Řbitov zviřátek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/big_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4.44958
Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Pet Sematary, 1983


více info...
Nahrávám...

Komentáře (888)

Kniha Řbitov zviřátek

krakonos.kraken
včera

(+ SPOILER) Celá první půlka se tak krásně táhne a člověk si řiká, že to bude skoro pohádka o životě jedné rodiny v novém domě s krásnou divočinou a místní zvláštností - hřbitovem zvířátek. Že to bude takový ten příběh s důkladným popisem postav, jejich historií, traumaty a jejich vztahy a troškou tajemna navrch.

A pak přijde půlka a bum, smrt dítěte. Pak se začne pitvat v pohřbu a člověk si říka, no jo Kingu, zase si mě dostal, ten život je ale svině a ty o něm tak krásně píšeš.

Ale pak to teprv přijde. Pak se začnou dít zvrhlý, nechutný a děsivý věci. A přes všechny varovný signály a předzvěsti hlavní postava zvolí tu jedinou ale nejhorší variantu. A i pak si člověk říká "jasně, soused ho zastaví. Jasně, manželka ho zastaví". Ale ne, všechno dopadne úplně nejhůř jak může. Jedno rozhodnutí zapříčiní tolik strašnejch věcí. A ten epilog tomu nasadí uplnou korunu. Fuj...Stephen King je pán. To s s chudákem Zeldou bylo taky dost hnusný.

Jen tak mimo - popisy kočky v domácnosti mi přišly jako z Černého kocoura. Jak udělat z něčeho tak roztomilého něco strašidelného? Jde to.

V několika knihách zmiňuje nějakou velkou fabriku nebo výrobnu, do které kolem pořád jezdí auta. Vždycky čekám, že se z toho vyklube nejaká výrobna mýdla z lidí nebo něco a nikdy nic :D

kotoulek
31. května

Nevím, jestli můžu úplně objektivně knihu zhodnotit vzhledem k faktu, že jsem viděla prvně film, takže jsem dopředu věděla, co se stane. Nebylo tam tedy nic, co by mě překvapilo. Ale i přesto jsem byla knihou trochu zklamaná. Nápad jako takový se mi hrozně líbil a těšila jsem se. Ale kniha byla plná zbytečných a nudných pasáží, které mi čtení trochu znechucovaly a musela jsem se do čtení nutit. A hrozně jsem se těšila, až to konečně dočtu a knihu budu moct odložit.
Na to, že se jedná o horor, jsem moc hrůzy během čtení nezažila, a to jsem docela velký posera a mám velkou fantazii.
Od Kinga to byla moje druhá kniha (tu první si tedy už moc nepamatuju) a chtěla jsem si rozhodně přečíst i další. Po tomhle ale zvažuji, jestli se do toho pustit.


uzivatel83509
30. května

Kinga zrovna nevyhledávám, ale tato kniha se mi líbila :-)

lištička123
20. května

Moje první kniha od Kinga. Skvělá.

marci8
12. května

Moc krásná kniha. Dokáže vtáhnout do děje. S hlavním hrdinou prožíváme jeho pocity. Téma je také velmi zajímavé a k zamyšlení. Sice jsem moc nesouhlasila s konáním hlavního hrdiny, ale nevíme, jak bychom se ve stejné situaci zachovali my.

vladka321
11. května

Smutné a velmi niterné téma. Kdo by nechtěl zvrátit osud i za cenu až hororové odplaty...

Thalin
10. května

Od Kinga už jsem pár knih přečetla a od téhle slavné a vychvalované jsem teda čekala víc. Vím, že rád některé věci ze široka okecává (u IT jsem místy docela trpěla, jindy se bavila), ale tady jsem si to vůbec neužívala. Spousta, dle mě zbytečných, popisků a hovorů a velice pomalý nástup nějaké té děsivější části děje. Už od události s kocourem jsem na to čekala a přišlo to až ke konci. Z údajně jeho nejděsivější knihy mě nějak lehce zamrazilo až na poslední straně. Za mě to byl tedy spíš průměr.

rick6410
09. května

Výborná kniha, klasický King. Najprv pomalé uvádzanie do deja, a potom sa to rozbehne. Výborná atmosféra, sympatické postavy, pútavá zápletka, ktorá človeka vtiahne do deja a prinúti ho sa báť. Trochu mi vadil koniec, nemám rád takýto štýl, ale inak skvelá kniha.

1 ...