V pasti

TAM VENKU NĚCO JE… Něco děsivého, co člověk nesmí spatřit. Stačí jediný pohled – a podlehneš smrtelnému násilí. Nikdo netuší, co to je ani odkud to přišlo. Pět let poté, co všechno začalo, zbývá už jen hrstka přeživších – včetně Malorie a jejích dvou malých dětí. Malorie žije v opuštěném domě poblíž řeky a už dlouho sní o tom, že uteče někam, kde snad bude s rodinou v bezpečí. Cesta, která ji čeká, je však hrozivá: překonat pětadvacet kilometrů po proudu řeky v malé loďce – poslepu. Stačí jedno špatné rozhodnutí a všichni zemřou. Něco je sleduje. Je to člověk, zvíře nebo stvůra? Ponořena do tmy, obklopena známými i neznámými zvuky, se Malorie vydává na svou hrůznou odyseu – na cestu, která ji zavede do nespatřeného světa i do minulosti, k přátelům, kteří jí kdysi zachránili život. Josh Malerman ve své úchvatné prvotině prolíná přítomnost s minulostí a nabízí čtenáři hrůzný, zároveň však nesmírně poutavý příběh zborceného světa, který budete hltat do poslední stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291023/big_v-pasti-neotvirej-oci-nebo-zemres-yma-291023.jpg 4.3621

Bird Box 1.

Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Zelený Kocúr

Bird Box, 2014

Kniha V pasti

KateTheBlogger

Něco tak hrůzu nahánějícího jsem snad ještě nečetla. Nejedná se totiž o žánr, kterému holduji. Také jsem neviděla film, takže jsem neměla tušení, co mě čeká. I proto mě příběh překvapil a místy mi bylo nepříjemno, úzko a nevolno. Vlastně po celou dobu čtení mi nebylo zrovna hej. Tak moc jsem se ponořila do děje. Během dvou dní jsem knihu přečetla a rovnou jdu pokračovat čtením Malorie.

Kami33

Tajemný příběh se četl dobře, ale ... na konci jsem si připadala trochu ošizená. Čekala jsem nějaké to wau a ono nic. Nicméně pokud přijdu k druhému dílu, tak si ho přečtu. Už jen proto, aby mi vyplnil bílá místa.

Leona333

Postapokalyptické knihy, nebo filmy nejsou úplně můj šálek kávy. Tady jsem se nechala zlomit kamarádkou a knihu si na její doporučení přečetla. Rozhodně toho nelituji.
Víc jak poutavě dokáže autor už na prvních stránkách, vybičovat čtenářovu zvědavost a pustit fantazii na plné obrátky... ,,Kdo, nebo co, číhá tam venku...?" A jak velké jsou šance Malorie, aby sebe a své děti ochránila a odvezla je do bezpečí...?! Střídání se dvou časových rovin v příběhu, byl určitě dobrý nápad. Tím se pocit napětí, strachu, ale i odhodlání..., víc a víc umocňuje.
Nakonec jsem byla s knihou velice spokojená...

jan7113

Celkem dobré, chvílemi až mrazivé čtení. Tedy až na ten přítomný čas, ve kterém je kniha psaná. A úplně nejhorší věc - tisíce nesmyslných čárek ve větách, kam čárky vůbec nepatří.
Sice jsme se nedozvěděli, co celou apokalypsu způsobilo, ale slušné hodnocení si podle mě kniha zaslouží. Třeba se něco bližšího dozvíme v druhém dílu.

VMJoze

Celkem super kniha, výborně napsaná. Na mě ale až moc depresivní, proto jen 3 hvězdy. Ale to je asi záměr autora, působit depresivně, takže vlastně účel to splnilo :) předposlední kapitola je musím říct ale teda fakt jízda, klobouk dolů. To jsem snad ještě v žádné knize nezažil. Stojí za to se prokousat tou slepotou a depresí až do konce :)

Sybelle

Zajímavý nápad na napínavý příběh. Jelikož jsem neviděla film, tak jsem zpočátku čekala, co z toho vyleze. Ačkoli to není akční záležitost dokáže být ve své jednoduchosti děsivá. A sledovat přeživší lidi, jak se vypořádávají se situací je samo o sobě napínavé. Celkově se všichni snaží přežít ve světě, kde nemohou spoléhat venku na zrak.

Allebith

První kniha, kterou jsem četla až po shlédnutí jejího filmového vydání, ale musím říct, že jsem se ani chvíli nenudila!
Tahle 300 stránková jednohubka mě zkrátka pohltila a velmi rychle vyplivla na druhém konci a ačkoliv jsem znala filmový děj, udržela mě v obavě, zda bude mít stejný konec.
Ideální na tiché a osamělé temné večery a dlouhá odpoledne. Jemné mrazení v zádech Vás bude jistě provázet všemi těmi úzkostně nejistými chvílemi života bez zraku. S nepřítelem možná přímo před vámi. Za mě super a uvažuji o druhém díle.

Tereza137

Miluju, opravdu zbožňuju, jak tu knihu, tak film a určitě se chystám na druhý díl!