Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5290 5290

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

DustinMind
06.01.2012 5 z 5

Má první droga Kingovka, kterou jsem měl v plánu číst až po jeho veleúspěšným TO. V tomto příběhu sem začal plavat už od samotného začátku. Díky stylu psaní a vyprávění do detailu se naprosto sžijete s prostředím a jede vám to před očima jako na plátně - což je perfektní. Všechno se tu hlavně - jak tu zmiňuje drtivá většina - schyluje pouze k jednomu konci a to čtenář tuší.
Nesou se s vámi pocitu strachu, melancholie, nostalgie po zesnulých a především jde o atmosféru.
Nemám zde nic, co bych chtěl vytknout a proto si tento příběh zaslouží naprosto a jedině pouze plný počet bodů.

Uvidíme se příště pane Kingu. Nejspíš při tísici stránkové sešlosti.

Eneo
01.01.2012 4 z 5

Kniha mi přijde typicky kingovsky rozfázovaná - nejdříve vyprávění z rodinného prostředí, které nás hezky uvede do situace a spád, který je sice předvídatelný, ale dokáže vyhnat husí kůži.

Adelica-Opica
13.12.2011 5 z 5

Na můj vkus tam bylo přiliš mnoho pohřbů a vyvolávalo to ve mně pocit stesku po lidech, kteří mezi námi už nemohou být. I přesto dávám 5 hvězdiček protože mě nikdy tak moc neuchvátil pocit děsu při čtení knihy. Sic předvídatelné, ale dílo plné strachu a šílenství.

lady
06.12.2011 3 z 5

Jestli nejste odvážní nedoporučuji číst.

willi
15.11.2011 5 z 5

Nikdy jsem nečetla knihu u které bych se bála. Na doporučení jsem sáhla po Řbitovu zvířátek a dočkala se kýženého výsledku !

Vendelína
26.10.2011 4 z 5

Poprvé jsem viděla film a 3 hodiny po něm jsem nemohla usnout. Kniha byla slabší, docela vleklý děj, ale konec dokonalý! Myšlenka originální a děsivá.

LilyFair
28.09.2011 5 z 5

Od Kinga jsem četla zatím jen Žhářku a zkoušela přečíst To, které mi moc nesedlo. Dlouho jsem potom Kinga odkládala a stále si nebyla jistá zda mi bude vyhovovat...
Tato kniha mě snad přesvědčila, že King mi vyhovovat rozhodně bude! Skvělý námět a zpracování.

JirkaM
04.09.2011 5 z 5

Můj první knižní "horor" (thriller s hororovými prvky). Poutavý příběh. Stephen King si umí čtenáře přitáhnout a nepustit.

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Není nad to tuhle knížku číst ve dvě hodiny ráno sama na hlídce na skautském táboře uprostřed lesů... To pak teprve má to správné kouzlo...=)

hobelka
29.07.2011 4 z 5

Moje první kniha od Kinga, občas jsem se musela přemáhat, abych pokračovala ve čtení, protože už od začátku jsem tušila jak to dopadne a měla jsem nutkání odložit jí a nalhávat si že to všechno skončí dobře. Dočetla jsem ji a zjistila že to dopadlo ještě hůř než jsem očekávala. Myslím, že tato kniha odráží pohled moderní společnosti na smrt výstižně a bez přetvářky.

Aries
26.07.2011

Moje první kniha od Kinga, nehodnotím. Dám mu ještě šanci, v knihovně mám Nadaného žáka. Takhle si dobrý thriller nepředstavuji, nestrhla mě.

audrey
19.07.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek autora

Kermisee
15.07.2011 5 z 5

Možný spoiler!!!
Samozřejmě, že kniha byla velmi předvídatelná. Ale tady nejde o označení knihy za nejděsivnější snad kvůli příběhu, který King vypráví, ale kvůli pocitům, které na nás působí. Každý kdo by se vžil do Racheliny situace - strach ze smrti a z toho, že z každého rohu na ni vyskočí její zohyzděná, zlá a mrtvá sestra. Malá Ellie zase "vidí" věci, které by vidět ani vědět neměla, k tomu přišla o bratra a oba rodiče se zabývají spíše o mrtvého syna než o žijící dceru. A Luis? Luis na sebe jakoby svaluje vinu z toho, že se to Gageovi stalo, myslím, že se zbláznil ještě před tím, než Gage ožil. Hřbitov je možná ohrané téma, ale každá smrt je v něčem jiná. A zaslepeni láskou lidé páchají různé....věci.

desejka
26.06.2011

I když jsem téměř od samého začátku tušila, jak celá kniha dopadne, četlo se to jedním dechem.

ttoper
22.06.2011 3 z 5

King toto dílo označil jako své nejděsivější, ale mě tedy nevyděsil. Velmi předvídatelný děj.

evickakyticka
20.06.2011 4 z 5

Tuto Kingovku bych zařadila mezi průměrná díla. A to z důvodu tématu knihy - hřbitovu a návratu již pohřbených mrtvol. Toto téma již bylo mnohokrát zpracováno (knihy i filmy), a proto mě nemělo co tak děsit. Mám radši jeho originálnější nápady než "pouhý" Řbitov zviřátek.

Kormorán
18.06.2011 5 z 5

Další skvělé dílo Stephena Kinga.Autor dokázal celý (z počátku idylický) příběh dokonale prodchnout hrůzyplnou atmosférou,výtečně vede své postavy,aby celý příběh vygradoval do drásavého a nezapomenutelného konce.Kniha,která mě chytla a nepustila až do poslední stránky.

smetyl
12.06.2011 5 z 5

Za Řbitovem Zviřátek se skrývají hrůzy, které by nikdo nechtěl dostat na světlo. Hrůzný příběh jenž balancuje na hraně života a smrti. Je důležité vnímat nejen mrazivý příběh s mrazivou a postupně se stupňující atmosférou. Ale hlavně samou podstatu knihy. King se zde zahloubal do úvah posmrtného života či do vlastního chápání smrti jako přirozené věci. Ale jen pokud se netýká vás nebo někoho z vaší rodiny. Z počátku působí příběh takřka idylicky a šťastně, poté se vše začne obracet o 180 stupňů a příběh končí tak jak končí, mrazivě tajemně a hororově. Trauma jež si uchovává v srdci Louisova manželka je také vlastně jeden velký vedlejší psychologický příběh s vlastním poukazováním na podstatu lidské psychiky. King nechává prostor k úvahám a během toho rozvíjí příběh, který praví, že poslední výdech, nemusí být opravdu posledním...

andrejs
30.05.2011 5 z 5

Řbitovem zviřátek mě King rozhodně nezklamal! Napínavé čtení a dobrý příběh, dokonce i samotný závěr byl super a místy jsem se dokonce i bála :-)

Petrapetronela
31.03.2011 5 z 5

Skvělé čtení,místy jsem se vžila do děje tak že jsem se i bála,opravdu povedené dílo.Knížka se čte sama ,děj je napínavý...jen ten konec mě moc nenatchl.