Vězněná

Román Vězněná je bezkonkurenčně nejlepším thrillerem z pera Pavla Renčína. Čtenáři přebíhá po zádech mráz, když uváží, že děsivý příběh je inspirován skutečnou událostí ze šumavského pohraničí. Ponořte se do dusivé atmosféry samoty, divoké přírody a zla, které překonává lidské chápání. Při čtení se vám možná vybaví jméno Stephena Kinga, jehož dílům se román žánrově blíží. Středoškolský učitel Martin trpí nočními můrami a podivnými výpadky paměti. Připadá mu, jako by jej stahovala neviditelná bažina, propadá záchvatům zuřivosti – a v posteli se mu zjevuje mrtvá dívka, o níž tuší, že by ji měl znát. Děsí se toho, jakou roli mohl v její smrti sehrát. A možná že se jen ztrácí v hlubině šílenství. Jeho tajemství má kořeny ve čtyřicet let staré minulosti a klíč k němu drží v ruce malá holčička Marie, která jede na prázdniny do šumavských hvozdů. Brána k jejímu hrůznému osudu, jenž je neoddělitelně propojen s osudem Martinovým, je otevřená dokořán a už není cesty zpět…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269808/veznena-Mtc-269808.jpg 4.2291
Horory, Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Argo

Kniha Vězněná

Murasaki
včera

Naprosto úžasná knížka. Místy mi opravdu lezl mráz po zádech a v noci jsem se bála usnout. Příběh do 3/4 působil tak neuvěřitelně reálně. Bohužel strhnu jednu hvězdičku za poslední čtvrtinu knihy, kde mi autor překazil ten pocit reálnosti příběhu. I když asi možná dobře, aspoň mě to po těch hrůzostrašných věcech trochu uklidnilo. :D Každopádně i přesto naprosto skvělá knížka.

Malíček

Skvělé, brilantní, dechberoucí.
Má první kniha od tohoto autora a rozhodně nelituji, dokonce bych ji už teď zařadila mezi TOP knihy přečtené v tomto roce.
Příběh byl šokující a mrazivý a nepodařilo se mi od něj vůbec utrhnout. Ještě dnes, několik dní po dočtení, mi běhá mráz po zádech.
Výborně pojatý a zpracovaný příběh, který rozhodně doporučuji! I když to je docela čtení pro silnější povahy.
Určitě stojí za přečtění!

Olava

Mám velmi rozporuplné pocity. Zdejší nadšení tedy nesdílím. Bylo to jako na houpačce - něco bylo Páni!, něco dost přitažené za vlasy. Některým částem jsem nedokázala uvěřit, některým ano. Prostě takový mix, který k sobě nějak nepasoval. A konec to nevylepšil. Dávám třetí hvězdičku za to, že je od českého autora, že se tohoto stylu nebál. Ale za za znovupřečtení mi to nestojí.

Vladii

Na tuhle knihu jsem se po přečtení všech těch pochvalných recenzí těšila a věřila jsem, že se u ní doopravdy budu bát. Bohužel přišlo zklamání. Drást mi byl nesympatický. Navíc nemám ráda, když se v knize něco odehraje a pak se ukáže, že to byl sen. Příběh Máji mi přišel zajímavější. Ta část, kdy přijela na Šumavu, mi přišla i napínavá. Zbytek děje na mě působil nevěrohodně a nebavil mě. A konec to tedy nevylepšil. :-/

jaroiva

Nejděsivější je, že je to podle skutečných událostí. Naštěstí to konec trochu vrací do oblasti krásné literatury, za což autorovi děkuji, jinak bych měla noční můry.
Celkově považuji knížku za geniálně vystavěné dílo. A doporučuji.

rodak

Atmosféra teda hustá.Obě linie příběhu taky skvěle a konec to trochu pokazil.

Mirbu

Opravdu hodně dobrý příběh. Ten závěr byl takový trochu divný, ale celkově se to četlo jedním dechem.

krtecek_1

Tak tento knižní počin je opravdu "šílený". V průběhu čtení mi nebylo zrovna dvakrát nejlíp. Myslím, že další autorovy knihy si nepřečtu :D.