Vězněná

Román Vězněná je bezkonkurenčně nejlepším thrillerem z pera Pavla Renčína. Čtenáři přebíhá po zádech mráz, když uváží, že děsivý příběh je inspirován skutečnou událostí ze šumavského pohraničí. Ponořte se do dusivé atmosféry samoty, divoké přírody a zla, které překonává lidské chápání. Při čtení se vám možná vybaví jméno Stephena Kinga, jehož dílům se román žánrově blíží. Středoškolský učitel Martin trpí nočními můrami a podivnými výpadky paměti. Připadá mu, jako by jej stahovala neviditelná bažina, propadá záchvatům zuřivosti – a v posteli se mu zjevuje mrtvá dívka, o níž tuší, že by ji měl znát. Děsí se toho, jakou roli mohl v její smrti sehrát. A možná že se jen ztrácí v hlubině šílenství. Jeho tajemství má kořeny ve čtyřicet let staré minulosti a klíč k němu drží v ruce malá holčička Marie, která jede na prázdniny do šumavských hvozdů. Brána k jejímu hrůznému osudu, jenž je neoddělitelně propojen s osudem Martinovým, je otevřená dokořán a už není cesty zpět…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269808/veznena-Mtc-269808.jpg 4.1486
Romány, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Argo

Kniha Vězněná

ViolettaCh.

Pro mě první kniha od tohoto autora, celkem se mi líbila. Tento typ literatury příliš nevyhledávám, ale za mě docela dobrá kniha ze šumavských hvozdů s hororovým nádechem. Na konci fantasmagorická divočina.

Pavlina50

Před chvílí jsem dočetla tuto knihu....a tak nějak jsem se nejdřív musela pořádně nadechnout. Doufám, že v noci nebudu mít noční můry. Chvíli jsem váhala, jestli se mám vůbec do knížky pouštět, protože mě dost děsila a odpuzovala už ta obálka knihy (v průběhu čtení vyjde na povrch její hrůzný smysl a účel). Ale zvědavost zvítězila, hlavně protože jsem ještě nikdy nečetla český horor. Nebudu vyjmenovávat a posuzovat některé nelogičnosti či zmatenosti v knize....byl to horor se vším všudy, přikoval mě k těm stránkám už od první kapitoly a pustil až s posledním slovem. Dvě zajímavé dějové linky už od začátku, které v průběhu do sebe krásně zapadnou, akorát identita Martinovy "náhradní" maminky mě sama od sebe nenapadla a vyplynula až při jejím návratu do děje v poslední třetině knihy. Přečteno na jeden zátah - jediné, co jsem v průběhu čtení zvládla, bylo uvařit si a vypít jedno kafé. Jediná škoda, že pan Renčín na konci použil ty prvky fantasy literatury, myslím, že to bylo docela zbytečné, že příběh by zůstal hororový, i kdyby se při rozuzlení držel při zemi. Po podrobnostech skutečného příběhu, na motivy kterého byla knížka napsána, pátrat radši nebudu. Zůstanu v blažené nevědomosti a maximálně připustím možnost podvodných převaděčů přes hranice, protože pokud z toho neskutečně sadistického příběhu (mimo nadpřirozena) je třeba jen jedna desetina pravdy, tak bych měla bezesné noci asi hodně dlouho. Zůstanu raději přesvědčena o velké fantazii autora.

kap66
13.12.2020

(+ SPOILER) Hned po autorových povídkách jsem zatoužila po nějakém jeho románu. Jestlipak i ve větším formátu vytvoří tu barevnou či dusivou atmosféru, udrží napětí a čtivost, jestlipak mu budu věřit postavy i příběh? Stalo se. Navíc tu měl větší prostor k tomu, aby si pohrál s kompozicí. Učitelova linie je velmi zneklidňující a občas i vtipná, šumavská je zpočátku strašidelná, později děsivá a brutální, ale lehoulince prosvětlená dívčinou silou a nadějí. A mně přišly vyvážené i realistická a fantastická složka; dokonce si říkám, že skutečné případy nelidskosti (i hrdinství) překračujících normu se celkem přirozeně tím smyšleným obalí – když i v životě, proč ne v beletrii. Pavel Renčín se mi vážně líbí.

Fillipa
11.12.2020odpad!

Není nic pozitivního, co bych mohla napsat :(

daza.dt
10.12.2020

Nejdřív jsem chtěla dát jen 3 hvězdičky, ale nakonec z toho jsou 4 za snahu. Co napsat - s příběhem Huberta Pilčíka to má společného tak Šumavu, les, hájovnu a močál. Opravdu velmi velmi velmi volná inspirace.
Ale knížku totálně zabil ten šílený zmatený překombinovaný konec - to už bylo moc. Ale snaha je snaha.

maximus13
01.12.2020

Přiznám, že jedna hvězdička je na podporu českých spisovatelů a druhá za zpracování téma na základě skutečné události. Příběh měl být postaven pouze na skutečném příběhu.
***SPOILER***
Knihu totiž naprosto zabil ten nesmyslně fantasy konec s nesmrtelností hlavního záporáka a čtením myšlenek svého potomka.

Arsi007
25.11.2020

Střídá se zde vyprávění ze současnosti a minulosti. Konkrétně učitele českého jazyka trpícího výpadky paměti a malé holčičky Máji, která je rodiči poslaná k muži, který má celou rodinu převést přes hranice. Jak jsou jejich osudy propojeny se dá poměrně lehce odhadnout, ale to neubírá knize na kvalitě ani procento. Naopak.

Děj je děsivý, scény mučení jsou napsané poměrně surově a jako čtenář při nich cítite nezměrnou úzkost a bezmoc.

Mnoho recenzentů bylo zklamáno z konce. Já k nim rozhodně nepatřím. Byla jsem z něj nadšená a dával mi smysl.

Určitě si po přečtení vyhledejte na internetu osobu Huberta Pilčíka. Sadistického vraha, na jehož základě autor Vězněnou sepsal.

IG: @hanybooks

Renda698
08.11.2020

hrozné carter píše lepší tady sem neměl ani husí kůži