalšími, člověk tak neztratí niť.

allart
29.11.2020

Vynikajúca. Trochu viac obsažný popis množstva postáv, ale keď sa do toho človek začíta, vie sa celkom dobre orientovať... aspoň si precvičí pamäť :).
Jednoducho náročné čítanie (ale perfektné) aj písanie... všetka česť autorovi.

Durkovka
09.11.2020

Co na to rici...Tuto knihu jsem cetla nejmene rok a teda mohu vam rici, ze to bylo utrpeni! Na to, ze to ma skoro 700 stran, by jste cekali, ze autor je zrucny natolik napsat dokonale dilo, ktere vas vtahne po par strankach. Nu bohuzel to neobsahuje zadny bravurny pribeh. Obsah vas neupouta, jako kdejaka jina a lepsi kniha. Ma to sve svetle chvilky, inu ty po par odstavcich vyprchavaji a opet se tahnete nekonecnym popisovanim postav a mist a dej je tutam. Kniha je zbytecne zmatecne napsana a skace z jednoho mista k druhemu. Nektere postavy jsou tam absolutne zbytecne. Ani jeden charakter nebyl natolik rozebran, aniz by jste k postave prilnuli, vzili se s ni, ci s ni citili.
Nikde se neodehrava zadna velka bitva, zadne poradne napeti, strach, proste nic coby jste od knihy plne upiru cekali.
Nikdy bych necekala, ze se u knihy budu tak nudit a stihat myslet i na jine veci kolem.
Pokud vahate, tak radeji sahnete po necem jinem.

ydnac
20.09.2020

Tuhle super knihu jsem četla s přestávkami asi 3 týdny a teď už nechápu proč(obvykle mám přečteno za pár hodin,dní). Asi to bylo tím,že jsem si v první části zvykla na postavy a cca po 250 stranách začal autor o 100 let dál. Dlouho mi trvalo se začíst do další části, ale zdařilo se a najednou jsem hltala knihu dál:-) Přečtěte a uvidíte :-). Děj mě znovu naplno vtáhl, pospojovaly se určité části a moc se těším na další díly :-)