Přechod

Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56144/big_prechod-prechod-eYD-56144.jpg 4.2677

Přechod 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Passage, 2010

Kniha Přechod

kalache

...všechno co člověk v životě potřebuje se dá zabalit do batůžku s Powerpuff Girls...

SamJr.

Téma je super, ale kniha se hrozně vleče, autor popisuje podrobně asi 20 postav, většinu "zbytečně". Pokaždé když se dostanete do děje a začnete "fandit" nějaké postavě, příběh přeskočí na jinou postavu, jiné místo nebo o 100 let dopředu. Až úplně ke konci to dostane potřebné grády, ale v tom knížka končí mnohem dřív, než byste chtěli. Doufám, že se v druhém dílu vše uzavře.

pupopony
17. lednaodpad!

Skončil jsem u stránky 450, dál už to opravdu nešlo. Ztráta času. Skoro žádný děj, akce, nic. Když se už k něčemu schyluje tak vše vyšumí do ztracena. Ploché postavy. Přeskakování z místa na místo, z postavy na postavu, a přitom nic se sebou nemá souvislost. A když došlo na postavy náctileté vše bylo ještě horší. To se opravdu nedalo číst. Jediné co celkem šlo bylo prvních 100 stran.

pupopony
17. lednaodpad!

Skončil jsem u stránky 500, dál to už opravdu nešlo. Ztráta času. Ploché postavy, skoro žádný děj. A když už se k něčemu schylovalo, tak to velmi rychle skončilo. Děj se odehrává někde a hned jinde, skáče se z postavy na postavu, a tito nemají nic společného. Obrovské zklamání

martina1199
16.08.2021

Napřed jsem viděla seriál, který tedy nebyl nic moc, a tak jsem se do čtení této knihy moc nehnala. Koupila jsem ji jako ebook v jedné ze slevových akcí, a pak dřímala ve čtečce několik let. Jaká to byla chyba, jsem zjistila už po chvíli čtení, protože kniha byl stonásobně lepší. Byla tak dobrá, že jsem hned musela sáhnout po druhém dílu :-) Takže pokud máte rádi drsné postapo, upíry a svět téměř bez naděje, rozhodně neváhejte :-)

baji42
02.05.2021

Napínavá a velice čtivá kniha. Myslím, že přirovnání této knihy ke Kingovi je zde na místě.

desert.fox
05.04.2021

Jako zapomenutý dárek stála knížka v knihovně pár let. Když konečně přišla na řadu, příjemně překvapila. Zamrzel zlom v příběhu a změna hrdinů. Konec je trochu nemastný neslaný. Občas je vyprávění zbytečně rozvláčné a popisné.

MatoPalkes
27.01.2021

Napriek dĺžke knihy ma to nenudilo ani chvíľu.