Přechod

Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56144/prechod-prechod-eYD-56144.jpg 4.3513

Přechod (1.)

The Passage (2010)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

denniys
19.12.2018

Tato kniha patri k tomu nejlepsimu,co jsem kdy v ramci zanru cetla..spoiler - nejsilenejsi je predstava,ze stejne armadni experimenty mohou prave ted probihat kdekoliv na svete a stejne tak nad nimi mohou ztratit lide kontrolu,stejne jako v knize,zaroven me zaujala myslenka toho,ze nemoc je puvodne z netopyru..musim uznat,ze malokdy jsem u cetby tak nervozni jako pri cteni Prechodu,je to vyjimecne dobre zpracovany postapo pribeh,ted jsem zvedava,jak obstoji na filmovych platnech,na ktera se chysta..

caldap
18.11.2018

Kniha se dobře čte, příběh napínavý, ale někde zbytečně zdlouhavě rozepsaný.

Richie1
17.10.2018

Kvalitní a zajímavý apokalyptický román. Je to docela obsáhlé dílo, místy možná až moc popisné - ale autor má vytříbený styl, který se dobře čte. Rozhodně to je kniha, která svou kvalitou převyšuje mnoho jiných, v současnosti tak častých a žádaných apokalyptických románů.
Příběh je rozdělený do dvou časových úseků - nejprve do doby současnosti, kdy se vymkne kontrole nebezpečný virus a poté o sto let později, kdy přežívají zbytky lidské rasy v boji proti zvláštnímu druhu upírů. Bylo zajímavé postupně odhalovat pozadí celé nákazy, která způsobila téměř totální zkázu lidské rasy. Nová rasa nadlidí má stále ještě mnoho otazníků a nejasných okolností včetně nevyřešené minulosti i budoucnosti. Budu se tedy těšit na pokračování příběhu v dalším dílu. 85%

miloslava1386
07.09.2018

Kniha se mi moc líbila. nemohla jsem se od ní odtrhnout.

bb69
02.09.2018

Úplne sa stotožňujem s hodnoteniami p.pavliny a Danago. Hoci má kniha určite slušný potenciál, na môj vkus je strašne, ale strašne rozvláčne napísaná. Párkrát sa to celkom slušne rozbehlo, ale potom sa to znovu neskutočne vlieklo. Chcel som ju odložiť už najmenej 10 krát, nakoniec som sa dostal niekde za polovicu a definitívne knihu odkladám, už nemám silu čítať ju ďalej. Toto sa mi fakt stalo iba párkrát v živote, ale kniha ma väčšinu času neskutočne nudila.

Nikkiproch
07.08.2018

Tenhle příběh vtáhne do děje a nepustí do poslední stránky. V některých pasážích jsem se přistihla, že se skoro schovávám pod deku, jako kdyby na mne měli vyskočit z následující stránky. Úžasné počtení a rovnou se vrhám na druhý díl!

arram
06.08.2018

Přechod pro mě byla knížka úžasná a náročná. Kniha mne chytila hned od začátku, ale s přesunem děje do kolonie, jsem se cítil trochu zmatený, nicméně kniha nenechává události neuzavřené a tak se všechny postavy setkávají. Děj jako takový je občas zbytečně roztahaný, ale i tak mne bavil. Knih s dobrou upíří tématikou není moc a tak tuhle knihu hodnotím velmi kladně.

p.pavlina
01.08.2018

Tato kniha mě moc nezaujala. Byla velmi rozvláčná a bohužel i přes zajímavý námět jsem se při čtení nudila a těšila jsem se, až kniha skončí. Další díly už číst nebudu.

Tabby
06.07.2018

Tahle knížka mě úplně nadchla, dostala mě úplně na svou stranu, přes krásný obal až do neuvěřitelného a dokonale zpracovaného vnitřku knihy.
Ač to bylo trosku roskouskované nakonec všichny příběhy zapadli do sebe a ty co se měli potkat se potkali.
Chvíli jste byli s malou Amy a utíkali s ní a Wolgastem, hlídali první infikované v bunkru, bydleli v kolonii atd. V knize se dělo pořád něco a nenechala mě to ani na chvíli vydechnout.
Cronin mě prostě plně dostal na svojí stranu a do svého světa. Úplná nadšenost z knihy a těším se na další díl :)

Bublinka.
15.06.2018

Jsem asi jedna z mála, ale mě to fakt nebavilo. V podstatě jsem se musela donutit příběh dočíst. Nejnudnější část byla kolonie. Občas jsem se z některých přirovnání a slovních spojení chytala za hlavu *no to snad není možný*.
"A pak to Mausami uslyšela. Dvě slova. On je tady."
Takže já asi neumím počítat. Pekně děkuju.
Ke konci knihy se to trochu zlepšilo a nebo už jsem věděla, že se konec toho utrpení blíží.

roso.mak
16.05.2018

Ta kniha byla velmi čtivá.

