Dar

Schopnost změnit realitu. Největší sen mnohých, který se v Auře stává skutečností. Takzvaní Předešlí jsou mistři telekineze, kteří dokáží zhojit rány i ovlivnit mysl druhých. Je to schopnost, již se dá naučit, ale pouze ti nejmocnější se s ní rodí. Jejich životy jsou však ohrožovány člověkem, který je loví, aby načerpal jejich sílu. Člověkem, který si říká Dr. Levander....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405522/aura-dar-mYa-405522.jpg 2.742

Aura 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, King Cool

Die Gabe, 2018

Kniha Dar

_Brunetka_
05.12.2020odpad!

Týjo, doufám, že takový dobrodrůžo s knížkou už hodně dlouho neprožiju. Upřímně tohle je něco těžko uchopitelného slovy a jedno z toho nejhoršího, co jsem četla. Autorce sice nemůžu zapřít, že píše čivě a napadl jí super námět, ale tím končím u kladů. Štvalo mě slovo týpek, které autorka použila klidně 4x na dvoustránce. K oběma hlavním hrdinům jsem cítila naprosté antipatie a to jsem trpělivý člověk. Hanka byla naivní debilka, která se spíš než na šestnáct chovala na šest a Jan byl naprosto chladnokrevný kretén zkřížený s psychopatem. Mezi nimi byla povrchní romantická linka, kterou jsem byla odsouzena sledovat celou knihu. Opravdu se nezakládala na ničem jiném než na vzhledu, i když debilka každou chvíli něco žbleptala o důvěře. Schopnostem Hanky bylo věnováno málo pozornosti, místy mi přišlo, že k nim promlouvala jako k džinovi a autorka se jim věnovala jen tehdy, když Hance umožnovaly přístup k psychopatovi. V celé knížce se vlastně nic neděje, což by nevadilo, kdybych nemusela sledovat tu maškarádu mezi Janem a Hankou. Místy byly některé situace z běžného života naprosto nereálné a neuvěřitelné. V knize nepřišlo žádné šokujíci zjištění nebo zvraty a na rozdíl od hlavní debilky už v polovině knížky víte, kam to celé směřuje. Doporučuju všem, kteří by chtěli zažít nezapomenutelný zážitek, který vám toto dílo může zprostředkovat, pokud jste zocelení a chcete se zasmát nad totální blbostí, směle do toho. V tomhle ohledu neuděláte krok vedle.

bookworm416
28.05.2020

Knihy vydávané Naším nakladatelstvím většinou nevěstí nic dobrého vzhledem k tomu, že ty dobré a mnohdy populárnější získají větší a známější nakladatelství.
S trilogii Nyxia se zdálo, že je King Cool na trochu dobre cestě k tomu začít vydávat i něco, co se dá číst. A s Aurou to šlo zase pěkně do kytek. Tohle je prostě špatně od začátku do konce. Člověk už se tady ani nepozastavuje nad tím množstvím chyb, které si Naše nakladatelství jednoduše nemůže odpustit v žádném svém titulu, ani nad tím překladem, který kolikrát ani nedává smysl. Hlavní postavy jsou tak strašně otravné, že dočíst příběh je už samo o sobě obrovský úspěch. A příběh? V životě jsem se tak nemodlila, aby tahle nuda už konečně skončila. Jedna hvězda za posledních 50 stránek, kdy se alespoň něco dělo.

Arkagas
05.05.2020

Kde začít... podle anotace zjistíte leda jen to, jaká bude série. V téhle knize sledujeme 16letou Hanku, která nabyla zvláštní schopnosti a může nyní manipulovat nejen s věcmi, ale i myšlenkami lidí. Jelikož se jedná o naprosto typické YA, nechybí zde románek s klukem Janem, kterého svými schopnosti málem zabije. Jenomže Jan její city neopětuje a ukazuje se, že vše dělal účelně.
Po téhle knize jsem sáhla jako po odpočinkovce, u které člověk absolutně nemusí přemýšlet.. a povedlo se. Tahle kniha nejspíš není špatná, líbil se mi vnitřní boj Hanky, která přemýšlí nad tím zda je morální určité věci dělat, ale nakonec je stejně arogantní a používá svoje schopnosti ve svůj prospěch.
Autorka sice vytvořila 16letou postavu, která ale místy jedná jako 12letá a místy se vyjadřuje jako profesorka na VŠ.. je to takové rozporuplné a nedoladěné. Ale hlavně, na tohle jsem asi vážně už moc stará. Uvidíme jaké budou další díly, ale o žádný zázrak se podle mě nejedná.. bohužel.

