Volání Kukačky ekniha

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/195807/volani-kukacky-195807.jpg 43058

Cormoran Strike (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno: (ekniha), Plus

The Cuckoo´s Calling (2013)

Kniha Volání Kukačky

Susan94
předevčírem

Na můj vkus příliš dlouhé a nezajímavé. Suchý anglický styl, prostě nic pro mě. Zajímavá mi přišla pouze Robin a části s ní se mi prostě četly dobře.

kusma

Kniha je pomalá, ale velmi čtivá. Autorka prostě opravdu umí psát. Jen mi tam nějak chybělo napětí, kdo je vrah... Chtěla jsem to dočíst, hlavní hrdina je určitě zajímavá postava, ale prostě jsem knihu v klidu odkládala a klidně ji nechala i chvilku ležet.

Zuzikuk

Skvělá a napínavá kniha, až do posledních stránek jsem netušila kdo je vrah;-)

Whitecat

Už jsem četla lepší detektivky, ale rozhodně jsem to ocenila víc než Harryho Lotra.

tynucha

Parádní detektivka, nakonec jsem poslechla celou sérii a všechny tři romány skvělé. Trochu náročnější je množství postav a jejich jména, vlastně až v půlce knihy jsem bezpečně rozeznávala podle jména kdo je kdo.

RHorse

Ano! Potvrdilo se mi, co jsem teda věděla už dávno, Rowlingová je prostě paní spisovatelka. Naučila mě číst v podání Harryho Pottera a v tomto díle ukázala, že umí i tvorbu pro dospělé (mimochodem si myslím, že HP je rovněž pro dospělé). Jen nevím, proč mi tak dlouho trvalo, než jsem se k jejím detektivkám dostala... no nic, až padne čtenářská výzva, jde se na další.

Jana8774

perfektní první díl ze série, určitě přečtu rada i pokračování

Monncca111

Kniha se mi velice líbila. Je velice čtivá, žádný náročný text. Postupné rozplétání případu bylo ale velice zajímavé. V první půlce jsem knihu ještě i dokázala odložit, v té druhé už moc ne, potřebovala jsem to dočíst :-)