Nejvíce mi vadil akorát časový posun asi po třetině knihy - člověk se nechce seznamovat s novými hrdiny, chce vědět, co se stalo s těmi starými, a také by to mohlo být trochu tenčí. Netřeba rozpitvávat každý z charakterů, který se zde objeví.

Danago
07.05.2018

Na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu. Šestiletá Amy, která byla také výzkumným objektem má v sobě schopnosti, jak této apokalypse zabránit.
Podle mě až zbytečně moc rozsáhlý a výpravný příběh z nedaleké budoucnosti . První část "současnost" mě bavila , ale najednou se bez vysvětlení posuneme do budoucnosti , kde se setkáváme s úplně jinými postavami, což docela zamrzí. Knížka se četla hodně těžko, i když námět je dobrý , knížka je napsaná příliš rozvláčně a hodně popisně. Mám u knížek radši trošku rychlejší spád. Přesto jsem ráda, že jsem se knížku donutila dočíst protože konec se mi líbil. Ale číst další díly asi už chuť nemám.

Miricius
13.04.2018

Po 150-tich stranách bol dej stále vláčny, nič sa nedialo, široko ďaleko žiadny upír, tak som knihu proste odložil. Naveky.

Nomia
26.02.2018

Další postapokalyptický příběh, tentokrát byla lidská společnost smetena nebezpečným virem. Nejde o nějak závratně originální téma, při čtení jsem měla často pocit, že tohle už jsem někde slyšela, tohle někde viděla, ale jako celek to funguje celkem dobře. Vše začíná jako pár hokusů pokusů s genetikou, které se nebezpečně vymknou z rukou.
Nemůžu říct, že by Croninův styl psaní byl úplně 100% šálek mé kávy, ale tahle upíří apokalypsa se mu povedla. Myslím, že trochu zkrácení a ubraní na popisnosti by knize neuškodilo, ale to je asi jediná vada na kráse. Čtivé, ponuré, optimálně krvavé a dostatečně napínavé.

predseda4u
25.02.2018

Hned od prvních stránek dokáže knížka neskonale vtáhnout čtenáře do děje. Moc se mi líbila zejména první část - apokalyptické putování "dvou cizinců" v marnivém světě. Když jsem četl knížku v r. 2012 poprvé, nedlouho před ní jsem četl McCarthyho Cestu. Hodně mi první pasáž evokovala právě tento apokalyptický román. Před koupí třetího dílu, jsem knihu vzal do ruky podruhé a ani po letech nezklamala, nedalo se od ní odtrhnou. Oproti druhému dílu. To už je však jiná kapitola:-)

tra233
12.02.2018

Velmi pěkná kniha

t.adm
06.02.2018

Ač může kniha odrazovat svou tloušťkou, rozhodně stojí za přečtení. Příběh z blízké budoucnosti, který ovšem mají na svědomí lidé z nynějšího světa vás vtáhne svou přirozeností, zapojíte se do každodenního fungování kolonie, budete opatrovat stoletou holčičku a bát se "upířího" kousnutí. Obdivuji autora, že i přes takto rozsáhlý román dokázal upoutat mou pozornosti na hodiny a hodiny, nuda nepřipadala v úvahu. Kniha je něco mezi pohádkou pro dospělé a hororem, ukazuje, že nikdy není nic jen černé nebo bílé. Určitě se vrhnu i na další díl, už jen kvůli nádherným obálkám, kterými se tato série pyšní. DOPORUČUJI!

pipa36
27.01.2018

Kniha velmi dobrá, ale já se tak bála, že jsem to nedočetla... Nicméně pořád nad tím příběhem musím přemýšlet a chci vědět, jak to skončí. Jak to mám udělat? I když jsem to nedočetla, hodnotím velmi kladně, protože se to četlo samo, napětí z knihy přímo "ukapávalo" a kniha nemůže za to, že jsem bábovka :-).

Adhara
14.01.2018

Začalo to mierne ťažkopádne, no celkom slušne. Autorov štýl bol síce neurčitý, akýsi mix Kinga s tuctom ďalších trilerových autorov, ale čitateľný. Príbeh sa pekne rozvíjal. Lenže potom kniha začala závratným tempom strácať úroveň a už ju nezískala. Postupne sa pokazilo všetko: logika, kompozícia, motivická stránka postáv, výrazné charakteristiky postáv… zato nastúpil patetizmus a pseudomorálka. Pri cielení na emócie sa autorovi spočiatku darilo, ale čím ďalej, tým viac triafal vedľa. Komixové a biologicky krajne neuveriteľné postavy nezraniteľných vampírov mi ani najmenej hrôzu nenaháňali, hrdinkám so slepačím mozočkom a nevýrazným hrdinom som nemala ani najmenšiu chuť držať palce. Neprehľadné akčné scény ma riadne unudili. Knihu som napokon čítala už len kvôli zvedavosti na koniec.

