Klub vrahů

Klub vrahů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386872/mid_klub-vrahu-YfL-386872.jpg 4 232 78

Klub vrahů je zneklidňující thriller. Napětí příběhu, který se zpočátku tváří spíš jako detektivka, se stupňuje až k hororové atmosféře, která čtenáře sevře jako čelisti svěráku a nepustí. Hlavní hrdina má raději knížky než lidi, jediné setkání však změní jeho obyčejný život v napínavý román. Jak se přihodí, že milý a tichý člověk bez otázek rozmlátí cizí auto? Nebo se ocitne nad ležícím mužem s klouby prstů obitými do krve? Jak jednoduché je rozbít vlastní život na střepy? A není to někdy ta nejlepší věc, kterou s ním můžeme udělat? Osvěžující nápady, překvapení, filmový jazyk vyprávění a kombinace žánrů vám zaručí čtivý zážitek, na který jen tak nezapomenete.... celý text

Řinakateřina
27.09.2020 odpad!

Má první kniha od Pavla Renčína, nejspíš i poslední. Hodnocení mi bohužel nepřijde adekvátní. Do čtení jsem se musela nutit, přitom samotná zapletka zajímavá. Popisy a celkový styl autora přehnaný a pro mě neuvěřitelný.

zbožňuju_knihy
23.09.2020 4 z 5

(SPOILER) POZOR! Obsahuje Spoilery! Komentář jen pro ty, kteří již knihu četli! SPOILERY! Nenechte si zkazit budoucí četbu!
Knihu jsem zakoupila, jelikož mne chytla Vězněná. To byla prostě pecka. Kombinace toho, co se stalo a nějakého toho fantasy na konec, proč ne. Super. Neváhala jsem ani chvíli a hledala další knihu, která by byla thrillozní od stejného autora a hle tady ji máme.
Tím ale veškeré nadšení tak nějak utichlo. Pro mě byl nešťastně zvolený název, jelikož jsem si ho v hlavě ihned spojila s filmem Klub rváčů a hlava pořád myslela na to, že je Diana určitě vymyšlená. Místy mě kniha nudila, i když je poměrně úzká, četla jsem ji dlouho, nebyla to kniha, kde se zakousnu a nepřestanu, dokud není konec, což jsem od ní očekávala. Konec se zvládl velice dobře. Tak jak to shrnout? Klub vrahů je dobrý thriller, který za mne mohl být o chlup tenčí, místy pro mě bylo zavatováno, hlavní myšlenka dobrá, název nám napověděl dost, ale neřekl všechno, ale chápu, proč byl zvolen a změna Klubu na Klub vrahů, bylo přesně to místo, kdy jsem si říkala: Hezky to lícuje, pane Renčín. Po Vězněné jsem měla vysoká očekávání, chyba na mé straně, nemohu jinak dávám za 4*

Chajda69
29.05.2020 4 z 5

Než jsem začal číst, přečetl jsem si ke knize pár komentářů... a zjistil jsem, že čím méně toho budu vědět, tím lépe.

Takže jsem nevěděl vlastně vůbec nic, ani anotace knihy nic moc neříká. A Klub vrahů mě bavil od první stránky. V určitých ohledech jsem se, asi stejně jako většina hodnotících zde, s Adamem dokázal bez problémů identifikovat.

Příběh plynul velmi rychle, akce střídala akci a tak jsem se ani chvilku nenudil. Zhruba v polovině knihy jsem začal mít jisté podezření, které se postupem času prohlubovalo. Byl jsem velmi zvědavý, jak se Renčínovi povedlo zkombinovat vše dohromady, a povedlo se mu to parádně. Skoro vše do sebe nakonec hezky zapadlo, a co zůstalo stát bokem, to se může schovat pod Adamova specifika.

Jednu hvězdičku ale přece jen ubírám, a to za příliš vyhrocený závěr, který byl podle mého zbytečný, a za někdy až násilné odkazy na jiné knihy (odkazy samy o sobě mám moc rád, koho by nepotěšilo, že ví, o čem je řeč, ale některé mi v Klubu vrahů přišly roubované na příběh až moc na sílu).

V souhrnu, svižná oddechovka, kterou bylo radost číst.

katchamccall
19.05.2020 5 z 5

Super! Bydlím v garsonce, kde mám narvanou knihovnu, pracuji v knihkupectví a jsem introvert. Knížky mi pomáhají udržet zdravý rozum. Podobnost s Adamem čistě náhodná :D.
Teď opravdu, pan Renčín je famózní spisovatel. Jeho příběhy udržují napětí od začátku do konce. Někomu nevyhovují konce, ale lidi, jsou to smyšlené příběhy (aspoň doufám), takže fantazii se meze nekladou:). Osobně si jeho knihy užívám a pociťuji během dne tu nutkavou potřebu číst, abych se v příběhu posunula dál. Jediný autor, který mi tohle způsobuje, je Štefan Králů (Ave Mr. King). Ale pan Renčín mu slušně šlape na paty:).

