kniznistranky Online kniznistranky komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Skvělé čtení! Na prokletý rok jsem se těšila uz od té doby, co vyšel. Když se mi konečně dostal do rukou a začala jsem číst, pohltilo mě to. Ten svět, který ani není nijak blíže popsaný, tudíž pracuje vaše fantazie a vy na druhou stranu nemusíte ztrácet čas s popisama dalšího světa a jeho historií. I když to, jak to v tomto světě funguje tu popsáno je dostatečně. Libila se mi ta atmosféra. Drsná, surová pravidla pro ženy, které muži vnímají v podstatě jako nebezpečný dobytek, který musejí zkrotit pomocí prokletého roku. Celá ta myšlena je famózní! Ze začátku to byla taková drsná pohádka, střed neměl daleko k vyvražďovačce a konec spojil oboje do úžasného čtenářského zážitku! Doporučuju!

27.12.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Druhý cestopis, co sem v životě četla a musím říct, že jim přicházím na chuť čím dál víc. Tento je navíc psaný spíše v pocitech než o faktech a zážitcích. Navíc, této knize nelze odepřít ta vizuální stranka. Grafika božská! Fotky, vazba knihy, texty. Je to prostě zážitek, číst takovou knihu. Jsem rada, že - ač to nebyla nejlevnější záležitost - jsem si knihu koupila. Pustila jsem se do ní hned, jak jsem jí držela v ruce. Opravdu! Doporučuju! Nečekejte cestopis typu Zibura, ale spíš poetičtější texty, nad kterými se budete zamýšlet (i když smát se občas budete taky, to zase neříkám, že ne) . Věřím, že budete spokojeni.

25.12.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Musím říct, že zírám. Po té chvále všude, kam se čtenář na internetu hne, jsem čekala hodně. Opravdu hodně. A musím říct, že co sem čekala to sem taky dostala. Napínavý příběh s bravurně vymyšlenou kombinací erotiky a thrilleru. Obojího tak nějak akorát, zakomponováno tak, aby to dávalo smysl a nebylo přitažený za vlasy. Opravdu, parádní čtení. Zhltla jsem knížku vážně extrémně rychle. Tak rychle jsem letos ještě nic nepřečetla a musím říct, že to byla vítaná změna se zase po dlouhé době tak moc ponořit do příběhu, že než se člověk nadál, byly 3 hodiny ráno. a ten konec?! V první chvíli jsem byla trochu zklamaná, že to po tam bravurním ději dopadlo stylem ''neurazí nenadchne'' ALE pěkně jsem se sekla. Ty poslední stránky tomu nasadily úplně jiný rozměr! Geniální!!!!

22.12.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Přesně tak jednoduché, romantické a plné klišé, jak člověk čeká, když začne takovou knihu číst. A přesto se mi to líbilo! Dostala jsem od knihy přesně to, co jsem čekala a chtěla. Námět je zajímavý, sdílení jedné postele dvou lidí, kteří se nikdy neviděli, je svým způsobem šílený, ale k tomuhle příběhu se to tak hodilo! Konec byl na mě už trochu moc přes čáru a jedno klišé za druhým, ale nějak sem to překousla a na posledních stranách sem se stejně usmívala a byla za ty naše dva hrdiny ráda. Je to takové milé čtení a na období takhle kolem Vánoc bych řekla ideální. Odpočinete si u toho, vypnete, je to čtivé, takže se i necháte příběhem strhnout a i přes tu šílenou romantiku na každé straně prostě musíte číst dál.

20.12.2020 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Konec na mě udělal velký dojem. Byla to přesně ta ''tečka'', kterou od konce u knihy s podobnou tématikou tak nějak očekáváte a zároveň chcete. Snad to nezní moc scestně. Knihy s prostředí války - v tomto případě z druhé světové - nijak nevyhledávám a troufám si říct, že tato je první, kterou jsme nejspíš četla. První část knihy byla ještě taková svým způsob spíš jako thriller. Americká mafie ta mě v knize dost bavila, popisy, akce, násilí. Všechno bylo skvěle podáno a šlo poznat, že autor hodně studoval fakta, než se do psaní vůbec pustil. Druhá kniha byla už taková surová, brutální a druhá světová tak jak ji všichni známe ze školních lavic. Kapitoly z Birkenau vám vyrazí dech i přesto, jak dobře jste na ně psychicky připraveni. Stejně vás to nenechá chladnými a prostě to budete těžce zpracovávat. Mě asi nejvíc z celé knihy zasáhla část odehrávající se v Osvětimském krematoriu. Rozhodně ale knihu doporučuju přečíst. I přes hrozné scénáře a bestialitu, která je v knize popsaná, se kniha čte opravdu sama a je čtivá.

