Malorie

Malorie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458876/bmid_malorie-ReF-458876.jpg 4 240 64

Bird Box série

< 2. díl

Malorie začíná tam, kde Bird Box skončil, ve Slepecké škole Jane Tuckerové. Malorie zde se svými dvěma dětmi, Tomem a Olympií, stráví klidné dva roky. I zde se však odehraje tragédie, když dovnitř vniknou tvorové stejně jako do domu v ulici Shillingham. Malorie musí se svými dvěma dětmi opět uprchnout do děsivého nového světa. Jak přečká nástrahy výchovy dvou svéhlavých dětí ve světě, kde jsou nezbytné nekonečné zákazy a omezení? Dokáže je ochránit před tvory i zlými lidmi? A když jednoho dne zaklepe na její dveře cizí muž a přinese jí zprávy, o jakých se jí ani nesnilo, odváží se vydat do neznáma znovu? Tentokrát hraje Malorie hlavní roli. Se svými dětmi stane tváří v tvář nebezpečí a musí se utkat se svými nejhoršími obavami – těmi ve svém nitru i těmi v okolním světě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Malorie , 2020

Annkag
04.08.2021 4 z 5

Pokračování Bird Box bylo jako odrazit se od skokanského můstku a nepodívat se či je bazén napuštěn.
Ale bylo to skvělé.Postavy se mezitím vyvinuli a dospěli.Čož jsem považovala za plus.
Překvapivá pro mne byla jednoznačně Olympia....(ako nečekala jsem že může schovávat až takové tajemství.)
Určitě doporučuji.

Luigi1
30.07.2021 5 z 5

Tak to je špica,něco takového jsem nečekal a jsem poctěn,že jsem se mohl ponořit do děje a zjistit,že jsem knihu dokázal tak rychle přečíst.Moc se mi libila a jsem přesvědčen,že se bude líbit i ostatním.Doporučuji

Pentlička
21.07.2021 4 z 5

Byla jsem moc zvědavá na pokračování příběhu a bavil mě moc. Soucítila jsem s poněkud vyšinutou a příliš zásadovou Malorie, Olympia mi byla sympatická a bavil mě i Tomův přístup k životu. Jen tedy musím podotknout, že některé situace (ty zásadní) byly dle mého stroze popsány, skoro jen tak mimochodem zmíněny, závěr na mě příliš uspěchaný. Celkově byla kniha krátká a marně jsem hledala další stránky.

Nixa
20.07.2021 4 z 5

Příběh začíná ve Slepecké škole. Tam stráví Malorie a její dvě děti Tom a Olympia dva klidné roky. Bohužel i tam dojde ke tragédii. Neznámí tvorové se dostanou i tam a Malorie s dětma musí opět uniknout do světa, kde na ně číhá nebezpečí. Když už si myslí, že našli klidné místo k žití, zaklepe jim na dveře neznámý muž. Řekne jim něco v co Malorie už ani nedoufala. Odváží se vyrazit na nebezpečnou cestu?

Olympie mi byla sympatická, naopak Malorie je zde hodně zásadová, všichni musí dodržovat její opatření a tím jak vyšilovala mě trochu štvala. Možná, ale právě díky jejím pravidlům zatím přežili.
Kniha se mi četla dobře a musím říct, že jsem opravdu spokojená s tím jak příběh skončil. Pokud bude i tento díl zfilmovaný, ráda na něj kouknu.

Bulldog
09.07.2021 2 z 5

Tak oproti prvnímu dílu velká fakt velká slabota.. Dlouhé popisy všeho i otevřených dveří a Malorie byla taky pořád nějaká ze všeho zpocená a na můj vkus až přehnaně hysterická..

terezarath
29.06.2021 3 z 5

Malorie podle mého začala celkem slušně. Říkala jsem si, jak se autor stylisticky zlepšil a jak je jeho styl psaní najednou bohatší a květnatější. To mi vydrželo do doby, než jsem si uvědomila, že kniha je jeden sáhodlouhý popis. Popis tábora, popis vlaku, popis cesty. Príma, ale omrzí. No a když se přenesete přes otravnost popisu a začnete si knihu opět užívat, zasekne se naše hlavní hrdinka jako kolovrátek a stále nám dokola opakuje to samé. Rodiče, vlak, Tom, Gary, rodiče, vlak, Tom, Gary. Chudák Olympia. Holt jako dobře vychovaný dítě bez sebevražedných nápadů o spáse světa nemá právo na moc pozornosti.
No a pak je tady konec. I kdybych byla schopná knize vše prominout, tak tenhle konec opravdu ne. Idealizovaný happy end. A co je horší než idealizovaný happy end? Idealizovaný happy end namačkaný do cca pěti stránek. K naštvání.
Strašně jsem doufala, že komentáře typu "kniha jasně napsaná jen pro prachy" se pletou, ale teď upřímně za autora doufám, že tohle vážne psal jen pro peníze a že ten odfláknutej přeslazenej konec není jeho nejlepší práce.

artlucie
26.06.2021 2 z 5

Vyloženě promarněná šance. Po parádním prvním dílu se nestačím divit. Většina potenciálně zajímavých scén nebyla dotažená do konce, málo se vysvětlilo, hodně věcí se opakovalo.. Zajímalo mě, jak to dopadne, takže jsem dočetla relativně rychle. Ale ne, nebylo to dobrý.

