Malorie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malorie začíná tam, kde Bird Box skončil, ve Slepecké škole Jane Tuckerové. Malorie zde se svými dvěma dětmi, Tomem a Olympií, stráví klidné dva roky. I zde se však odehraje tragédie, když dovnitř vniknou tvorové stejně jako do domu v ulici Shillingham. Malorie musí se svými dvěma dětmi opět uprchnout do děsivého nového světa. Jak přečká nástrahy výchovy dvou svéhlavých dětí ve světě, kde jsou nezbytné nekonečné zákazy a omezení? Dokáže je ochránit před tvory i zlými lidmi? A když jednoho dne zaklepe na její dveře cizí muž a přinese jí zprávy, o jakých se jí ani nesnilo, odváží se vydat do neznáma znovu? Tentokrát hraje Malorie hlavní roli. Se svými dětmi stane tváří v tvář nebezpečí a musí se utkat se svými nejhoršími obavami – těmi ve svém nitru i těmi v okolním světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458876/big_malorie-ReF-458876.jpg 4.1152
Série:

Bird Box 2.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos
Originální název:

Malorie, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Malorie

KateTheBlogger
02. června

Malorie je ještě lepší než Bird Box. Kniha je plná paranoi a navazuje tam, kde Bird Box skončil. Při čtení vám bude nepříjemně, ale zároveň budete doufat, že zázraky se mohou stát i v novém světě, který se řídí páskou přes oči. Za mě plný počet * a body navíc za skvělý závěr.

Nikusha
20. února

Bird box jsem četla v květnu 2020 a skoro po dvou letech čtu druhý díl. Není třeba žádného velkého lovení v paměti, postavy jsou jednoduché (nemyslím tím nijak nepovedené nebo podřadné, naopak), prostředí se mi hned vybaví a můžu se připravit na jízdu. Na jízdu i v pravém slova smyslu resp. ve slepém vlaku, což bylo hodně povedené. Vůbec celá myšlenka tvorů se mi moc líbila a uzavřený konec byl taky super. Jasně, dalo by se tam najít spousta nesmyslů a nedomyšlených detailů, ale mně to nijak zásadně v četbě nevadilo.


Dandulka
26.12.2021

Moc jsem se těšila na tohle pokračování a nezklamala jsem se. Mám dokonce pocit, že tahle kniha byla ještě lepší než Bird Box!
Jem se nějak nemůžu zbavit dojmu, že "život podle pásky" je paralelou na ty naše "náhubky", které nosíme už bezmála dva roky v kuse :-( . Tak mě, prosím, moc nekamenujte :-D !
Jinak- kniha je skvělá, čtivá, prostě exkluzívní! Pět hvězdiček je moc málo! Dala bych za sebe klidně i deset!!!!

jarynek
17.12.2021

Bird Boxu jsem vytýkal určité hůře uvěřitelné události, ale jinak to bylo čtivé, napínavé, a kniha měla dobře vystihnutou psychologii postav v uzavřeném prostoru. Bohužel tomuto pokračování většina z toho chybí, snad až na ty hůře uvěřitelné situace, kterých i tady je dost. Příběh začíná tam, kde skončil Bird Box, tj. ve slepecké škole, aby po chvíli skočíme o deset roků dále. Naši hrdinové stále přežívají na zásobách potravin, nyní již 15 let starých, ale nedostatkem netrpí, šatstvonan rosucí mádež je, ..., pak jim někdo jen tak nechá dlouho vytvářené ručně psané zápisky o tom, jak svět přežívá, ... pak vyrazí na několika denní výpravu na vlak, který jezdí kdoví jak často, a on zrovna odjíždí, atd. A to nebudu raději naznačovat konec, kterým to vše u mne kleslo ještě u stupínek níž. Tohlepokračování nepotěšilo.

Erutan
11.12.2021

Na pokračování jsem se opravdu těšil. Mezi prvním a druhým dílem uběhlo 6 let, ve světě Malorie ještě víc. Umění autora se zlepšilo a popis psychologických profilů postav se mi líbil. Dej mě bohužel nějak neohromil a kniha je strašně krátká, některé části byly zbytečně useknuté/zkrácené. Autor si mohl více pohrát ale jako by psal ve spěchu, což je ironií když vezmeme v úvahu jako pomalý je svět o kterém píše. Pokud se vám líbil první díl, myslím že tenhle vás bude taky bavit.

Hyaenodon
22.11.2021

(+ SPOILER) Knížka se čte hezky, ale trochu mi vadí nelogičnosti textu. Chlápek se pachtí možná roky se sčítáním a pak nechá jen tak kopii (kterou pracně napsal) na verandě, Olympia od šesti let vidí tvory, aniž by zešílela, ale řekne to Malorie až 15 stran před koncem knihy. Garyho smrt je divná a příliš optimistický konec shazuje knihu do průměru amerických filmů, kdy se nakonec objeví armáda a hlavní hrdinové zase mohou normálně žít... Nevím, no. Tři hvězdy za čtivost.

Christo
15.11.2021

Za mě lepší a čtivější než první díl...a to je co říct...a škoda, že to skončilo

SlamLenka
31.10.2021

Halloween mě míjí, přesto se mi podařilo v době, kdy se nezadržitelně blížil, číst strašidelný příběh. Loni v září jsem přečetla Bird Box a krátce poté jsem zjistila, že má vyjít román, který na něj naváže. K pokračováním úspěšných knih, které původně vyšly samostatně (bez plánované série), bývám skeptická. Návaznými knihami se kvalitní příběh často jen uměle nastavuje, úroveň navazující knihy však už není taková, mnohdy může až kazit dojem z první knihy dokonce i pokazit. A Malorie? Ta v mých očích nakonec obstála.
Ocitáme se tam, kde příběh Bird Boxu skončil, ovšem o dva roky později. Nejprve sledujeme, jak se bezpečné útočiště stane dějištěm další tragédie, která poklidný život Malorie a jejích dvou dětí Toma a Olympie rozbije na kousky. A pak střih; posuneme se v příběhu o deset let dále a Malorie už nepečuje o děti, ale o dva puberťáky, kteří se před jejími (neustále zakrytými) zraky mění v dospělé se svými představami o životě, s vlastními plány i tajemstvími. A tahle trojka se nečekaně, i když není aktuálně v ohrožení, opět vydává na cestu.
Napínavé vyprávění se do mě zahryzlo a až do konce se mě nepustilo. Byly i chvilky, kdy jsem byla ráda, že nejsem sama doma! Přesto mám menší výhrady, které v mých očích staví pokračování úspěšného románu o příčku níže. Především je to ono rozuzlení hlavní zápletky a také naděje, kterou lidstvu Josh Malerman na konci dal – ta se mi prostě zdá šroubovaná… Na druhou stranu požitek z četby mi to nevzalo, takže to autorovi odpustím.

1