07.11.2020 5 z 5

Štěkání – Zvuk psí řeči Štěkání – Zvuk psí řeči Turid Rugaas

Pár stran a spousta informací. Doporučuju!

26.09.2020 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Překvapilo mě, jak moc mě to chytlo. Cestopis jsem četla poprvé. Deníkové záznamy byly super, ilustrace dokonalé a smysl pro humor nenahraditelný! :D Nasmála jsem se, dozvěděla jsem se naprosto nenásilnou formou o obyvatelích Turecka a Izraele a u čtení jsem si odpočinula. Co víc si přát? Za mě parádní záležitost na zlepšení nálady a k odpočinku. Další knihy od Zibury mám rozhodně v plánu. Všechny musím mít - i ty, co ještě nevyšly! :D

12.09.2020 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

DRUHÉ ČTENÍ
Konečně jsem se dokopala ke koupi té druhé cihly (čti: druhého dílu), ale abych si ji mohla užít, tak jsem se rozhodla přečíst si znova první díl. Když jsem Projekt Kronos četla poprvé, neměla jsem na čtení druhé poloviny knihy tolik času a vlastně jsem si toho ze čtení moc nepamatovala. Teď čas byl, čtení jsme si užila naplno. Pavlův styl psaní se mi moc líbí, ale pořád si tak nějak stojím za tím, že Meta se mi četla lépe, tohle je místy takové kostrbatější a občas se člověk zarazí nad dialogy, ale čert to vem. Jde o debut mladého českého autora a je to parádní! Jsem zvědavá na pokračování. Druhý díl tu mám nachystaný, ale asi si po těch 550 stranách dám teď něco kratšího nebo něco trochu jiného, abych se nějak připravila na těch dalších (tentokrát 700 nebo kolik vlastně?) xyz stran v Attioně. Za mě každopádně doporučení i po druhém čtení!

29.08.2020

Meta Meta Pavel Bareš

Byla jsem dost zvědavá, co se z této knihy vyklube. A nestačila jsem zírat, jak moc mě to chytlo! Četlo se to samo - troufám si říct, že o hodně líp než samotný Projekt Kronos. Osvěžující byla i příjemná délka (nebo spíš krátkost?) příběhu. Ne všechno dobré musí mít přece kolem 500 stran (jako většina knih poslední dobou). Ač jsem člověk, co tzv. pražštinu nemůže vystát (pardón všem pražákům), tady mě ten hovorový jazyk vůbec nevadil a i když nejsem ani velký zastánce angličtiny, i tu jsem v knize překousla. Konec byl překvapivý, skvělý! Na samotném začátku knihy mě ani ve snu nenapadlo, že by se to mohlo ubírat tímto směrem. Byla to taková dokonalá směsice věcí typických pro nás čechy, parádně popsaný pocity a problémy nás jakožto v knize několikrát zmíněných mileniálů, do kterých patřím i já, problémy dnešní doby, spousta věcí k zamyšlení... a zároveň všechno tak hezky, jednoduše čtivě napsáno, podáno... Nejednou jsem se zasmála nebo minimálně pousmála některým hláškách. No paráda! Musím říct, že tohle pro mě bylo velké překvapení. Víc takových knih od Bareše!

08.08.2020 5 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Jsem nadšená! Geniální námět! Je tu spousta "materiálu" k zamyšlení a další debatě. Za mě paráda! Od autora jsem četla i knihu V pasti a v obou případech jsem z jeho tvorby nadšená! Hltala jsem už od začátku každou stránku rychlostí blesku. Úžasné! Těším se na autorovu další tvorbu. Očekávejte víc podnětů k přemýšlení než nějakou šílenou akci a fůru zvratů. Konec byl pecka!

29.07.2020 5 z 5

BARF - Krmení psa přirozenou stravou BARF - Krmení psa přirozenou stravou Kateřina Novosádová

Parádní kniha. Vše vysvětleno i s příklady, jídelníčky. Super!

07.06.2020 5 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Skvělá knížka, kterou zvládne přečíst každý. Na pár stranách popsáno tolik užitečných věcí!