Nepri
25.06.2021 5 z 5

Skvělé, obě knížky jsem dala během 2 dnů. Děj utíká tak rychle, až mě mrzelo, že je konec. Doporučuji k přečtení.

Veronika2692
22.06.2021 4 z 5

Výborné pokračování BirdBox. Líbilo se mi vyprávění příběhu z pohledu Malorie i jejich dětí, došlo i na zvraty, které jsem nečekala. Občas mi vadilo sáhodlouhé popisování toho o čem přemýšlí a na co myslí Malorie. Ale jinak paráda, líbila se a závěr moc pěkný :)

blackoutzuzi
07.06.2021 4 z 5

Knížka už od první kapitoly krásně odsýpá, Josh Malerman vypustil všemožnou omáčku okolo a šel rovnou k věci. Navíc to napsal takovým způsobem, že knížku přečtete bez problému na jeden zátah. Ty stránky pod rukama mizely neuvěřitelně rychlým způsobem a já si to opětovné setkání s Malorie a jejími dětmi moc užila :) Sice to nebylo natřískané akcí od začátku do konce, ale i tak měl příběh skvělou tajemnou atmosféru.

Mishak
05.06.2021 4 z 5

Po skvělém Bird Boxu (V pasti pro ty, kteří četli první vydání jako já) a pro mě snadno zapomenutelné Inspekci zde máme Malorie! A i přes rozporuplné názory ostatních čtenářů se mi kniha líbila.

V tomto příběhu vidíme svět konečně i „očima“ někoho jiného – Maloriiných dětí. Tom je velmi svérázný, Olympie opatrná. Každý má z Malorie některou z jejích skvělých vlastností. Ale přece jenom její děti vidí celý svět trochu jinak. A to je na téhle knize to skvělé! Zatímco se Malorie bojí sundat si pásku z očí, Tom má plnou hlavu skvělých nápadů, jak to uskutečnit a Olympie? Tak trochu skrývá několik velmi důležitých tajemství, díky kterým všechno krásně zapadne do sebe.

I přes to, že se mi kniha líbila, nedokážu jí dát plný počet hvězd jako její předchůdkyni. Necítila jsem ten tíživý pocit, když jsem knihu četla a neměla jsem vyloženě strach. Což u první knihy bylo naprosto neskutečné! Proto jednu hvězdičku strhávám.

Jsem moc ráda, že se příběh Malorie krásně uzavřel a jsem za to velmi ráda. Zároveň velmi oceňuji, že autor nepopsal tvory, takže vlastně vůbec nevíme, jak vypadají a to je na tom to kouzelné. Moc bych si to přála, ale takhle může stále fantazie pracovat na plné obrátky.

FejKýý
23.05.2021 5 z 5

Páska přes oči, zoufalství, nejistota - to vše patří do této série s názvem Bird Box.
Už od začátku vás kniha vtáhne do děje stejně jako v prvním díle.
Příběh po opuštění Slepecké školy se posune o dalších 10 let, kdy Olympii a Tomovi je 16 let. Pro mě to teda byl docela skok v ději, ale byla jsem ráda že už nebudou malí a uvidíme i do jejich myšlenek. Občas jsem si říkala, že Malorie už fakt přehání, ale pak jsem pochopila, že nepřeháněla a opatrnost nebyla vůbec na škodu. Strašně ráda bych věděla, jak ti "tvorové" vypadají, nevím proč, ale já si pořád v hlavě představovala takové velké zmutované vrány. Některé věci byly pro mě předvídatelné, daly se tušit a pak se to fakt stalo. Líbil se mi i doslov autora (určitě si ho přečtěte) a hlavně mě překvapilo, že hrubý rukopis Bird Boxu napsal za pouhých 26 dní! A když už jsme u prvního dílu Bird Box, četla jsem spoustu názorů, že druhý díl je slabší než první, pro mě tedy nebyl. Já si užila oba dva díly na 100 % a díky tomu, že vyšla Malorie, jsem si konečně přečetla Bird Box, který jsem tak dlouho odkládala a nechápu proč. Úžasný příběh. Mrzí mě, že se se světem musím rozloučit, přestože to nebyl úžasný svět, ráda jsem v něm byla a ráda se bála. Budu jen doufat, že se i podle knihy Malorie natočí film. Napsala bych vám tu nejradši více věcí, ale to bych spoilerovala. Josh Malerman se tímhle stává mým oblíbeným spisovatelem a zkusím i jeho knihu Inspekce, i když je prý slabší.