Ales.BD
20.03.2020 5 z 5

Čím méně o knize předem víte, tím lépe.

Dopi70
11.03.2020 4 z 5

Od začátku napínavé, plusem je i české prostředí. Konec už mi přišel hodně přitažený za vlasy, ale dnes je to celkem trend u všech autorů thrillerů.

MagdalenaSlaba
01.02.2020 4 z 5

Láska ke knihám z tohohle díla přímo sálá a už to samo o sobě je mi sympatické. Kniha se četla dobře, příběh je nápaditý, originální, drsný i něžný zároveň. Měla jsem docela dlouho tušení, jak to s hlavním hrdinou asi ve skutečnosti bude, a potvrdilo se mi, ale i tak jsem si četbu užila. A jako psycholog oceňuji i autorovu snahu o destigmatizaci schizofrenie, ačkoli na tom jistě bude ještě nutné pracovat. :)

maximus13
20.01.2020 2 z 5

Stojím si za hodnocením 3*.
Zdůvodním: Český autor - OK, je poznat, že je si hraje s českým jazykem. České reálie - v pohodě. Shrnu však zápletku (bez spoileru): krásná holka zneužívá frustrovaného introverta (žijícího si ve svém vlastním světě) ke zbytečnému riskování, při nesmyslných úkolech, které mají sloužit "vyššímu zájmu, konání dobra a napravení křivd".
Za tímto hodnocením hledejte opravdu pouze mé osobní hodnocení, psané s dostatečným časovým odstupem po dočtení knihy.

Janadvorackova
12.01.2020 5 z 5

Tak jo, jsem z toho celá neklidná.
Příběh je skvěle vystavěný, napsaný a naservírovaný jako kulinářské hody Hannibala Lectera.

Klučina Adam přes telefon prodává různé věci a služby, které nikdo z nás nepotřebuje. Tyhle lidi z duše nenávidím, na druhou stranu je příšerně lituju. Málem jsem v podobné firmě také skončila, brrr. A zkrátka vede takový obyčejný život do chvíle, než v metru potká Dianu. A pak se stanou další věci a on spadne do fičáku bezedného... začne jízda.
Zkrátka Adam má nějaké trable, sestru s rodinou, která má rodinné trable, jednoho prima kámoše a tajemství.
Ke konci vám všechno dojde, možná trochu dřív, ale stejně do té doby nevíte :), tápete a říkáte si: "Cože, to si jako dělá prdel?" A nevíte, jestli Adam, nebo autor.

Mám raději knihy než lidi a piju sypané čaje. Jako Adam.
Žiju v malém bytě plném knížek. Jako Adam.
Nemám ráda pavouky a... no, nikdy jsem se neporvala, ale jednou jsem na jednoho blbce vzala židli. Drželi mě dva, abych ji nepoužila. Dobře, to se nepočítá. Hrdina se rve celkem hodně, jenomže já jsem přeci děvče, žejo.
Nemám ráda Vánoce a to, co udělal Adam šéfovi, bych udělala s takovou chutí.
A bacha jako, s podobnými lidmi. Ne, vlastně dočista se stejnými lidmi, jako byl Adam, dělám v práci. Fakt tam jsou. A oni... zkrátka dělají úplně to samé, co Adam. Na první pohled je to vtipné, ale normální člověk pozná, že vlastně ani tak moc ne.
Ráda bych pokračovala, ale to bych prozradila moc z příběhu, v němž bylo mnoho paralel... Myslím, že každý si svoje najde.

Kdyby existoval takový spolek, zadala bych mu práci na dva, tři měsíce dopředu. Mám pokračovat :)? Raději si to přečtěte. K tomu jedinému vás můžu nabádat.

Zkrátka Adam je takový obyčejný kluk a vy nemáte ani tucha, kolik podobných potkáváte ve městě, na poště, v obchodě, v knihovně... všude možně.

Elischka
09.01.2020 5 z 5

Skvělá práce, pane Renčín

SONP
26.11.2019 4 z 5

S dílem Pavla Renčína jsem začal prostřednictvím Městských válek a ty mě trefily přesně na komoru. Klub vrahů je podstatou trochu podobný: pod běžným životem obyčejného člověka bublá cosi jiného, o čem nemáme ani tušení. Celé to začíná jako romance trochu uťáplého intelektuála s drsnou dívkou v roli mstitele, pak se to ovšem posune trochu někam jinam (trochu mi to připomnělo De la Motteho Game i se stejnými neduhy, které tu nechci rozvádět, abych nespoiloval). Ovšem ten konec byl fakt pecka do hlavy, který se mi před usnutím motal v hlavě dost dlouho, ale už mlčím. 80%

jaroiva
27.09.2019 5 z 5

Líbila se mi Vězněná, takže když jsem uviděla ve slevě na audiolibrixu tuhle audioknihu, neváhala jsem ani chvíli.
A hned jsem začala poslouchat... a neskončila jsem s poslechem, dokud nebyl konec, v každé volné chvíli. Těch 11 hodin jsem poslechla za 2 dny, a to chodím do práce, kde poslouchat nemůžu, a taky občas spím :) !
Nejde to srovnat s Vězněnou, ale zase to byla pecka!
Líbilo se mi mimo jiné i dost odkazů na jiné knihy, dokonale popsané prostředí call centra...
Kdybych to četla očima, asi bych byla den úplně mimo sebe a jenom četla, takhle jsem přece jen mohla i relativně běžně fungovat.
Doporučuji knihu jak kvůli obsahu, tak i přímo audioverzi, protože je skvěle načtená.

