Sochař

David Smith je ochoten vyměnit svůj život za umění, a to doslova. Podepíše smlouvu s Ďáblem, který mu splní jeho dětský sen: získá schopnost vytvořit jakoukoli sochu pouhýma rukama. Zbývá mu však jenom 200 dnů života a on najednou zjišťuje, že se nedokáže rozhodnout, co vytvořit. A když potká lásku svého života, dny, které mu zbývají, nemohou být pohnutější a komplikovanější. Grafický román, který vám zlomí srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265195/sochar-w3Z-265195.jpg 4.2243
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Jota

The Sculptor, 2015

Kniha Sochař

ivana1429

Velmi dobře graficky zpracované. Příběhová linka není podle mého tak zdařilá. Možná bych titul více ocenila, kdybych na něj narazila jako náctiletá.

Michii
15.08.2020

Krásný a velmi smutný příběh. Vzal mě za srdce, kresby jsou naprosto úžasné. Jsem až překvapená, že mě komiks takhle nadchnul.

anet8843
19.04.2020

Jsem docela překvapená, že z knihy nejsem unešená, jak sem se domnívala, že budu. Je to krásný grafický román, o tom není pochyb - kresby jsou dokonalé. I příběh se mi líbil, myšlenky mi byly velmi blízké, i jejich nejednoznačný výsledek. Co by si člověk zvolil - poklidný příjemný život za cenu svého snu? Kupodivu i poměrně negativní hlavní hrdinové mě hodně nadchli. Ale celkově to vytvářelo prostě příjemný zážitek, ale srdce mi to nevzalo, jak jsem čekala.

Iamblichos
19.04.2020

No......malokedy som sa stretol s tak nesympatickou hlavnou postavou ako bol ten sochar /nakoniec ani jeho frajerka nebola nic moc.../, ktory v konecnom dosledku vytvaral diela typu Cumil
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cumil_(socha )

Naviac keby ten pribeh bol o cca 3/4 kratsi, uplne by stacilo. Ale Harry bol sympatak

Roscata
29.01.2020

Nejsem si úplně jistá jak tento komiks ohodnotit. Po grafické stránce je nádherný, ale příběh mě moc nechytil, pořád jsem čekala na takové to něco, co vás posadí na zadek, a ono pořád nic. Přitom je to zajímavý příběh, u kterého doufáte že skončí jinak než bylo na začátku řečeno, a ani postavy nejsou vyloženě nesympatické.
Asi tomu ještě dám šanci a časem si to přečtu znova, třeba mi to bude dávat víc smyslu.

Daky
15.12.2019

Popravdě se mi kniha dostala do ruky jen z toho důvodu, že na přebalu bylo jméno Neil Gaiman. A tak nějak jsem si řekla proč ne.
A popravdě jsem několik prvních stránek nevěděla co si o tom mám myslet. Příběh sochaře, který se pro úspěch nechal připravit o většinu svého života, má něco do sebe. Ať už je to kresba, kvůli které se to oplatí aspoň prolistovat a nebo samotná postava hlavního hrdiny, ke kterému tak trochu přilnete, a i když je vám na začátku jasně řečeno jak to celé skončí, v duchu občas doufáte v něco jiného. Popravdě se, ale už ke konci, dostáváme k té předvídatelnosti. Přesto vše má Sochař konec, který není tlačený na pilu a tak dostanete na konci určité uspokojení ze celého díla.

viola5163
27.11.2019

Je to zajímavý,plný lásky,umění a smrti.Autor vykreslil realitu takovou jaká je a díky tomu se člověk zamyslí co od života chce a co je jeho praví cíl.Konec byl jiný než jsem si ho představovala, ale stál zato.

KristynaL
24.10.2019

Dechberoucí snová záležitost. SPOILER - námět mi připomněl Nebe nezná vyvolených.