krtecek_1 krtecek_1 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ježkovi voči! No, tohle mi v hlavě zůstane asi dlouho.. A to z toho důvodu, že jsem si "vygůglila" o Tríbeči další různá fakta. Mimo jiné to, že v roce 2017 se tam ztratil pětadvacetiletý Marek, kterého našli po 30-ti hodinách totálně zmateného a dezorientovaného a po převozu do nemocnice zemřel. Ufff...

03.02.2018 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Vše podstatné už bylo napsáno v předchozích komentářích, jen bych opakovala to stejné. Plný počet.

10.01.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

No, tě pic.. Malá sonda do života průměrné rodiny, rodiče a dvě dcery. Z jedné je otloukánek, druhá zase protěžovaná, obě před prahem puberty - "telecí" léta. Kniha je zaměřena na důležité téma před kterým není radno zavírat oči. Troufám si říct, že takových rodin jen v ČR bude povícero. Snad ty konce ale budou šťastnější..

01.06.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Moc hezké. Ale příběh ze současnosti byl trochu "přitažený za vlasy". Vše do sebe naprosto zapadalo, "nádherná" romantická pohádka. Příběh Stelly a Dana mě ovšem chytil za srdce :).

18.01.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Žloutkové věnečky jsem neměla nikdy ráda, a teď už "tuplem" ne.

27.11.2017 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Trochu moc náhod, které se mi až tak nepozdávaly, ale pro jednou přimhouřím oko. Velmi povedené! Pište dál, autore, těším se na další knihy :).

05.05.2023 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

No, tak tohle mě zase roztrhalo, stejně jako předchozí autorčina kniha.

27.01.2022 5 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Pro mě tedy, troufám si říct, překvapení roku! Všechny tři příběhy týkající se samoty Christlhof jsou vystavěny v různých časových rovinách. Každý má něco do sebe, nemůžete přestat číst, místy jsem byla napnutá jak kšandy. Děkuji za tento knižní počin, jen tak dál! :)

14.07.2021 5 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

Paráda! Tohle si přečtěte, i když má kniha skoro 500 stran, nebylo tam snad žádné hluché místo. Velmi povedené!

15.12.2020 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

(SPOILER) Kniha ze života. Zajímavé je, jak se v komentářích řeší jen postoj Símky. A co matka? První láska, v 17ti letech dítě, otec dítěte raději tráví volno na fotbalovém hřišti nebo u piva s vrstevníky. Poté vojna, ze které se nevrátí, protože si našel jinou známost. Matka s malým prckem žijící u tchýně, se kterou se neustále hašteří, k rodičům nemůže, ostudy už bylo dost.. A ten prcek, kterého nechtěla.. Závidí svým kamarádkám bezstarostnost, volnost, zábavu. Přiznejme si milé ženy, matky, kdo by z takové situace neměl psychickou újmu? To, že se nedokázala ovládnout a vše vyčítala dítěti je věc druhá. Taky chtěla lásku, objetí, klid. Ale boží mlýny melou.. No, bylo to smutné čtení. A nezastávám se matky ani jejího chování, jen jsem se snažila vžít i do její linky.

06.02.2023 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Velmi těžká doba, velmi bolavé téma. Nechtěla bych zažít začátek dvacátého století, když si představím, že někteří lidé si prošli první i druhou světovou válkou a doufali, že snad může být už líp, najednou se zjeví KSČ a Jednotné zemědělské družstvo. Ach jo, naši předci to neměli lehké. Jak říkám, nechtěla bych..

13.05.2020 5 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Přátelé, tak toto je knižní lahůdka! Po dlouhé době kniha, která mi naprosto sedla. Doporučuji všemi deseti! :)

29.10.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Linka Edity pro mě nebyla až tak čtivá, ovšem s Irmou se vše otočilo o 180 stupňů. Patří jí můj obdiv. Těžký život, ze kterého se nesesypala, ale postavila se mu rázně čelem. Pěkná kniha, ale od autorky mi více "sedí" příběhy odehrávající se v minulých stoletích :).

20.06.2019 4 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Tak jo, právě dočteno, budu hodnotit plným počtem. Příběh je vyprávěn tak, že vás nutí číst dál a dál. První dvě třetiny se řeší zločin, poslední třetina vysvětlení. Ta byla pro mě nejemotivnější. Krásné, křehké, velmi dojemné. Uff..

29.05.2019 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Děj se táhl jak žvýkačka, průměrná kniha.

13.07.2017 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Parádní čtení, hezky postavený příběh, udržoval napětí po celou dobu. Konec přinesl pár šoků - doporučuji.

03.03.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha rozhodně není žádná topka, ale příběh vás nutí číst dál a dál. Zajímalo mne co osud France a Johnovi přichystá. Konec byl celkem rychlý a popravdě jsem ho takto čekala :D. Jinak díky autorovi za, alespoň pro mne, další informace o průběhu války přímo v Německu.

11.10.2019 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha o nelehkých dobách odvíjejících se po první světové válce. Nechtěla bych být v kůži nikoho z hlavních hrdinů. Aspoň už teď vím, podle jakého vzorce se člověk chová. Máme to v sobě zakořeněno, generace po generaci.

16.06.2019 4 z 5

Tíha nenávisti Tíha nenávisti John Hart

Paráda! Rozjezd trochu pomalejší, ale posléze děj nabere slušnou rychlost, že z vlaku nebudete moct vyskočit až po otočení poslední stránky :).

11.05.2017 5 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Dovolím si použít citaci Jiřího Kodeta z filmu Pelíšky - Dejte to pryč, mně je z toho mdlo. To je můj pocit z knihy. Přenesla jsem se do špíny, hnusu a marnosti. Chlast je metla lidstva. Víc psát není třeba.

14.05.2023 5 z 5