17.04.2020

Super bombastická knížka

Alyssa19
21.02.2020

Tato kniha mě hned zaujala jak obalem tak názvem i popisem.

Samozřejmě jsem ji musela hned koupit.
Četla jsem ji.. a je úžasná.
Nemůžu se dočkat jak bude pokračovat.
Hrozně moc se těším na další díl.

Jen chci říct, že ne každá hl. hrdinka či hrdina se bude vždy chovat na svůj věk.

Tuto knihu doporučuji.

Roscata
18.10.2019

Aura: Dar je ukázkovým příkladem dobré myšlenky ale špatného provedení. Od začátku jsem se musela do knihy nutit a nebýt toho, že nemám ráda nedočtené knihy, zahodila bych jí po prvních stránkách.
Hlavní hrdinka se chová spíš jako malé dítě než teenager a její vyjadřování tomu neodpovídá už vůbec. Žádná šestnáctiletá holka přece nepoužívá slova jako toto, šarmantní, adekvátní, vůz, svou atd. Ani další postavy jsem si neoblíbila. Jan je jen namyšlený frajer který mi lezl krkem už od začátku a Hanina přemoralizovaná kamarádka jakbysmet.
Jediné, co má potenciál je téma morálního dilematu v souvislosti s výjiměčnými schopnostmi, což hrdinka řeší jen teoreticky, v praxi s nimi nakládá dost sobecky a nesmyslně.
Za mě nemá cenu tuhle knihu číst.

v.july
12.10.2019

Myslela jsem si,ze jde o samostatnou knihu s zacatkem a koncem, ale evidetne to bude dalsi serie. Hlavni hrdinka mi prisla ponekud mdla, konec knihy se trochu rozpochodoval, ale celou dobu, co jsem to cetla, me vytacelo jak malo se autorka venuje popisu daru a jak moc rozvadi naivni myslenky Hanky. Kluk ji skoro znasilni a ipresto je taaak krasny, prece i teenageri nejsou tak moc naivni, obzvlast kdyz ma byt postava tak sectela, jak autorka tvrdi. A styl vyjadrovani mi vubec nesedl k postavam, takhle se pubertaci nevyjadruji.

FlexiMZ
10.10.2019

Byla jsem zvědavá, když jsem se do knížky pouštěla. Po thrillerech, které běžně čtu, jsem si řekla, že si vezmu něco jednoduššího... ovšem, tohle bylo AŽ MOC jednoduché. Skoro na každé druhé straně jsem nestačila zírat, jak je hlavní hrdinka - s prominutím - bez mozku a nad jejími myšlenkovými pochody mi zůstával rozum stát. Na nějaké 137 straně jsem to vzdala a vzala jsme si jinou knihu s tím, že se k téhle zkusím vrátit časem, třeba v průběhu čtení té druhé knihy. Chtěla jsem jí aspoň dočíst, i když mi dávalo docela zabrat už jen to, dopracovat se na tu stranu 137. No a jak sem knihu odložila, tak už mi u postele leží asi druhý měsíc (možná třetí) a pořád jsem nenašla odvahu tomu dát další šanci, takže už to asi uzavřu a pošlu jí dál nějakému jinému majiteli, který ji ocení třeba víc než já. Je fakt, že tento druh literatury je spíše pro mladší čtenáře i co se formy psaní týče. Takže mladších holkám v začínající pubertě by se líbit mohla. Bohužel, mě docela zklamala.