Adelschutzova
14.01.2018

Já budu asi výjimka v tomhle davu. měla jsem strašný problém se do knihy začíst a vůbec jsem se neorientovala v postavách ... Měla jsem problém přečíst více jak 5 stran denně. Což u mě není vůbec obvyklé. Ale prostě to nešlo. Dostala mě obálka a slibný začátek ale jinak asi nic :( zhruba v půlce jsem se s knihou přestala zdržovat,zavřela ji, vrátila na polici a pustila se do šesti vran :)

Jm.bazar
09.12.2017

Kniha se četla jedním dechem.

Kabátice
09.11.2017

Celkem povedné. Čte se lehce a děj člověka strhne tak, že prostě musí zjistit, jak to dopadne. Ale některá místa jsou trošičku přehnaná.

Bbpanda
08.11.2017

Kniha je plná napětí a neustálých zvratů. Scifi ani katastrofické knihy nejsou můj šálek kávy, ale tohle mě chytilo a drželo až do poslední stránky. A pořád tak nějak nevím jestli se mi ulevilo a nebo to napětí z přechodu je stále ve mně. Rozhodně doporučuji.

Tirisa
07.11.2017

Tohle je série, která určitě stojí za to. I když se jedná o téma, které bylo zdánlivě napsané už tisíckrát, musím říct, že tady to na mě vše působilo tak nějak nově. Byla jsem napjatá a často překvapená vývojem, který děj přinášel, za což jsem velmi ráda, protože u dystopických knih už člověk většinou dokáže předvídat, kam povedou. A jak už uvedli mnozí přede mnou, ani přeskakování v časových liniích mě nijak nerušilo a naopak knize dodalo šmrnc.

Predator3313
31.08.2017

Pro mě jedna z nejlepších knih a sérií které jsem četl a byly napsány v posledních letech. I když dnes je mnoho knih, filmů a seriálů vyprávějících o virech, zombících a tak podobně, tady se autorovi podařilo vypracovat něco, co se těmto zažitým stálicemi má jen málo společného. V průběhu celé série čekáte, čeho všeho jsou vlastně schopní, a čeho jsou schopní hlavní hrdinové? Když se ke skvělému nápadu přidá čtivé zpracování, není co řešit. Navíc se autor celkem vyvaroval „supermanování“ hrdinů, tedy hlavní (lidské) postavy nepřežijí o nic moc víc, než postavy ostatní, pokud v jejich prospěch nemluví dřívější zkušenosti atd. Většinou nejsem moc nadšený z různých časových linií, ale tady do sebe časem všechno tak zapadne, že s tím nemám nejmenší problém.
Ještě bych podotkl, že se mi hrozně líbí vývoj postav, a to nejen několika hlavních, ale celé škály lidí, procházejících knihou. Toto mi bohužel u spousty sci-fi a fantasy knih chybí, ale tady se to vážně povedlo.

katallinka
22.08.2017

Opět kniha, ke které jsem se strašně dlouho odhodlávala a měla z ní obavy. Ale po otevření knihy už ji nešlo zavřít a musela jsem ve čtení neustále pokračovat. Je pravda, že se v knize objevuje řada už známých prvků, ale kniha je velmi pěkně a poutavě napsána. Většinou nemám ráda kapitoly v různých časech a z pohledu více postav, ale tady to vše krásně zapadalo do celkového kontextu, takže nad tím nebyl čas ani uvažovat. Hlavní hrdinové mi byli všichni velmi sympatičtí a celou dobu jsem se o ně neustále bála.

Roxik
29.07.2017

Kniha Přechod se mi líbila, sice jsem ze začátku měla problém se začíst a dokud se nespojila dějivá linie postav moc mě to ani nebavilo, ale potom už to příjemně odsejpalo a příběh mě i začal bavit.Nevim proč, ale chybělo mi tam pár postav, které nechal autor zemřít i když jsem se s tim potom nakonec smířila.Příběh mi přišel dost podobný s jinýni knihami na téma upírů, ale to mi zase až tak nevadilo. Podle některých komentů je tvorba Cronina složitá, ale mě to tak nepřišlo...četla jsem už i složitější knihy a postava Amy mě v té knížce držela, určitě si přečtu i další díly, které na mě už netrpělivě čekají.

zazvorka
22.07.2017

Kniha se mi líbila, ale chtělo by to trochu zestručnit a ubrat postav. Příběh by to snesl a prospělo by mu to. Přesto dávám čtyři hvězdičky - z toho jeden bodík za krásný přebal knížky.

makyna03
11.07.2017

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla...nemám co bych vytknula 5/5

Turante
11.07.2017

Velice zajímavá kniha pro fanoušky upírů, i když se jich příběh zas až tak netýká. Ze začátku pomalejší rozjezd, ale od půlky už to stálo za to. A rozhodně si seženu i další dvě pokračování ;-)