kniznistranky kniznistranky komentáře u knih

V pasti V pasti Josh Malerman

Byla jsem velice zvědavá na tuhle knížku. Anotace mě nalákala a když jsem se de čtení pustila, nemohla jsem se odtrhnout. Kapitoly jsou relativně krátké, kniha je celkem hodně teňučká, což je v tom pralesu 400 stránkových knih všude kolem osvěžující změna. Autorův styl se mi moc líbil. Byl takový trošičku jiný než bývá zvykem, nebo alespoň mě to tak přišlo. Co se týče atmosféry knihy a děje, je to opravdu znepokojující příběh a kdo ví, třeba by se jednou něco takového mohlo stát realitou a to pěkně děsivou!
Za mě tohle moc doporučuju, spokojenost. I autorovu další knihu určitě plánuju koupil a přečíst!

10.01.2020 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Naprosto uzasny zazitek! Originalni, napinave, zamotane, do posledni chbile nevite jak to vlastne cele je. Jsem nadsena! Doufam, ze se od pana spisovatele jeste neceho stejne uzasneho dockame.

28.12.2019 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ať si říká kdo chce co chce, tohle je prostě Harry Potter! Bradavice a kouzla a Voldemord. Je tam možná něco naivního něco co se dá čekat a ano je to napsaný pro mladší čtenáře. A tak to má být! Nevím, proč mají někteří potřebu hledat chyby tam kde nejsou ale taková už je asi dnešní doba. Hledat chyby na pohádkách a příbězích, které tu jsou už několik let a říkat, že jsou naivní a předvídatelné a málo akční a já nevím co všechno. Víte, je to fantasy, je to v podstatě pohádka pro děti, se kterou postupně vyrůstají stejně jako Harry a má to sloužit k odpočinku, k odreagování ne k sáhodlouhým psychologickým rozborům. Proč se v dnešní době všechno musí řešit a rozebírat po mikroskopem? No to jen taková reakce na komentář níže (DominaCZ). Nemyšleno zle, spíš jen k zamyšlení... :)

15.12.2019 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Začátek trochu pomalejší. Trvalo mi, než sem se začetla a celkově jsem z knihy byla taková rozpačitá. Četla jsem ji opravdu poměrně dlouho. Od poloviny už to začalo být trochu lepší a konec byl skvělý. Nejlepší byly kapitoly z minulosti, z chaty a toho co se tam tu osudnou noc dělo. To mi přišlo skvělé a moc mě to bavilo. Zbytek mi přišel docela dost psychologický a nepřišel mi tolik zajímavý. Řekla bych takový průměr.

08.12.2019 3 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Je to kniha, která je děsivá, krutá, ale ještě pro běžného čtenáře ve snesitelné míře. Nenechte se odradit pomalejším klidnějším začátkem. Ta pravá hrůza se začne vkrádat pomaličku, po špičkách a pak najednou vyskočí zpoza rohu a už vás nepustí až do samého konce.

03.11.2019 5 z 5

Dar Dar Clara Benedict

Byla jsem zvědavá, když jsem se do knížky pouštěla. Po thrillerech, které běžně čtu, jsem si řekla, že si vezmu něco jednoduššího... ovšem, tohle bylo AŽ MOC jednoduché. Skoro na každé druhé straně jsem nestačila zírat, jak je hlavní hrdinka - s prominutím - bez mozku a nad jejími myšlenkovými pochody mi zůstával rozum stát. Na nějaké 137 straně jsem to vzdala a vzala jsme si jinou knihu s tím, že se k téhle zkusím vrátit časem, třeba v průběhu čtení té druhé knihy. Chtěla jsem jí aspoň dočíst, i když mi dávalo docela zabrat už jen to, dopracovat se na tu stranu 137. No a jak sem knihu odložila, tak už mi u postele leží asi druhý měsíc (možná třetí) a pořád jsem nenašla odvahu tomu dát další šanci, takže už to asi uzavřu a pošlu jí dál nějakému jinému majiteli, který ji ocení třeba víc než já. Je fakt, že tento druh literatury je spíše pro mladší čtenáře i co se formy psaní týče. Takže mladších holkám v začínající pubertě by se líbit mohla. Bohužel, mě docela zklamala.

10.10.2019 1 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Krásné, inspirativní, smutné... a spousta dalšího. Dechberoucí ilustrace, nad kterými se člověk pozastaví a nepřestává ho udivovat JAK? Krásné!

04.10.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Naprosto parádní. Za mě tohle předčilo první díl a po dočtení jsem o to víc zvědavá na ten třetí. Hodně zvědavá!!!

29.09.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Příjemné čtení

16.09.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Naprosto parádní čtení!!!

