Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5289 935

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

Mesič
11.01.2013 5 z 5

Tak tahle kingovka mě bavila hodně... podle popisu knihy a komentářů jsem čekala, že to bude... fantasmagoria (tohle říkala naše učitelka matematiky a já lepší výraz nemohu najít)... naštěstí jsem se hrubě mýlila!! Opravdu jsem čekala divoké nadpřirozeno na každé druhé stránce a opak byl pravdou... Byl to ideální koktejl, jak knihu rychle přečíst, chvilkama se člověk fakt bál a když nebyly strašidelné scény, bál se, že přijdou... k tomu čtivý příběh a stránky letí jako vítr. Navíc, King to opravdu umí člověka motivovat k dalšímu čtení.. mám na mysli, jak jakoby mimochodem informuje čtenáře o opravdu zásadní věci a člověk pak stránky hltá, aby zjistil, zda to bude, jak si to právě namyslel... krom zajímavého tématu, opět velice čtivě napsané...lehce se čte

doktorking
07.01.2013 5 z 5

Řbitov zvířatek je beze sporu jedním z nejlepších děl kterýma nás mistr obohatil.Temný příběh a dokonale propracované postavy na vás zapusobí,hned od první stránky.Já osobně jsem řbitov zvířatek přečetl za den a pul protože kdykoliv jsem chtěl zavřít knížku nešlo to.Dokonale se vžijete do postav.Mile mě překvapil i film

harvik
07.01.2013 5 z 5

Vánoční dárek....:-) Moc pěkné čtení.

bcmike
02.01.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších Kingovek. Všem moc doporučuji.

Dudkal
01.01.2013 1 z 5

No má první (a asi i poslední) Kingovka. Je to velmi čtivé, zhltnete to opravdu jedním dechem, budete se bát, ale děj byl docela předvídatelný a opravdu nemůžu říct, že by mi tato knížka kromě čisté zábavy a úniku z reality něco dala... Chyběl mi alespoň nějaký přesah.

otula
25.12.2012 5 z 5

Tak nějak bych řekl, že je to jeden z nejhororovějších Kingových hororů.

Irys
25.12.2012 5 z 5

Skvěla kniha....Poslední věta se nedá zapomenout.

Met...
05.11.2012 5 z 5

Ukrutně děsivé... Klasická Kingovka, pro skalní fanoušky nutnost. Jen tak na ní nezapomenete.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Četla jsem ji v pubertě a je pravda,že jsem nemohla usnout :-) ale líbila se mi a dodnes si její děj pamatuji :-)

VeronikaEn
20.10.2012 5 z 5

Pro mě bezkonkurečně nejlepší Kingovka. Nikdy jsem u žádné jiné knihy neměla takový strach a v životě na její obsah nezapomenu.

MM_Master
19.10.2012 5 z 5

"To pověděl a potom dí jim: "Lazar, přítel náš, spí, ale jduť, abych jej ze sna probudil." Nato učedlníci pohlédli jeden na druhého a někteří se usmáli, nevědouce, že Ježíš hovoří v podobenství. I řekli: "Pane, spí-liť, zdráv bude." Tedy řekl jim Ježíš zjevně: "Lazar umřel, ano... nicméně pojďme k němu." /parafráza Evangelia sv. Jana/

Kačudovič
27.09.2012 5 z 5

Měl jsem za to, že nejlepší počiny "mistra hororu" mám už přečteny ale jak jsem rád, že jsem se mýlil. Tento skvost mohu směle zařadit do top pětky nejlepších autorových knih.

