Tíha nenávisti

Na okraji nejmenovaného města v Severní Karolíně stojí věznice, v níž si odpykává trest za vraždu bývalý vynikající policista Adrian Wall. Po třinácti letech je podmínečně propuštěn v příšerném tělesném stavu, který svědčí o tom, že byl během let strávených ve věznici krutě týrán. Za městem stojí opuštěný zchátralý kostel, na jehož oltáři se před oněmi třinácti lety našla mrtvá mladá žena. Důkazy ukazovaly na Adriana. Jeho DNA bylo za nehty oběti, jeho otisky byly objeveny na pohozené plechovce od piva. Jen dva lidé věřili v Adrianovu nevinu: mladá policistka Liz a stařičký Adrianův obhájce Jones. S Adrianem si odpykával doživotní trest lupič Eli. Peníze z jeho velké loupeže se ale nikdy nenašly a ředitel věznice je přesvědčen o tom, že Wall zná místo úkrytu. Po Adrianově propuštění je ve stejném kostele za městem nalezena mrtvola ženy zavražděné stejným způsobem jako ona žena před třinácti lety. Podezření samozřejmě opět padne na Adriana, jenže tentokrát proti němu nejsou důkazy. Najde se oltářní vrah? Jak se bude vyvíjet honba za pokladem mrtvého lupiče? Všechny nitky napínavého příběhu se nakonec scházejí na jednom místě, kde dojde v dramatickém závěru k překvapivému rozuzlení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309338/tiha-nenavisti-ENR-309338.jpg 4.2122
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Vyšehrad

Redemption Road (2016)

Kniha Tíha nenávisti

jirimatejka
předevčírem

Bída, rozvláčný děj, autor dost nešťastně mísí se dva případy, pachatele jsem odhadnul někde za půlkou, dočetl jsem jen silou vůle.

vladka321

Příjemná detektivka plná zvratů a přemýšlivých úseků. Tenká hranice mezi dobrem - zlem, láskou - nenávistí, vírou a zradou je nábojem knihy. Nepochopení úcty k životu a přesvědčení vlastní neomylnosti, ale i falešné předjímání poslušnosti a víry v Boha je zde nenásilně předvedeno na shoubné potřebě obdivu narcistického otce. Ostatní postavy byly mnohem předvídatelnější. Rozhodně knihu doporučuji.

loskatos

Skvele napsane, napinave, v nekterych chvilich opravdu jizda. Konec mi prisel troslu klisoidni, nektere aspekty neuveritelne (jak umi Channing strilet), ale celkove perfektni.

ArwenAragorn

Kvalitně napsaná detektivka, napínavá, s mnoha zvraty, velice emotivní, jen místy trochu zdlouhavá. Patří k těm nejlepším, co jsem v tomto žánru četla.

ashburton
26.10.2018

Tak tohle byl velký omyl. Od začátku jsem vlastně čekal na konec, divím se, že jsem to vůbec dočetl. Nudné, zdlouhavé, ztráta času...

Awča
25.10.2018

Nějak jsem si k hlavní hrdince nenašla cestu. Příběh mi plynul pomalu, zamyšlení a návraty k předchozímu případů mi nesedly. Vracet se k tomuto spisovateli nebudu.

akdar72
14.10.2018

Moje první od Harta a naprostá spokojenost. Nemohla jsem se odtrhnout a přečetla za sobotu. Cítila jsem až do konečků prstů ty pocity zoufalství, ponížení a strašně těžké snahy začít znovu.

knihomolkadorfa
12.10.2018

Přesto, že má kniha poměrně dost stránek, ani chvíli nenudila. A určitě stojí za přečtení.