01.09.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Naprostá paráda! Jsem nadšená! Bylo to čtivé, napínavé, geniální, dech beroucí, občas dost drsné a i přesto, že se mi tak nějak podařilo vraha uhodnout hned ze začátku (což jsem se docela divila :D ) tak mě to velice příjemně překvapilo. Oba hlavní detektivové jsou velcí sympaťáci. Díky kratším kapitolám se to i rychle četlo a stránky ubíhali raz dva. Absolutní spokojenost. Jsem moc ráda, že mám doma hned i druhý díl, do kterého se bez váhání hned pustím! KDO JEŠTĚ NEČETL, OKAMŽITĚ NAPRAVIT!!!

03.08.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Skvělé čtení, ale za mě byl druhý díl nejlepší a ten prostě nic nepřekoná :D

28.07.2019 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak tohle bylo jedno obrovske wow! Prvni dil me nijak zvlast neoslovil, cetl se dobre a to bylo asi vice mene vse. Ale tady?! Zacatek opet trochu pomalejsi, ale jakmile se zacal dej odehravat na Nocnim dvore... a pak vsechno to kolem. Parada! A konec? Na jedne strane mi to zlomilo srdce takovym zposobem, ze bych ani necekala, ze na me neco zrovna v knizce tohoto typu tak moc zapusobi. A hned na dalsi strane, kdy sem jeste stale vstrebavala to co se stalo, se mi zase zacalo polinku slepovat az mi to doslo. Tohle bylo uzasne. Necekala jsem, ze si dokonce i me tato serie ziska, cekala jsem podobnou vlnu jako u prvniho dilu, ale ted, ten je 5 hvezd malo a kdyby prave nebylo pul pate rano, tak se okamzite poustim do tretiho dilu, ktery jsem si diky bohu koupila spolu se zbytek hned. Tohle se opravdu snad musi libit vsem snilkum.

22.05.2019 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Ještě v polovině knihy jsem byla rozhodnutá, že dám knize ty hvězdičky 4. Budu upřímná a to co se stalo z Eliase mě celkem naštvalo. A celkově se z tohoto příběhu v tomto díle stala taková směs všeho možného. Ale když se nad tím teď po dočtení zamyslím, tak ono to vlastně nějak fungovalo. Bylo to čtivé a poslední stránky mi opravdu utíkaly obří rychlostí. Ve výsledku teda dávám slabších 5 hvězd a s opravdu velkým napětím a očekávám se těším na závěr této uchvacující série. Spousta věcí mě překvapila a i když nějaký expert na tento žánr nejsem, myslím si, že se jako jedna z mála sérií vyhýbá zakořeněným klišé a i přesto, že co se týče Eliase nejsem úplně spokojená, vlastně se autorce opět povedlo se tímto způsobem vyhnou klišé, tak doufám, že mě Sabaa nezklame a udrží kvalitu této série až do samotného konce. Skvělé čtení!

04.05.2019 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět kouzelné!

03.02.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Úžasné čtení! Tajemné, pochmurné, dokonale čtivé. Ten Emilyn styl psaní je pastva pro oči! Hltala jsem každé slovo. Krása! A konec úplná třešnička na dortu. Moc doporučuju.

21.01.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Dokonalost!!!

12.01.2019 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Za mě naprostá paráda! Překvapilo mě to i přes všechnu tu chválu kolem. byla jsem přece jen trochu skeptická a zvědavá, proto jsem se také do čtení pustila a víte co? Absolutně vůbec nelituju. Byla to jízda. Jen mě mrzí, že jsem na knihu neměla úplně tolik času, kolik bych mohla mít a mohla jsem si jí tak užít o to víc. Ale i tak 5 hvězd a už netrpělivě vyhlížím další díl!

23.12.2018 5 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Super! Za mě spokojenost! Přesně takové, jak jsem u Tess zvyklá.

07.10.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak jsem se taky rozhodla sáhnout po tomto známém norském spisovateli. Netopýr je jedním z těch méně dobře hodnotných dílů této světoznámé série a také patří k úplným počátkům autorovy tvorby - což jde znát. V prvním díle se především seznamujeme se samotným hlavním hrdinou Harrym, s jeho minulostí, problémy atd. Ovšem samotné vyšetřování se celým příběhem spíš jen tak prolíná. Jako by tím hlavním v této knize nebylo nalezení pachatele a vyřešení vražd. A to u detektivky tohoto typu asi není úplně dobře.
Na samotného Harryho jsem v průběhu knihy měnila nazory jako na horské dráze. V části, kdy se dostala na scénu jeho opilecká stránka mi zrovna jako sympaťák nepřišel. Daleko více jsem si oblíbila Andrewa - Harryho parťáka, který mu byl po příletu do Austrálie přidělen. Bavily mě jeho příběhy o historii Austrálie a různé příběhy a legendy.
Celkově hodnotím tento díl průměrně. Četl se dobře, občas jsem se u dialogů musela i zasmát a od poloviny knihy se i to vyšetřování více rozjelo a konec byl skvělý. Jsem zvědavá na další díly, které by měly být čím dál lepší a lepší. S Harrym to rozhodně nevzdávám.

18.08.2018 3 z 5