Tíha nenávisti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na okraji nejmenovaného města v Severní Karolíně stojí věznice, v níž si odpykává trest za vraždu bývalý vynikající policista Adrian Wall. Po třinácti letech je podmínečně propuštěn v příšerném tělesném stavu, který svědčí o tom, že byl během let strávených ve věznici krutě týrán. Za městem stojí opuštěný zchátralý kostel, na jehož oltáři se před oněmi třinácti lety našla mrtvá mladá žena. Důkazy ukazovaly na Adriana. Jeho DNA bylo za nehty oběti, jeho otisky byly objeveny na pohozené plechovce od piva. Jen dva lidé věřili v Adrianovu nevinu: mladá policistka Liz a stařičký Adrianův obhájce Jones. S Adrianem si odpykával doživotní trest lupič Eli. Peníze z jeho velké loupeže se ale nikdy nenašly a ředitel věznice je přesvědčen o tom, že Wall zná místo úkrytu. Po Adrianově propuštění je ve stejném kostele za městem nalezena mrtvola ženy zavražděné stejným způsobem jako ona žena před třinácti lety. Podezření samozřejmě opět padne na Adriana, jenže tentokrát proti němu nejsou důkazy. Najde se oltářní vrah? Jak se bude vyvíjet honba za pokladem mrtvého lupiče? Všechny nitky napínavého příběhu se nakonec scházejí na jednom místě, kde dojde v dramatickém závěru k překvapivému rozuzlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309338/big_tiha-nenavisti-DnB-309338.jpg 4.2149
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Redemption Road, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Tíha nenávisti

alnahu
13. května

Skvělá detektivka s thrillerovými prvky od které jsem se nemohla odtrhnout.Dvě hlavní postavy příběhu, policistka Elizabeth Blacková a policista- její bývalí parťák Adrian Wall,ten byl odsouzen za vraždu a podmínečně propuštěn .Opět dojde k vraždě další ženy ,stejným způsobem, jako té před lety.Pro Elizabeth nastane velký rébus ,zda je Adrian vrahem.Kniha opravdu velice napínavá.Ráda si přečtu i další knihy od tohoto autora.

genie
24.12.2020

Po "Posledním dítěti" další autorovo čtivé dílo. Opět velmi dobře vystavěné charaktery, pocity i dialogy, děj poněkud "hutnější a těžší" - nálada vesměs pořád tísnivá. Místy trochu přehnané (např. dovednosti Channing), ale celkově výborné čtení.


klokan.1905
17.11.2020

Tíha nenávisti...
Jednalo se o první knihu autora, která se mi dostala do rukou a po přečtení musím uvést, že určitě nebyla poslední... Již jsem zakoupil i Železný dům... ;-)
Příběh má dvě hlavní postavy... První z nich je policistka Elizabeth Blacková, která se této profesi věnuje již 13 let... Druhou je bývalý policista Adrian Wall, který byl odsouzen za vraždu své milenky Julie... Adrian byl kolegou Elizabeth v počátcích její policejní kariéry... Nyní je Adrian propuštěn na podmínku po 13 letech strávených ve vězení... Vzápětí po jeho propuštění dochází k vraždě ženy, přičemž způsob provedení je stejný jako ten, za který byl Adrian před lety odsouzen...
O tom, že byl Adrian mylně odsouzen za předchozí vraždu, a že nemá nic společného ani s tou současnou, je přesvědčena pouze Elizabeth Blacková a bývalý právník Adriana - Jones Faircloth...
Napínavé čtení, které mohu doporučit k přečtení...

Bustedka
22.09.2020

Dlouho mi trvalo, než sem se do knihy začetla a než vše do sebe zapadlo, ale pak už sem se neodtrhla a četla v jednom kuse až do konce. Kniha gradovala. Tak, jak to má být.

Dela111
19.09.2020

Tíha nenávisti je spletitý temný příběh a ačkoliv zpočátku děj neuhání vysokou rychlostí, je hned poutavý. Jak přibývá děje a záhad, zvyšuje se i napětí.
Z psychologického hlediska jde opět o výborné zpracování, postavy jsou živě vykreslené. Pocitově čtenáře knihou doprovází zoufalství a beznaděj. Autor toho nejen na Liz, ale hlavně na Adriana naložil tolik, že člověka napadá, zda vůbec lze tolik fyzického a psychického trýznění unést...
Tíha nenávisti je výborná detektivka s thrillerovými prvky, za mě doporučení.

janina66
31.05.2020

Skvělý, napínavý děj od začátku až na konec. Alespoň pro mě tam žádná hluchá místa nebyla. Z počátku dost depresivní a drsné ( vězení). Dějové zvraty, zoufalství Adriana a Liz, vás nenechá v klidu a musíte oboum držet palce. Kniha si určitě zaslouží vysoké hodnocení.

jirimatejka
25.06.2019

Bída, rozvláčný děj, autor dost nešťastně mísí se dva případy, pachatele jsem odhadnul někde za půlkou, dočetl jsem jen silou vůle.

vladka321
05.05.2019

Příjemná detektivka plná zvratů a přemýšlivých úseků. Tenká hranice mezi dobrem - zlem, láskou - nenávistí, vírou a zradou je nábojem knihy. Nepochopení úcty k životu a přesvědčení vlastní neomylnosti, ale i falešné předjímání poslušnosti a víry v Boha je zde nenásilně předvedeno na shoubné potřebě obdivu narcistického otce. Ostatní postavy byly mnohem předvídatelnější. Rozhodně knihu doporučuji.

1