Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5276 933

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

taulik
05.03.2011 5 z 5

Jedna z nejlepší knih od Kinga, ne nadarmo se jí říká nejděsivější kniha z jeho biografie. Četla jsem jí v podstatě jedním dechem, hlavně ke konci jsem hltala jednu stránku za druhou.

Dominik_13
17.02.2011 5 z 5

I když se to nezdá, tahle kniha není ani tak hororem, ale spíše úžasným zamyšlením nad smrtí a jejím dopadem na okolí. A samotná idea "řbitovu zviřátek" jen pomohla autorovi, aby ve svých úvahách zašel mnohem dál. Dokonalé.

Luis
15.02.2011 4 z 5

Opravdu hezky se děj stupňuje. Od idylické spokojené rodinky až po brutální masakr, ale nějak mi ta knížka nesedla.

zlovlk
26.01.2011 5 z 5

Knížka, která neděsí ani tak tím, co se v ní děje, jako spíše tím, co přijde - co musí přijít - o čem tušíte, že to přijde. Takže je vlastně dost zásadně postavená na spolupráci se čtenářem; ale to dobrý horor musí být. Nikdo vás nedokáže vyděsit tak, jak se umíte vyděsit sami.
Když se malý děsík narodí, nemůžete ho hned pustit na čtenáře. Zamknete ho někam do komůrky v zadním traktu jeho vědomí. Ať si ho tam hezky pěstuje a krmí. A s každou další stránkou to bude lepší.

Kromě toho je ve Řbitově i pár obrazů, které fantazii dráždí vyloženě nahým prstem. Radši to nebudu rozvádět. Co se týče vzbuzování iracionálního děsu, je tahle kniha to nejlepší, co jsem zatím četl, možná s výjimkou některých kusů od Lovecrafta.

Oceňuju taky to, že příběh klade takové ty vlezlé otázky, které nikdo nechce slyšet. Existuje nějaká hrůza, kterou by opravdu zoufalý člověk nebyl ochoten probudit?

pistalka
30.11.-0001 5 z 5

Důmyslně propracovaná knížka s postupnou gradací, která vyvrcholí opravdu děsivě. Jak už tady někdo psal, tohle není pro lidi, kteří chtějí všechno od prvních stran. Atmosféra se utváří pomalu, postupně a narůstá s každou další přečtenou stránkou. Navíc román řeší rodičovskou lásku a ztrátu vlastního dítěte a je tak pravděpodobně jednou z nejvážnějších autorových knih, přestože konec je ryze hororový.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Děj byl předvídatelný, ale stejně to bylo strašidelné. Nejhorší jsou Kingovy popisy, jsou jako přesně namalované obrázky. Když popisoval mrtvého kcoura, který se vrátil, bylo mi z toho špatně. A co teprve to další!

bakterie_
30.11.-0001 5 z 5

Na první "kingovku" čtenou ve dvanácti letech se nezapomíná :o)

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

Tento příběh si zaslouží plný počet. Třeba že je strašně předvídatelný i tak jsem jej četl od začátku do konce s neuvěřitelným nasazením a chutí. Možná si troufnu říct, že ta kniha nebyla ani tak moc strašidelná, jak moc jsem se u toho bál. Ale já jsem u toho příběhu dost fantazíroval a moje fantazie tomu dodávala pořádný strašidelný háv.

Tuffy
30.11.-0001 5 z 5

Mé druhé setkání s tímto spisovatelem. Kdo by čekal, že děj se rozvine v taková jatka a dokonce s malým vrahem. King mě nepřestává překvapovat svým stylem psaním, vctínením do nálad a myšlení člověka a hlavně originálním dějem. Jo, tato knížka patří k mým top.

Air15
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha mě chytla od začátku a držela mě až po děsivý konec. Doporučuji.

suzanka
30.11.-0001 4 z 5

Taky moje první od Kinga a naprosto úžasná, moc se mi libila.

Ewča
30.11.-0001 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Kinga četla. Je to přesně moje krevní skupina. Výborný horor, doporučuji číst před spaním ...

Dai6kan
30.11.-0001 3 z 5

Skvěle napsaný (úžasné jsou cesty na pohřebiště), ale dost přímočarý horor. Už v půlce jsem vytušil jak se bude příběh dál vyvíjet a bez větších překvapení se to i potvrdilo.