Přechod

Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56144/prechod-prechod-eYD-56144.jpg 4.3573

Přechod 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

The Passage, 2010

Kniha Přechod

mareksevc
předevčírem

určité pasáže v knihe sa vliekli ale ako celok je to fajn čítanie , mínusom je trochu chaotické rozdelenie postáv

Stauff

Knížku jsem přečetl, no vlastně zhltl. Výborně popsaná atmosféra před Koncem i po něm. Když jsem v noci dočetl, nechtělo se mi jít přes zahradu, zamknout branku. Pořád se mi oči toulaly ve větvích stromů...

Veronika33

Prečítať túto knihu bol teda ťažký pôrod (nielen kvôli počtu strán), vzhľadom na nedostatok času na čítanie, nie príliš veľkej pútavosti deja, množstvu postáv, viacerých dejových a časových liniek bol dosť problém sa do nej začítať. Príbeh nebol úplne taký ako som si predstavovala, napriek tomu mala kniha občas dobrý a akčný spád (pomenej, ale občas tam tá pútavosť bola). Kniha pôsobila miestami chaoticky, teraz sa púšťam do druhého dielu, dúfam, že s ním pohnem trošku svižnejšie ako s Priechodom. Zatiaľ taký priemer, nič čo by som musela čítať odznovu.

IvettKremrová

Konečně přečteno.. trvalo mi to dlouho,četla jsem ve volných chvílích a cestou busem jako e-knihu. Příběh se mi líbil, námět hodně super ale ze začátku mi dělalo problém představit si Kolonii tak jak ji tam autor popisoval,později když jsem se více začetla to už bylo vpořádku. Vše co se událo v knize a v jakém spádu?uuf..některé části jsem četla i 2x než mi to mozek zpracoval. Hodně mě bavil začátek knihy kde se děj odehrával v tom podzemí(kdo četl ví,nebudu psát spoilery pro ostatní) Každopádně dokončení prvního dílu super,dočetla jsem se zadrženým dechem. Miluji postapo knihy,teď si dám nějakou romantickou oddechovku a hned poté se pouštím do Dvanáctky :) Jak už tady někdo psal, tato série nejde číst hned v kuse zasebou,mozek potřebuje trochu času aby si dal dohromady, co všechno se v to prvním díle odehrálo :) ale za mě super čtení ♥

tygřík2

Jednu hvězdu ubírám za rozvleklost některých pasáží, druhou za bezostyšnou výpůjčku viráků ( film i kniha Já, legenda). Avšak jednu zase přidávám za umístění části děje do Mojavské pouště a Twenty Nine Palms. Přímo na mne sálalo ze skal vedro, které tam panovalo, když jsem se po těch krajích potulovala, o virácích tehdy nic netuše.

IHT

uff! Precteno po vecerech za dva tydny a celkovy dojem - monumentalni! Ale urcite se NEvrhnu okamzite na dalsi dil... hlavne za to muze ten prekvapivy epilog
Postapokalypticke romany mam obecne rad. Prvni cast je spise klasicky thriler (vydareny, byt prihoda ze Zoo nejaka postrada smysl), dalsi cast(i) uz jsou standartnejsi a popisy fungovani agrarnich polovojenskych spolecenstvi jsou v ramci zanru klasikou.
Jak se mi to cetlo? Jak jsem se citil? Dost spatne - hltat jednim dechem se kniha neda, zaroven je ale dej i poselstvi natolik zneklidnujici, ze stejne cele dny myslite na to, co se stane dal a v noci se Vam o viracich zda... Coz je vlastne dokladem autorova mistrovstvi! :)
Celkove hodnoceni - bylo to hutne, bylo to emocionalne narocne a depresivni, urcite to nebylo oddechove cteni! Uf, ted si dam na uklidnenou neco humoristickeho a v blizke budoucnosti se pustim do Dvanactky :)

Alma.steffl

Obecně ráda postapo knihy, ale Přechod mi přišel, především v druhé polovině, poněkud zmatený.

Tereza0107

Myslím si, že Přechod je velmi vydařený postapo příběh. Autor si dal práci s komplexním vykreslením situace - žádné bum, je tu virus a celý svět je proměněný ve viráky, ale příběh se začíná odehrávat v relativně dlouhé době před propuknutím epidemie a má více dějových linek. Musím říct, že linka Wolgast, Amy, Lacey mi přišla až moc dlouhá a popisná až jsem se trochu bála, že se celá kniha ponese ve stejném duchu. Naštěstí se tak nestalo a když přišla linka příběhu odehrávající se v Kolonii, tak jsem se nemohla odtrhnout. Byla jsem napnutá - Co jsou vlastně viráci zač? Co má znamenat jejich podivné chování? Mohou opravdu myslet a plánovat? Když se člověk promění, zůstane z něj něco v jeho těle anebo je pryč nadobro? Jsou lidé v Kolonii posledními lidmi na zemi? Tyto otázky mě opravdu sžíraly a poháněly dopředu. V příběhu je sice velké množství postav, ale zároveň to není nepřehledné. Bavilo mě číst si o tom, jak si lidé z Kolonie uspořádali svůj život za branami, o vztazích mezi nimi a o velkých výpravách, které byly pořádány ven za hranice Kolonie. Štěstí, že mám druhý a třetí díl už doma a můžu se rovnou začíst do pokračování.