Erlif
20.05.2021 4 z 5

Máme tu pokračování úžasné knihy Bird box (ano jsem fanoušek i filmu, který jsem viděla dřív a naprosto mě ohromil). Někdo tu psal, že šlo jen o knihu napsanou pro peníze, s tím ale úplně souhlasit nemůžu.
Čekala jsem, jak se na začátku dozvím víc o tom, jak ve Slepecké škole žili nebo něco, ale ne autor se od prvních stránek rozjede neuvěřitelným způsobem. Opět nasadí svou laťku a prostě jede! Malerman umí skvěle popisovat a byť člověk knihu čte, tak sám sebe vidí, jak nekouká :)
I když je to příběh, u kterého člověk nesmí moc přemýšlet do detailů, protože jsou věci, které moc nedávají smysl, např. jak můžou jít někam, kde nebyli a navíc když nevidí a nemůžou koukat, já bych po slepu nedošla ani do sámošky vedle ve vchodě :)
Malorie jsem fandila, Tom chtěl objevovat svět, těžko se korigují už vlastně dospělé děti... Ale i tak bych mu za jeho chování jednu vlepila :D Ano Malorie je "lehký" magor ale kdo by si v takovém světě udržel otevřenou mysl a tolik se nebál, díky ní přežili...

Koukám a přijde mi zcela zcestné knihu mít zařazenou jako "román, kniha pro ženy" :D

esterkucerova
08.05.2021 4 z 5

Velmi, velmi dobré počteníčko. Malermanovi se perfektně daří nasadit tam, kde minule přestal. Žádné dlouhé rozjezdy, žádné popisy happy života ve slepecké škole, prostě jdeme rovnou na věc a to na plný plyn. Příběh mě zase naprosto vtáhl do sebe a nepustil až do poslední stránky. Bohužel mě však závěr tak trochu zklamal. Ta míra štěstí a velmi zvláštních náhod, která je s Malorie a jejími blízkými spojená mi prostě už nepřišla reálně možná a to je škoda. 4/5*

Skaldinho
05.05.2021 2 z 5

Z téhle knihy úplně čpí, jak je napsaná jen pro peníze. Bird Box považuji za jednu z nejlepších knih. Na tohle jsem se hodně těšil. A přišlo naprosté zklamání. Napětí je v ní strašně málo a když už se začne něco dít, autor to ukončí během pár stránek takovým způsobem, kdy vynechá podstatne události a započne zase nezáživnost. Je to plné naprostých nesmyslů, postavy se chovají naprosto nelogicky. A to jen pro to, aby autor obhájil postupování děje tím směrem, jakým chce. Jejich chování je takové, že bych je nejradši proplesknul. A konec je snad úplně k smíchu.
Ne. Tohle se hrubě nepovedlo. Už autorova Inspekce mne těžce zklamala a tohle v tom pokračuje.

RadimWiniarski
04.05.2021 5 z 5

Ze začátku musím určitě říct, že první díl s názvem Bird Box patří mezi mé velké oblíbence a řadím ho k tomu nejlepšímu, co jsem za posledních několik let četl. Od druhého dílu jsem tak měl docela vysoká očekávání, která nesnížil ani fakt, že jsem relativně nedávno přelouskal další z Malermanových knih s názvem Inspekce, která je Bird Boxu co se kvality týče na míle vzdálená. A jsem moc rád, že má vysoká očekávání mě nezklamala. Malorie se totiž kvalitou bez problému vyrovná prvnímu dílu.
Co je nutno hned ze začátku dodat je spousta vzpomínek a odkazů na předchozí díl, takže určitě knihu nečíst separátně bez znalosti dílu předchozího, případně pokud uplynula už delší doba od četby prvního dílu a některé věci už si plně nevybavíte, tak si dát alespoň základní opáčko ve formě velmi povedeného filmového zpracování na Netflixu.
Po několika úvodních akčních stránkách se přesouváme o několik let vpřed, kdy se z našich sourozenců stanou teenageři, kteří mají každý svůj názor na to, jak v tomto světě nadále fungovat a zdali jim stačí pouze přežívat, a nebo zkusit doopravdy žít. Díky rozdílným názorům se tak dostáváme na temnější dramatickou notu, která postupně ždímá emoce z našich postav. Máme tu některé nové postavy, které nadále věří v lidskou společnost, a které se pořád snaží pomáhat. Na druhé straně tu pak máme hlavní postavu Malorie, která hodně často balancuje na hraně mezi ochráncem, který má zažitých spoustu nepěkných událostí, a který se snaží pouze zajistit bezpečí pro své děti a její druhou stránkou, která se díky strachu z tvorů postupně psychicky rozpadá.
Právě jistá tajemnost okolo tvorů, která v prvním díle byla něčím, z čeho šlo díky neznámu strach, je podle mě jediným menším mínusem druhého dílu. Člověk by se o nich přeci jen už rád dozvěděl něco navíc, což si nejsem jistý, zdali druhý díl dokázal splnit.
Co však druhý díl oproti prvnímu splnit dokázal je jistá rozmanitost lokací, ve kterých se naši hrdinové budou pohybovat. Jsou nápadité, plné nových sympatických postav (vypíchnu postavu Deana) a hlavně fungují jako hybný prvek děje, který naše postavy posouvá dál. Závěr pro mě ve chvíli čtení možná působil lehce nedotaženě a zrychleně, na druhou stranu po pár dnech, kdy jsem nad knihou přemýšlel si vlastně říkám, že výsledný konec některých postav je přesně takový, jak by měl být.
Celkově tedy naprostá spokojenost. Knize se povedlo skvěle uzavřít většinu linek, které načrtla + nechat několik dvířek lehce pootevřených v případě, že by byla poptávka po dalším díle. 95%

