Klub vrahů

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Klub vrahů je zneklidňující thriller. Napětí příběhu, který se zpočátku tváří spíš jako detektivka, se stupňuje až k hororové atmosféře, která čtenáře sevře jako čelisti svěráku a nepustí. Hlavní hrdina má raději knížky než lidi, jediné setkání však změní jeho obyčejný život v napínavý román. Jak se přihodí, že milý a tichý člověk bez otázek rozmlátí cizí auto? Nebo se ocitne nad ležícím mužem s klouby prstů obitými do krve? Jak jednoduché je rozbít vlastní život na střepy? A není to někdy ta nejlepší věc, kterou s ním můžeme udělat? Osvěžující nápady, překvapení, filmový jazyk vyprávění a kombinace žánrů vám zaručí čtivý zážitek, na který jen tak nezapomenete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386872/klub-vrahu-YfL-386872.jpg 4.1176
Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Argo

Kniha Klub vrahů

AllyP
dnes

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale postupně, jak se příběh rozvíjel a napětí nabývalo na síle, jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Poslední třetina knihy byla už jedna velká jízda. Pavel Renčín psát umí a dobře, přesvědčilo mě to už u Vězněné a určitě to nejsou poslední knihy, které jsem od něj četla.

ArwenAragorn
20.10.2020

"Spravedlnost neni jen slovo. Neni to papír. Neni to zákon. Spravedlnost je pocit hluboko uvnitř. Bolestivý, uklidňující teplo. Je to odplata. Pomsta. Ne přivírání očí. Ne otáčení se zády. Ne shovívavost. Ne zbabělost a ukrývání se za paragrafy. Ne pokrytectví. Ne pohodlný odpuštění, který je zapomenutím."

Ale jo, líbilo se mi to. Zpočátku trochu nuda, pak to dostane ten správný říz. Dobrý nápad, dobré zpracování. Konec je takový americký doják, to bych od Renčína nečekala.
Plusové body jsou i za lásku hlavního hrdiny ke knížkám a zmínky o nich.

Vesmich
07.10.2020

Má to pěkný odpich, než se cestující v metru naděje, už se morduje. Následovaly ovšem (pro mě) k uzoufání nudné pasáže ze života hmyzu, aby se to v poslední třetině zase zhouplo do pozoruhodna.

Řinakateřina
27.09.2020odpad!

Má první kniha od Pavla Renčína, nejspíš i poslední. Hodnocení mi bohužel nepřijde adekvátní. Do čtení jsem se musela nutit, přitom samotná zapletka zajímavá. Popisy a celkový styl autora přehnaný a pro mě neuvěřitelný.

zbožňuju_knihy
23.09.2020

(+ SPOILER) POZOR! Obsahuje Spoilery! Komentář jen pro ty, kteří již knihu četli! SPOILERY! Nenechte si zkazit budoucí četbu!
Knihu jsem zakoupila, jelikož mne chytla Vězněná. To byla prostě pecka. Kombinace toho, co se stalo a nějakého toho fantasy na konec, proč ne. Super. Neváhala jsem ani chvíli a hledala další knihu, která by byla thrillozní od stejného autora a hle tady ji máme.
Tím ale veškeré nadšení tak nějak utichlo. Pro mě byl nešťastně zvolený název, jelikož jsem si ho v hlavě ihned spojila s filmem Klub rváčů a hlava pořád myslela na to, že je Diana určitě vymyšlená. Místy mě kniha nudila, i když je poměrně úzká, četla jsem ji dlouho, nebyla to kniha, kde se zakousnu a nepřestanu, dokud není konec, což jsem od ní očekávala. Konec se zvládl velice dobře. Tak jak to shrnout? Klub vrahů je dobrý thriller, který za mne mohl být o chlup tenčí, místy pro mě bylo zavatováno, hlavní myšlenka dobrá, název nám napověděl dost, ale neřekl všechno, ale chápu, proč byl zvolen a změna Klubu na Klub vrahů, bylo přesně to místo, kdy jsem si říkala: Hezky to lícuje, pane Renčín. Po Vězněné jsem měla vysoká očekávání, chyba na mé straně, nemohu jinak dávám za 4*

Chajda69
29.05.2020

Než jsem začal číst, přečetl jsem si ke knize pár komentářů... a zjistil jsem, že čím méně toho budu vědět, tím lépe.

Takže jsem nevěděl vlastně vůbec nic, ani anotace knihy nic moc neříká. A Klub vrahů mě bavil od první stránky. V určitých ohledech jsem se, asi stejně jako většina hodnotících zde, s Adamem dokázal bez problémů identifikovat.

Příběh plynul velmi rychle, akce střídala akci a tak jsem se ani chvilku nenudil. Zhruba v polovině knihy jsem začal mít jisté podezření, které se postupem času prohlubovalo. Byl jsem velmi zvědavý, jak se Renčínovi povedlo zkombinovat vše dohromady, a povedlo se mu to parádně. Skoro vše do sebe nakonec hezky zapadlo, a co zůstalo stát bokem, to se může schovat pod Adamova specifika.

Jednu hvězdičku ale přece jen ubírám, a to za příliš vyhrocený závěr, který byl podle mého zbytečný, a za někdy až násilné odkazy na jiné knihy (odkazy samy o sobě mám moc rád, koho by nepotěšilo, že ví, o čem je řeč, ale některé mi v Klubu vrahů přišly roubované na příběh až moc na sílu).

V souhrnu, svižná oddechovka, kterou bylo radost číst.

katchamccall
19.05.2020

Super! Bydlím v garsonce, kde mám narvanou knihovnu, pracuji v knihkupectví a jsem introvert. Knížky mi pomáhají udržet zdravý rozum. Podobnost s Adamem čistě náhodná :D.
Teď opravdu, pan Renčín je famózní spisovatel. Jeho příběhy udržují napětí od začátku do konce. Někomu nevyhovují konce, ale lidi, jsou to smyšlené příběhy (aspoň doufám), takže fantazii se meze nekladou:). Osobně si jeho knihy užívám a pociťuji během dne tu nutkavou potřebu číst, abych se v příběhu posunula dál. Jediný autor, který mi tohle způsobuje, je Štefan Králů (Ave Mr. King). Ale pan Renčín mu slušně šlape na paty:).

Ales.BD
20.03.2020

Čím méně o knize předem víte, tím lépe.

Pavel Renčín
česká, 1977