kytarka
31.08.2019 5 z 5

Slyšela jsem, že někdo knihu přirovnává ke knize Klub rváčů, tu jsem sice nečetla, jen jsem viděla film, to mě však navnadilo přečíst si něco takového od českého spisovatele.
Když Adam jednoho dne potká Dianu v metru, natolik ho zaujme, že ji pronásleduje. Dívka se mu líbí, má však strach ji hned oslovit a proto ji jen sleduje z povzdálí. Když se Diana stratí v lese a s ní pán, krerý šel kolem. Jde Adam za nimi. Najde už jen chlapa přivázaného ke stromu. Zavolá mu záchranku a zmizí. Tím se rozjedou velmi zvláštní věci a zajímavá odhalení.
Adam jako hlavní postava mi byla velmi sympatická. Pracuje totiž v knihkupectví a knihy jsou pro něj život. Spousty knih má v knihovně ve svém malém bytě. V knize se můžete setkat i se spousty jiných knižních děl. To mě na tom hodně bavilo.
Nechci zabíhat nějak do detailů a nechci nic prozradit co se týká konce knihy. Nicméně ten mě fakt rozsekal a moc se mi líbil. Více k tomu nemohu napsat, to uvidíte až po přečtení. Každopádně ano, tahle kniha se mi líbila a doporučila bych ji dále.

jefff
27.08.2019 4 z 5

Poutavá kniha, která se díky autorově zručném rukopisu skvěle čte, aniž by výrazně strádal sloh. Renčín je technicky vyspělý autor a dobrý vypravěč, který v Klubu vrahů vymyslel dobré postavy, zajímavý děj i hororově vyznívající finále. Jedinou kaňkou snad může být určitá "mělkost" knihy...

Tazz1
30.07.2019 4 z 5

Zajímavá kniha. A poměrně rozporuplná. První co bylo, tak mě upoutal jak je kniha napsaná, tedy autorův jazyk. Nicméně prvotní nadšení vystřídaly rozporuplné pocity. Všeho moc škodí a postupně mi přišlo, že to již bylo na úkor spádu a gradování děje. Asi budu jeden z mála tady, ale až do konce jsem netušil, jak to vlastně je s hlavním hrdinou. Konec je trochu inspirován Chrisem Carterem, za což má autor u mě plus :-) . A také mám moc rád knihy, které jsou na skutečných reáliích a mohu si tak po Praze (v tomto případě) vybavovat, kde se co odehrává. Každopádně zajímavá kniha a určitě jsem zvědav na další podobné.

Lukasitch
30.07.2019 5 z 5

Hlavní twist se dá odhalit poměrně brzy, nicméně příběh zasekne čtenáře za řetěz a táhne, závěr je kulervoucí.
Po Vězněné je tohle druhá kniha Renčínova, kterou jsem četl, a ačkoli mě zatím jeho jiná nezaujala, do budoucna budu určitě sledovat, s čím dalším přijde.

Kaik
14.07.2019 4 z 5

Moje první kniha od Pavla Renčína a docela určitě ne poslední. Zápletka je od cca půlky knihy vytušitelná, ale vůbec to nevadí, protože je to skvěle napsáno. Opravdu mě všechny postavy, vtipné hlášky i napínavé hororové momenty bavily, a jen nerad jsem knihu odkládal. Držím palec do dalšího psaní!

LuciezOstravy
10.06.2019 5 z 5

Skvělý a napínavý příběh, nutí vás číst dál a dál a pak litujete, že už je konec. Moc se mi líbil jazyk, slovní spojení, vtipné hlášky a zmínky o dalších knížkách...Těším se na další autorovy knihy!

Roubas
23.05.2019 4 z 5

Renčín si výborně hraje se slovy, odkazuje na jiné autory, či filmy a na začátku rozehraje neotřelou zápletku, u které jsem měl radost, že netuším, jakým směrem mě v příběhu vezme. Bohužel jsem relativně brzo začal tušit, jak se to s hlavními hrdiny doopravdy má, což právě tu počáteční originalitu sráží. Závěr mě tedy nepřekvapil, ale byla z něj cítit velice intenzivní, až hororová atmosféra. Za mě velice povedený český thriller, který má světové parametry.

martina1199
28.04.2019 4 z 5

Těšila jsem se a nebyla jsem zklamaná :-) Překvapená- to ano, jelikož jsem od příběhu čekala něco trochu jiného, ale i tak to bylo dobré čtení. Přiznávám ale, že Vězněná ve mně zanechala mnohem hlubší dojem.