eva3992
03.05.2021 4 z 5

Pokračování Bird boxu, knihy, která si mě získala. Ocitáme se ve slepecké škole, kam se podařilo Malorie uprchnout i se svými dětmi. Po dvou letech se však stane tragédie a musejí se tak opět vydat na cestu. Záhadní tvorové, na které se nemůžeme podívat, jsou tu.
Občas bývám trochu skeptická u pokračování knih. Často se mi stává, že po prvním „wau“ dílu je druhý slabota, ale ne tentokrát. Knížku jsem vzala do ruky a neodložila dřív, dokud jsem jí nedočetla. Od prvního řádku se ponoříte do příběhu a budete prožívat vše společně s Malorie, Tomem a Olympií. Nejdůležitější okamžiky minulého dílu nám autorem krátce připomene a také zde hlavní hrdinka vzpomíná na život, který byl před touhle hrůzou.
Právě díky vzpomínkám to není úplně jedna akce za druhou, ale i tak to má spád a strhne Vás to s sebou. Chvílemi chcete zavřít oči, chvílemi chcete běžet pryč a rozhodně se ve světě příšer nechcete ocitnout.
Jediné, co mi trochu vadilo, byl konec, přišel mi trochu nedotažený. Čekala bych na konci nějakou větší pecku. Ale i tak je to super knížka, autorovi se skvěle podařilo navázat na první díl. Komu se líbil Bird Box, tohle si prostě musíte přečíst. A pokud jste ho nečetli, ale rádi se bojíte a máte rádi horory, určitě to napravte!

To-z-kanálu
29.04.2021 4 z 5

Trochu to zavánělo nastavovanou kaší. Jednoduchá dějová linka, neustálé odkazy na první díl. Přesto jsem s titulní hrdinkou a jejími dětmi opravdu rád trávil čas. Četlo se to téměř samo. Bylo to temné, znepokojivé a napínavé. V rámci možností to fungovalo, jen některé části mohly být více dotažené. Knihu hodnotím nadprůměrně.

Aiden888
29.04.2021 5 z 5

Kdo přečetl Bird Box, tohle je must-have. Dávám plný počet hvězdiček, protože ve výsledku je to sakra dobře odvedená práce a skláním se před autorem. Přesto mi to nedá se vyjádřit trochu obšírněji. V první řadě chci zmínit - pokud nemáte rádi knížky, kde se moc přemýšlí, hodně popisuje a ještě víc váhá, tohle rozhodně nebude váš šálek kávy. Kniha není nabitá akcí od začátku do konce, není ani přehnaně temná a děsivá, aby měl člověk neustále husí kůži. Každopádně vás ale udrží v napětí. Je tak zvláštně syrová a ,,tichá”, až začne chvílemi děsit a nutí se zamyslet nad tím, co bychom dělali, kdyby se to opravdu dělo. Zkrátka se vcítíte, ať chcete nebo ne :). Chvílemi je to zvláštně zdlouhavé (ale paradoxně mi to u této knížky nevadilo), chvílemi se nemůžete odtrhnout. Zmínit musím i konec knihy. Čekala jsem orgasmický závěr, vyvrcholení ,,jako prase” a úplně to nebylo vončo. Ale zklamaná jsem nebyla, konec vás překvapí a nebudete ho nejspíš čekat. Takže suma sumárum - byť se z mého popisu může zdát, že jsem si z toho na zadek nesedla, věřte, že sedla. A vřele doporučuji!

kachnat
26.04.2021 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Co k tomu víc dodat......

americká literatura thrillery horory postapokalyptické romány

Josh Malerman
americká, 1975