23.05.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

První kniha od pana Kinga, kterou jsem četla. Byla jsem zvědavá a natěšená jaké to bude. Nějak jsem počítala s tím, že by mi styl autorova psaní nemusel úplně sednout, ale naopak. Četlo se mi to moc dobře, ALE ten děj mě trochu zklamal. Začátek pomalejší, střed o něco lepší a napínavější. Konec to trochu zachraňoval. Řekla bych, že cca od poloviny knihy se mi po začalo víc líbit a poslední část byla skvělá a akční. Možná trochu nereálná ale líbila se mi. Celkově bohužel musím knihu hodnotit jako průměr. Čekala jsem asi víc :/ Kingův styl psaní mě ale příjemně překvapil a potěšil (čekala jsem, že to bude složitější a ne tolik čtivé) a plánuju si od něho přečíst i další knihy. Dlouho přemýšlím nad Pod kopulí a také nad TO. V obou případech jde ale o pořádné bichle, takže jsem chtěla začíst s něčím kratším, abych věděla, jak mi King sedne.
Za mě doporučení, ale nemějte příliš velká očekávání.

16.05.2020 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Některé povídky se mi líbili hodně, některé byly slabší. Ze začátku mi chvíli trvalo, než sem si zvykla na autorův styl a hlavně na ten jazyk a způsob mluvy hrdinů. Ale pak se z toho stala láska a já ten styl začala milovat a hltala stránku za stránkou. Úžasné! Už mám na cestě další díly, tak se moc těším.

27.04.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Musím říct, že úplně poslední kapitola dodala celé knize - a troufám si říct, že i sérii - takový rozměr, že nemám slov. Poslední věta! Opravdu, jsem velice zvědavá na třetí díl. Tohle byla jízda. První polovina knihy byla taková dle mého o něco slabší než ta druhá, ale pořád to byla jízda! Jsem zvědavá jak tohle dopadne, protože po tomhle konci!? Očekávám pecku, která mi vyrazí dech, tak snad mě Neal nezklame a trojka bude pecka! :D

19.04.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krása. Kniha k zamyšlení.

10.04.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

DRUHÉ ČTENÍ
Jelikož jsem si už dlouho chtěla přečíst druhý díl této série, tak jsem si nejdřív musela osvěžit celý příběh a znovu přečíst ten první. Opět jsem si čtení moc užila. Konec jsem si z prvního čtení už moc nepamatovala, takže jsem si to užívala a hltala každé slovo. Tohle je parádní rozjezd série a jsme zvědavá na Nimbus, který už mám nachystaný ke čtení. Smrtku budu číst určitě ještě několikrát!

08.04.2020 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Dnes jsem konečně dočetla tuhle knihu a tím i celou sérii. V této době bylo trochu obtížnější se do knihy pustit. Ale musím říct, že po dočtení sem naprosto NADŠENÁ!!!! Skvělé zakončení bravurně napsané trilogie, která je popsána tak realisticky, že člověk nepřestává žasnout. Netřeba více slov. Moc všem DOPORUČUJI!

29.03.2020 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

DRUHÉ ČTENÍ PO 5 LETECH
Musím říct, že jsem si knihu teď užila daleko víc. Možná je to i věkem. Jak už jsem jednou někde zmiňovala, nemusí se to zdát, ale tahle sérii je dost technická, objevují se zde výrazy a popisy fungování serverů a hodně tady těchhle IT věcí atd. Sama se v tom úplně nevyznám ( :D ). Každopádně, mě tohle neodradilo a musím říct, že to na mě právě díky těm popisům jak co funguje přišlo o to reálnější a smekám před tím, co všechno si autor musel nastudovat ať už již zmíněné IT věci, nebo politiku, dokonce architekturu a stavebnictví (tady možná nejsem zas tak objektivní, protože architektura je prostě můj obor :D )... No každopádně, je to úžasné čtení, místy těžší, ale stále úžasné!
Pouštím se do 3. dílu a jsem velice zvědavá. Ten totiž budu číst POPRVÉ!

03.02.2020 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

DRUHÉ ČTENÍ PO 5 LETECH
Po nějakých 5 letech jsem se rozhodla si příběh Sila přečíst znovu a užila jsem si to! Parádní a řekla bych, že i hodně reálný příběh. Řekla bych, že jsme si teď čtení užila možná i víc než poprvé. Pokračuju dál a vrhám se na druhé čtení druhého dílu!!!
Všem, kteří ještě nečetli, DO TOHO a NEVÁHEJTE!

20.01.2020 5 z 5