Eleanor
12.09.2012 2 z 5

Páni...právě jsem knihu dočetla, takže jsem pořád lehce v šoku... mikmacké pohřebiště jako děsivá předloha Řbitova zviřátek, varování Victora Pascowa, oživlý Church, zlá Zelda, Gageova smrt, Elliiny noční můry, oživlý Gage, šílený Louis, oživlá Rachel... a pak ta hybná síla všech těch událostí, děsivý Wendigo...vtáhlo mě to do děje naprosto dokonale a celý ten příběh-ať už je to horor nebo thriller, budu mít zlé sny ;)) Jen by mě trochu zajímalo, proč Wendigovi tolik záleželo na Louisově rodině, proč si nevybral někoho jiného. Čím byli oni právě tak výjimeční, když mohl mít kohokoli z celého Ludlow. To je už teď jedno...Wendigo byl dokonalá postava, fascinovalo mě, jak OVLÁDAL celý děj´, jak bylo vše jen pod jeho režií. Jo a pak ještě Zelda, ta mě dodělala ;))

ondrula
10.09.2012 3 z 5

řekl bych, že v rámci kingovek patří tahle knížka mezi ty slabší, resp. nudnější

monulka
08.09.2012 5 z 5

King to prostě umí - napsat něco, na co už do konce života nezapomenete. A u tohoto kousku se mu to obzvlášť povedlo.

Oroslav
30.08.2012 5 z 5

Je to dielo, ktore som cital nedavno a teda stale vo mne ostavaju zive emocie, ktore tato kniha vzbudzuje od sameho zaciatku. Kniha sa cita sama - zacina s vykreslenim spokojnej, radostou oplyvajucej rodiny cez coraz vacsmi odhalujucu pravdu, co sa ukryva za nenapadnym lesnym chodnickom. S postavami doslova sucitim z duse, autor uzasne dokazal zachytit psychologiu a holu realitu temnoty hlavnych postav...
Ako to u Kinga byva, pribeh vas strhne a vy potrebujete otocit dalsiu stranku a citat dalej(aj ked castokrat je to so stiahnutym hrdlom). Zvratenost a sialenstvo ktore rozvyja Luis je zla cesta ale odpustitelna - proste som sa tesil (nie kto, ale) "co" pride v noci do domu Luisa a Rachel.... po jeho konani....veru veuikyy a stuaslivyy zaaver knihy. Povinne citanie pre kazdeho, kto ma rad tvorbu Kinga a zaner!

romysa
29.08.2012 5 z 5

tato kniha se řadí k mým nejoblíbenějším "Kingovkám" určitě všem doporučuji

Eneo
30.07.2012 4 z 5

Docela předvídatelný děj, ale musím říct, že navzdory kingovskému stylu psaní (většinu-děje-hustím-do-posledních-20-stránek) mě číst tuto knížku bavilo.

K.accka
23.07.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla již několikrát a ráda se k ní vracím. Je to taková klasická kingovka, která má co do sebe. Určitě všem doporučuju!

sheylka
14.07.2012 5 z 5

Už moc dlouho jsem plánovala si tuhle knížku přečíst, možná jsem očekávala, že bude trošku víc děsivá - u knížky "To" jsem se asi bála víc, ale možná je to tím, že už jsem prostě jen "velká holka"... :-)

.............SPOILER..................... Nečtěte dále, pokud nechcete prozradit stěžejní informace z této knihy.....
Každopádně kniha vůbec nezklamala. Noční sen o návštěvě zemřelého Victora Pascowa a jeho varování na Řbitově zviřátek - následné probuzení s nohama od bláta a jehličí... Smrt kocoura Churche a jeho návrat do života (který nedopadl podle očekávání) a všudypřítomné myšlenky o tom, co by se stalo, kdyby se oživil člověk... Nejsmutnější a depresivní část knihy o smrti hodné sousedky Normy a následně maličkého Gaga, mikmacké pohřebiště, děsivé sny malé Ellie, Zelda a její Oz veuiký a stuašuivý, chudák Jud a Rachel, kteří to nezvládli včas zastavit... A děsivý Wendigo, něco za hranicí lidského chápání... Jen mě mrzí, že nebyla kniha o pár stránek delší, abychom zjistili, jak to dopadlo s Rachel a Louisem, případně malou Ellie a Rachelinými rodiči, ale asi to tak má být... Nikdy na tuto knihu nezapomenu.